Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת רכב יד שנייה [למשפחה קטנה]

אלדס
שימו לב! השרשור הזה בן 5007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

ברצוני לרכוש רכב יד שנייה אוטומטי משנת 2006 או 2007 (עדיפות ל-07'). סיננתי מתוך מחירון לוי יצחק את הרכבים העומדים בתקציב שנקבע (כ-50k) מינוס כמה דגמים ש"נפסלו" ואפרט את האופציות שנותרו לי להלן. אשמח לחוות דעת על כל אחד מהם, כאשר הפרמטרים הרלבנטיים לי לקבלת ההחלטה הם (ובסדר הזה): 1. אמינות 2. בטיחות 3. עלות אחזקה (בעיקר יוקר טיפולים/תיקונים וגם דלק) 4. סחירות (יש/אין שוק קונים)

שאר הפרמטרים לא רלבנטיים. הערות לסיום: אנו משפחה קטנה (בעל אישה ותינוק) כך שאם יש רכב שעגלת תינוק סטנדרטית לא נכנסת לבגז' שלו - נא יידעו אותי בבקשה. דבר נוסף - ההעדפה היא לאוטו מודל 2007, אבל אם אם אתם סבורים שרכב מסויים משנת 2006 עדיף לי על אחר משנת 2007 נא ציינו זאת.

להלן הרכבים (כולם אוטומטיים):

1. סקודה פביה 1400 75 כ"ס 2006/2007

2. סקודה אוקטביה ג'י.אל.אקס 1600 - 2006

3. פיאט פונטו 60 אקטיב (2006)

4. פיאט פונטו 80 דינמיק 16v שנת 2006

5. פיאט פנדה 1250 כ"ס 2006-2007-2008

6. קיה ריו אי.אקס 1400 2006/2007 וגם 1600 2006/2007

7. רנו קליאו צורה חדשה אי.אקס 16v נפח מנוע 1400 (2006) וגם: אותו רכב דגם סדן קלאסיק

8. שברולט אוואו אל.טי 1400 16v שנת 2006 (וגם אל.טי פלוס)

9. דייהטסו מאטרייה (1500) - 2007

10. דייהטסו yrv - שנת 2006 (1300)

11. יונדאי גטס - 1350 כ"ס - 2006 : glf/gli/gls

12. סוזוקי איגניס 1300 - 2006

13. אופל אסטרה engoy שנת 2006 (1600)

14. יונדאי אקסנט פמילי gl שנת 2006 (1500)

15. יונדאי אלנטרה (1600) gl שנת 2006

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשימה ארוכה ומעניינת, ולמרות זאת כשעברתי עליה לא קפצה לי מיד לעין אף מכונית.

אני חושב שלזוג+ילד יהיה קצת צפוף בתוך מכונית מיני או סופר-מיני (כמו הגטס, הפנדה, הפאביה או האיגניס) ולכן אני נוטה לפסול אותן. אפשר להסתדר איתן, אבל זה לא כל כך נוח בנסיעות ארוכות. ובאיזשהו שלב בטח יהיה גם אח/אחות ל+ילד ואז בכלל יהיה צפוף :wink:

יוצאת דופן היא הפאביה סטיישן, שכן יכולה להיות אופציה. אבל לך תמצא אחת כזאת אוטומטית במצב טוב ובמחיר סביר.

נשארנו עם ה-YRV, המטריה, האלנטרה והאסטרה.

ה-YRV נחשבת אמינה יחסית (מבוססת על מכלולים של הדור הקודם של היאריס) ויכולה להתאים לדרישות 1,3,4. לגבי בטיחות - עד כמה שאני יודע היא לא נבחנה במבחני ריסוק אז לך תדע. גם אבזור הבטיחות שלה לא מרשים במיוחד, אז תעשו את החשבון לבד.

המטארייה היא עוף מוזר. תא המטען שלה לא ממש גדול וכדאי שתבדקו אם העגלה שלכם נכנסת שם.

האלנטרה קצת יותר גדולה אבל יש לה רק שלושה כוכבי בטיחות. אם כבר יונדאי, אז תגרדו עוד כמה שקלים ותעלו לI30.

את האסטרה אני לא כל כך מכיר, אז אולי עדיף שאשאיר אותה לאחרים. מה שכן, לא נראה לי שהיא סחירה במיוחד.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי הסקודה אוקטביה glx היא לא מכונית משפחתית ?

ועוד שאלה - האם בחלק מהמכוניות שציינתי הגרסה האוטומטית היא לא עם גיר אוטומטי אלא רובוטי/טיפטרוניק וכו' (וביתר ספציפיות - האם בפיאטים שצויינו לא מדובר על גיר רובוטי)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, צודק, שכחתי מהאוקטביה. אולי בגלל שלדעתי היא האופציה העדיפה כאן?

אכן חלק מהרכבים ברשימה שלך בעלי גיר אוטומטי-רובוטי. וביתר ספציפיות - הפיאט פנדה והפיאט פונטו 60 אקטיב. לפיאט פונטו 80 דינאמיק יש גיר אוטומטי רציף, שאינו רובוטי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...