Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת הקיץ - סדנת חינוך קצרה והמלצה על משקפי שמש לנהגים המשקיעים.

papikian
שימו לב! השרשור הזה בן 2440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין ספק שלמיקום יש השפעה, כמו שכתבתי, אין דין אדם באפריקה כאדם באנטרקטיקה. זה גם נושא מאוד מעניין בעיניי.

לדעתי, נסה את התכנה ואם לא תאהב אז תמחק. היא לא ממש כבדה. במהלך היום היא שומרת את המסך על 4500K והחל מהשקיעה יורדת בהדרגה עד 2700K. יש לי מנורה 2700K שבמידת הצורך אני מדליק והיא די מספיקה לי לסביבת העבודה שלי.

האפליקציה של האנדרואיד, flux, מאפשרת שליטה ידנית ואפשר להגיע גם עד 1600K אם אני זוכר נכון.

יש כאלו שמגדילים לעשות ורוכשים משקפיים שמסננים אור כחול. ואז אתה עם 2700K בעיניים תמיד לא משנה לאן תסתכל. לי אין ניסיון עם זה.

מה שיוצר את הבעיה במסכים המתקדמים היום זה ה LED הכחול שמונע הפרשת מלטונין .

זה ההורמון שאחראי בעצם על השינה שלנו וסדר היום שלנו ,ישנם מחקרים שהוכיחו שאנשים שעובדים בקניונים ,במשרדים סגורים ומוארים שנחשפים לאור 24 שעות בצורה רציפה ,בעצם אין הפרשה של ההורמון אין מחזוריות אין עייפות ולא נרדמים ,בעצם נוצר "גט'לאג" .

מה ההשפעות של זה לאורך זמן זה לא המקום להרחיב.

מסכי ה LED המתקדמים בעצם גורמים לדיכוי של יצור ההורמון בגלל האור הכחול,ויוצרים אותה השפעה של חשיפה לאור 24 שעות ויוצרים דיכוי של הפרשת מלטונין - זה למה אומרים לא להיות מול מחשב לפני שינה ,גורם לקושי להירדם .

יש היום עדשות משקפיים שיש להם ציפוי שקוף בצבע כחול עדין שכמעט ולא נראה, שמפחית את חדירת האור הכחול לעיניים - בטלפונים של אנדרואיד יש אפשרות לבטל את האור הכחול בהגדרות {בגירסא האחרונה לפחות יש לי את זה}.

לפני 20 שנים אני זוכר עוד למדנו אנשים את החשיבות של משקפיים לקרינת ה UV,לא ידעו מה זה כלל וחשבו שזה גימיק למכור משקפי שמש, והיום כל ילד יודע מה זה UV והנזק שגורם.

לפני 10 שנים חינכנו את השוק לחשיבות ה אנטי רפלקס, והיום מנסים חלקנו ללמד את השוק חשיבות מניעת האור הכחול וההשפעה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קצת איבדתי אתכם, אבל אם המטרה זה להגיד שכדאי לנהוג עם משקפי שמש בקיץ (אקח זאת כאקסיומה), אני יכול להמליץ בחום על העדשות החדשות של אוקליי בשם Prizm. מדובר בעדשות מקטבות, בעלת מסנן צבעים מותאם ל"סצנה" כגון גולף, ים, מיים עמוקים, סקי וכד', אני לקחתי עדשת "אורבן" המתאימה ליום-יום בעיר ורואים מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל המלצות לחלופות זולות יותר באיכות שלא נופלת.

כתבו פה קודם - יש בתי אופנה שמייצרים הכל כולל משקפיים { פראדה- דולצה - קרטיה וכיו"ב} - לרוב יש להם עדשות טובות ולא נופלות באיכות מחברות אחרות ,אבל ידועות יותר בגלל המותג ופחות בגלל איכות העדשה.

ישנם חברות שמתמחות במשקפיים - לא תמיד העדשה שלהם איכותית יותר,אבל לרוב זה הערך המוסף שלהם.

כמו שכתבו פה רייבאן עדשה מעולה,תחפש עם אנטירפלקס ,וכמובן עדיפות לפולארויד.

יש בנוסף את החברות "פרסול" "אוקלי" "ורנה" "סבה" "רודי" "בולה" שהמחיר לא בשמיים ,והעדשות מעולות לטעמי .

אני בטוח שיש עוד כמה ששכחתי ,וחלק שאין לי ממש ניסיון איתם אבל לא נופלות מהחברות שציינתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עדכון : אז לקחתי מכשיר מעבדה ובדקתי את קרינת UVA UVB בפיקאסו שלי.

יחידות מידה uW/m^2

משקפי שמש 0.003

שמשה קידמית 0.003

שמשה דלת 0.020

מחוץ לאוטו : 2000-3000

אז באוטו שלי אין צורך במשקפי שמש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה. ציינתי לפני כמה חודשים ששמשות הרכב חוסמות UV, ואתה מדגים זאת.

עם זאת משקפי השמש נועדו גם למנוע סינוור בתחום האור הנראה, ולכן עדיין שימושיים בנהיגה, בודאי בעונה זו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, תפסיק להפיץ את השקר הזה של קרינה חזקה יותר בארץ. זה קשקוש. תודה.

כל מה שקשור למניעת סנוור מבורך, השאר - נא לשמור על פרופורציות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס, חפש מפות של solar irradiance. תראה שישראל נמצאת במקום גבוה מאד. פחות מהסהרה, אבל מעל עדיין גבוה ממרבית העולם המיושב בצפיפות.

הנה דוגמא. אם תשוה את המפות של אירופה ואפריקה תראה הבדל בצבעים, זה נובע מכך שקנה המידה במפת אירופה מגיע עד 1900 קו"ש\מ"ר\שנה בעוד שמבפת אריקה זה עד 2400 קו"ש\מ"ר\שנה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי. בסינוור ישיר משמש יש נזק לראיה תוך שניות.

סך השמש הוא אבזר בטיחות חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי לפני כמה שנים שנזקים מתועדים לראיה, שהם תולדה של התבוננות בשמש, קיימים רק במקרים של אנשים שצופים בליקוי שמש. ההערכה היתה שמדובר בחשיפה רצופה של מעל חמש דקות ומכאן ההמלצה היתה שלא לבהות בשמש מעל דקה וחצי רצוף.

צריך כמובן לציין שתוך כמה שניות של התבוננות בשמש העיניים מתחילות לכאוב בצורה די רצינית (מנגנון הגנה עצבי שמונע נזק לעין) אז נזק מסינוור? רק אם מישהו מכוון לך לייזר לעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסקרה - עד כמה שזכור לי מדובר בשניות, לא בדקות - אבל לא מצאתי סימוכין כעת - כל האתרים ממליצים להמנע מצפיה בליקוי חמה ללא אמצעי מיגון מתאימים, וכיון שליקוי מלא צפוי לחצות את ארה"ב בשבוע הבא הרשת מלאה באזהרות.

למה בליקוי חמה? פשוט, כיון שכדי לראות אותו יש לצפות ישירות בשמש, ואז אנשים עושים זאת בלי האמצעים הדרושים. אבל הנזק יתרחש בכל צפיה ישירה בשמש.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב, שחס וחלילה לא תבלבל פה גולשים עם עובדות... (הכנס אייקון תואם)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... בטלפונים של אנדרואיד יש אפשרות לבטל את האור הכחול בהגדרות {בגירסא האחרונה לפחות יש לי את זה}.

אני עם גרסה 7.1.2 של אנדרואיד ואני לא מוצא את ההגדרה. אתה יכול לפרט איפה זה נמצא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2440 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...