Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

20 שנה ליונדאי בישראל - אז ועכשיו.

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 3670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעטים זוכרים, אבל יבוא קיה לארץ החל כבר בשנת 90'.

מדובר היה בטנדר חד קבינה מכוער ומיושן שענה לשם סרס, והוצע אפילו בגירסת הנעה כפולה.

הדבר הזה עדיין שורף סולר (צולם לפני כמה חודשים):

20131217_161229.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מסכים איתך בקטע של הקיה ספיה, אבא שלי קנה אחת חדשה בשנת 95, החזיקה אצלנו 11 שנים עם אמינות מרשימה מאוד. בהחלט רכב שישאר לי בזיכרון.

אנשים קנו בזמנו קיה ספיה והרגישו שהם קונים מרצדס.

נסיעת מבחן לא הייתה נהוגה אז. אנשים קנו בגלל הפרסומת והמחיר.

באותה שנה עבדתי בחנות אביזרי רכב ולא אשכח את הזוג שהגיע לקנות כיסוי חיצוני לרכב שהזמינו.

ככשאלתי מה אורך הרכב הם ענו ״כמו וולוו!״ וקנו כיסוי ענק...

סיפורי הזוועה לא איחרו לבוא וכללו בעיקר תלונות על פלסטיקה פנימית ודשבורדים שמתפרקים.

רכבי יונדאי היו הרבה יותר טובים משל קיה ודייהו של אותה תקופה.

לגבי הרכב שצילמתי. מדובר בג׳נסיס קופה עם מנוע v6 3000 וגיר ידני!

רכב מטורף!

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר בתמונה שצילמת רשום מעל לפנס הימיני שהמנוע של הג'נסיס הוא 2.0T ולא V6.

יש מצב ששכחתי, זה היה לפני יותר משנה.

גיר ידני אני בטוח.

רעש מנוע ואגזוזים מטורף ותאוצה מדהימה.

יכולת דינמית? אין לי מושג, לא היה מספיק זמן לבדוק.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

גם לי יש 2 סיפורים על קיה ויונדאי:

1. 1992, קיבלתי 'פס' מהצבא ויצאתי מהרצועה בטרמפים. בצומת יד מרדכי עצר לי אוטו שלא ראיתי בחיים שלי, היה כתוב עליו 'קיה'. מדובר ברכב מסחרי קטן מאד עם קבינה פתוחה בצבע לבן. הנהג הסביר לי שמדובר באוטו בן כמה שבועות בודדים ומהראשונים בישראל. חיפשתי בגוגל תמונות של הרכב המדובר ולא מצאתי. בכל מקרה תודה לאותו נהג.

2. 1996, אני בארה"ב מבקר משפחה. אחת מהמשפחה בדיוק קיבלה רכב חדש במתנה מההורים, יונדאי קופה. כאשר התחלתי לדבר איתה על האוטו היא אמרה לי שהיא מאד מתביישת באוטו וזה פדיחה בשבילה שרואים אותה ביונדאי. איך היא הגדירה את זה "WHAT THE FUָָ** IS HYUNDAI". אגב, אני דווקא מאד התלהבתי מהאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש 2 סיפורים על קיה ויונדאי:

1. 1992, קיבלתי 'פס' מהצבא ויצאתי מהרצועה בטרמפים. בצומת יד מרדכי עצר לי אוטו שלא ראיתי בחיים שלי, היה כתוב עליו 'קיה'. מדובר ברכב מסחרי קטן מאד עם קבינה פתוחה בצבע לבן. הנהג הסביר לי שמדובר באוטו בן כמה שבועות בודדים ומהראשונים בישראל. חיפשתי בגוגל תמונות של הרכב המדובר ולא מצאתי. בכל מקרה תודה לאותו נהג.

קפוץ כמה עמודים אחורה, מדובר בקיה ceres

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לארץ הגיעו בתחילה 3 דגמים - הלנטרה המשפחתית, שלא היתה אלא גירסה קוראנית של המיצובישי סופר לאנסר, הסונטה הסאלונית שהתבססה על מיכללי המיצובישי גלאנט וה H100 המסחרית שהיתה למעשה מיצובישי L300 בגירסה קוראנית.

ההצלחה לא היתה מדהימה, בעיקר בשל תמחור גבוה מידי ומוצרים די עלובים.

שכחת אקסנט, שזה הסיבה האמיתית להצלחה של יונדאי בארץ.

בסוף שנות ה90 - תחילת שנות ה00 הגיעו אקסנט מדור חדש, שאלה התווספה הגטץ, שלא משנה כמה יגידו שזה מכוניות מכוניות, לא איכותיות, זוללות דלק, מרעישות, ולא נוחות, אבל הם היו פשוטות ומאוד אמינות. הגטץ הייתה גם מאוד מרווחת ביחס לגודל שלה (הייתה לי יונדאי גטץ 1.4 אוטומטית שכורה במשך שבוע, שאני זוכר אותה די לחיוב).

