Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדלק שוב צפוי לעלות ויחצה את רף ה-8 ש"ח

spirit69
שימו לב! השרשור הזה בן 4045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש המון פרוייקטים.

רכבת ישראל - תוכנית החומש. בסיום התוכנית בישראל תהיה רשת מסילות ברזל מצויינת, מודרנית ומוכנה לשדרוג בעתיד אם יהיה צורך. בעתיד הקרוב יתחילו שני פרוייקטים מאוד גדולים. הראשון הטיית נחל האיילון כדי לאפשר הנחה של מסילה רביעית. מסילה רביעית תאפשר לרכבת ישראל להעביר 13 רכבות נוספות בשעה דרך תחנות תל אביב. מדובר בשדרוג אדיר.

בקרוב יתחיל פרוייקט החשמול - מעבר מקטר דיזל לחשמלי. המסילה הראשונה תהיה קו חיפה - תל אביב. זמן הנסיעה קו צפוי להתקצר משמעותית.

רכבת העמק - יתחילו בעבודות בקרוב מאוד אם לא יהיה קיצוץ בתקציב.

רכש חדש - הוזמנו קטרים חדישים מדגם Euro 4000 ו-Euro 3000AC.

בסוף תוכנית החומש רשת מסילות ברזל של ישראל תראה ככה:

http://www.rail.co.il/HE/Development/Pages/%D7%9E%D7%A4%D7%AA%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%97.aspx

* הרכבת הקלה בגוש דן - כבר התחילו בעבודות.

* פיילוט תחבורה ציבורית - אשדוד נבחרה. משרד התחבורה ישקיע 250 מיליון שקל כדי לפתח באשדוד את התחבורה הציבורית הכי טובה בארץ. אם הפיילוט יצליח יתחילו ליישם את המסקנות בגוש דן.

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-315395-00.html

http://www.themarker.com/dynamo/1.1875551

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פשוט בזיוני.

אני יכול לתת טיפ למי שמגיע לאיזור כביש 5 וראש העין.

יש בפארק אפק תחנת דלק של TEN ממש זולה.

גם שבזמנו עלה 8 שקלים, שם היה 7.80 או משהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר הבנזין 95 עלה ב-12 אגורות ויעמוד על 7.95 בתדלוק עצמי ובתדלוק מלא יעמוד על 8.13

למרות ירידת שער הדולר (עומד על 3.7 לאומת חודש שעבר 3.72) וירידה במחיר חבית הנפט (92.65 לאומת 96.7 בחודש שעבר).

UNBELIEVABLE...

Detailer.gif
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבירותיי ורבותיי, הנה תשובתה של חברת הכנסת סתיו שפיר כפי שהיא הגיעה אליי היום למייל. זוהי תשובתה במדויק, מילה במילה ללא שום עריכות.

שלום אדם,

שכר הח"כים הוא שאלה מאוד מעניינת. הרבה הסברים עומדים לכאן ולכאן. ראשית, אבטיח לך שלא אתמוך בהעלאתו של שכר הח"כים, כשתגיע כזו.

ח"כ אינו מרוויח 40 אלף שקלים. חצי מהסכום הזה חוזר, בצורת מס, למדינה - לחברה הישראלית. אני מתכננת לפעול להעלאה של אחוז המס הנדרש על בעלי הכנסה גבוהה שכזו, ואהיה גאה לשלם יותר.

בנוסף, ישנן הוצאות שחבר כנסת נאלץ להוציא כחלק מעבודתו. למשל, חבר כנסת במפלגה דמוקרטית צריך להשקיע עשרות אלפי שקלים, אם לא מאות אלפים, בקמפיין הפריימריז שלו, אחת לכמה שנים. בנוסף, כחבר כנסת, ההוצאות שלך גדלות: נסיעות רבות ברחבי הארץ, פגישות מחוץ למשכן, ארגון כנסים, שירותי אינטרנט, מידע ועוד.

ההחלטה לשלם לחברי כנסת שכר גבוה נבעה, אני מאמינה, לא רק מתוך הכרה בחיים חסרי-החיים של חברי הכנסת, שמי מהם שבא לעבודה כדי לעבוד באמת, מוותר על פרטיותו, על זמנו החופשי ועל הרבה דברים אחרים בחייו, ומקדיש את כל כולו לעשייה הפוליטית. כדי שאדם כזה יוכל לעבוד ללא תלות כלכלית, ובעצמאות גבוהה, הוא זקוק לביטחון כלכלי.

