Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא 147

alon04
שימו לב! השרשור הזה בן 4175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום!

אני מעוניין לקנות אלפא 147 1.6 120 כ״ ס ידנית, אני ממש אוהב את הרכב

מצאתי אחת ביד 2 עם 150000 ק״מ יד 2 ממש שמורה. אף פעם לא הייתה בבעלותי אלפא ורציתי לקרוא קצת את דעתכם מה אתם חושבים על הרכב האם 150000 לרכב כזה זה הרבה ולאיזה דברים צריך לשים לב גשבודקים רכב כזה?

האם בשביל מישהו שלא הייתה לא אלפא בחיים זה יהיה כאב ראש להיות בעלים של אחת כזאת?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תריץ חיפוש על 147 כאן באתר.

בגדול, רכב שטופל במוסך מומחה עם היסטוריית טיפולים מוכחת לא אמור להיות בעייתי יותר לאחזקה מרכבים דומים.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נחמד, בזמנו בדקתי עליו.

במידה ואתה לוקח ידנית אז כבר הורדת חתי מהבעיות.

הטיפולים השוטפים ברכב לא זולים והרכב רגיש לטיפולים לא בזמן או טיפולים לא נכונים.

תבדוק עלויות ביטוח במידה ואתה צעיר.

תמצא המון מידע בפורום אלפא הישראלי ויש שם גם אזור מכירות שאולי תמצא גם שם רכב.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך לשים לב כשבודקים רכב כזה? ומה עלויות טיפול יקרות?

האמת היא שיש לי הזדמנות לקנות הונדה סיויק 2002 ידנית ממישהו במשפחה רכב במצב מעולה רכב מצוין אבל הלב אומר אלפא ואני מאמין שהאלפא תהיה הרבה יותר מרגשת אז אני ממש בהתלבטות האם כדאי להכנס להרפתקה ולריגוש עם האלפא או ללכת על משהו פרקטי ובטוח כמו ההונדה?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך את זה בצורה אוביקטיבית.

האלפא הזאת רחוקה מאוד מהסטיגמה שקיימת לגבי אלפות מבחינת אמינות, אבל יש אבל גדול, מחיר החלפים לא זול בלשון המעטה.

משולשים יקרים מאוד, סביב 2000 ש"ח לכל צד.

מצתים יקרים מאוד אבל מוחלפים פעם ב 100K ק"מ אם המחיר לא השתנה כ1800 ש"ח.

טיימינג יקר.

וריאטור יקר מאוד, אם המחיר בארץ לא השתנה מאז שבדקתי אז זה כ 2800 ש"ח.

רצועת מכשירים והמותחנים שלה סביב ה 1300 ש"ח.

לעומת זאת פילטרים מקוריים מאוד זולים :lol:.

אני מזמן לא קונה חלפים בארץ אלה הכל דרך אי באי ורק אם באמת יש משהו דחוף אני קונה כאן.

מחיר מצתים באי באיי 60 פאונד עם משלוח.

סט טיימינג כ 100 פאונד.

וריאטור גם כ 100 פאונד.

לכן אתה צריך לעשות את החישוב שלך האם אתה מוכן לשלם מחירים מופקעים על חלפים לרכב בן 10 או להתעסק עם הזמנות מחו"ל מכ"ס וכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בגלל השירשור הזה פתחתי רשיון רכב וגיליתי שאני בעלים של 147 כבר חודשיים וחצי, מדהים איך הזמן טס.

אז אחרי 5K ק"מ אני יכול לומר שהרכב פשוט מדהים, הוא מאוד נוח בכל סוג הנסיעה, וגם אחרי נסיעה של 3 שעות בכבישים רחוקים מאידיאליים אתה תצא מהרכב טרי ורענן. האחיזה והיציבות שהמפלצת הזאת מספקת היא פשוט פנומנאלית יחסית לכל דבר אחר שהכרתי לפני.

אם אתה מעדיף רכב משעמם על פני רכב מרגש זה רק אתה יכול לומר, הייתי לפני אותה התלבטות ובסוף השקעתי 6K ש"ח יותר ממה שתכננתי רק בשביל לקנות את מה שבאמת רציתי ומאז לא התחרטתי לרגע.

לגבי חלקים וטיפולים כאן באמת קבור הכלב. מוסכים מקצועיים הם ספורים וככה מצאתי את עצמי נוסע מעיר נידחת בדרום עד לתל אביב רבתי רק בשביל מוסך. מבחינת חלקים/טיפולים כעיקרון צריך לעשות הרבה שיעורי בית גם לפני שנכנסים לאחד מהמוסכים הספורים.

