Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיני\סופר מיני חדשה לזוג מבוגר

Murzilka
שימו לב! השרשור הזה בן 3609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הDSG פחות קריטי כי רכבים של הקונצרן לא באים בחשבון.

הגיר הרובוטי של הפוקוס לא מושלם, אומנם אין לו תקלות משביתות (לפחות ממה ששמעתי עד עכשיו) אבל לא חף מבעיות.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מדוע ההורים לא מעוניינים ברכב היברידי?

בנסיעות עירונית ג'אז הייבריד יכולה לחסוך בדלק לעומת רכב עם הנעה רגילה. אם הנסועה השנתית עולה זה אמור להכניס אותה חזק יותר להתלבטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר שמרנות.

הג'אז נפסלה לא רק בגלל המחיר הגבוה, אלא בגלל עלות טיפולים גבוהה.

בנוסף לכך, רכב היברידי מגיע עם סוללה שתדרוש התעסקות במהלך החיים של הרכב במשפחה ואבא שלי מעדיף להמנע מזה.

אם הרכב היה נקנה ל3-5 שנים, כנראה שהרבה שיקולים היו משתנים.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הנסיעות שלי הן ר"ג - ת"א וחזרה. פעמיים בשבוע כביש מהיר לראשון. אני לא כ"כ מבין איך אביך הגיע למסקנה שצריכת הדלק של הפיאסטה גבוהה. נכון, יש חסכוניות ממנה, אבל היא די בסדר, בטח יחסית לקיה ריו, I20 וכדומה. בנסיעה לא רגועה לאילת הוצאתי 1:16 (חצי מיכל דלק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כ"כ מבין איך אביך הגיע למסקנה שצריכת הדלק של הפיאסטה גבוהה. נכון, יש חסכוניות ממנה, אבל היא די בסדר, בטח יחסית לקיה ריו, I20 וכדומה.

קיה ריו ויונדאי I20 בכלל לא על הפרק, לכן אין מה להשוות אליהן.

נתוני היצרן של הפיאסטה אומרים שצריכה עירונית הינה 1:11.9.

כמה אתה חושב שהרכב הזה ישיג בנסיעות בתוך ירושלים? 1:10.5? 1:11 אם נהייה מאוד מאוד אופטימיים? אז איפה בעצם השיפור לעומת המאזדה בת ה14 שעושה בתוך ירושלים 1:10?

הנסיעה הבין עירונית שלו בעיקר בקו מודיעין-ירושלים בכביש 1, גם את זה קשה להגדיר בתור נסיעה בין עירונית נטו כדי שהצריכה תתאזן שם.

לעומת הסוויפט ש-sperial מדווח על צריכה של 1:13 בתנאי דרך מאוד דומים.

אני אישית מאוד אוהבת את הפיאסטה, אבל הרכב לא עונה על הדרישה העיקרית וזה חיסכון בדלק לעומת הרכב היוצא.

עריכה: אני זוכרת שקראתי את המבחן הזה: http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-30360-%D7%A8%D7%A0%D7%95-%D7%A7%D7%9C%D7%99%D7%90%D7%95-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%A1%D7%95%D7%96.aspx

ביום של פתיחת השרשור.

רק מוכיח את הנקודה שהפיאסטה,בתור רכב, יותר טובה, אבל כל עוד נושא צריכת הדלק מהווה משקל כבד בהחלטה, הפיאסטה לא במקום הראשון עבור הורי.

עריכה אחרונה על ידי Murzilka

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה כמה הם נוסעים שבאמת ההבדל הזה בין 1:10 לבין 1:14 הור כזה משמעותי.

עדיף להתפשר על הצריכת דלק אם נוסעים מעט כי בכל מקרה ההבדלים הם קטנים ולבחור ברכב הטוב יותר.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנסועה השנתית תהיה קרובה ל 15KKM.

ההפרש בין פיאסטה שתצרוך 1:11 (אם נהייה אופטימיים) לסוויפט שתצרוך 1:13 יהיה כ1600 ש"ח בשנה.

לאורך 10 שנים יוצא הפרש של 16K ש"ח. אם לוקחים בחשבון את האופציה של רכישת הפיאסטה דרך ליסינג 0 ק"מ, אז נראה שההפרש במחיר מפצה על צריכת הדלק. מצד שני, אני לא יודעת את מחירי הטיפולים, תיקונים וביטוחים של שני הרכבים.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכת דלק של הפיאסטה תיהיה טובה יותר מ1:11 בוודאות.

מנסיון ארוך עם פוקוס עם המנוע והגיר הנ"ל ורגל כבדה מאוד מאוד על הגז לא ירדתי מ1:10 והפוקוס שוקלת יותר( סטיישן )

ושאני אומר רגל כבדה על הגז זה אומר קיקדאון בכל רמזור ושיוט במהירות גבוהה מאוד מאוד בכביש 6, 140 ומעלה.

