Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזל טוב: פולקסווגן גרמניה הסכימה לפתוח את ה"מירור לינק" בישראל. העלות: כ- 1500 ש"ח

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שאלה כללית" מה ההעדפה להתקנה מע' ניווט לחלופית : IGO או WAZE?

לווייז יש יתרון של עדכוני תנועה בזמן אמת, אבל עם חבילת גלישה.

ל-Primo Nextgen יש גם אופציה של עדכוני תנועה, אבל דורשת חבילת גלישה.

אם אין לך צורך בעדכוני תנועה, תתקין Primo, הנווט לא דורש חבילת גלישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עשרות מאמרים והצהרות של פולקסווגן כשהם מצהירים שכל הרכבים יתמכו בפיצ׳רים האלו.

גוגל איט - vw announce app connect

לא "מאמרים", הודעה של היצרן, ומצאתי רק אחת - http://media.vw.com/release/1032/ כשגם היא מדברת על "רוב הדגמים" להבנתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לחפור באתר שלהם, הם מצטיינים בלהסתיר את זה.

נתקלתי בכל מיני הצהרות וקישורים בפורומים שונים כחלק מהחפירה שלי על הנושא הזה בזמן האחרון.

הגולף כלול בדגמים המצויידים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה נכון לגבי לחצני ה"קול" וה"השתק" - אז אחד מחברי הפורום שקיבל רכב דומה מאוד לשלי (ידנית) רק בצבע לבן קיבל עם מק"ט תומך - אם איני טועה קיבלנו את הרכב בסמיכות.

ואני שואל: עזבו את הקטלוג - זה נראה לכם הגיוני ששתי מכוניות שיוצרו בסמיכות זו לזו ועליהן שולם אותו סכום בדיוק יקבלו מערכות שונות - אחת משודרגת והשניה לא?

רק לי זה נראה אבסורד?

זה היה אבסורד אם הם היו מחוייבים למשהו, והם לא. ככה"נ VW שמים איזה מערכת מולטמדיה MBII שיש, כזו או אחרת. במקרה שלך ושלי גם, "התמזל מזלנו". לא אבסורד, אבל מאוד מתסכל.

אין שום עניין לפנות למשרד התחבורה או לגוף אחר לצורך העניין, אין לנו שום סימוכין כתוב שנרשם שזה אמור להיתמך. כלומר מי שיש לו הרוויח ולא הפוך (אנחנו הפסדנו).

אתמול הקדשתי לזה קצת מחשבה ונראה לי שלבסוף מה שאעשה, זה אחליף את אותו מחשב במשהו פתוח לחלוטין - Android Auto אמור לתמוך בהרצה על מכשיר אנדרויד עצמו, אחליף את הסים לסים האמיתי שלי וחסל סיפור. ועוד הרווחתי שהטלפון שלי לא מושבת כי הוא לא יריץ AA מול המערכת. אוכל להריץ וייז אמיתי (ולא את הגירסא הישנה שאקבל).

קישור להודעה כי בקרוב AA יתמוך לרוץ על המכשירים עצמם - http://www.theverge.com/2016/5/18/11698274/android-auto-app-update-phone-dash-google-io-2016

הנה חברה שמוכרת CARPUTER, דיי מפלצת חומרה בשביל ANDROID...

http://www.carputer-world.com/

עריכה אחרונה על ידי BNitay
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום עניין לפנות למשרד התחבורה או לגוף אחר לצורך העניין, אין לנו שום סימוכין כתוב שנרשם שזה אמור להיתמך. כלומר מי שיש לו הרוויח ולא הפוך (אנחנו הפסדנו).

צריך לחפור באתר שלהם, הם מצטיינים בלהסתיר את זה.

נתקלתי בכל מיני הצהרות וקישורים בפורומים שונים כחלק מהחפירה שלי על הנושא הזה בזמן האחרון.

הגולף כלול בדגמים המצויידים.

