Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חגיגת והשפעותיה (אולי חלק ימצאו את זה מעניין)

joker2k
שימו לב! השרשור הזה בן 7103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא אכנס לדיון איזה אח"מ צורך סמים ואם זה כן כמו אלכוהול או אולי כמו המבורגר.

יש הרבה מאוד מחקר שנעשה בשנים האחרונות (חלקו בישראל) לגבי הקשר בין תכונות גנטיות-כימיות במוח, לבין תכונות האישיות. הרעיון הבסיסי הוא שיש אנשים בעלי צורך ביולוגי לקחת סיכונים ולחפש ריגושים. הויכוח הציבורי הוא אולי ראי של המבנה הגנטי השונה שלנו: אלו שמצדדים בהפיכת הסמים לחוקיים הם אולי אנשים שזקוקים לסמים יותר מאחרים.

המחקרים הללו בהחלט ראשוניים, ויש עליהם ויכוחים רבים בקהילה המדעית, כך שעוד מוקדם לחשוב על ריפוי תרופתי לאלכוהוליזם או התמכרות לסמים. בכל מקרה גם אם אתה מרגיש צורך גופני עז להשתמש בסמים או אלכוהול, נסה לחשוב על זה כמאבק בין הרגש שמנסה לשכנע אותך שזה טוב ולא מזיק, להגיון הקר שמראה באופן ברור שזה הורס את החיים.

נמרוד

ואיך בדיוק זה שאני מעשן צינגלה פעם בשבוע/יום הורס לי את החיים?

ספרינט QV 1.7i

146 1.7 16V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ואיך בדיוק זה שאני מעשן צינגלה פעם בשבוע/יום הורס לי את החיים?

באותה דרך שאתה קורא פה בפורום.

מחקרים מראים שמסך מחשב דופק את הראיה וגורם לסרטן.

אני לא מבין דבר אחד, מצד אחד אנשים פה טוענים ש DRUGS KILL אבל מצד שני "תוקפים" מחלפים כמו אריה שתופס טרף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה במשעל חם אתמול ויכוח בנושא , ע"פ המחקרים שבוצעו זה חד משמעית שמה שיש בכדור הוא ברובו החומר שיש בגת והוא מזוקק מן הצמח הנ"ל.

כמו כן ע"פ דברי העורך דין ההשפעה של החומר שונה מאדם לאדם שהרי זאת כמות פי כמה יותר גדולה מלעיסת גת אשר הגוף מקבל בבת אחת, אבל חד משמעית החומר הזה הוא ברובו (אם לא כולו) עשוי מצמח הגת.

כמו כן דובר על האיפה ואיפה שנעשה בין הצמח עצמו לגלולה שהרי זאת צביעות לגנוז את האחד ולהשאיר את השני בשטח (יאללה מה אני לומד בפסיכומטרי הזה :) ).

בכל אופן אני מביא את זה סתם בתור עוד נק' למחשבה אשר לא ציינתי כבר פה ושחלק מן האנשים חושבים (כמו שאני חשבתי) שהגלולה כולה סינטטית ועשוייה מחומרים אחרים לגמרי.

השפעת הגלולה זהה להשפעה שאחרי לעיסה ממושכת של גת במשך מספר שעות ועובדת באפקט מאוד זהה לזה של הלעיסה. רק שהיא באה במכה אחת.

יום טוב לכולם.

קיצר להמשיך לבלוע אנשים! :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן אני מביא את זה סתם בתור עוד נק' למחשבה אשר לא ציינתי כבר פה ושחלק מן האנשים חושבים (כמו שאני חשבתי) שהגלולה כולה סינטטית ועשוייה מחומרים אחרים לגמרי.

השפעת הגלולה זהה להשפעה שאחרי לעיסה ממושכת של גת במשך מספר שעות ועובדת באפקט מאוד זהה לזה של הלעיסה. רק שהיא באה במכה אחת.

קיצר להמשיך לבלוע אנשים! :)

כפי שכבר ציינתי בהודעה קודמת - לא סביר שמישהו יישב ויסנתז סם לא חוקי כדי לשים אותו במרמה במקום חומר שקל מאוד לזקק מהצמח החוקי והנפוץ. זה בדיוק כמו האגדות על מריחואנה מרוססת בLSD. למה שמישהו יבזבז את הכסף והמשאבים כדי לעשות דבר כזה?

וגבי ההשפעה הזהה - למינון יש קשר הדוק מאוד להשפעה. אם תזקק את החומרים הפעילים במריחואנה ותצרוך אותם בצורה מרוכזת, ההשפעה תהיה לא רק חזקה יותר אלא שונה לגמרי. ישנם חומרים פסיכואקטיביים שיש להם השפעה הלוציגנית נמוכה עד זניחה במינון "רגיל" שהופכת לקשה מאוד במינונים גבוהים. וזה מבוסס על ניסויים קליניים.

