Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעות ארוכות ברכב ישן, סיכון מיוחד או סתם חשש?

or_doc
שימו לב! השרשור הזה בן 2299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שרשורים כאלה נפתחים כל כמה שבועות וזה תמיד מפתיע אותי. האוטו של פות"ש עדיין לא צריך אישור בלמים לטסט וכבר קיבל את התואר "מיושן". ועוד מדובר בדגם שנחשב די אמין.

תחושת הבטח שלי שלפני 20 שנה, אף אחד לא היה מעלה על דעתו לשאול משהו כזה. תרבות ה-"חדש, כאן ועכשיו" ממש משנה את התפיסה של האנשים.

אני נאלץ להודות שאתה צודק בגישה שלך ואני מיום ליום מתחיל לתפוס את הרכב שלי כ"מיושן" בעידן בו עולים למעלה מ200K כלי רכב בשנה לכביש והתפיסה לגבי הקילומטראזים שיחסית נחשבים זניחים עם משווים נסיעות בין עירוניות בארה"ב.

ואת האמת כפי שנאמר כאן יש צדק שתקלות יכולות לקרות גם ברכבים הרבה יותר חדשים (ישר עולה לי לראש תיבת הילוכים רובוטיות.. אבל זה לא נושא השרשור).

בכל מקרה המון תודה לכם.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נתפס כמיושן בגלל ההתקדמות הרבה של רכבים חדשים היום. בהפרש שיש לך מרכב חדש, נוספו בינתיים מערכות בטיחות שבזמן ייצור הרכב שלך רק חלמו עליהם. פותחו גירים מיוחדים (רובוטי נניח) ואפילו המנועים כבר לא כמו פעם.

אז כן, ביחס למה שניתן להשיג היום חדש, הרכב מיושן. יחד עם זאת יש לזכור שהכל יחסי, וביחס לכלל הרכבים על הכביש ולזמן הסביר של אחזקת רכב, הוא בסדר גמור ויסע.

אני נסעתי בשנת 2013 על פיאט פונטו 99' (שהקילומטרז' שלה כנראה זוייף) לאילת עם רכב מלא הלוך וחזור. אם הרכב שלך תקין ולא מציג תקלות מיוחדות (עם הרנו 2001 שהייתה לי למשל, לא הייתי נוסע מעבר לת"א) מהיכרותך איתו, סע בכיף.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לקודמיי - אם הרכב מטופל ומתוחזק כיאות,לא אמורה להיות שום בעיה,ובחזור אתה יכול להמשיך לאילת אם אתה ספונטני מספיק ;)

כאמור,בגלל שהרכב טיפ-טופ כמו שאתה אומר (יחסית),אל תשכח לשמוע לספריאל שאמר שתדאג גם לעצמך (משהו לאכול\לשתות) + בדיקות רגילות (שמן\מים\אוויר)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לחלוטין. בזמנו הייתי נוסע בסימקה 1000 בת 18 לאילת ולחרמון , מבלי לחשוב פעמיים וזה נראה לי נורמאלי לחלוטין...

שרשורים כאלה נפתחים כל כמה שבועות וזה תמיד מפתיע אותי. האוטו של פות"ש עדיין לא צריך אישור בלמים לטסט וכבר קיבל את התואר "מיושן". ועוד מדובר בדגם שנחשב די אמין.

תחושת הבטח שלי שלפני 20 שנה, אף אחד לא היה מעלה על דעתו לשאול משהו כזה. תרבות ה-"חדש, כאן ועכשיו" ממש משנה את התפיסה של האנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

עשיתי את אותו מסלול (לצפון הרחוק+סיבוב בחרמון), עם 205 93' גם אני והגברת נהנו מאוד, הרכב לא איכזב אפילו לרגע.

לעומת זאת עשיתי מסלול דומה עם ה -307 04' וקיבלתי בחזור צינורית בדמות קוייל הצתה.

לסיכום: תבדוק מה שהחברים אמרו לפני וסע לשלום חביבי המפתחות בפנים (אין 100%...).

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האם בכלל יפתחו את חרמון, מקווה להרבה שלג בסופ"ש ושיספיקו להכין את האתר לגלישה לפני שהוא נמס))) איך בכלל יודעים מראש האם אפשר לנסוע? אם אני רוצה למשל להגיע בבוקר? כי אם אצא בבוקר רק לאחר בדיקה באתר שהכל תקין באותו יום, אגיע רק בצהריים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם רכב כזה לא הייתי חושש לצאת לדרך גם אם לא הייתי מטפל בו באופן שוטף. טויוטה ...

הייתה לי ספציפית קורולה 2003, הרכב הזה סובל בכשל תכנוני לא קטן במנוע שתקע אותי פעמיים בצד הדרך(גם! בטויוטה), שלא לדבר על התקלות של הקריאת מחשב בממיר הקטליטי(כמו שפעם בעלים של אחת אמר לי "גם לך דלוקה הנורת צ'קאנג'ין?! גם אצלי זה ככה! בכל הקורולות האלה התקלה הזאת קיימת).

במילים אחרות, השם והמחירון כמו של רכב יפני האמינות היא כמו שהיפנופילים אוהבים להגיד על רכבים צרפתיים.

אבל אם הרכב מטופל כמו שצריך, ואתה מוודא שמן-מים לפני הנסיעה לא צריכה להיות בעיה לנסיעות ארוכות - תמיד אפשר להיתקע עם רכב(בעיקר אחד ישן), גם אם אתה נוסע לחרמון איתו אבל גם אם אתה נוסע בשכונה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיל הרכב לא משנה כמו שגרת הטיפולים בו והתקינות הכללית.

בחג סוכות האחרון פונטו ספייס בת ה14 שלנו עשתה חיפה-אילת-חיפה וחיפה-ירושלים-חיפה.

החשש היחיד שלי היה הבטיחות הירודה של האוטו.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולו - אנחנו חיים בעידן ה-planned obsolescence, ומשליכים זאת גם על כלי רכב, למרות שעמידות כלי הרכב המודרניים גבוהה בהרבה מזו של דורות קודמים.
הפוך, כלי הרכב המודרניים מכילים כ"כ הרבה שיכלולים יקרים הגורמים הגורמים לקיצור חיי הרכב. כתוצאה מעלויות תיקון גבוהות יותר ומחיר רכב חדש נמוך יותר הפתרון המועדף הוא להשבית את הרכב.

ולעינייננו, אני מחזיק רכב בן 20 עם רבע מיליון ק"מ שמשמש לנסיעה יום יומית ולא הייתי מהסס לנסוע איתו לחרמון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מסיק נכון מהסמלון שלך הרכב שלך אינו בדיוק רכב עממי, והייתי מהמר עך כך שיש לו מנוע דיזל. שני דברים שמשפרים אד את אורך חייו.

תביא בחשבון שאמנם יש בדגמים החדישים הרבה רכיבים יקרים - במיוחד רכיבים אלקטרוניים - אולם, מצד שני, ייצור המנועים הרבה יותר מדוייק מה שהופך אותם יותר יעילים ופחות נשחקים, וחשוב מאד - הטיפול בפח מונע חלודה שהיא במקרים רבים מה שגומר את הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פח עמיד בחלודה קיים כבר ברכבים עממיים מלפני 25 שנה אם לא יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...