בניסיון המקורי להגדלת שכר הח"כים (בעבר הם לא קיבלו תשלום) היה רצון למנוע ממחוקקים ומפקידים בכירים לעבור לעבודות משתלמות במגזר הפרטי עבור האנשים שעליהם הם אמורים לפקח מיד עם תום כהונתם. לי, אישית, קשה עם הסעיף האחרון - נבחרי ציבור אמורים להיות אנשים שניתן לסמוך עליהם שלא ישתמשו בפוליטיקה כמקפצה למשרות רווחיות במגזר הפרטי - אבל לא כולנו אותו הדבר.

זווית נוספת: קביעת שכר נמוך מדי יוביל לכך שרק אנשים אמידים מלכתחילה יבחרו לכנסת, ויפגעו בייצוג ההולם של שכבות האוכלוסיה שם.

וברמה האישית: אני שמחה שעכשיו אני יכולה לשלם מס גבוה מאוד בחזרה למדינה, וכמו שכתבתי בהתחלה - גם אפעל להעלאת המס הזה. החלטה חד-צדדית שלי לבקש להוריד את שכר הח"כים תהיה פופוליסטית ובוודאי מאוד משתלמת לי, פוליטית, אבל מזיקה למערכת.

כשאסיים לשלם את החובות (הגבוהים) שלי על שנתיים של מחאה ופעילות חברתית ללא שכר, אני מתכננת לתרום בסתר אחוז ממשכורתך לעמותות ולמפעלי הצדקה שאני מאמינה בהם.

חוץ מזה, אני ממשיכה לגור בדירת השותפים שלי ביפו, להתנייד, כשאני יכולה, בתחבורה ציבורית ואופניים, ולשמור על אורח חיים ששומר עלי קרובה למקום שממנו באתי, ושלמענו הפכתי לשליחת ציבור.

תודה על השאלה, מקווה שהצלחתי לענות.

אם תרצה עדכונים נוספים על הפעילות שלי - שלח לי את כתובת המייל שלך.

סופ"ש נעים,

סתיו

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאסיים לשלם את החובות (הגבוהים) שלי על שנתיים של מחאה ופעילות חברתית ללא שכר, אני מתכננת לתרום בסתר אחוז ממשכורתך לעמותות ולמפעלי הצדקה שאני מאמינה בהם.

שגיאת כתיב או שמא טעות פרוידיאנית.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבירותיי ורבותיי, הנה תשובתה של חברת הכנסת סתיו שפיר כפי שהיא הגיעה אליי היום למייל. זוהי תשובתה במדויק, מילה במילה ללא שום עריכות.

שלום אדם,

שכר הח"כים הוא שאלה מאוד מעניינת. הרבה הסברים עומדים לכאן ולכאן. ראשית, אבטיח לך שלא אתמוך בהעלאתו של שכר הח"כים, כשתגיע כזו.

ח"כ אינו מרוויח 40 אלף שקלים. חצי מהסכום הזה חוזר, בצורת מס, למדינה - לחברה הישראלית. אני מתכננת לפעול להעלאה של אחוז המס הנדרש על בעלי הכנסה גבוהה שכזו, ואהיה גאה לשלם יותר.

בנוסף, ישנן הוצאות שחבר כנסת נאלץ להוציא כחלק מעבודתו. למשל, חבר כנסת במפלגה דמוקרטית צריך להשקיע עשרות אלפי שקלים, אם לא מאות אלפים, בקמפיין הפריימריז שלו, אחת לכמה שנים. בנוסף, כחבר כנסת, ההוצאות שלך גדלות: נסיעות רבות ברחבי הארץ, פגישות מחוץ למשכן, ארגון כנסים, שירותי אינטרנט, מידע ועוד.

ההחלטה לשלם לחברי כנסת שכר גבוה נבעה, אני מאמינה, לא רק מתוך הכרה בחיים חסרי-החיים של חברי הכנסת, שמי מהם שבא לעבודה כדי לעבוד באמת, מוותר על פרטיותו, על זמנו החופשי ועל הרבה דברים אחרים בחייו, ומקדיש את כל כולו לעשייה הפוליטית. כדי שאדם כזה יוכל לעבוד ללא תלות כלכלית, ובעצמאות גבוהה, הוא זקוק לביטחון כלכלי.