ואלו ההשפעות הפסיכואקטיביות, מה לגבי ההשפעות הגופניות?

אתה יודע שאפשר למות מאקמול? אקמול אחד מוריד לך את כאב הראש - שתי חפיסות אקמול ישלחו אותך להשתלת כבד.

אז אתה באמת יכול לקבוע שאם דוד עוזי מרעננה מחאזן כבר 30 שנה ועוד לא מת, אז גם מי שלוקח את כל המינון שהוא חיזן במשך חייו ומכניס אותו לגוף בבת אחת גם הוא לא ימות?

קיצר - תמשיך לבלוע, איש! אבל אל תמליץ לאחרים להשתתף בניסוי.

כי עד כמה שאני מתנגד למדיניות הסמים הצבועה במדינת ישראל, במקרה הזה זה באמת ניסוי - כי בניגוד לסמים המוכרים, שמחקרים קליניים בוצעו על השפעותיהם, כמעט ואין פרסומים על קתין וקתינין (החומרים הפעילים בגאת), וגם הפרסומים הקיימים הם על תצפיות על השימוש הרגיל בעלים. כל הנושא של מיצוי הגאת לגלולות הוא די חדש והשפעותיו לא ברורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכנס לדיון איזה אח"מ צורך סמים ואם זה כן כמו אלכוהול או אולי כמו המבורגר.

יש הרבה מאוד מחקר שנעשה בשנים האחרונות (חלקו בישראל) לגבי הקשר בין תכונות גנטיות-כימיות במוח, לבין תכונות האישיות. הרעיון הבסיסי הוא שיש אנשים בעלי צורך ביולוגי לקחת סיכונים ולחפש ריגושים. הויכוח הציבורי הוא אולי ראי של המבנה הגנטי השונה שלנו: אלו שמצדדים בהפיכת הסמים לחוקיים הם אולי אנשים שזקוקים לסמים יותר מאחרים.

המחקרים הללו בהחלט ראשוניים, ויש עליהם ויכוחים רבים בקהילה המדעית, כך שעוד מוקדם לחשוב על ריפוי תרופתי לאלכוהוליזם או התמכרות לסמים. בכל מקרה גם אם אתה מרגיש צורך גופני עז להשתמש בסמים או אלכוהול, נסה לחשוב על זה כמאבק בין הרגש שמנסה לשכנע אותך שזה טוב ולא מזיק, להגיון הקר שמראה באופן ברור שזה הורס את החיים.

נמרוד

אני לא מבין, אתה טוען שהסמים או הצורך לסמים הוא בגנים, ומבקש להלחם בזה בעזרת ההגיון הקר???

אולי המלחמה שהוכרזה בכל ג'ויינט וג'ויינט היא זו שדוחפת לשימוש ולחיפוש פתרונות דפוקים כגון החגיגת.

סאן רוף פתוח וכסאות מחוממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם מדברים שטויות, סבא שלי רוב החיים עישן ומעשן נרגילה ואוכל גת (יש לו שדה גת, ולא אני לא נותן את הכתובת שלו :-P), היום הוא בן 97 ועדיין עודר בחצר והולך 2+ק"מ ל"מושבה" (לקניות).

לכן המסקנה: צריך לאסור את זה בחוק לכולם חוץ מלתמנים :lol:

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם מדברים שטויות, סבא שלי רוב החיים עישן ומעשן נרגילה ואוכל גת (יש לו שדה גת, ולא אני לא נותן את הכתובת שלו :-P), היום הוא בן 97 ועדיין עודר בחצר והולך 2+ק"מ ל"מושבה" (לקניות).

לכן המסקנה: צריך לאסור את זה בחוק לכולם חוץ מלתמנים :lol:

אולי הגת לא מזיק כמו שעושים אותו, אבל במינון נמוך, הבנתי שבחגיגת יש השפעה וריכוז מאוד גבוה של הסם. הרבה יותר ממה שיש בעלים ספורים של גת, ז"א שההשפעה מקורה בריכוז החומר.

ולגבי הנרגילה, אין רע בלעשן מעט מידי זמן מה, אני מעשן כמעט כל יום. אז אפשר לומר שאני מנסה את זה על עצמי :-P .

במילים אחרות לגבי הנרגילה, אם נרגילה זו סיגריה, והרבה מהמכורים לסיגריות מעשנים בסביבות הקופסא\שתיים ליום ואם מקבלים משהו (טפו טפו טפו טאץ' וואד, לא עלינו!) אז זה בגיל מאוחר יחסית.

אז מה רע בכמה שאיפות נרגילה מידי כמה ימים (או במקרה שלי כמעט כל יום)?

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.starmed.co.il/News/1512

מספיק טוב?

כתבתי לך תשובה מפורטת, אך מחקתי אותה.

זהו לא מקומי לכתוב כתב הגנה לנרגילה שאכן מזיקה לבריאות.

