Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השמאי והמוסך נגד הביטוח (או: הקומבינה)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמעו קטע מדהים אך עם זאת משעשע ונכון לחלוטין, אשר שמעתי מקרובה כלשהי שלי.

היא קנתה מזדה 3 חדשה לפני כחצי שנה, ולא מזמן היא עשתה תאונה עצמית עם הרכב ליד הבית (עלתה על איזה סלע עם החלק הקדמי).

הרכב נכנס למוסך והביטוח הופעל. הגיע שמאי, העריך את הנזק, העביר לביטוח את ההערכה, הביטוח כיסה הכל, היא שילמה השתתפות עצמית ונגמר הסיפור. עד עכשיו נשמע נורמלי לחלוטין, לא?

אז הנה הקאטץ' - הנזק הסתכם בטמבון קדמי שבור, רדיאטור שבור וכיסוי תחתון לתא המנוע - שבור. היא ביקשה וקיבלה אך ורק חלפים מקוריים וחדשים באריזה.

ומה הנזק לכיס, אתם שואלים? (הכיס של הביטוח כמובן). אני אמרתי בהתחלה 5000 ש"ח. היא צחקה לי בפנים. אח"כ אמרתי 10000. היא גיחכה.

תחזיקו חזק:

22000 ש"ח.

רק על העבודה המוסך לקח 5000.

מה שנעשה פה זה, בפשטות, קומבינה של המוסך והשמאי. הם דרשו מחיר מופרז (באופן היסטרי), הביטוח שילם, המוסך לקח חלק, השמאי חלק, וכדי שגם היא תרוויח מזה משהו - הם "ויתרו" לה על חצי מההשתתפות העצמית.

אותי זה ממש הדהים. מעניין אותי רק האם העלייה בפרמייה שנה אח"כ תהיה שווה את זה (ואם כבר אז שאלה - האם העלייה בפרמייה היא פונקציה של כמות הנזק שהביטוח שילם?)

בלי קשר, היא אמרה לי כמה היא משלמת על ביטוח (כל נהג כולל נהג חדש) - 8000 ש"ח מקיף בלבד!! היסטרי...

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אני לא יודע מה להגיד קומבינה או לא...

אישה נכנסה במאזדה 3 הצ'בק של אבא שלי לפני כחודשיים בערך, נזק:

טמבון אחורי סדוק "קלות" (ככה זה היה נראה), ודלת תא מטען מעוכה טיפונת, הרכב נכנס למוסך, את המכה בדלת מילאו, עשו צבע, השלייף של המילוי יצא על הפנים, הדלת כביכול חצויה ל-2, זאת אומרת שיש באמצע קו כזה שמפריד, הוא משומה זז טיפה ימינה, לא נורא. הצבע, על הפנים, היה גראד...

התברר שאי אפשר לשקם את הפגוש, הרכיבו פגוש חדש, נסעו לעשות חיישני חניה, חזרו, קראו לאבא שלי, הוא החליט שהפגוש לא מורכב כמו שצריך, היה סלט, החליפו שוב פגוש, בסופו של דבר, נזק כולל של כמעט 10 אלף, ולא בוצעה שום קומבינה, איפה הרכב היה בתיקון ? "שילובים" בחולון, כי הביטוח לא אישר להכנס למרכזי...

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לדעתכם קורה כשיש נזק של 40K ? אתם לא רוצים לדעת.

ככה זה במוסכים, כולם רוצים להרוויח ולהכנס בשורת הטיפולים בדף החשבון היכן שאפשר.

אני ראיתי המון מקרים יותר גרועים ממה שאתם מספרים.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לא מנצלים את הפורום הזה עם בסיס משתמשים כזה ככלי יעיל לשיתוף מידע צרכני

כמו פירסום מוסך עם שירות לקוי ורמת מקצועיות מתחת לכל ביקורת או מחירים מופרזים.

צריך להקצות לכך מקום מאורגן (תת-פורום)

או כמו תחנות דלק שמוהלות (זה ניתן להפוך לדביק).

גם עם ההצעה שהעליתי לגבי התארגנות נגד גניבה אף אחד לא יעשה כלום כרגיל

רק בישראל!

