Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהו בעצם אוטם צבע? (לא מבין בנושא והייתי רוצה לדעת הבדלים)

שימו לב! השרשור הזה בן 3268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

WAT?

על מה אתה מדבר חבר? אם כבר טעויות אתה מבלבל את פותח השרשור - אתה אולי מתכוון לחומר סיכוך (מיועד לפלסטלינה, לא נוזל החלקה) של כימיקל גייז.

הסונקס BSD נועד אך ורק לשמש כנוזל הברקה סופי לפח הרכב לאחר פוליש / ווקס וכדי להאריך את חיי ההגנה שמיושמת על הפח כגון ווקס / אוטם, כמו כן דוחה מים במיוחד.

נ.ב גם על מים אומרים שאפשר להשתמש כחומר סיכוך - עדיין לא כדאי

בכל אופן לא ממליץ להשתמש בסונקס כחומר סיכוך

איך אומרים , 2 יהודים 4 דעות. :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

החומרים "כן" יכולים לשמש כחומר סיכוך בדיוק כמו ששמפו רכב או מים יכולים לשמש לזה - אבל לא מומלץ בעליל היות ויש חומרים יעודיים או חומרים טובים יותר שניתן מהם להשתמש.

אני מבטיח לך שאולי 1% ישתמש בנוזל הנ"ל כחומר סיכוך וגם זה כנראה כי אין לו משהו ספציפית להרגע.

בלי קשר ה BSD טוב מאוד לפותח השרשור בשביל הטאץ' האחרון על הצבע - לזה ייעודו.

אבל לסיכוך - נוזל מתאים כגון הכימיקל גייז / ONR / שאר חומרים שיתאימו לעבודה.

לאוטוסטור אין מה להמציא - זה מתואר בחו"ל כנוזל שיכול לשמש לזה אבל בדגש על "יכול".

הוא מאוד סמיך ומזכיר לי דייסת קורנפלור כל פעם שאני מוציא את הבקבוק, אגב אני אפילו מדלל אותו עם חומרים אחרים כיוון שהוא משאיר סימנים מדי פעם כשמבריקים אותו על הפח (1:1:1 עם ווקס אופטימום הנוזלי ואינסטנט דיטיילר - יותר קל לשימוש)

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומרים "כן" יכולים לשמש כחומר סיכוך בדיוק כמו ששמפו רכב או מים יכולים לשמש לזה - אבל לא מומלץ בעליל היות ויש חומרים יעודיים או חומרים טובים יותר שניתן מהם להשתמש.

סבון יכול לשמש בתור נוזל סיכוך. הבעיה איתו שהוא מתיבש על הפח ובגלל הריכוז הגבוה יחסית יכול להאיץ נזקים

אם תקפיד לשמור את המשטח רטוב ולהוריד את הסבון מהר - אין בעיה

אם תשתמש בסבון לרכב שאפשר לדלל יחסית הרבה (בגלל שהסיכוך של סבוני רכב גבוה במיוחד)- אין בעיה (אלא אם הסבון חזק מאוד, לדוגמא הסיטרוס ויושב הרבה זמן על הפח)

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק למה שאני מעדיף להמנע מכל זה ולפתור לעצמי את הבעיות מראש עם חומר ייעודי, לך תדע איזה נזק אתה יכול לעשות, ממה שאני זוכר לפני זמן מה מישהו פתח שרשור על שימוש בפלסטלינה על הרכב השחור שלו, וכל הפח היה סימנים לבנים - אם אתה זוכר.

הוא השתמש בשמפו של מגווירס אם אני לא טועה

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולה משלוח? 30₪, בהזמנה מתחת ל250₪.

אם מזמינים אצלו מוצרים ב 250₪ ומעלה המשלוח חינם.

תקרא טוב מה שכתבתי.

ד''א, אפשר לקנות יד שנייה.

תכתוב בשרשור, קניה ומכירה.

אולי משהו מכור בבאר שבע.

עריכה אחרונה על ידי Alex Not-Exist
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם, כל התגובות שלכם גרמו לי לחשוב קצת יותר לעומק וקצת להרחיב את הידע שלי לגבי מוצרים שהזכרתם פה כגון ONR וכמו IPA. השתמשתם בעוד כמה קיצורים שקצת הצליחו לבלבל אותי- BSD, מגבת UBER או ממוטה, QD ואת אופן היישום של המוצרים האלו.

כן חרשתי את החיפוש בפורום כדי להבין קצת יותר בנושא, ואקח את עצתכם להמתין טיפה ברכישת המוצרים גם כדי להוריד עלויות וגם כדי לקבל יותר זמן להתעמק באופן העבודה וביישום עצמו של כל החומרים.

