Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתם קוראים אתרי חדשות / מתעניינים בפוליטיקה?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה עניין שמיטה להר סיני?

אמרתי שנכנסתי לאקטואליה חזק בגלל גל הפיגועים (דבר אחד) ושלדעתי חשוב לדעת מה קורה במדינה בשביל להצביע בבחירות למועמד שישרת את האינטרס שלך וכדי שתוכל להסביר לאנשים שלא מבינים את המצב (דבר שני).

על איזה מצב אתה מדבר? שדוקרים אנשים ובגלל זה צריכים להעיף את הערבים? שדוקרים אנשים בגלל עוני? בגלל הכיבוש? איך הצלחת לגבש דעה בפרק זמן קצר עם כלי התקשורת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

אין לי טלויזיה בבית, לא שומע רדיו באוטו, לא נכנס לטמקא ובד"כ מסנן כל מיני פוסטים של חדשות בפרצוף-ספר.

כדי להתעדכן במצב ולשמוע דעות של בני אדם ולא של כתבי חדשות חרטטנים, אני נכנס לאופטופיק.

אני לא חושב שיש קשר בין התמכרות לחדשות ותכניות אקטואליה הצבעה בבחירות. זו חובה של כל אזרח כלפי עצמו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה מצב אתה מדבר? שדוקרים אנשים ובגלל זה צריכים להעיף את הערבים? שדוקרים אנשים בגלל עוני? בגלל הכיבוש? איך הצלחת לגבש דעה בפרק זמן קצר עם כלי התקשורת?

תגיד לי, אתה שומע מה אתה אומר? מה הקשר בין הדברים לעזאזל?

אמרתי שהתחלתי להתעניין בזמן גל הפיגועים כדי להיות מעודכן איפה זה קורה. לא מה מישהו חושב שהסיבה לזה. וככל שנכנסתי יותר ויותר לאקטואליה הבנתי שאני לא יודע כלום ושהמצב הזה לא מקובל עלי.

אז המשכתי להתעניין, והיום יש לי פחות או יותר דעה על חלק מהפוליטיקאים ה"גבוהים", ולא מכתבות שכתבו עליהם אלא מראיונות שעורכים איתם. אני שופט אדם רק על סמך מה שהוא עצמו עושה או אומר.

סבבה? אנחנו ברורים עכשיו? לא חושב שדקרו אנשים בגלל אקיבוש, ולא בגלל עוני, ולא שצריך לזרוק את כולם לים. בכלל לא רלוונטי מה אני חושב כי זה לא שרשור פוליטי ואני לא מתכוון לגרור אותו לשם. שאלו האם צורכים אקטואליה, אמרתי שכן והסברתי למה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שלא קורא ולא מתעניין, מגיע לו מה שקורה פה, מגיע לו שלא תהיה לו פנסיה, ושלא תהיה לו איכות חיים.

אני לא קורא אתרי חדשות (מלבד כותרות פעם ב), מלבד THE MARKER

בפייסבוק אני עוקב אחרי "freedom fighters" וכתבים מובילים כמו רביב דרוקר, תומר אביטל, ירון בן נון, שאול אמסטרדמסקי , גב האומה ועוד

אלו האנשים שנותנים לכם (לדעתי) תמונת מצב אמיתית ולא משוחדת על כמה מ***** אותנו פה.

ignorance is bliss? כנראה רק למי שכבר מסודר, מי שיש לו דירה, או איזהשהו בטחון כלכלי, שלא מפריע לו שמזי*** אותנו על ימין ועל שמאל.

יושבים בוכים ומפנטזים על הגירה במקום לקום ולשנות פה משהו.

למי שיגיד שאני זורק ססמאות, אין מספיק מקום ב DB של הפורום כדי לרשום את כל המעללים והטריקים שרצים פה על חשבוננו, ובייחוד על החילונים ומעמד הביניים.

כמובן שכל מה שאני קורא זה בהקשר החברתי כלכלי, פחות המדיני וכל המצב עם הערבים, לפני שאנחנו מטפלים בסוגיה הזו כדאי אולי לטפל בחוליים שיש במדינה הזו.

להלן דוגמאות:

מתווה הגז

מחירי הדיור

ביטול כל מה שניסה לפיד לעשות מול החרדים, ועוד חטא על פשע הוספה של תקציבים אליהם

ראש ממשלה שמוכן ללכת לבחירות על תאגיד שלא נראה לו, "אצבע בעין" - מינוי גאולה אבן

ראש ממשלה שמחרים תקשורת במטרה שלא יסקרו אותו, מסית את העם, משתמש בעובדי הרשות לספינים פוליטיים

ועדות כספים בכנסת שאין לנו מושג מה קורה שם ואיזה לוביסטים עוברים שם

שחיתויות בכל מקום, תאגידי המים שהקימו בערים, בנקים, תעשייה אווירית.

תחבורה ציבורית בקרשים, פקקים, אין תחבורה בשבת.

באמת שקצרה היריעה מלהכיל.

אז מי שלא מתעניין אפילו טיפה, יוצא שהוא מובל בסוף לאבדון כי הוא קורא רק לפני הבחירות מה שהפוליטיקאים מספרים לו, אח"כ אל תתפלאו ואל תתלוננו על המצב.

