Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחילתו של תקופה עם רכב חדש מהעבודה , ב4 שנים הבאות אנהג 200000 ק"מ על מיני one

speedsecret
שימו לב! השרשור הזה בן 3379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תשעה ימים בדיוק חלפו מאז יצאה המיני שלי את שארי דלק מוטורס בניר צבי. אני מודה שהתרגשתי , הרבה יותר מאשר אותו יום בו קיבלתי את הבראבו. אולי בגלל שמיני זה משהו אחר, חודשיים אחרי שמכרנו את המיני וואן של אישתי הגעגועים עשו את שלהם ולשמחתנו קבלתי מיני חדשה ממקום העבודה בדיוק כמו שרציתי. הבטחתי לאשתי שהחזיקה את המיני שלה כרכב שני {יש לה רכב ראשון מהעבודה אבל היא סרבה לשחרר את המיני} שנמכור את שלה ושאני אקבל את שלי היא תיסע בה בסופי שבוע וכך נחסוך אחזקה של רכב נוסף.

לשמחתי היא לבסוף הסכימה ואת המיני שלה מכרנו .

המיני הזאת תהיה איתי ב4 שנים הבאות ועם צפי של קרוב ל50000 ק"מ בשנה אנחנו צפויים לעבור יחד 200000 ק"מ. אני אשתדל לעדכן פעם בשנה על ההתקדמות והממצאים בתקווה למינימום הפתעות או תקלות בדרך.

הרבה חששות היו מעורבים בהכנות לקניה, הרכב יהיה ידני לטוב ולרע , הבגאז קטן , נוחות הנסיעה ,הפחד מניקור מול לקוחות, עלויות אחזקה לא ברורות ב100% ועוד .

מבעוד מועד נגשתי לאולם במסגר והצגתי את עצמי כאחד שמעוניין לרכוש מיני וואן כרכב צמוד מהעבודה, הסוכנים לא הסתירו את פליאתם אולי חשבו שאני חולם אבל אני הגעתי עם תוכנית מוסדרת ובקשתי לקבל את הרכב לנסיעה ארוכה כדי שאוכל להחליט אם הרכב מתאים לשהייה ארוכה שכן אני בממוצא נוהג 200 ק"מ ביום. שמחתי לגלות רצינות מצידו של הסוכן שהבין את המצב וארגן לי רכב ליומיים .

הגיע מועד נסיעת המבחן שבמסגרתה גמעתי 350 ק"מ עם הרכב בכבישים שבהם אני רגיל לנסוע ביום יום . עם פחד גדול בתחילה שהמיני החדשה נוסעת בדיוק כמו הדור ראשון של אשתי [במצב כזה ידעתי שאאלץ לוותר על המיני] כי יש גבול לנוחות שאני מוכן להקריב בשביל רכב שונה.

הופתעתי לטובה - המושבים שהיו מחורבנים בכל מיני בשני הדורות הראשונים הפכו פנטסטיים בדור השלישי , הרכב עדין קשה בבסיסו אבל בכל זאת הנסיעה מעודנת בהרבה מהמכונית אותה היא מחליפה.

צריכת הדלק שהיתה אחת הפלוסים העיקריים מבחינת מקום העבודה שלי היתה פנטסטית כבר בנסיעת המבחן כאשר הצריכה הממוצאת עמדה על 14.3 ק"מ לליטר.

התחושה בתא הנוסעים מרגישה הרבה יותר ב.מ.וו מאשר מיני , ניכר שאיכות החומרים שופרה משמעותית , הכל יושב במקום ומאוד נעים לשהות ברכב, יש מערכת מצויינת משולבת עם דיבורית בלוטוס נוחה לתפעול , שליטה עם בורר בסגון האיי דרייב של ב.מ.וו ושישה רמקולים כולל שני סאב וופרים מתחת למושבים הקדמיים {"חוליו איגלסייאס מהתחת " בלשון הגששים} חבילת תאורה מגניבה ועוד כמה פיצרים שבטח שכחתי. רכב המבחן שהיה מצוייד בצמיגים ירוקים דקיקים הפגין יכולות דינאמיות מדהימות בכבישים הנכונים וההגה למרות שהפך חשמלי עם השנים מול ההידראולי ברכב הקודם שלנו נשאר מהסוג שכיף לשבח ויש וותיקים שקוראים לו "מתקשר".

