Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפט על מעבר באור אדום

שימו לב! השרשור הזה בן 2877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המשך הסיפור..

היה לי משפט לפני יומיים על רכב שברשותי (אך בבעלות אחי) שצולם עובר באדום לפני יותר משנה. הודאתי במשפט שאני הנהג הקבוע ברכב ולכן אני בעל הדברים ולא אחי, ביקשתי וקיבלתי דחייה בחודש למשפט כדי למצוא את הנהג.

אני ממש לא זוכר מי נהג ברכב באותה תקופה וכנראה זה היה מישהו אחר כי אני הייתי במילואים באותו יום.

לא נראה לי שאצליח למצוא את הנהג ונראה שאאלץ לחטוף את העונש בעצמי, משהו שאני ממש לא רוצה בגלל שאני מוגדר כנהג חדש (בגלל עבירה מטופשת שעברתי שבוע לאחר הרישיון שהאריכה לי את התקופה בשנתיים).

השאלה העיקרית היא האם יש דרכים לדחות את המשפט עוד עד לנקודה בה כבר לא אהיה נהג חדש? (כשבעה חודשים)

עו"ד טען שהוא יכול לעשות זאת ולהוציא אותי בקנס של 1K בערך (עם עמלה של 2K) וכנראה שאלך על זה בסוף, אבל רציתי לשמוע מה הן האופציות העומדות לרשותי.

השופט אגב, היה קשוח במיוחד והודיע לי שהקנס יהיה 3-5K ולא אכפת לו מי יהיה הנאשם.

ובכלל, בית המשפט לתעבורה הוא אחד המקומות הכי פחות יעילים שפגשתי. כ-50 איש זומנו לאותה שעה והתובעת לא ידעה בין ימינה לשמאלה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפינה של דחיית המשפט עד לגמר הנהג החדש נסתמה כבר לפני כ 4 שנים.

העבירה שעברת, באופן אוטומטי מאריכה לך את תקופת הנהג החדש.

כל התורה על רגל אחת

[TABLE]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]נהג חדש

(תיקון מס' 104) תשע"ב-2012

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

12א. (א) מי שניתן לו רישיון נהיגה ולא היה בידו קודם לכן רישיון נהיגה שאינו רישיון לנהוג באופנוע, בטרקטור או במכונה ניידת, יהיה נהג חדש למשך שנתיים מיום מתן הרישיון כאמור (בסימן זה – התקופה הבסיסית), או לתקופות נוספות בהתאם להוראות סעיף זה; תוקף רישיון הנהיגה שניתן לנהג חדש יהיה לשנתיים.

(ב) (1) הוגש נגד נהג חדש כתב אישום בשל עבירה מן העבירות המפורטות בתוספת השלישית, תוארך תקופת היותו נהג חדש עד תום ההליכים המשפטיים בעניין האישום האמור;

(2) נמסרה לנהג חדש הודעת תשלום קנס כמשמעותה בסעיף 228 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב-1982, בשל עבירה מן העבירות המפורטות בתוספת השלישית, תוארך תקופת היותו נהג חדש עד תשלום הקנס, ואם ביקש להישפט על העבירה – עד תום ההליכים המשפטיים בעניין אותה עבירה;

(3) פקע תוקפו של רישיון הנהיגה של הנהג החדש לפני תום ההליכים המשפטיים או לפני תשלום הקנס, כאמור בפסקאות (1) או (2), לפי העניין, תחדש רשות הרישוי את רישיון הנהיגה שלו לתקופה נוספת של שנתיים.

(ג) נהג חדש שההליכים המשפטיים בעניינו, כאמור בסעיף קטן (ב), הסתיימו בלא הרשעה, יחדל להיות נהג חדש בתום התקופה הבסיסית או בתום ההליכים המשפטיים כאמור, לפי המאוחר.

(ד) הורשע נהג חדש בעבירה מן העבירות המנויות בתוספת השלישית, תוארך תקופת היותו נהג חדש בשנתיים נוספות ובלבד שעמד בהצלחה בבחינות ובבדיקות כפי שקבע השר; הארכת התקופה כאמור תימנה מתום התקופה הבסיסית או ממועד ההרשעה, ואם נגזרה פסילת רישיון בהרשעה כאמור – מתום תקופת הפסילה, לפי המאוחר.

(ה) אין בהוראות סעיף זה כדי לגרוע מכל סמכות אחרת של רשות הרישוי לפי פקודה זו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיט.. למרות שמסעיף קטן 3 לא ברור אם הרישיון שיחודש הוא של נהג חדש.

ואגב, השופט אמר לי שבברירת משפט לא קיימת התיישנות לעבירה ואפילו שעברה כמעט שנה עד שקיבלתי את כתב התביעה (או הודעה כלשהי לצורך העניין) המשפט יתנהל כרגיל.

האם זה נכון או שאני יכול לערער על כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שצולם מבצע עבירה - יש צורך לשלוח לו הודעה על כך תוך מקסימום 4 חודשים מיום ביצוע העבירה.

במידה ושלחו לאח שלך הודעה במסגרת פרק הזמן הנ"ל - אז לא חלה התיישנות על הדוח.

מאחר ואתה נושא באחריות לרכב (ולא אח שלך שהוא הבעלים הרשום) - אזי ניתן לטעון כי יש הארכה לתקופת ההתיישנות לשנה.