^ אז תביא בבקשה לינק להצהרה ברורה וחד משמעית, ואפנה למשרד התחבורה. אם לא, כאמור, אין טעם. אם כבר עשית מחקר/עבודה/חפירה - תשתף.

עריכה אחרונה על ידי rafid
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלי זה שהחפירות נעשות בשעות הלילה, בטלפון. אין לי קישורים בהישג יד.

אבל ברגע שקצת זמן יתפנה בשבועות הקרובים אני אתחיל לחפש כל הצהרה רשמית שלהם שנוגע לעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, חג שמח לכל החברים/'בעלי-העניין' שכאן!

עדכון קצר שלי. לאחר הדיון המצוטט למטה והתייעצות כאן בנושא התקנות חיצוניות, סים/WIFI , שת"פ של VW ושאר ירקות, נאלצתי גם אני "להתפשר", ולהשלים עם המצב, מחוסר ברירה מעשית אחרת. השבוע בוצעה *ה*התקנה בגיל-קאר ל'תוסף WAZE+פנגו+מצלמה' (לגולף חדש).

תמצית הארועים עד כאן: הבטחות של המכירות בצמפיון למערכת תומכת תקשורת-AA (במקרה שלי דרך/מול הליסינג), קבלת מערכת שלא, התדיינות מול הסוכן, והפשרה מולם היתה - ההתקנה הנ"ל.

נתחיל בשורה התחתונה ובמילה טובה: גיל-קאר נתנו שירות טוב (במגבלות שלהם) ולהבנתי עשו עבודה נקייה. בתור התחלה - העסק עובד בהחלט סביר למרות המגבלות הידועות (גרסת WAZE, "סגורה", סים).

השורה התחתונה שלי מול VW/גרמניה (לא, לא וויתרתי על תשובה ישירה מהם במייל): המלצתם, ובתיאום עם היבואן כמובן - נגד החלפה לכל מערכת שלא הורכבה על ידם בפס היצור (כולל שלהם...). כמובן, שכולנו כאן לוקחים אז זה בערבון מוגבל ובעיניים פקוחות ומודעים לשיקולים האינטרסנטיים הדי מובנים שלהם...

עוד קצת פרטים (וגם כמה תמונות כאן) :

1. תיאמתי (מול גיל-קאר לפני ההתקנה, "בשטח", ולמזלי כפי שתראו בהמשך...) - שתהיה תמיכה *גם* בWIFI (לטובת אופצית חיבור הוט-ספוט לטלפון בעתיד במקום סים). מסבר - שזו כן אופציה אצלם ובד"כ זו אופציה של "או-או" - סים או WIFI. במעשי - הבנתי זה פשוט מאוד - חיבור אל USB פנימי של או דונגל מודם-סלולארי או דונגל WIFI, שעולה, כידוע, גרושים כיום. הרכיבו את שניהם.

2. למרות מה שנאמר לפני, אני לא רואה שום התקנה של אנטנה חיצונית. אם יש כזאת, היא כנראה - פנימית.

3.מצלמת רוורס מוסתרת ממש מעל למספר האחורי מתחת לפתח הבאגאג', כך שלא נראית בכלל. אוטומטית בהכנסה לרוורס, ממשק להגה (לטובת הצגה דינאמית של "מסלול משועראחורה "). חביב.

4. ממשקים לרכב: מסך כמובן, הפעלה בלחיצה ארוכה על כפתור הMEDIA, ומיקרופון - לזיהוי/חיפוש קולי בניווט (לא ברור לי אם זה מיקרופון נוסף או הקיים). אין ממשק לקול/רמקולים אלא שימוש ברמקול עצמאי . אין ממשק לכפתורים על ההגה (למרות שלהבנתי - טכנית זה ניתן).

