Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פענוח תוצאות בדיקת רכב לפני קנייה - קיה סיד 2009

Benio
שימו לב! השרשור הזה בן 3273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקחתי היום קיה סיד שנתון 2009 לבדיקה. הרכב עם נסועה של 56000 ק"מ, יד 1. המוכר ציין כי הרכב עבר תאונה לפני 4 שנים בעקבותיה הוחלף פגוש אחורי וקורת רוכב, ללא פגיעת קצה שילדה עם ירידת ערך של 2-3%. המוכר טען כי אינו מוצא דוח שמאי או תיעוד של התיקון. חוץ מכך עשה רושם אמין מאוד והרכב נראה מאוד שמור. יש היסטוריית טיפולים במוסך היבואן ונותרה אחריות של שנה (מנוע וגיר) על הרכב.

לקחתי אותו היום לבדיקה, צרפתי את הבדיקה..

לאחר שראיתי את התוצאות דרשתי מהמוכר שיתקשר לחברת הביטוח ושיוציא עבר ביטוחי. התברר שירידת הערך הייתה 6%. התברר גם שהוחלפה דלת שמאל אחורית, ותיקוני צבע בדלת שמאל קדמית. בקצרה התברר שהמוכר הסתיר דברים שלא אמר לפני והוא היה נראה כ"כ אמין. יצא שבזבזתי 400 ש"ח על בדיקה ואני לא ארכוש את הרכב אבל מהיום לא אסמוך על אף אחד ואעשה הכל לפי הספר.

אבקש את חוות דעתכם בכל מקרה על תוצאות הבדיקה

בק.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב בפירוש שיש נזק לשלדה, אמנם זה לא ניראה רציני אבל יש נזק. אתה ראית דו"ח שמאי?

כי גם לי בהונדה על מכה שהחליפו מכסה תא מטען ופח אחורי:

WP_20131008_003.jpg

הביטוח נתן 6% ירידת ערך ושמאי פרטי 10%, אבל כשמכרתי אף אחד לא היה מוכן לדבר איתי בכלל אלא אם אני יוריד 33% מהמחירון וגם זה בקושי, בסוף הרכב נמכר ב 33% מתחת למחירון למרות שהוא היה במצב מכאני מושלם ומטופל כמו שעון. קצה שלדה זה אות קין, במיוחד שהשוק מוצף ברכבים.

אם הוא שיקר לך וגם החליפו דלת ולא גילה לך, הייתי אומר לו תודה רבה ולא תודה ובורח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי דוח שמאי, ברגע שהתחלתי להתעקש שיוציא את כל העבר הביטוחי הוא לקח צעד אחורה.

אני לא מדבר מניסיון אבל קראתי על פגיעות בקצה שילדה ולמוכר זה באמת בעיה לפעמים, הוא צריך לפעמים להוריד מחירון למרות שאין ליקוי בטיחותי. אבל מה שהפריע לי הכי הרבה זה החוסר כנות של המוכר. התחלתי לחשוד בכל דבר שיוצא לו מהפה והחלטתי שאני לא עושה שום עיסקה איתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דפדף הלאה. לא חסרים רכבים בשוק. אני כשמכרתי את הרכב מסרתי לידי הקונה את כל המידע עוד לפני שהוא נכנס לבדיקה, כולל דו"ח שמאי (גם של הביטוח וגם שמאי פרטי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...