הI30 הייתה קפיצת מדרגה, שהשוותה אותה סוף סוף לדגמים מקבילים מאירופה ויפן - אחרי הדגם הקודם (אלנטרה) היא הרגישה כמו חללית.

אגב, קיה, לפני שהם נהיו יונדאי עם פרונט שונה, הייתה חברה עם מכוניות שונות לגמרי, שהתחילה מייצור פיאט 124 ברישיון, בהמשך ייצרה דגמים של מזדה ופורד ברישיון, והייתה בעצם שותפה קוריאנית של פורד. בשנות ה90 הם התחילו לייצר דגמים עצמאיים (ספיה וספורטאז'), וב1997 הכריזו על פשיטת רגל ונרכשו ע"י יונדאי.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לפני שנים הייתי מאלה שראו יונדאי וגיחחו לעצמם על הפראיירים שמכרו להם 'כאילו רכב' במחיר מלא.

היום אני אחרי I30CW 2011 ובדיוק החלפתי אותה ב I30CW 2014 (הצורה החדשה) ואני מרוצה מאוד

למרות שלדעתי ההתקנה המקומית של המולטימדיה מוזילה את המראה של סביבת הנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת אקסנט, שזה הסיבה האמיתית להצלחה של יונדאי בארץ.

חן צודק לגמרי.

האקסנט הגיעה ארצה די מוקדם לאחר הכרזתה בעולם, אבל זה היה כחצי שנה לאחר עלייתן של שלושת האחיות הבכורות, ולאחר שעל כבישי הארץ עלו למעלה מ-2500 רכבי יונדאי. לי היתה אקסנט בשלב מוקדם מאד, כנראה השניה בחיפה, ומספרה לקראת סוף הסדרה 62XXX04, ראיתי מעט מאד אקסנטים עם מספרים נמוכים יותר, בעוד שהיונדאי הראשונות, בעיקר לנטרות, נשאו את הסדרה 60XXX04.

מאז חלפו כמעט 20 שנה, ואת ההיסטוריה אנחנו מכירים היטב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים מישהו יכול לספר עוד על הסונטה משנות ה2000 ?

כמעט ולא מזכירים אותה , ואני חושב שזה אחת המכוניות שדבקה כן היזכרו לטובה .

ואם יש מישהו שמחזיק בספר הרכב של הסונטה משנות ה2000 אשמח לקבל אותה . :)

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסונטה הראשונה שהגיעה לארץ התבססה על המיצובישי גאלאנט, כשמנוע ה V6 היה זהה לזה של הפאג'רו\סיגמא\קרייזלר סרטוגה.

הדור השני של הסונטה היה פיתוח עצמאי של יונדאי, ויחסית היא נמכרה לא רע כלל.

מנוע ה V6 בנפח 2.5 היה מנוע 6 בוכנות הראשון מפיתוח עצמאי של יונדאי, ושימש דגמי יונדאי רבים עד השנים האחרונות, ונחשב למנוע מצויין.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיא היא בזמן שעבדתי ביונדאי, בעת מסירה של סונטה חדשה לגמרי ללקוח (2005 או 2006) נשמעו רעשים חזקים מהמנוע, הרכב נשאר במוסך ואחרי בדיקה, נמצא בורג בתוך המשאבת מים :lol:, עד היום אין לי מושג איך הגיע לשם בורג חדש לגמרי :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסונטה הראשונה שהגיעה לארץ התבססה על המיצובישי גאלאנט, כשמנוע ה V6 היה זהה לזה של הפאג'רו\סיגמא\קרייזלר סרטוגה.

הדור השני של הסונטה היה פיתוח עצמאי של יונדאי, ויחסית היא נמכרה לא רע כלל.

מנוע ה V6 בנפח 2.5 היה מנוע 6 בוכנות הראשון מפיתוח עצמאי של יונדאי, ושימש דגמי יונדאי רבים עד השנים האחרונות, ונחשב למנוע מצויין.

אם כך עשיתי בחירה נהדרת לפני שש שנים :-D

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר בתמונה שצילמת רשום מעל לפנס הימיני שהמנוע של הג'נסיס הוא 2.0T ולא V6.

יש 2 שמסתובבות בארץ: האחת V6 אפורה והשניה זו אותה שחורה שצולמה כאן, 2טורבו. לחובבי הסל"ד, כמובן עדיף את האטמוספרית, לחובבי השיפורים כנראה אתהטורבו.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...