ממש רציתי לעשות את העבודה ביום שבת הקרוב ולכן התחלתי להילחץ על סגירת מוצרים. אני כרגע משנה את כיוון החשיבה שלי לגבי זה ומתכוון להזמין את כל המגבות הרצויות מהקוריאני ואשתמש באתרים שציינתם פה מחו"ל לגבי הזמנת המוצרים עצמם. מקסימום נמתין חודש עד הגעת המוצרים אבל לפחות אדע שיש לי את כל מה שצריך.

אז ככה קודם אני מתנצל אבל הייתי רוצה שנתחיל רגוע ומההתחלה (לא ממש מההתחלה :)).

חומרים:

שמפו- אני כרגע מתלבט אם בכלל לקנות שמפו ייעודי או פשוט להתארגן על ONR ולדלל אותו בכמות הנכונה כדי שהוא יוכל להוות תחליף לשמפו. האם אתם ממליצים בכל זאת להתארגן על שמפו ייעודי בנוסף ל-ONR? (חשבתי על בקבוק של ליטר.) והדילול נעשה עם מים מזוקקים אם הבנתי נכון(?).

מגבות ייבוש- חשבתי להזמין מהקוריאני את המגבות הצהובות האלה, מה אתם אומרים? או שכדי להזמין בכלל את אלה?

שאלת ביניים: אחרי שטיפת הרכב הראשונית (עוד לפני השמפו/ONR)- לייבש בעזרת אחת המגבות שהוספתי למעלה עד כדי ייבוש מלא של כל מרכב הרכב?

שאלת ביניים נוספת: במידה והתשובה למעלה תהיה חיובית- בשטיפה השנייה (עם כפפת קאר פלן ירוקה! אקח שוב את עצתכם) עם השמפו הייעודי או ה-ONR (תלוי בעצתכם)- לקחת מגבת -חדשה- לטובת ייבוש המרכב?

נמשיך הלאה,

שלב הפלסטלינה- החלטתי באמת ללכת על הכפפה שהמלצתם פה. איך אני עובד איתה? אותו תהליך כמו פלסטלינה רגילה? עם חומר סיכוך ייעודי או שוב ONR בדילול נכון. ופשוט לעבור על כל מרכב הרכב חלק אחרי חלק? או שאחרי מעבר על חלק אחד לצורך העניין מכסה המנוע- להמתין כמה דקות ואז בעזרת IPA בדילול נכון 'להחליק את המשטח' כדי להוריד שאריות כאלה או אחרות של הפלסטלינה? ואז להמשיך עם אוטם צבע? (שייבחר בהמשך). אחרי סיום מכסה המנוע להמשיך באותו תהליך אזור אזור עד סיום כלל מרכב הרכב?

אוטם צבע- בהמשך למה שנאמר בפסקה הקודמת, גם את המוצר הזה חשבתי להזמין מחו"ל כנראה מאחד האתרים שפרסתם פה באחד העמודים.

חשבתי לקנות מאוטוסטור את כפפת הקאר פלן הירוקה, ואת האפליקטור הזה לטובת יישום האוטם. שלב מריחת האוטם ייעשה בתנועות ישרות כלפי כיוון הנסיעה (משהו שקראתי פה בפורום בעזרת החיפוש) או שפשוט לעבוד בתנועות סיבוביות קטנות ועדינות?

כמה מגבות/פדים סה"כ אמורים להספיק לעבודה?

היו לי עוד כמה שאלות שקצת נעלמו לי במסך ערפל תוך כדי כתיבת השורות האלו. אני בטוח שיקפצו לי עוד שאלות לראש בתקווה שעדיין תהיו פה לעזור לי כמו שעזרתם לי עד עכשיו- תודה רבה!

שוב רוצה להגיד תודה לכולם פה על הכוונה לעזור ולהדריך, ואת הסבלנות שלכם לכל השאלות שלי בנושא ומקריאת הקירות טקסט שאני מצרף פה בכל הודעה. -שוב תודה!

פורד פוקוס 2004 | מיצובישי לנסר ספורט 2009 | סוזוקי אלטו 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I.G - טרם נתקלתי בסימנים לבנים מ ONR לאחר שימוש כסיכוך לפלסטלינה, החומר כמעט ולא משאיר סימנים אלא אם אתה ממש מתאמץ ושם דילול גבוה ביותר יש סיכוי שיישמת את זה בחום על פח חם ותחת השמש?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד''א, ההזמנה שלי מi4d כבר הגיע, לקח לה בדיוק שבוע להגיע... לא באמת נורא לחכות שבוע.

אם אתה מזמין משם, תזמין בחוכמה, מחיר המשלוח משתכלל לפי משקל.

יש גם את clean your car, מחיר המשלוח שם יותר זול, אבל אין להם את המגבת uber הצהובה.

לגבי הonr , רק שתדע הוא לא מקציף. ולא צריך לדלל עם שום מים מזוקקים, תדלל עם מים רגילים.

תחפש ביוטיוב, אני אישית קניתי גלון כחול, אבל עדיין משתמש בשמפו רגיל.

עריכה אחרונה על ידי alex.notexist
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...