Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכנתא 100% - קיים ?

שניר106
שימו לב! השרשור הזה בן 4429 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ישה, כנראה שאתה חיי במדינה אחרת, או שאתה מנותק מהמציאות.

באיזה סרט אתה בדיוק חושב שכל מי שמסיים תואר עובד על משכורות של 6-7 נטו?

ומה עם התשלום על התואר? ומה עם סטודנטים שגרים בשכירות כי הבית של מאמא ופאפא לא נמצא בצד השני של האוניברסיטה\מכללה?

ומה עם מחיה היום?

אני מבין שאצלך כנראה הפרוטה מצוייה בידך, אבל במציאות שלנו לא לכל משפחה יש 100 אלף ש"ח לשים לכל ילד בשביל דירה.

ולפי התוכנית שלך אנשים צריכים לצאת מהבית בגיל 32-33, אחרי שהם חסכו 5 שנים אחרי התואר.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 80
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מפלצת

חשבון זה לא החלק החזק שלך כנראה.

אני מתאר מצב של מעמד הביניים.

מי שלא מעמד ביניים ילך לגור לא במרכז אלא בפריפריה. ופריפריה משמע חדרה קרית השרון אם המושבות אם למנות רק חלק מהמקומות.

אבי ז"ל אמר לי פעם , גרנו בחיפה ולאשתי משפחה בבאר שבע והייתה לי סוסיתא מעפנה, וכל פעם הייתי חוזר שבור מהנסיעות לשם.

נכון יותר נוח לנסוע לשם עם מרצדס אבל זה מה יש ואם זה ננצח.

וכאשר דירה בחיפה עלתה 40-50K בלירות ולא היה לי אז קניתי דירה בנצרת עילית של 3 חדרים 72 מטר ומשם התקדמתי לאט לאט.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שישה מתאר זה בדיוק מה שגם אני טוען.

עם 30-40% הון התחלתי זוג צעיר נמצא במצב שהוא יכול לקנות דירה (צנועה. לא וילה של 6 חדרים) בלי להיחנק.

ובשום מקום לא כתבתי שאני נגד קניית דירה.

יש לזה יתרונות ברורים שקשה לכמת אותם בכסף.

זה שלא צריך יותר לעבור דירה כל שנתיים בגלל גחמות של בעל הבית זה יתרון מובהק.

זה שאתה יכול לשפר את הדירה איך שבא לך.

וכמובן התחושה הפסיכולוגית ש"יש לך נכס".

אבל אסור להיכנס לזה עם 100% מימון.

בניגוד למצב בארה"ב בו המשכנתאות הן non-recourse, כלומר אתה יכול בכל רגע נתון לשמוט את החוב ולפנות את הבית,

בארץ אין דבר כזה. אם תמכור את הדירה וזה לא יכסה את החוב ירוצו אחריך עד שתחזיר הכל (או שתפשוט רגל, תהליך לא נעים בכלל)

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחרי החתונה משפחת הכלה תורמת 100K משפחת החתן תורמת 100K ויש לנו כבר 500K שזה בחשבון שלמדתי מזמן , 50% ממיליון.

בוא נגיד שנסחפתי ויש להם רק 400K

ישה, אני בד"כ מכבד את מה שאתה כותב אבל המספרים האלה פשוט הזויים.

אתה רוצה לדעת כמה משפחת הכלה ומשפחת החתן תרמו אצלי?!?

או סתם אצל מר ישראלי המצוי וכלתו הטרייה?

שטויות במיץ :evil: אף אחד לא מקבל סכומים כאלה מההורים,

חוץ מבודדים ונדירים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hans

כבר היה שווה לכתוב את השטות שלי כדי לקבל את המחמאה.

אני בדעה ולא רק אני , כי יש לחסוך לילד מגיל 0 אם זה עבור אוניברסיטה או עבור עזרה בדירה .

כמובן כל אחד לפי יכולותיו. קח חיסכון של 200 ש"ח לחודש בלבד ויש לך בלי ריבית ובלי הצמדה בגיל 25 60K עם ריבית והצמדה אתה חולף עובר את 100K

כמובן שיש משפחות שלא גומרות את החודש והם באוברדרפט תמידי , אז על איזה חיסכון אתה מדבר.