עוד רעיון : ניתן לארגן פה מספר אנשים מספיק גדול (ואולי עם שיתוף עם פורומים נוספים)

ולבוא כגוף גדול מול 'פז' ולקבל הנחה משמעותית בדלק 99-98

(נניח 1 ש"ח במקום 80 אג')

.I'm a blocked user

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד רעיון : ניתן לארגן פה מספר אנשים מספיק גדול (ואולי עם שיתוף עם פורומים נוספים)

ולבוא כגוף גדול מול 'פז' ולקבל הנחה משמעותית בדלק 99-98

(נניח 1 ש"ח במקום 80 אג')[/QUOTE]

סלח לי, אבל איך אני בידיוק מקבל פה הנחה אם אני משלם 1שקל(100 אגורות) במקום 80?

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אני לא יודע מה להגיד קומבינה או לא...

אישה נכנסה במאזדה 3 הצ'בק של אבא שלי לפני כחודשיים בערך, נזק:

טמבון אחורי סדוק "קלות" (ככה זה היה נראה), ודלת תא מטען מעוכה טיפונת, הרכב נכנס למוסך, את המכה בדלת מילאו, עשו צבע, השלייף של המילוי יצא על הפנים, הדלת כביכול חצויה ל-2, זאת אומרת שיש באמצע קו כזה שמפריד, הוא משומה זז טיפה ימינה, לא נורא. הצבע, על הפנים, היה גראד...

התברר שאי אפשר לשקם את הפגוש, הרכיבו פגוש חדש, נסעו לעשות חיישני חניה, חזרו, קראו לאבא שלי, הוא החליט שהפגוש לא מורכב כמו שצריך, היה סלט, החליפו שוב פגוש, בסופו של דבר, נזק כולל של כמעט 10 אלף, ולא בוצעה שום קומבינה, איפה הרכב היה בתיקון ? "שילובים" בחולון, כי הביטוח לא אישר להכנס למרכזי...

אין מה להשוות.

צביעת פגוש (חדש ,בלי עבודת הכנה) עולה 500 ש"ח , וגם זה בהגזמה פראית ועם מרווחי בטחון (אפשר לסגור עניין ב-250).

הרכבת פגוש - 200-300 ש"ח - כולל הפסקת קפה.

פגוש עצמו - להערכתי גג 3000 ש"ח , מקורי.

רדיאטור - כמה ? 3K ?

הרכבת רדיאטור - אולי 100 ש"ח - תוסיף נוזל קירור , בנדים וכו' - 500 ש"ח , אני לארג' איתך.

מגן מנוע - בוא נניח שהתפרעו בחברה - 1500 ש"ח.

הרכבה - 200 ש"ח , קר בחוץ ,גשם , מעיל לפועל עולה הרבה , חימום והסקה.

הגעת ל8K ? 10K ? המוסך טחן את האמ-אמא של חב' הביטוח כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. מעניין אותי רק האם העלייה בפרמייה שנה אח"כ תהיה שווה את זה (ואם כבר אז שאלה - האם העלייה בפרמייה היא פונקציה של כמות הנזק שהביטוח שילם?)

רוני

תוספת הפרמיה לביטוח היא לפי מס' התביעות - לא משנה הסכום.

איך חברות הביטוח משלמות כאלה סכומים מטורפים על תיקונים?

מה, אף אחד שם לא בודק? זה לא הגיוני, אולי גם להם זה טוב איכשהו..

כמובן שאנחנו בסוף משלמים בגלל זה אקסטרה לביטוח- כלומר גם למוסך ולשמאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא שילמה 8000 מקיף אז קרעו אותה - ומגיע לחברת הביטוח מה שעשו לה...

לצערי - סוכן הביטוח כנראה הרוויח פעמיים.

הסיפור הזה נשמע לי בעייתי - השמאי לוקח על עצמו סיכון עצום וכך גם המוסך - וכל זה בשביל פרוטות.

אני לא מכיר מוסך רציני שיסתבך בפלילים כאלו בשביל 10 או אפילו 20 אלף.

אבל - נכון שיש הרבה מקרים שמנפחים ב 1000 2000 ש,ח כדי אח"כ לספוג השתתפות עצמית ללקוח - זה עדיין בגדר התחום האפור שניתן להתווכח עם שמאי הביטוח או עם חברת הביטוח עצמה על גובה הנזק.

