Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם הסוף של ענף המוניות קרב?

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 715 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אור ויגאל מחזיקים מניות באובר וברור שמטרת הארגון להשתלט על העולם.

אור אל תתפלא,

Let-Me-Introduce-You-To-The-Internet-Meme-01.jpg

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי היה שווה להרשם לשרשור הסיזיפי הזה ולו בשביל התמונה הזו בלבד.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא אעלה לרכב ללא ביטוח שיכסה גם אותי.

בחו"ל הביטוח נסיעות מכסה אותי, בארץ בעייתי.

מצד שני, אתה בודק ביטוח לכל מונית שאתה עולה?

אני לא בודק, אפילו לא בודק אם יש לרכב טסט, ולנהג רשיון נהיגה בפועל.

גם כאשר אני טס אני לא הולך לקוקפיט לראות אם לטייס יש רשיון , אם בכלל יש טייס?

סבירות גבוהה מאוד שאצל נהג מונית מקצועי הכל מסודר , מה שלא בטוח בכלל שיהיה כך, אצל אחד שיחלטר באובר בשעות השיא

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכירים את זה שהחברה קוראת לכם "טפשוני" כדי לא להגיד משהו מעליב?

יש לי הרגשה שאתם משתמשים ב'כבודו' באותו האופן :lol:

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, בנוגע לעלויות: השוואה מעניינת וקלה לקריאה (גרפית)

בנוגע למיסוי: בגירה טען שאובר לא משלמת אגורה שחוקה או משהו בסגנון, אז.... לא, זה לא כ"כ נכון.

לגבי מיסוי הנהג (חובת הדיווח): בתור end user לא נברתי בנתונים, ייתכן שיש כאן פרצה שתקל על נהגים להעלים מס, וואלה - לא יודע ולא מתכוון לרשום "ברור שאתה טועה !!!!111" בלי שבאמת בדקתי לעומק. כן אציין את ה(כמעט)ברור מאליו שהעלמת מס קיימת גם לנהג מונית רגיל שסוגר איתך מחיר מזומן, לכן שווה לחשוב האם עבירה כמו העלמת מס היא עבירה שתלויה בפורמט, או בבעל העסק. נהג מונית סטירקט שלא מעלים מס גם במזומן *כנראה* יישאר איש חוק גם בפורמט אחר, נהג אובר שיעלים מס *כנראה* היה מעלים מס בכל הזדמנות שהיתה לו בתור מונית.

בכל אופן זה ארגומנט שלחלוטין שווה בדיקה שקילה ודיון אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והאם יגאל יכול לומר כמה עולה אותו הקטע בריקשה שאינה של אובר כדי לקבל מושג

נסיעה בריקשה באותו מקטע תעלה בערך 25-30 רופי. לא לגמרי ברור לי למה ריקשה זה מדד להשוואה.

המינימום משתנה בהתאם לקלאס שהזמנת. לדוגמא UberX גובה מינימום של 75 רופי, uberGo לאותו מקטע נותן מינימום של 50 רופי. דרגות אחרות אני לא זוכר..

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבלה מניחה נסיעה עירונית במהירות ממוצעת של 30 מי"ש. מכיוון שאתה מכיר אותי ואת אופי הנסיעות ומהירותן אצלי (ולמי שלא - הרוב המוחלט בינעירוני והמהירות לרוב אינה איטית) - הממוצע אצלי 51 קמ"ש. 48 קמ"ש ממוצע בתנועה עירונית זה אפילו לא מצחיק. הטבלה פשוט לא רצינית וגם לפיה בניו-יורק מונית תצא זולה יותר - וזו תנועה שיותר מאפיינת את תל אביב, שוק המוניות מס' 1 בישראל.