בקיצור - מירב הסיכויים כי הדוח תקין מהבחינה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאח שלי שלחו לאחר כמעט שנה. אני לא קיבלתי זימון (רק בבית המשפט, לאחר יותר משנה, ביקשתי להמיר את הדוח ונקבע מועד חדש).

הרכב צולם באפריל 2015, המכתב הראשון (כנראה) נשלח במאי 2016.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק ברור

אם לאחיך לא נשלח בבירור הדו"ח תוך 4 חודשים או תוך 6 חודשים אם הרכב הוא ג'דיד מהניילון דינו ביטול

מחוק סדר הדין הפלילי סעיף 225א

(א1) היתה העבירה עבירת תעבורה כמשמעותה בפקודת התעבורה, שהחשד לביצועה מבוסס על צילום רכב כאמור בסעיף 27א לפקודה האמורה, לא יוגש עליה כתב אישום ולא יומצאו לבעל הרכב בענינה הזמנה או הודעת תשלום קנס, אם כתב האישום, ההזמנה או הודעת תשלום הקנס טרם נשלחו ועברה תקופה כמפורט להלן:

(1) ארבעה חודשים ממועד ביצוע העבירה, למעט רכב כאמור בפסקה (2); שזה על הרכב החדש

אבל וייתכן שהחמצתם את המועד כשהתחלתם להעביר מאחיך אליך

(א2) על אף האמור בפסקאות (1) ו-(2) שבסעיף קטן(א1), הוכיח בעל הרכב כי לא חלה עליו אחריות פלילית לעבירה לפי סעיף 27ב לפקודתהתעבורה, ניתן להגיש כתב אישום או להמציא הזמנה או הודעת תשלום קנס אם לא עברה שנהמיום ביצוע העבירה או אם לא חלפו שלושה חודשים מהמועד שבו הוכיח בעל הרכב כי לאחלה עליו אחריות כאמור, לפי המאוחר, ובלבד שלא עברו שנתיים מיום ביצוע העבירה.

לגבי סעיף 3 שהעלית , אתה ממשיך להיות נהג חדש, תקרא אותו יחד עם סעיף ג' ו ב 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיגש למחלקת תביעות משטרתית ותצלם את החומר בנוגע למקרה שלך (חייבים לאפשר לך). קח איתך הרבה שקלים/ מטבעות של עשרות אגורות (לפני כן - תברר שעות קבלה, ותבוא רגוע כי יש בלאגן והמתנה ארוכה).

תבדוק בחומר הנ"ל אם יש דוח מחשב עם תאריכי משלוח הודעות. בהתאם לכך תדע מתי נשלחה הודעה ראשונה.

שים לב - מספיק ששלחו הודעה על כך שהרכב צולם מבצע עבירה, ויהיה המשך טיפול - כדי למלא את הדרישה לגבי התיישנות. אין חובה לשלוח את הדוח/ הזמנה למשפט בפרק הזמן של 4 חודשים.

מעבר לכך- יתכן שאבד בדואר האיכותי שלנו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לפני המשפט האחרון שלחתי מכתב לתביעה (עם ציטוט הסעיף לעיל) בבקשה לבטל את הדוח בגלל ההתיישנות, אבל הם פשוט התעלמו (ולא ענו לטלפונים).

כשביקשתי מהשופט דחייה של המשפט עד שהתביעה תואיל להתייחס הוא נפנף אותי.

במשפט עצמו העליתי את הטענה שוב והוא הגיב בביטול שזה חל רק על ברירת קנס ולא ברירת משפט. השופט לא השאיר לי ברירה, הוא אמר שאו שאני מעביר את זה עלי ומבקש הארכה עד למציאת הנהג או שאחי יורשע.

ראיתי כמה שופטים בחיי, עוד לא פגשתי כזה אנטיפת.

הייתי מעביר את המשפט למקום אחר (אני בכל מקרה לומד בחיפה ומתקשה להגיע לתל אביב), אבל הבנתי שמשום מה העברת המיקום משמעה הודאה בעבירה.

במידה והם לא שלחו כלל מכתב מוקדם יותר, האם ישנה דרך נוספת לערער על התביעה או שהשופט הוא המילה האחרונה?

תודה על ההתייחסות המפורטת :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אל תצפה לקבל תשובה למכתב. פשוט תיגש פיזית למשרדי התביעה המשטרתית (בשעות קבלת קהל) - ותצלם את התיק.

אם יש בעיה עם התאריכים - יש טעם להמשיך הלאה. אחרת, זה סתם בניית מגדלים באוויר.

לאחר שמצאת הוכחה לבעיה בתאריכים, עולה השאלה הבאה - האם בפרוטוקול רשום שהעלית את הטענה הנ"ל ?

באופן כללי - ניתן להגיש תלונה לגבי התנהגות שופט.

לגבי העניין המשפטי - רק הגשת ערעור לבימ"ש מחוזי (בהנחה שיש בכלל קייס לערעור).

העברת מיקום - לא כוללת הודאה באשמה. אך נעשית רק במקרים יחסית נדירים.

התיישנות חל על ברירת משפט (=קנס) וגם על הזמנה למשפט. יתכן שהניסוח שלך לא היה נכון/ כוונתך לא הובנה.

בכל מקרה - בלי הוכחה - סתם טחינת מים.

תצלם את התיק המשפטי, ואז תחזור עם הממצאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2877 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...