ויש משפחות שקיצבת הילדים מוקדשת לחיסכון לילד כדבר קדוש כמעט.

אבל כל זה בגלל המוצא הפולני שלי.:-)

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hans ומפלצת

תקראו כאן , וכמו שנאמר לא נגענו

http://www.haaretz.co.il/misc/1.1230641

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק, סכום הסיוע שהזוגות הצעירים מקבלים מההורים היום הוא בעל כוח קניה נדלנ"י קטן יותר ממה שהיה לפני 16-17 שנה.

100K לפני 17 שנה היו קונים שליש דירה נחמדה בבת ים.

שליש דירה בבת ים היום שווה 300K, ולא הרבה הורים יכולים לעזור בסכומים כאלו.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

בנוגע לעניין החסכון- הלוואי וזה היה ככה אצל כל משפחה.

גם אני לא קיבלתי כל סיוע כלכלי מהוריי או מהוריי אישתי, זה לא משהו שתמיד מסתדר.

אני כן מסכים איתך שמי שיש לו אפשרות צריך במקביל לחסכון החודשי לטובת דירה רצוי שיחסוך משהו עבור ילדיו, זה בהחלט יקל עליהם, בטח בזמנים כמו היום שאין פרופורציות בין רמת הכנסה ליוקר מחייה. 

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן

הכל תלוי בסולם העדיפויות במשפחה ובמצב הכלכלי שלה.

אם חיים לפי היכולת אפשר גם לחסוך, אם חיים לפי מה יש לשכן קצת יותר קשה.

ויש גם משפחות שלא יכולים לחסוך אגורה ונזקקות לשירותי הרווחה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיסכון של 100K לילד זה אפשרי אולי אם יש לך ילד יחיד.

תכפיל את זה ב-3 או 4 (משפחה ישראלית די ממוצעת, האמת)

וזה פשוט לא קורה.

הנ"ל מתייחס כאמור למשפחה עם התנהלות תקינה,

בלי אוברדרפט, בלי בזבוזים, בלי חו"ל ובלי ג'יפ.

סליחה שאני לוקח את עצמי בתור דוגמה, זה פשוט נוח יותר לניסוח תגובות בדיון -

אצלנו ההורים גם לא מימנו שום השכלה גבוהה לילדים.

ויש לי בדיוק 0 טענות כלפיהם, אלה החיים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורים לא נמדדים ביכולת הכספית שהם יכולים לתת לילדיהם אלא בחינוך ובהשכלה שהם יכולים לספק להם

כמובן אחרי שדאגו להם לקורת גג ואוכל. ובזה דיינו .

עדיין אם קיימת האפשרות גם לעזור להם כלכלית בוודאי טוב.

ומבחינה כלכלית אני וגם אחרים רואים את קצבת הילדים כסכום ששייך לילד ולא להוריו.

קצבה לילד ראשון 173 ש"ח = 38K נומינאלי במשך 18 שנה עשה חישוב גם של ריבית והפרשי הצמדה מהיום הראשון ועד להגיעו לגיל 25 אתה עובר את ה 100K

לילד שני ושלישי כל אחד כבר מקבל 259 ש"ח = 56K נומינאלי.

ואם תקרא את המאמר שהבאתי כמה הודעות לפני , תמצא שם את ההתייחסות של נגיד בנק ישראל לתופעה , כדי שתבין כי אכן לא מדובר במספר מועט של מקרים אלא בהרבה מקרים עד שהנגיד בכבודו ובעצמו התייחס לכך.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיסכון של 100K לילד זה אפשרי אולי אם יש לך ילד יחיד.

תכפיל את זה ב-3 או 4 (משפחה ישראלית די ממוצעת, האמת)

וזה פשוט לא קורה.

4 זה ממש ממש לא ממוצע.

הממוצע בישראל הוא ~2.7 וזה כולל את כל המגזרים במדינת ישראל.