בסיום הנסיעה ידעתי שמבחינתי אין אלטרנטיבות - אני רוצה את המיני.

בתור אחד שלא אוהב לקנות משהו שיש הרבה כמוהו , מעריך עיצוב טוב ומחפש את הפאן שבנהיגה ידעתי שזאת הבחירה שהכי מתאימה לי.

הבראבו נמכרה ואנחנו פתחנו הזמנה על מיני וואן ידנית בצבע אפור מטאלי {moonwalk grey בשפת מיני} עם גג שחור ופסים שחורים , בתום משא ומתן ארוך הוזמן הרכב והגיע מוקדם מהצפוי ב6/10 .

קבלת הרכב היתה נחמדה עם קבלת פנים כיאה למותג פרימיום אמיתי ועם כל המשתמע מכך.

בתשעה ימים האלו הספקתי לגמוע רק 1500 ק"מ רובם בגשם אבל בפרוש אציין שצריכת הדלק נשארה פנטסטית ועומדת בממוצע סביב ה14.3 ק"מ לליטר.

את גלגלי הברזל החלפתי ברפליקות של הjcw החדשה עם מידות צמיגים של האס וכאן אני רוצה לשבח את שירותו האדיב של גדי מפורטל שהראה רצינות והרבה סבלנות עד שאצא מרוצה.

עכשיו הרכב קצת יותר קשה אבל ההתנהגות ורמת האחיזה אפילו ברטוב גבוהות ביותר.

עדין לא יצא לי לקחת למגבלות אבל אני מבסוט , מבסוט לשבת , מבסוט לנהוג, מבסוט להסתכל עליה עומדת בחניה.

אשתי תמיד חייכה שנהגה במיני שלה , פתאום מצאתי שגם אני כל הזמן מחייך שאני בתוך האוטו...כנראה שיש משהו מיוחד במכוניות הקטנות האלו... הרכב הזה בוודאות שונה , הרבה פחות פרקטי ודרש הקרבה מסויימת מבחינתי , מצד שני הוא כל כך מתגמל בהרגשה שמעבר שלא פעם אני מוצא את עצמי מקדים את היציאה מהבית כדי לחזור ולנהוג...

צרפתי כמה תמנות של מכונית המבחן עם המיני הקודמת שלנו והמיני החדשה...אשתדל לעדכן עוד שנה עם קרוב ל50000 ק"מ

20140912_071657.jpg2015-01-14 18.59.39.jpg20150114_104902.jpg20150108_122534.jpg

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באתי לקרוא על 7 מושבים וקבלתי מיני-מיני-מיני וואן.

המיני החדשה היא באמת קפיצת מדרגה בכל הקשור לאיכות. המיני הקודמת הייתה מאוד חביבה לנהיגה, אבל עבורי לפחות לא הרגישה פרימיום במיוחד וזו החדשה מרגישה כמו שפרימיום צריך להרגיש (חומרים, בידוד איכות נסיעה... למעט אולי הפלסטיקה בין המושבים) ועדיין מאוד חביבה לנהיגה. אכן המושבים מצוינים, גלגל ההגה שמן כמו שצריך ובכלל, יופי של בחירה.

נ.ב עשית טוב שהחלפת חישוקים, אלו הרגילים פשוט זולים למראה וממש לא הולמים את העיצוב (או שבמיני יודעים שכך מוציאים עוד כמה שקלים מהרוכשים).

עריכה אחרונה על ידי ch2856
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה, יפיפיה.

הצלחת לבלבל אותי לגמרי בכך שהיה נדמה שאתה כותב על minivan...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה! 8) כזו בדיוק הזמנתי ואני ממתין בקוצר רוח לקבלתה.. :inlove:

עריכה: לא ידעתי על קיומם של הסאב-וופרים מתחת למושב; חשבתי שהם שם רק במערכת המשודרגת של H/K. מגניב לגמרי, עשית לי את היום.. :-D

שמתי לב שדלק מוטורס, בניגוד ליבואנים אחרים, פוסחים על הימצאותם של פריטים בנוסח "תאורה בתא הכפפות" וכו'.. האם גילית עוד הפתעות שלא היו רשומות בעלון המכונית?

