Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זיהוי כתובת IP

יוסיסופר
שימו לב! השרשור הזה בן 4233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך מזהים כתובת IP ? - מהיכן או מאיזה איזור נעשתה פעולה מסויימת.

לאחרונה על גבי ה-GMAIL שלי מופיעות כל מיני כתובות שאינן מזוהות עם האיזור שלי.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימוש בGEOIP מאפשר לך לגלות הרבה דברים על המשתמשים באתר שלך

באופן זה ניתן להציג להם תוכן ומידע אשר מותאם לאזור הגיאוגרפי שלהם.

http://www.maxmind.com/en/geolocation_landing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתובת IP משוייכת לספקית אינטרנט שלך.

לכן בד"כ בבדיקה פשוטה של תירגום הכתובת (Whois) ניתן כתובת הספקית או כתובת החוות שרתים שממנה אתה מקבל את התקשורת.

הספקיות מחזיקות את המידע של הכתובת מול הלקוח ויכולות לתת מידע רלוונטי יותר עבור כתובות, איך הם לא חושפות את זה אלא בצוו משפטי.

לכן מערכת אוטומטית שבודקת את הכתובת שלך מול אייפי לא תיהיה נכונה ברב המקרים.

פייסבוק, משתמשים בLocation של הGPS במכשיר שלך ואוספים מידע של הכתובת האייפי ומיקום שלך. ככה הם בונים רשימות של מיקום מדוייק יותר. אבל עדיין זה לא מושלם או קרוב להיות מושלם.

S2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפייסבוק וגוגל לא ממפות IP אלה כתובות MAC של נקודות הגישה בסביבה שלך

כתובת IP יכולה לקפוץ מת"א לב"ש אם שני אנשים מחוברים לאותו ספק ושניהם התנתקו בלילה והתחברו מחדש בבוקר למשל

כתובת MAC של ראוטר נשארת נייחת אלה אם העברת אותו פיזית בית.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו ירצה לגשת למייל שלך והוא מבין לפחות טיפה במחשבים הוא יעשה את זה דרך פרוקסי ממדינה נידחת כלשהי ואז בחיים לא תוכל לעקוב מאיפה הוא היה באמת.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מישהו ירצה לגשת למייל שלך והוא מבין לפחות טיפה במחשבים הוא יעשה את זה דרך פרוקסי ממדינה נידחת כלשהי ואז בחיים לא תוכל לעקוב מאיפה הוא היה באמת.

אני בטוח שזה נכון.

אבל אצלי כשאני בודק את כתובות ה-IP שלי ב-GMAIL, אני רואה כמה כתובות שמשוייכות לישראל והן שונות, לכן ביקשתי לדעת אם ניתן לפענח כתובות IP לפי איזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתובת IP משוייכת לספקית אינטרנט שלך.

לכן בד"כ בבדיקה פשוטה של תירגום הכתובת (Whois) ניתן כתובת הספקית או כתובת החוות שרתים שממנה אתה מקבל את התקשורת.

הספקיות מחזיקות את המידע של הכתובת מול הלקוח ויכולות לתת מידע רלוונטי יותר עבור כתובות, איך הם לא חושפות את זה אלא בצוו משפטי.

לכן מערכת אוטומטית שבודקת את הכתובת שלך מול אייפי לא תיהיה נכונה ברב המקרים.

פייסבוק, משתמשים בLocation של הGPS במכשיר שלך ואוספים מידע של הכתובת האייפי ומיקום שלך. ככה הם בונים רשימות של מיקום מדוייק יותר. אבל עדיין זה לא מושלם או קרוב להיות מושלם.

כתובת האייפי רשומה לפי הפרטים שהגישה ה-ISP כשהם ביקשו את הטווח,

בשונה מחו"ל, שכתובת אייפי רשומה על כתובת של הלקוח.

פייסבוק משתמשים בשיטה שלא מתאימה לישראל, בגלל גולש אחד שתייג את עצמו בכרכום בפייסבוק דרך חברת פלאפון, כרכום הפכה למקום פופולארי בפייסבוק ו-50,000 איש רושמים סטטוסים ו-Check In משם כל יום.

DroriZi איך בדיוק פייסבוק ממפה לפי כתובת MAC? האייפון לא שולח את המידע הזה.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אחת מכתובות ה-IP היא כשאתה מתחבר מהמחשב שלך, ואחרת כשאתה מתחבר מהטלפון החכם שלך? אני לא יודע איך זה באייפון, אבל באנדרואיד אתה בעיקרון מחובר 24/7 לחשבון גוגל, כך שתמיד יופיעו (אצלי לפחות) כתובות IP שונות מהכתובות של המחשב הנייד שלי. אם יש לך בסיס להאמין שמישהו נכנס לך למייל, כדאי לשנות סיסמה ואולי גם להפעיל 2 step verification

http://support.google.com/accounts/bin/answer.py?hl=en&answer=180744

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שזה נכון.