במגזר החילוני הממוצע כנראה יותר קרוב ל-2 (מלמעלה).

אם יש לך 2 ילדים בני ~30 אז בהחלט בתחום האפשרי לעזור להם עם לימודים וקצת עם דירה. זה לא בשמיים.

ואפילו לא צריך לחסוך לזה 30 שנה כמו שהציעו פה,

אם אתה בעצמך התנהלת באופן הגיוני וגמרת את המשכנתא שלך כשהילדים היו בני 15-20, אז התפנו לך כמה אלפי שקלים בחודש (!) שאתה כבר לא צריך לשלם לבנק.

אם תפנה אפילו חצי מזה לחיסכון אתה תגיע די מהר לסכומים יפים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

wil, אני רק מחזק את דבריך, במיוחד לגבי הדור שלי שהיה מסוגל לחסל את המשכנתא לפני גיל 50-55.

ולהוסיף עוד דבר - פעם היה אפשר לפתוח תוכניות חסכון לטווח ארוך שהיו מיועדות לשלם חינוך גבוה וגם לתת איזו נקודת מוצא לדיור. למשל - תוכנית "חסך" בחיפה או תוכניות "חסכון בר מצווה" בבנקים (חסכון שעד כמה שאני מבין היה סטנדרטי בכל הבנקים למעט שמו, והיה מסובסד ממשלתית). החסכונות היו בנויים על הפקדה חודשית קטנה יחסית אבל לטווח ארוך ועם איזו תשואה מובטחת, למרות שחלק מהחסכונות לא היו צמודי מדד וערכם אבד בתקופת ה"כלכלה הנכונה".

קיום תוכניות מסוג זה היה תלוי בעידוד לחסכון ארוך טווח על ידי הממשלה.

כיום הממשלה הפסיקה את הסבסוד לתוכניות לחסכון ארוך טווח, וחיסלה, למעשה, גם סוג נוסף של חסכון כזה - קופות הגמל - על ידי סגירתן עד גיל 65.

לכן מה שנותר היום הוא או תוכניות חסכון עם הקפאת כספים לשנים רבות בריבית מאוד לא אטרקטיבית, או פניה לשוק ההון, ולא כל אחד מוכן להתעסק עם זה. התוצאה - במקום לחסוך אנשים מוציאים כל סכום שנכנס לחשבונם על צריכה, אם צריך או לא צריך. החסכון בדרך של הוארת קבע די נעלם, ולכן אנשים מוציאים כספים אלה, שבעבר היו "נעלמים" מעין החוסך כיון שעברו מהעו"ש לתוכנית החסכון. ואז מגיעים לשלב שבו צריך לשלם תמורת השכלה גבוהה לדור הבא ועומדים בפני שוקת שבורה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסכון או לא, זה לא תמיד עניין של סדר עדיפויות של ההורים, יש משתנים שונים בחיים שמשפיעים ואת זה ישה אנימלא צריך לספר לך, אני משער שאתה יכול להשכיל אותי בעניין הזה.

כשהלכתי ללמוד השכלה גבוהה (מכללת דרבי, איפה אייל שיגיד לי שדרבי זו לא השכלה גבוהה...) שילמתי מכספים שחסכתי מהעבודה, זה לא היה פשוט אבל זה שילוב של ידיעה שאין להורים שלי יותר מדי כסף עודף (זה לא שאין בכלל) וגם צורך שלי מאז ומתמיד להסתדר לבד, אני אוהב להתמודד עם אתגרים.

היום לילד שלי יש כבר תכנית חסכון שרצה כמעט מאז שנולד, משהו כמו 500$ בחודש למשך 3 שנים ואז מקפיאים את הכסף. בסופו של דבר גם מהתכנית הזאת יצא משהו כמו 100k שקלים.

אני מאוד מקווה שלכל הילדים שלי תיהיה לי אפשרות לעשות תכנית כזאת מתוך ההבנה שזו עזרה אדירה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסכון או לא, זה לא תמיד עניין של סדר עדיפויות של ההורים.

זה מה שניסיתי לומר בהודעות האחרונות, אבל זה נופל על אוזניים ערלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...