למשל היישור קו שלי כלל 4 משולשים, תושבת גיר תחתונה, טיפול מלא מלבד פילטר דלק ומזגן, דיאגנוסטיקה ואיפוס מחשב, הברזות ברגי ג'אנט ועוד כל מיני קישקושים שהציקו לי בעין, כל החלקים שהורכבו מקוריים לחלוטין ואחרי כיוון פרונט הקנס היה 5K ש"ח. לא אסטרונומי יחסית לכמות החלקים והעבודה שהושקעו (10 בבוקר עד 8 בערב לא יצאתי מהמוסך).

אמנם לא בדקתי אבל היות שהאלפא שלי היא 105 כ"ס יצא לי לקרוא קצת על ההבדלים בינה לבין ה120 ולדעתי ה105 מציעה חבילה יותר משתלמת:

1) אין ווריאטור, כן כן אותו חלק שהאורך חיים שלו מקביל לשל המשולשים.

2) ה105 יותר חזקה עד ה3.5K סל"ד, כלומר יותר חי בנסיעה עירונית רגילה.

3) יותר חסכוני בדלק.

4) יותר פשוטה מכאנית וחשמלית.

מה שכן האלפא שלי כבר קרובה ל200K וחוץ מקירקוש מחורבן שמתחיל ב100 קמ"ש מאיזה פלסטיק סורר בדש בורד שעוד לא מצאתי טפו טפו טפו הכל תקין ברכב.

נ.ב.

BORKA אני אשמח אם תשתף במוכר באיביי שאתה קונה ממנו חלקים. עשו לך בעיות במכס על מצתים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בורקה,

מחיר המצתים שרשמת כבר מזמן לא קיים.

היום אפשר להשיג את 8 הפלגים בין 800-1000 שקל כאן בארץ.

גם מחיר הוריאטור ירד לרמות של כ 1800 שקל.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שיכנעתם אותי:-D עכשיו צריך למצוא אחת במצב טוב שזה לא קל אני רואה לפי אתרי יד שניה וגם אין הרבה מבחר.

עדיין לא הבנתי מה ההבדלים בביצועים בין 105 כ"ס ל 120 כ"ס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב.

BORKA אני אשמח אם תשתף במוכר באיביי שאתה קונה ממנו חלקים. עשו לך בעיות במכס על מצתים?

אין מוכר מסוים שאני קונה ממנו, אני מחפש את המחיר הכי זול + אחד שמוכן לשלוח לישראל (יש כאלה שאני פונה אליהם ומבקש הצעת מחיר למשלוח לישראל).

עד עכשיו חוץ מהפיצים לא נפגשתי אפילו פעם אחת עם המכ"ס וכל התופסיידה של משרד התחבורה (גם הקפיצים שוחחרו ללא שום בעיה לאחר תשלום המסים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בביצועים בין ה-105 ל-120 זניח. ההבדל המהותי הוא בבלמים (דיסקים לא מאווררים = בלימה וירטואלית ב-105, דיסקים מאווררים ב-120). ה-120 גם יותר מאובזרת.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה120 יותר חזקה בסל"ד גבוהה והיא קצת יותר מהירה ב0-100, כמו שאמר RK המספרים זניחים.

אני לא יודע לאיזה בלמים אתה רגיל אבל לפחות בהרגשה שלי הבלמים של ה105 יותר חזקים מרוב הרכבים ה"רגילים".

את הבלמים המחוררים/ מחורצים אפשר להרכיב גם על ה 105 בהחלפה הקרובה. המחירים בחו"ל רחוקים מלהיות גבוהים, במחיר של סט רגיל בארץ אתה מביא מחו"ל סט מהסדרות הגבוהות של ברמבו, רק את עניין הייבוא של חלקי בלימה אני לא מצליח לברר בצורה מוחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוצא אחת שמורה השד בכלל לא נורא כ"כ.

חפש גם את ה105 וגם את ה120 בו זמנית ורכוש את זו במצב הטוב יותר.

בדוק מה מצב המשולשים ומתי הוחלפו לאחרונה.

כמו כן, בדוק לגבי נורות תקלה דולקות וכו'.

רכב כיפי ומתגמל מאודג למכירו הנמוך יחסית.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4175 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...