בנוסף, מרגיע לחשוב שבחרת ברכב כזה כשותף לנסועה כל כך גבוהה בכבישים בין-עירוניים מהירים. מבחינתי, האוטו הזה באמת עונה להגדרה שהצבתי בבואי לרכוש רכב חדש: יוקרה בקטן. חיפשתי במשך מעל שנה את הכלה המיועדת שתענה על הקריטריון הזה ומצאתי אותה סוף סוף במכונית הזו. את זה, היא עושה כיום כנראה טוב יותר מכל מכונית אחרת בארץ במחירה.

עריכה אחרונה על ידי Fkl0ster
:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, למה אתה מתכוון ב"ניקור מול לקוחות"? בקטע שזה מנקר עיניים או שזה גורם לניכור שלך?

בכל מקרה, לא ברור לי למה זה צריך להפריע למישהו.

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין האבזור הסוכנים לא תמיד ידעו לענות על השאלות שלי והימצאותם של בתי הרמקולים מתחת למושבים ברורה לעין כבר בישיבה ראשונה אולם עד אשר קבלתי את הרכב לא ידעתי אם יש שם רמקולים או שפסחו עליהם, כששאלתי את הסוכן הוא לא ממש ידע על מה אני מדבר. בכל מקרה מה שיותר עיצבן הוא עצם העובדה שהוואן הידנית מגיע ללא חישוק ההגה הספורטיבי שמגיע בגרסה האוטומטית ובמקום הגה מצופה עור בעל 3 צלעות מקבלים אחד בעל 2 צלעות ללא חיפוי עור.

תאורה בתא כפפות היא משהו שהוא ברור לדעתי מבחינת אבזור ברכב בסדר גודל כזה אז לא חייבים לציין.

פיצר נחמד שגילית הוא שהתאורה מסביב למסך המרכזי יודעת לשקף את שעון הטורים...

בעניין הניקור לא כולם יודעים שהמיני הבסיסית עולה כמו רכב משפחתי או לכל היותר כמו משפחתית מאובזרת. יש כאלו בעיקר אלו שלא ממש מעניין אותם ענף הרכב בארץ שמבחינתם אלו מכונויות קטנות וסופר יקרות , אחרים פשוט טוענים שזאת ב.מ.וו וכאשר אתה שונה מאוד מהנוף של הקולגות שלך אתה עלול לייצר ניקור או למשוך תשומת לב לא רצויה, זה לפחות היה החשש של הבוס שלי, אותי זה לא ממש עניין.

בעניין הכותרת אני מתנצל היא באמת מטעה אבל אני לא יכול לערוך אותה לצערי

RACING

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר באמת שהם לא ציינו את הסאב-וופרים בעלון. זה מקדם מכירות מובהק.. בכל אופן, כאודיופיל, אני מאד שמח לשמוע שהמערכת מושקעת יותר משחשבתי!

האם פתח התדלוק מוגן בנעילה או שהוא "פתוח" באופן תמידי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לשאלה, בספר רכב האמריקאי, נדמה שפתח התדלוק פתוח, אבל רשום איך לפתוח אותו במקרה של תקלה חשמלית. אני מסיק מכך שהפתח נעול כאשר הרכב נעול ונפתח כאשר הרכב נפתח, כאילו מדובר בתפעול של מנעול של דלת\תא מטען?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.אחלה רכב,מאד מיוחד בנוף המקומי.

לטעמי מאז דלק מוטורס קיימת עדנה לדגמי מיני ו ב מ ו שהפכו ליותר נגישים לחלק מהאוכלוסייה.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתח מיכל הדלק ננעל חשמלית יחד עם הדלתות אין מה לדאוג.

המנוע מרגיש ואפילו נשמע מצויין למרות היותו משולש צילינדרים . רעידה קלה מורגשת רק בשילוב המערכת עצור וסע בפקקים וגם זה זניח מאוד מבחינתי

RACING

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תתחדש! מאוד יפה, ייחודית והכי חשוב: ידנית :-P

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיני הקודמת הייתה אוטומטית? המיני ממש מעניינת אותי כרכב הבא שלי, אבל אני מפחד מעלות התחזוקה שלה ומהאמינות שלה. אשמח לשמוע ממך רשמים על התחזוקה של הדגם הקודם.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...