בניסיון המקורי להגדלת שכר הח"כים (בעבר הם לא קיבלו תשלום) היה רצון למנוע ממחוקקים ומפקידים בכירים לעבור לעבודות משתלמות במגזר הפרטי עבור האנשים שעליהם הם אמורים לפקח מיד עם תום כהונתם. לי, אישית, קשה עם הסעיף האחרון - נבחרי ציבור אמורים להיות אנשים שניתן לסמוך עליהם שלא ישתמשו בפוליטיקה כמקפצה למשרות רווחיות במגזר הפרטי - אבל לא כולנו אותו הדבר.

זווית נוספת: קביעת שכר נמוך מדי יוביל לכך שרק אנשים אמידים מלכתחילה יבחרו לכנסת, ויפגעו בייצוג ההולם של שכבות האוכלוסיה שם.

וברמה האישית: אני שמחה שעכשיו אני יכולה לשלם מס גבוה מאוד בחזרה למדינה, וכמו שכתבתי בהתחלה - גם אפעל להעלאת המס הזה. החלטה חד-צדדית שלי לבקש להוריד את שכר הח"כים תהיה פופוליסטית ובוודאי מאוד משתלמת לי, פוליטית, אבל מזיקה למערכת.

חוץ מזה, אני ממשיכה לגור בדירת השותפים שלי ביפו, להתנייד, כשאני יכולה, בתחבורה ציבורית ואופניים, ולשמור על אורח חיים ששומר עלי קרובה למקום שממנו באתי, ושלמענו הפכתי לשליחת ציבור.

סופ"ש נעים,

סתיו

לא אתייחס למה שהיא כתבה, מכיוון שמבחינתי עד שאין תוצאות בשטח זה לא רלוונטי, היא יכולה לדבר עד מחר שהכול חוזר במס וכ'ו וכ'ו.... אני באמת הייתי רוצה לראות הוכחה לזה.

אבל אני מוריד את הכובע, באמת וכול הכבוד שלפחות היא ענתה והתייחסה, לא ציפיתי בכלל לתגובה כולשהיא אי פעם מנבחר ציבור בישראל, אם היא תעשה חצי ממה שהיא אומרת זה כבר יהיה הצלחה.

בקשר למשכורת שלך... נקווה שהיא תתרום משלה ותשאיר את המשכורת שלך אצלך בכיס :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר - זו סתם טעות, שאפילו לא שמתי לב אליה.

מה שכן, לא שמתי לב לטעויות אחרות וזה די נדיר (לפחות להודעות בפורום) לזה כן שמתי לב.

אני חושב שזו תשובה מאוד עניינית, קודם כל עצם התשובה (אני רשמתי לח"כ זהבה גלאון בחודש ינואר ואני עדיין ממתין למענה)

האם התשובה רצינית? ימים יגידו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגיאת כתיב או שמא טעות פרוידיאנית.

כמו שאמרתי, עשיתי קופי פייסט לתשובה שלה. בלי עריכות ובלי תיקונים. זה מה שהיא רשמה.

שלום אדם,

ח"כ אינו מרוויח 40 אלף שקלים.1. חצי מהסכום הזה חוזר, בצורת מס, למדינה - לחברה הישראלית. אני מתכננת לפעול להעלאה של אחוז המס הנדרש על בעלי הכנסה גבוהה שכזו, ואהיה גאה לשלם יותר.

2. ההחלטה לשלם לחברי כנסת שכר גבוה נבעה, אני מאמינה, לא רק מתוך הכרה בחיים חסרי-החיים של חברי הכנסת, שמי מהם שבא לעבודה כדי לעבוד באמת, מוותר על פרטיותו, על זמנו החופשי ועל הרבה דברים אחרים בחייו, ומקדיש את כל כולו לעשייה הפוליטית. כדי שאדם כזה יוכל לעבוד ללא תלות כלכלית, ובעצמאות גבוהה, הוא זקוק לביטחון כלכלי.

3. זווית נוספת: קביעת שכר נמוך מדי יוביל לכך שרק אנשים אמידים מלכתחילה יבחרו לכנסת, ויפגעו בייצוג ההולם של שכבות האוכלוסיה שם.