קומו ותעשו משהו. תתחילו בלקרוא קצת ולהתעניין, ולדעת לסנן, הפייסבוק יכול להיות פלטפורמה טובה לצריכת חדשות.

כל מה שאני אומר זה אל תהיו מובלים, תפתחו קצת את הראש ותחשבו מעבר ל "לא בא לי להכנס לסכסוך הפלסטיני ישראלי, זה רק אלימות ופיגועים"

זה מה שמטפטפים לנו בזמן שגונבים לנו את הכסף.

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומו ותעשו משהו.

אשמח לשמוע מה ניתן לדעתך לעשות בשביל לשפר את המצב בשלל הבעיות שפירטת.

לא מנסה לעקוץ, באמת מעניין.

ובנוגע לשאלה המקורית של השרשור -

לא קורא ולא מתעדכן. מנסה לסנן אקטיבית כל מבזק חדשות/כותרות בעיתון/שיחות פוליטיקה.

סיפור קטן מן העבר -

פעם לפני הרבה מאוד זמן, בעידן טרום הסמארטפונים, הייתה תקופה לא קצרה בה הייתי תקוע בבסיס צהלי כלשהו בחוסר מעש מוחלט. בשישי-שבת בין האטרקציות היחידות שהיו זמינות עבורי היה להעביר את הזמן בלקרוא עיתונים. כל כתבה. אחת אחת.

בהישג ידי היו את המהדורת השמנות של שבת,של מעריב וידיות אחרונות. בהתחלה זה היה קצת משעשע, אבל אחר כך הרבה פחות - כשהתחלתי לשים לב שלאותם החדשות שקראתי, על ארועים שקראו בפועל (אני מקווה) היו 2 גירסאות שונות כמעט לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם אתה בררן בצריכת החדשות כי אתה מתמקד בנושאים חברתיים.

ואגב, איך אתה יכול להפריד את זה מנושאי בטחון חוץ כשהדבר הראשון שמייקר את החיים פה זה תקציב הבטחון המפלצתי (ע״ע צוללות)?

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלמד ותדע מי רוצה לשרת את האינטרסים שלך, או לכל הפחות לדפוק אותך כמה שפחות. תסביר את זה לאנשים שסביבך ו"תארגן" לו קולות.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להגיד לך מה לעשות, רק לספר מה אני עושה

ראשית, אני קורא, ומנסה לסנן מה פרסומי\לא רלוונטי ומה באמת תחקיר עם עובדות, אז אולי תתחיל בלקרוא קצת ולנסות להבין מי לא יקבל את הקול שלך ומי כן. מי יעזור לאינטרסים שלך (המלצתי פה על כמה וכמה מקורות)

שנית, אני אישית התפקדתי לליכודניקים החדשים, לא בא לשכנע אותך, אתה יכול להכנס לאתר שלהם ולקרוא ולהתרשם לבד.

אם תרצה שכנוע אתה מוזמן לפנות בהודעה פרטית,

אני התפקדתי, חברה שלי, ההורים שלי, ועוד חבר שלי (ביינתים)

אם אתה רוצה מספרים יש כבר כ8 אלף מתפקדים

שלישית, אני מקווה שתצא להפגין אם וכאשר יהיו פה הפגנות (למרות שלא נראה כך)

מעבר לזה כרגע אין לי הרבה מה לעשות. אני בעצמי עוד מחפש.

אז גם אתה בררן בצריכת החדשות כי אתה מתמקד בנושאים חברתיים.

ואגב, איך אתה יכול להפריד את זה מנושאי בטחון חוץ כשהדבר הראשון שמייקר את החיים פה זה תקציב הבטחון המפלצתי (ע״ע צוללות)?

יש הבדל בין תקציב הבטחון לדיונים רציניים על פתרון לסכסוך, מה שעושים היום זה פשוט לשמור על אש קטנה את הסכסוך הזה, לשסות את העם אחד בשני (כל ביקורת לגיטימית נתקלת בתגובת "שמאלן") וביינתים לגזור קופונים

אולי לא הסברתי טוב, אני לא מתעסק בדיונים מדיניים מעבר לאיך זה פוגע בנו כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

maxcher, בדיוק בגלל זה אני לא קורא. מה יעזור לי לקרוא משהו שכותבים אותו חבורה של שקרנים ?

מה עוזר כשמבטיחים אג'נדה כשבפועל מדובר בפופוליזם שקרי זול ?

(אני מדבר על הפוליטיקאים, עזוב רגע את העיתונאים).

אני מצביע למי שלא נראה לי שקרן, תגידו את האמת קודם כל, אחרי זה נדבר.

כל הבירבורים, הססמאות והקשקושים שווים לת*ת.

ובסופו של דבר, כל כך מפריע לך מה שקורה פה ואתה עדיין מצביע למפלגה שנולד ממנה גדול השקרנים... (הבנתי שאתה לא בעדו, אבל יש עוד הרבה שקרניקים שם, מה שנקרא - המקום שורץ במיץ של הזבל).