דרך אגב אני משלם ביטוח על פיאסטה 4200 לנהג בן 24, אך הדגם שיש לי הוא ה1.25 ידני.

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הDSG פחות קריטי כי רכבים של הקונצרן לא באים בחשבון.

הגיר הרובוטי של הפוקוס לא מושלם, אומנם אין לו תקלות משביתות (לפחות ממה ששמעתי עד עכשיו) אבל לא חף מבעיות.

ממליץ לא להתקרב לגיר הרובוטי של פורד

לנו במשפחה היה פורד פוקס 2012 והתיבה פשוט סיוט פעם אחת החליפו קלאץ בלי להודיע לנו בכלל(זה היה בטיפול הראשון של האוטו)

פעם שנייה זה היה לפני איזה חודש בתקופה שניסו למכור את האוטו ואני נסעתי למוסך ולנהוג באוטו היה פשוט סיוט מבחינה שזה אשכרה עשה לי בחילות ואני נהגתי

אני גם חייב לציין שלאוטו אין שוק בכלל 15 אלף שקל מתחת למחירון ועוד אנשים רצו להוריד ובסוף נמכר בטרייד אין במכיר של 16 אלף מתחת למחירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שתואי הנסיעה שלי דומים לגמרי לאלה של משפחתך, הן כוללים נסיעו בכביש 22, וכיום גם הנסיעות בתוך חיפה די נוחות (אם כי תלולות) - הרבה נחל גיבורים\רופין\פרויד, שהם כבישים עירוניים פתוחים, וכיום הרבה פחות נסיעות בפקקים של כביש חיפה-עכו הישן או נו"ש. ובכל זאת - אלה המספרים.

וד"א - הזכרת את הספייס ורסו - במבט ראשון התאהבתי בה, אבל תג המחיר היה בשעתו 16,000 ש"ח יותר מהסויפט, ובתנאים האישיים שלי ביולי 2013 זה קבע הכל. לא הגעתי אפילו לנסיעת מבחן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוויפט יותר חלשה וצפופה מהריו ועם תא מטען קטן ולא עולה עליה גם מבחינת איכות ואבזור, הג'אז דלת אבזור פחות בטיחותית ונמכרת במחיר לא שפוי.

אם מדובר בזוג מבוגר הייתי דווקה הולך על אוטו שדורג גבוה במבחני בטיחות כמו הקיה פיקנטו שקיבלה 5 כוכבים במחני הריסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיו ודנילוב - אתם בטוחים שאנחנו מדברים על אותן מכוניות? לפיקנטו 4 כוכבים, לסויפט חמישה. הסויפט אמנם כבדה מהפיקנטו ב-40 ק"ג, אבל הספק המנוע גדול ב-23 כ"ס והמומנט ב-2.3 קג"מ. ואפילו בגודל תא המטען יש לסויפט יתרון (שולי לחלוטין) של 11 ליטר. הפכת את היוצרות. הריו כבר שייכת לקבוצה אחרת של מכוניות - שוקלת 300 ק"ג יותר מהסויפט וגם יותר יקרה, צריך להשוות אותה ל"תת משפחתיות" - בסוזוקי זה ה-SX4.

ד"א - לפני שנה הייתי קרוב מאד לרכישת פיקנטו, ברע ההאחרון אשתי החליטה שהיא קטנה מדי לנסיעות שלה (חיפה - יקנעם) ולכן נבחרה הסויפט, שהיתה הסופרמיני האוטומטית הזולה ביותר. לא היה פשוט לשלוף עוד 14,000 ש"ח, אבל כנראה שהאינסטינקטים שלה טובים. בסופו של דבר התחלפנו, אני לקחתי את הסויפט והיא את ה-SX4 שאמנם מדורגת רק עם 4 כוכבים, אבל נותנת לה תחושה יותר נוחה על הכביש.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה או ככה בוודאות אין שום סיבה לקנות דרך אולמות התצוגה, אלא רק ב-0 ק"מ מליסינג. ההנחה שמקבלים היום היא נטו הנחה עבורם, הם לא יצטרכו לגלגל אותה ללקוח הבא בעוד עשור.

צריך לעשות סבב סוכניות ולחפש את הדגם הרצוי - קחי בחשבון רק שלפעמים מוכרים את הדגם המאובזר ולפעמים את הדגם ה"ערום" וחשוב לדעת מה מקבלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הספלאש אמורה להיות פחות או יותר זהה לסויפט מבחינת נתונים - אותו מנוע, אותה תיבת הילוכים ומשקל דומה מאד. אבל זולה בכמה אלפי ש"ח - מצד שני מדובר בשלדה דמויית אלטו, כך שהרכב קטן מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...