להזכירכם שמאות - היא אומדן הנזק. אחד אומד ככה והאחר ככה. במקרה של רוני כ-כ-ה.

זה מקרה מוגזם ולא מייצג לדעתי.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אמרתי לה שקרעו אותה. הבטחתי למצוא לה מחיר נורמלי יותר ביום ראשון.

אני מקווה מאוד שזה מקרה לא מייצג, כי זה פשוט לא יאומן. לא שיש לי סימפטיה גדולה במיוחד כלפי חברות הביטוח אבל אתם יודעים... מה שמדהים כאן זה שחברת הביטוח שילמה בלי להניד עפעף. האם יכול להיות שהקומבינה כאן נכנסת עמוק יותר פנימה??

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אמרתי לה שקרעו אותה. הבטחתי למצוא לה מחיר נורמלי יותר ביום ראשון.

אני מקווה מאוד שזה מקרה לא מייצג, כי זה פשוט לא יאומן. לא שיש לי סימפטיה גדולה במיוחד כלפי חברות הביטוח אבל אתם יודעים... מה שמדהים כאן זה שחברת הביטוח שילמה בלי להניד עפעף. האם יכול להיות שהקומבינה כאן נכנסת עמוק יותר פנימה??

רוני

יותר פנימה אתה מתכוון לחברת הביטוח?

מה בדיוק מרוויחה חברת הביטוח מהמקרה הזה?

אלא אם כן בקומבינה בין המוסך והשמאי משתתף גם איזשהו עובד של חברת הביטוח.

כי אחרת אני פשוט לא רואה סיבה איזה רווח יש לחברת הביטוח.

והסיבה שחברת הביטו שילמה בלי להניד עפעף, היא כי הבודק של חברת הביטוח הוא לא אחר מאשר השמאי, ולכן הם בוטחים בדוח שהוא מגיש, אם הוא הגיש דוח מזוייף עם יותר תיקונים והחלפות מאשר התבצעו במקור, אין לחברת הביטוח סיבה לבדוק את זה שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלא אם כן בקומבינה בין המוסך והשמאי משתתף גם איזשהו עובד של חברת הביטוח.

זה בדיוק מה שהתכוונתי... בכל מקרה, אם הם בוטחים בשמאי כזה... הם צריכים לבדוק את עצמם.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שהתכוונתי... בכל מקרה, אם הם בוטחים בשמאי כזה... הם צריכים לבדוק את עצמם.

רוני

בכל חברה גדולה, עם הרבה בירוקרטיה ועובדים הרבה יותר קשה לעלות על עובדים מושחתים.

בסופו של דבר שמאי זה יאותר ויפוטר אני מקווה, אבל לא לפני שהוא יעשה קופה יפה.

לכן לדעתי אולי זה יהיה רעיון טוב אם הקרובת משפחה שלך תודיע על המקרה לחברת הביטוח.

וכמו שכתבת אני מקווה שמקרה זה הוא נדיר ולא מעיד על הכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הקומבינות האלו לא חדשות.

לחברת הביטוח יש אינטרס להגדיל הוצאות על מנת שתוכל להגדיל את ההכנסות מבלי לעורר בעיות עם הפיקוח על הביטוח: למשל, אם היא תוציא מיליארד ש"ח לשנה על תביעות, מותר לה להרוויח 100 מליון, אך אם תוציא רק חצי מיליארד יורשה לה להרוויח רק 50.

אני רק יכול לספר שפעם חברת הביטוח קנתה ממני אגזוז שעלה לי 330 ש"ח ב-800...

המסקנה - אם יש לכם רכב ישן, לא משתלם לבטח אותו כנגד תאונות, מכיוון ש:

א. ניתן לתקן לבד בעלות נמוכה משמעותית מעלות חב' הביטוח (שמשמשת לחשוב הפרמיה)

ב. על כל מכה קלה (פגוש, פנסים, גריל מכסה מנוע) הרכב יושבת, על כל האמור בכך כלכלית (השתתפות עצמית+אובדן שארית הפרמיה+קבלת סכום נמוך ממחירון מחב' הביטוח וכו')

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7070 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...