סופ"ש נעים,

סתיו

לגבי הסעיפים שהדגשתי בשחור. היא אומרת שהמדינה בעצם מרוויחה מכך ששכר חברי הכנסת הוא גבוה כי ככה היא מקבלת יותר כסף לקופה בתור מיסים. תשובתי היא שזה לא ממש נכון. למה זה משול? אתה עצמאי ובעל עסק משלך ומשלם לעצמך גם באמצעות תלוש משכורת (לדוגמה אם אתה קופאי בפיצרייה שלך) וגם בסופו של דבר אתה מקבל את הרווחים שהעסק מרוויח נטו. אם אתה לא נותן לעצמך משכורת אז יש לך פחות הוצאות ואז מן הסתם נשאר לך יותר כסף בכיס. או אם נתרגם את זה למצבנו, אם המדינה תשלם פחות לחברי הכנסת אז נכון שהיא תקבל פחות כסף ממיסים מהמשכורות של חברי הכנסת אבל מצד שני, ישאר לה יותר כסף בקופה. או במילים אחרות, המדינה תקבל פחות מיסים אבל מצד שני היא גם תצטרך לגבות פחות מיסים מהאזרח. אם המדינה תשלם "רק" 20 אלף שקל בחודש לחבר כנסת אז ברור שהיא תקבל פחות מיסים מהמשכורת אילו אותו חבר כנסת היה מרוויח "רק" 40 אלף. אבל מצד שני, המדינה תצטרך לגבות פחות מיסים מהאזרח כי המשכורת של חבר הכנסת תהיה "רק" 20. לכן הטיעון הזה הוא לא רלוונטי.

2. ישנם הרבה קצינים בצבא שמגיעים הביתה אולי פעם בשבועיים ורואים את בני משפחתם. אותם אנשים הם בעצם נשואים לצבא. היא חיים את הצבא מסביב לשעון ובכל זאת הם לא משתכרים 40 אלף שקל בחודש. כנ"ל לגבי רופאים שנמצאים בסטנד ביי כל הזמן, גם הם לא משתכרים כאלה סכומים. כמו שאמרתי, לשרת את העם והמדינה זוהי שליחות. פולטיקאי ישר ופטריוט צריך לקום בבוקר ולשאול את עצמו איך אני משרת את העם ואת המדינה שלי היום על הצד הטוב ביותר. או כמו שהנשיא האמריקאי המנוח קנדי אמר "אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות בשבילך אלא מה אתה יכול לעשות בשביל המדינה".

3. לא נכון, הרבה מהנדסים, אנשי מדע ורוח חיים עם משכורות של 20 אלף ומטה כל חודש. אם הם משתכרים כאלה סכומים בעבודתם אז קל וחומר שהם יוכלו להשתכר זאת בתור חברי כנסת.

בכל מקרה, כמו שאמרו כאן, היא אכן קיבלה כמה נקודות שהיא טרחה וענתה בכלל. אנחנו נראה לאן זה יוביל. אני רק מקווה שזה לא תנופה של התלהבות ובסופו של דבר זה יהיה כמו שאומרים "כל מטאטא חדש מטאטא טוב".

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, עשיתי קופי פייסט לתשובה שלה. בלי עריכות ובלי תיקונים. זה מה שהיא רשמה.

לגבי הסעיפים שהדגשת בשחור.

להוסיף לסעיף 1- בהחלט לא נכון שחצי מהסכום מוחזר כמס. המס בישראל מדורג ולא משלמים חצי על כל השכר.

שנית, יש נקודות זיכוי וכדומה ולכן גם כאן מופחת שיעור המס.

בנוסף, ככל ששכר הבסיס גבוה, אז עלות השכר הכולל למעביד (בגין חופשה, מחלה הפרשות פנסיוניות, ביטוח לאומי ומס בריאות, שלאא מצוינים בתלוש השכר של העובד אלא הם הוצאות המעביד) גבוהה יותר.

כך ששכר נמוך יותר, גם אם המס המשולם ממנו נמוך בהתאם, חוסך למעסיק - המדינה - הרבה מאוד כסף.

בקשר להוצאות - למיטב ידיעתי יש לח"כ גם תקציב הוצאות לחלק ניכר מההוצאות שהיא רשמה שם.

בהחלט יפה שקיבלת תשובה

אבל לטעמי זו תשובה מתחסדת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ה98 והסולר מתייקרים, אין פיקוח מחירים על אלה אז צריך לחכות ולראות בכמה.

פולטאנק עוד לא התעדכן מן הסתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הנה, זה הגיע ולא לא עבר את רף ה-8 ש"ח :-) נו זה "רק" 7.95.

אגב, יש עדיין תחנות בחיפה שמוכרות ב 7.59 ו-7.64 הטכני ודיזול בהתאמה.

יש עוד תקווה!

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...