5. כעת לנקודה חשובה לנו: 'מערכת סגורה'. כן, יש רק שני אייקונים להפעלת WAZE ופנגו בגרסת הקושחה של גיל. בגלל הWIFI שלי, היה צורך בשליטה על ההפעלה שלו וצימוד לטלפון (סיסמא). לצורך זה "איפשרו" יישום נוסף - ל "SETTINGS" סטאנדרטי של אנארואיד (==כלומר - שמו אייקון נוסף במסך הבית). סבבה, עובד... אז אם מישהו רוצה לשנות את השעה כשהסים יגמר לו - שיבקש את זה...

6. ...אבל... - וזו הנקודה החשובה - זו גם פותח אפשרות לקבלת פרטים על המערכת, פרטי גרסאות, שינוי זמן/תאריך למשל (שאצלי, למשל, לא היה תקין - סטיה של שעה!) ועוד כיוונים רגילים וספציפיים. עוד נקודה חשובה - אין מערכת אנדרואיד בלי Goolge Play מותקן....

7. אז הפרטים:

- סוג מערכת: Q-ROi של חברת QDIS (לא בטוח מה הדגם המדוייק)

- אתר היצרן - http://www.qdis.co.kr/product/navigation.php

ותוכלו לקנות אותה ב~350$.. למשל כאן - http://www.qdis.co.kr/product/navigation.php http://www.carnavi-tech.com/index.php?main_page=product_reviews&products_id=495

מדריך למשתמש של מערכת דומה - https://www.dropbox.com/s/fdrybl9sj1ax10v/Qnavi_Android_GOLF_EN_140704%28user%20manual%29.pdf?dl=0

מפרט: http://www.carnavi-tech.com/qroi-rgb-gps-android-box-422-oem-monitors-with-wifi-p-495.html

8. לאחר שני צעדים פשוטים -

- הגדרת גוגל פליי כיישום המופעל אוטומטית (בSETTINGS של QROI)

- הורדה/התקנה בPLAY של Launcher כל שהוא (בדוגמא אצלי - "FrontEnd" אבל יש אחרים וטובים לא פחות...)

- הגדרה של WAZE , PANGO ו GOOGLE PLAY... בFRONTEND

- והפעלה של FRONTEND מכפתור הבית (או הגדרתו בSETTINGS כישום המופעל אוטומטית...)

שידרגתם את ממשך ההפעלה לחלופי , ותוכלו להתקין ולהפעיל כל יישום שתרצו.. (לשיקולכם ועל אחריותכם כמובן... כל הנ"ל לא נשאר אח"כ כדיפולט לתפעול כמובן, שלא יכעסו עליינו...)

FYI, ושיהיה לכולם נסיעה בטוחה! :)

דיי, תפסיקו לריב, אתן קצת הסבר על מה שצ'מפיון מתקינים ועם מה אוכלים את זה, כי גם לי ברכב התקינו את אותו הדבר:

אז ככה - הם מתקינים לכם דונגל אנדרואיד עם גרסה קצת ישנה - 4 אם אני לא טועה, זה נקרא פותח מסך למערכת המקורית, בכדי שהם יוכלו על הדונגל הזה להתקין לכם ווייז, פנגו ומצלמת רוורס, בתשלום או בחינם כל אחד והמקרה שלו.

הדונגל הזה בא עם סלוט לסים ואנטנה לקליטת רשת סלולרית ואולי גם GPS.

במקרה שלי הסים שייך לסלקום (אולי זה אצל כולם ככה), כמה משלמים לחודש? - זה כל אחד ותפקידו לברר אצל צ'מפיון או המפעילה הסלולרית של הסים אשר מותקן אצלכם.

והדונגל הזה אכן נעול לשאר האופציות, לא הוטספוט, לא WIFI, לא אפליקציות ולא נעליים, רק ווייז פנגו ומצלמה אחורית!

עד עכשיו ברור?

- עכשיו תשאלו את השאלה שגם אני שאלתי את הנציגים בצ'מפיון - אם אתם כבר התקנתם לי דונגל אנדרואיד, למה איני יכול להשתמש בכל הפונקציות שלו?, למה רק וויז פנגו ומצלמה אחורית?