אבל בגדול אני אומר, לעשן מעט מידיי כמה ימים זה לא כ"כ נורא.

וזה שכמה בני נוער מעשנים בצוותא (וזה יוצא בערך 10 שחטות ל10 דקות) זה לא כ"כ נורא.

תחשבו על זה כך, אם ראש נרגילה שווה ל2 סיגריות, ואת הראש הזה מעשנים 4 חבר'ה על נרגילה אחת. למשך שעה. והנזק והסרטן שנגרם לאלה שקיבלו סרטן מסיגריות זה לאחר מאות\אלפי קופסאות סיגריות ושנים של עישון. אז זה לא כ"כ נורא.

אני אומר, להמעיט בכך אבל לא להמנע מזה לגמרי. לאחר שדברים כמו אוכל (צבעי מאכל, דגים) עמודי חשמל, טלפונים סלולריים, אוויר מזוהם וחומרים אחרים מסרטנים. אז מה זה קצת נרגילה פעם ביומיים?

להגיד לי לא לעשן נרגילה כי זה מסרטן, זה כמו להגיד לבן אדם אחר שמעשן סיגריה פעם ביומיים להמנע מעישון כי בדרך הזאת הוא יקבל סרטן ומהר.

אני מבין ומודע לכך שנרגילה מסרטנת לטווח ארוך, אבל אני לא חושב שזה צריך להרתיע את כל ציבור מעשני הנרגילות (שתופתעו כמה הוא ענק) להפסיק לעשן.

בכלל כל הפירסומת הזו של "נרגילה זו סיגריה" מאוד לא עוזרת להפסיק לנרגל. מה יחשוב בן הנוער שמעשן נרגילה פעם בכמה ימים שאומרים לו ש"נרגילה זו סיגריה" ותוך כדי הוא רואה שכל יום אבא שלו מעשן 2 קופסאות סיגריה ביום, ואת חבריו מעשנים כל יום מספר סיגריות?

אני אומר לכם מה הוא יחשוב, נרגילה זו סיגריה? אז ביג דיל עישנתי סיגריה ואני עושה את זה פעם\פעמיים\שלוש בשבוע. לא כ"כ נורא.

*הערה: אני לא מעשן סיגריות.

יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאה אחוז, תעשן ותיהנה מזה. כל אדם בוגר רשאי לקבל החלטות לגבי הבריאות שלו.

פשוט, לפי מה שכתבת התרשמתי שאתה לא מודע לסכנות הבריאותיות של עישון נרגילה, כי רבים לא מודעים להן ובטוחים שנרגילה זה לא ממש עישון, ושווה להאיר את עיניהם בנושא כדי שישקלו מחדש את החלטתם. אין לי שום בעיה עם מי שמקבל החלטה מושכלת מתוך הכרות עם הנזקים.

ואת זה אני אומר בתור אחד שמעשן סיגריות כבר 15 שנה בערך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט, לפי מה שכתבת התרשמתי שאתה לא מודע לסכנות הבריאותיות של עישון נרגילה, כי רבים לא מודעים להן ובטוחים שנרגילה זה לא ממש עישון, ושווה להאיר את עיניהם בנושא כדי שישקלו מחדש את החלטתם. אין לי שום בעיה עם מי שמקבל החלטה מושכלת מתוך הכרות עם הנזקים.

תודה על כך שהזהרת אותי, אם לא הייתי מודע לעניין. הייתי מאוד רוצה לדעת מה יש או מה אין במה שאני מעשן או לא, ולהיות מודע לסכנה הבריאותית שיש בעישון הזה.

אני מאמין שכל אדם צריך לדעת מה הוא מכניס לגוף שלו תוך ידיעה מה הדבר הזה יעשה לו ואיך זה ישפיע עליו. ומבלי לטאטות מתחת לשטיח.

אני מברך על ההשקעה של האגודה למלחמה בסרטן וכל גוף אחר שדורש לשלומו של הציבור ללא מטרות רווח. פשוט עבודת קודש הם עושים.

יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

And now a penny for MY thoughts

סיגריות, בתוספת לכל מה שנאמר בכתבה שמר אישפוז נתן, גורמות לביצועים ירודים במיטה, און גברי חלש, ובעיקרון מקצרת את אורכו של ה"חבר"

אז אל תופתעו פעם הבאה אחרי ערב נירגול שלחברה אין כוח...

אהה ואני מקווה שיש לכם "חבר" מספיק ארוך שיפצה על העישון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מעשן סיגריות.

אתה מעשן "נלסון",שזה בערך כמו לעשן נרגילה- אלפי תימנים זקנים לא יכולים לטעות.....

גברים ממאדים ונשים מפגרות על כל השכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בכלל יוצא מהקשרו אבל אני יכול להעיד בתור אחד שמעשן יום יום נרגילה כבר 5 שנים שזה בוודאות כן מזיק.

אבל פחות מסיגריות.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...