הנה, דווקא קראתי את זה היום:

http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3710077,00.html

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו האנשים שנותנים לכם (לדעתי) תמונת מצב אמיתית ולא משוחדת על כמה מ***** אותנו פה.

אני יותר ממסכים עם זה שחשוב מאוד להתעניין אבל אתה לא מבין בכלל עד כמה לכתבים הכלכליים בארץ אין שום מושג בכלכלה ופיננסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על כל הקומבינות, ומיפוי של האינטרסים שהפוליטיקאים לא מספרים לנו

אם כולנו היינו קוראים רק קצת, אבל רק ממש קצת לפני הבחירות, אולי היינו יודעים שכחלון חבר של מימון ויהיה מנוע מלעסוק בענייני הגז, לדוגמא.

maxcher, בדיוק בגלל זה אני לא קורא. מה יעזור לי לקרוא משהו שכותבים אותו חבורה של שקרנים ?

מה עוזר כשמבטיחים אג'נדה כשבפועל מדובר בפופוליזם שקרי זול ?

(אני מדבר על הפוליטיקאים, עזוב רגע את העיתונאים).

אני מצביע למי שלא נראה לי שקרן, תגידו את האמת קודם כל, אחרי זה נדבר.

כל הבירבורים, הססמאות והקשקושים שווים לת*ת.

ובסופו של דבר, כל כך מפריע לך מה שקורה פה ואתה עדיין מצביע למפלגה שנולד ממנה גדול השקרנים... (הבנתי שאתה לא בעדו, אבל יש עוד הרבה שקרניקים שם, מה שנקרא - המקום שורץ במיץ של הזבל).

הנה, דווקא קראתי את זה היום:

http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3710077,00.html

אלון אני דיי בטוח שאתה מבוגר ממני, ולא תמים, אז מפתיע אותי לשמוע אותך אומר משפט כמו "קודם כל שיגידו אמת", במדינה שלנו? ההפך הוא הנכון, הם יגידו מה שיגידו ואנחנו צריכים לברור משם את האמת, כי זה המצב, ועד שלא נעשה משהו (בוא נתחיל בשקיפות של חברי כנסת ושל ועדות כספים) זה ימשיך כך. אני לא קורא אנליזות של כלכלה, אני קורא כתבות כמו זו

http://www.themarker.com/consumer/health/1.3947846

מה שמעניין אותי הוא מיפוי אינטרסים סמויים, ולקרוא ולהבין מי עושה מה למען הבוחר.

את זה תקרא קודם כל בפייסבוק, אחר כך באתרים.

לגבי הליכוד, התפקדתי לליכוד בדיוק מהסיבה הזו, לשנות מבפנים, הקול שלך שווה הרבה יותר כשאתה פקוד למפלגה כלשהי, ואת זה רוב העם לא מבין.

המטרה היא להכניס לרשימת הליכוד אנשים איכותיים, ליכודניקים אמיתיים, שיפעלו למען האינטרסים שלי כחילוני ממעמד הביניים, ולא עבור תושבי עמונה

רק להמחשה (לא ידעתי עד שהתפקדתי):

Capture.jpg

האנשים האלו קובעים לנו סדר יום (מלבד שרן השכל שבה אני תומך), ההזויים הללו נכנסו עם פחות מ6K קולות לכנסת.

חיים כץ נכנס עם 8K - בזכות התעשייה האווירית שהוא הביא באוטובוסים לקלפי.

לזה רוב האנשים לא מודעים, ובגלל זה אנחנו נראים כמו שאנחנו נראים.

עריכה אחרונה על ידי maxcher
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק שפרסמתי זו לא כתבה כלכלית, זו כתבה על הקיסר.

בכל מקרה, כשאתה מתבגר והופך לאב משפחה, בד"כ אין לך זמן להתפקד ולהפגין - פעם עוד הלכתי להפגין, היום יש לי עבודה ובית לפרנס, אין לי זמן לשטויות האלו.

עכשיו, למה שטויות ?

כי אתה גם מבין שבמדינה שרבים מאזרחיה לא חושבים עם הקודקוד (כי אין להם כל כך קודקוד), ומה שנוצר כאן הוא בעצם שיח "תרבותי" style מירי רגב, אז אין הרבה סיכוי, ואתה מעדיף לשים מארק קנופלר או כריס מרטין ברדיו ולהתרכז הכי טוב שאפשר בחסכון לילדים שלך, כדי שתוכל לתת להם כלים בבוא היום לעוף מכאן.

עריכה אחרונה על ידי Alon_A

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי אתה לא מחוייב לבזבז את הזמן על הפגנות ושטויות במידה ואתה מתפקד למפלגה, בסך הכל לבוא להצביע.

זה נראה רעיון די טוב במידה ואתה עוד חושב שיש תקווה למדינה הזאת ולא התייאשת לגמרי. אני חושב לעשות את זה גם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא קצת באתר שלהם, מבטיח לך שזה ישכנע אותך

https://www.newlikud.org/

אלון, אני עוד צעיר וללא ילדים, אז מנסה לשנות כמה שאפשר, ולהתפקד לא דורש ממך הרבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...