התשובה מצ'מפיון - כי הדונגל שאנו מתקינים הוא לא עבורך, הוא עבורינו בשביל שנוכל להתקין לך את הווייז, פנגו ומצלמה אחורית וזהו.

אנחנו לא רוצים שאנשים (נהגים\לקוחות) יתחילו להתעסק במערכת הזאת, ישבשו משהו ואז כל פעם יבואו אלינו לתיקונים וידרשו זאת באחריות, וגם לא רוצים שחס וחלילה תתעסקו בכל מיני פונקציות בזמן נהיגה שזה בכלל מסוכן ולא בטיחותי, ואם חלילה יקרה משהו אז הלקוחות שלנו יתבעו אותנו על כך.

= המשך תשובה - אתה רוצה, לך תתקין פותח מסך (דונגל אנדרואיד) כזה או אחר שיש אותם מספיק בשוק, ויש מתקינים רבים, בעצמך ותעשה מה שברצונך עם זה, אך זה לא יהיה באחריותינו במידה ויקרה משהו עם הדונגל הזה או עם המערכת המקורית.

כן כן, אתם תאבדו אחריות על המערכת המקורית, אז ההתקנה או הפירצה של הדונגל שלהם שהם מתקינים (צ'מפיון) היא לסיכונכם האישי בלבד.

זאת התשובה שקיבלתי מצ'מפיון, כאשר נכנסתי אלהים בטענות למה כמה ואיך אתם יכולים ומעזים, אך אחרי התשובה הזאת וההסבר הזה אני יצאתי די רגוע, כי הבנתי גם את הצד שלהם.

אז כן, בהחלט יכול להיות שהם רוצים לעשות כסף על העניין הזה אך לא רק זה!, אלא גם שהם פשוט רוצים לכסות גם את עצמם מלקוחות עם ידיים עקומות כמו שאומרים, שלא יבואו אליהם בכל שני וחמישי וידרשו תיקונים על חשבון היבואן או יותר גרוע יתבעו אותם.

פשוט תעמידו את עצמכם לדקה במקומם ואולי תבינו כמו שאני הבנתי את זה.

תראו, אני לא בא להגן על כל פעולותיה ומעשיה של צ'מפיון כי גם לי היו לא פעם עצבים עליהם ומהם, אך בנושא הספציפי הזה אני מבין אותם.

לדעתי בכל הסיפור הזה עם המערכות ברכבים שלהם\שלנו, יותר אשם היצרן ופחות היבואן שלנו, במיוחד אחרי התשובה שהיצרן נתן לסטיו על פנייתו, זה באמת נראה כאילו ''מה אתה רוצה מאיתנו, לך תתמודד עם היבואן המקומי שלך'', וזה לא בסדר לדעתי שהם עונים כך, היצרן הוא זה שצריך לקחת את מלוא האחריות בכדי לטפל בבעיות כאלו ואחרות, אבל מתשובה שלו זה נראה שלא ממש אכפת ליצרן והוא מעדיף לשפוך את זה על היבואן.

חשבתי ש750 זה רק תוספת למצלמה, והמערכת שולמה בנפרד...

e54854506498047.jpg

לא שמתי לב שעל הכביש יש גולפים מקוריים עם יותר מהאנטנה הזאת. כנראה פספסתי..

מי רב?... אגב, לא הבנתי מדוע לפתוח WIFI במקום הSIM זה לסכן את הנהג ... לי זה נראה כמו דיל עם סלכלום לטובת השנה ראשונה חינם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, חג שמח לכל החברים/'בעלי-העניין' שכאן!

עדכון קצר שלי. לאחר הדיון המצוטט למטה והתייעצות כאן בנושא התקנות חיצוניות, סים/WIFI , שת"פ של VW ושאר ירקות, נאלצתי גם אני "להתפשר", ולהשלים עם המצב, מחוסר ברירה מעשית אחרת. השבוע בוצעה *ה*התקנה בגיל-קאר ל'תוסף WAZE+פנגו+מצלמה' (לגולף חדש).