אני לא מתיימר לומר שאין למשתמש הקצה, שלא מעניין אותו היבטי מיסוי או רישוי, מה לחפש באובר - זאת אופציה נוספת אם אין בדיוק מונית בסביבה וסביר להניח שבלא מעט מקרים זה יהיה זול יותר. מה שכן, ההשלכות בעת מפגש חרא עם המאוורר (בין אם תאונה ובין אם תאונת ביקור מאת פקיד השומה) עדיין לא ברורות ועלולות להיות לא קלות.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל

לא התכוונתי באמת לריקשה

אלא למונית רגילה שלא של אובר ברמה של אובר X

מה ההבדל ברמה בין אובר X לאובר גו?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבלה מניחה נסיעה עירונית במהירות ממוצעת של 30 מי"ש...

הטבלה פשוט לא רצינית...

רומן, מי שלא רציני זה מי שפותח לינק רואה טבלה קופץ לפורום להגיב :o

תגלול עוד קצת למטה, תגלה גרף נע בו המהירות זזה מ15 עד ל40 מי"ש בגרנולריות של 1 מי"ש. שם תוכל לראות איך הנתונים מתעדכנים בהתאם.

(תזכורת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי וקראתי עד הסוף. 15 מי"ש זה לא קצה תחתון, זאת נורמה עירונית - לכן טענתי שההשוואה לא רצינית. מה שכן, אם היית קורה את כל הפוסט שלי, היית מבין שעלויות הן לא הבעיה הכי גדולה באובר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגלול עוד למטה:shock:

VERDICT: Factoring in a tip, if you are in New York City and there is a ton of traffic (meaning you can’t go over 20 MPH), a taxi is best. Otherwise, Uber seems to be cheaper. But watch the surge levels, because 2x is more expensive than a cab in almost any city.

מצחיקה גם טבלה 2 בו לנהג טקסי אתה תשלם טיפ של 20% ולנהג של אובר לא תיתן.

חשוד המקור הזה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גו האצבק

אקס סדאן

אתה וגוגל ברוגז?

BMW 435 זה האצבק?

סנדרו זה סדאן?

אני מהתקופה ששלחו דואר עם יונים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי וקראתי עד הסוף. 15 מי"ש זה לא קצה תחתון, זאת נורמה עירונית - לכן טענתי שההשוואה לא רצינית. מה שכן, אם היית קורה את כל הפוסט שלי, היית מבין שעלויות הן לא הבעיה הכי גדולה באובר.

בדבריך התרעמת על הטבלה ועל כך ש30 מי"ש זו מהירות לא מייצגת, עניתי על כך ואז אתה מסביר שכן ראית אבל סתם לא התייחסת. אבל איך היה אפשר לנחש את זה? אני מגיב למלל, לא למחשבות, אותן אני משאיר לפרופ' אקס.

וקראתי את כל הפוסט שלך, הגבתי לחלק בו רשמת דברים לא נכונים / חלקיים. עם הפסקה השניה אני די מסכים (ואם היית קורא את הדברים שאני רשמתי היית רואה..), אז לא היה לי מה להוסיף לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אין שם מוניות רשמיות במובן הישראלי. יש ריקשות, יש רכבי מלון שיקחו על אותה נסיעה 800 רופי, יש אוטובוס שעולה גרושים, יש נהגים שניתן לשכור ליום שלם ולשבוע במחירים די מצחיקים (אותו נהג יקבל יותר אם יחייב אותך כמו אובר), יש אפליקציות מקומיות שמתחרות באובר (דוגמת yellow cab), עובדות פחות או יותר באותו מודל ופחות או יותר באותו תמחור רק שהן סגורות לתיירים עם מספר פלאפון זר.

זה לנושא הודו, אם תתן לי מספיק מוטיבציה למה החקירה הזו טובה, אני מוכן לתת לך נתונים מפורטים מאוד מפי בחורה מקומית על המתרחש בפיליפינים. גם שם זה מאוד פופולארי ועובד נהדר, רק שאני הייתי עם רכב שכור אז זה לא עניין אותי מידי

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 715 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...