אבל אצלי כשאני בודק את כתובות ה-IP שלי ב-GMAIL, אני רואה כמה כתובות שמשוייכות לישראל והן שונות, לכן ביקשתי לדעת אם ניתן לפענח כתובות IP לפי איזור.

לספק אינטרנט יש POOL כתובות, בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט אתה מקבל כתובת IP אחרת כי זה DHCP. אני מניח שכתובות שאתה רואה הן של אותו ספק ומי שמתחבר למייל שלך זה אתה. אם אתה רוצה להיות בטוח אתה יכול לקנות כתובת IP קבועה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לספק אינטרנט יש POOL כתובות, בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט אתה מקבל כתובת IP אחרת כי זה DHCP. אני מניח שכתובות שאתה רואה הן של אותו ספק ומי שמתחבר למייל שלך זה אתה. אם אתה רוצה להיות בטוח אתה יכול לקנות כתובת IP קבועה.

הבנתי.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האיפון שולח או לא שולח את ה MAC אני לא יודע, אני מניח שיש לפייסבוק דרך לבקש אותו, אם לא אז טעיתי.

כשאתה בודק SSID בסביבה אתה מקבל את ה MAC של נקודת הגישה, יחד עם מידע מה GPS אתה יכול לשלוח (לגוגל, לפייסבוק) ש"MAC זה וזה נמצא במיקום ככה וככה" גם בלי להתחבר לאותה רשת ואז להקים DB גדול של MAC לפי מיקום ברמת דיוק מרשימה, לא?

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האיפון שולח או לא שולח את ה MAC אני לא יודע, אני מניח שיש לפייסבוק דרך לבקש אותו, אם לא אז טעיתי.

כשאתה בודק SSID בסביבה אתה מקבל את ה MAC של נקודת הגישה, יחד עם מידע מה GPS אתה יכול לשלוח (לגוגל, לפייסבוק) ש"MAC זה וזה נמצא במיקום ככה וככה" גם בלי להתחבר לאותה רשת ואז להקים DB גדול של MAC לפי מיקום ברמת דיוק מרשימה, לא?

אפשרי אבל סיוט מבחינה משפטית ובעיה של פרטיות.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק מה שגוגל עשו.

הם מחזיקים מאגר מידע שמכיל את כל כתובות ה-MAC של ראוטרים אלחוטיים בעולם (לפחות כאלו שה-BSSID BROADCAST שלהם מאופשר - זו ברירת המחדל) שהם "ראו" אי פעם, עם המיקום הגיאוגרפי בו הם נצפו.

מבחינה משפטית כנראה שהם דאגו לבדוק שזה חוקי.

מדובר באינפורמציה שמשודרת באופן יזום ע"י הראוטר כל כמה שניות, לא משהו סודי.

לא קשור בכלל ל-IP.

כשאתה נכנס לאפליקציית המפות באייפון שלך הוא שולח לגוגל את ה-MAC-ים של רשתות אלחוטיות שהוא קולט (בלי קשר לאם אתה מחובר אליהן או לא) והשרת של גוגל מחזיר את המיקום בו הרשתות האלו נצפו. זה לא מדוייק ברמת המטר אלא מאות מטרים, אבל היתרון הוא שזה עובד מיידית ועובד בתוך מבנים (בניגוד ל GPS).

איתור של כתובות IP, כפי שאמרו פה, ניתן לבצע בקלות עד רמת ה-ISP (נניח לדעת שהכתובת שייכת לנטויז'ן).

מיקום גיאוגרפי מדוייק אי אפשר לקבל.

זיהוי של הלקוח (לפי IP+תאריך ושעה מדוייקת) קיים אצל ה-ISP אבל הם ימסרו אותו רק בצו בימ"ש.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הם יכולים לדעת MAC? הMAC יהיה של הראוטר האחרון. רק אם לעקוב אחרי כתובת IP להתחלה ולקחת לוגים מספק אפשר לדעת מה היה MAC של ראוטר שיצא לספק וזה גם לא אומר הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבבת פה דברים

הם לא צריכים לדעת מה ה MAC בשיוך ללקוח, הם צריכים לדעת מה ה MAC במיקום נתון בלי קשר לשום כלום

ללא שיוך למודל ה OSI, ללא תלות בראוטרים NATים ISP או פרוקסי, רק איזה MAC נצפה איפה, זה הכל.

עד כדי שאם יש לך ראוטר שלא מחובר לשום דבר, סתם הוא בחשמל משדר SSID בלי כלום מאחוריו, הוא מתאים למשימה.

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...