:)

תודה על העדכון! הוייז שהורדת לבד והוא הגירסא המעודכנת, עובד טוב? האם זו גירסא חדשה יותר ממה שמריץ הלאנצ'ר שלהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ את הWAZE עדיין לא עדכנתי , זו הגרסה שלהם עדיין - 4.4.0.0 . לא ממש ישנה נושנה...

^ כן, ראיתי - פתחו ע"י הכנסת איזו שהיא ססמא וקינפגו את הLAUNCHER שלהם. לא ממש עקבתי איך. לדעתי, בקש שיוסיפו לך, תמצא כבר איזה סיבה - גישה לשעון למשל, או שיוסיפו WIFI. זה לא פשע... :)

לא בטוח אם אפשר להתקין שתי גרסאות בו זמנית (כמו בIGO) אז בינתיים אני לא מסתכן..

אני כנראה אנסה להתקין את IGO בנוסף כשאמצא דרך להעביר קבצים/APK.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^ את הWAZE עדיין לא עדכנתי , זו הגרסה שלהם עדיין - 4.4.0.0 . לא ממש ישנה נושנה...

^ כן, ראיתי - פתחו ע"י הכנסת איזו שהיא ססמא וקינפגו את הLAUNCHER שלהם. לא ממש עקבתי איך. לדעתי, בקש שיוסיפו לך, תמצא כבר איזה סיבה - גישה לשעון למשל, או שיוסיפו WIFI. זה לא פשע... :)

לא בטוח אם אפשר להתקין שתי גרסאות בו זמנית (כמו בIGO) אז בינתיים אני לא מסתכן..

אני כנראה אנסה להתקין את IGO בנוסף כשאמצא דרך להעביר קבצים/APK.

כן, אגש אליהם אחרי שאאסוף את הרכב ביום שלישי, ואראה כמה משתפי פעולה הם. האם הוספת תשלום בשביל דונגל הויפיי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. כנראה לא היה להם נעים לקחת עוד 2$ על ה"4000" ש"ח... אני תיאמתי את זה עם אמיר (אם אני זוכר נכון), מנהל העבודה שם.

http://www.ebay.com/itm/Wireless-150Mbps-USB-Adapter-WiFi-802-11b-g-n-Dongle-150M-Mini-Network-Lan-Card-/351816984903?hash=item51e9ed2947:g:4mkAAOSw-itXurX2

נב: שווה לשאול אותם גם על תוספת חיבור נוסף לטובת הפעלה מלחצני ההגה, כמו שמוסבר במדריך. נקודה חשובה נוספת לדעתי - יש רק 4G FLASH פנוי להבנתי, ואולי כדאי במצב שיש לך כוונה להוסיף יישומים - להוסיף עוד כרטיס הרחבת זכרון שלך (8/16G).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה להמשיך עם הדרישות שלי לגבי המערכת הנוכחית ולא להחליף לאחת אחרת - אע"פ הפיתוי הרב.

למישהו נוסף יש תמיכה בעברית במערכת המקוריות או ששמע על זה משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה להמשיך עם הדרישות שלי לגבי המערכת הנוכחית ולא להחליף לאחת אחרת - אע"פ הפיתוי הרב.

למישהו נוסף יש תמיכה בעברית במערכת המקוריות או ששמע על זה משהו?

אצלי יש, רק שחסרה מקלדת עברית לחיפושים (הוספתי תמונה באלבום הקודם ). בטח יגידו לך ש"אסור להוסיף שפה/מקלדת 'לא מקורית' שלא הותקנה בקו הייצור... ;)

אנחנו אתך במאבקך הצודק, ולא נוותר על החלפת מערכת גם אם הותקן " WAZE"... רוצים AA ו-AppConnect... אגב, מינוס גדול בהתקנה משולבת כזאת - זה שאין שימוש במערכת הAUDIO/רמקולים הקימים, ולכן הקול על הפנים. למוזיקה זה בהחלט לא שימושי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 591 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...