Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים להשחרת חלונות

שימו לב! השרשור הזה בן 4989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

החלטתי שבא לי לנסות להשחיר את החלונות האחוריים בעצמי, לאו דווקא כי אני cheapass אלא יותר כי אני אוהב לעשות דברים לבד.

קניתי גליל extra dark black 8) , צבע נחמד, עלה לי 35 ש"ח.

למזלי, יש לי את הפריוילגיה של לפרק את החלונות האחוריים, כל מה שצריך זה ביט TORX לדעתי מידה 10, שלוש ברגים כאלה ואפשר פשוט להסיר את החלון :-D

אז פירקתי את החלונות, ניגשתי למלאכה, ופישלתי שוב ושוב עד שנגמר לי החומר :-(

התהליך שעשיתי הוא:

1. לחתוך חתיכה מהגליל שתספיק לכל החלון

2. לנקות את החלון טוב מאוד

3. להפריד את החומר מהפלסטיק שמגן על הדבק, להצמיד אותו עם קצת מי-סבון לחלון אחר שלא יתפס לעצמו

4. להשפריץ מי-סבון על החלון שבטיפול

5. להניח את החומר עם החלק הדביק על החלון הרטוב ולהתחיל ליישר אותו עם שפטל מפלסטיק.

כל פעם מחדש זה התפקשש:

פעם ראשונה, ניסיתי בכלל לעשות את זה מבחוץ. בלי להוריד את שכבת ההגנה הנ"ל. קשה להיות יותר נעל מזה :oops:

פעם שניה, כבר הבנתי שצריך מבפנים, אבל הייתי דביל ולא חשבתי על לפרק את החלון.... :?

פעם שלישית, החומר פשוט נדבק לעצמו. בדיעבד הבנתי שצריך להשפריץ עליו מי סבון תוך כדי שמורידים את שכבת המגן, ולעשות את זה כשהוא מודבק למשהו עם הצד השני. גם הרוח לא תרמה לעניין. :x

פעם רביעית ואחרונה, הצלחתי להניח את החומר על החלון, התחלתי ליישר, וקרו 2 דברים: דבר ראשון הוא שהחומר נשרט, הבנתי (שוב בדיעבד) שהיה צריך להשתמש בשפטל סיליקון כמו של ניקוי חלונות ולא פלסטיק כמו של מדבקות ויניל והשני הוא שבחלק מהמקומות היו בועות שפשוט לא התיישרו, ניסיתי וניסיתי וכל פעם הן חזרו, זה פשוט לא נדבק במקומות מסוימים. :cry:

ביום שישי אני מתכנן לקנות עוד גליל ולנסות שוב, כי כמו שאומרים practice makes perfect ומטעויות לומדים וכל זה,

אבל מלבד הדברים שעיליתי עליהם לבד עוד לא נפל לי האסימון, למה היו אזורים שלא נדבקו ואיך למנוע את זה פעם הבאה?

מעבר לזה גם טיפים אחרים יתקבלו בברכה.

בתמורה, ובהנחה אני אצליח, תקבלו מדריך מצולם בסופ"ש! 8)

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך

עשית הכל נכון-כמעט,רק לא בסדר הנכון

ראשית כשאתה בא להדביק את המדבקה, אל תסיר את כל מגן הדבק שלה

אתה מפריד בעדינות בערך כחמישה סמ' לכל הרוחב של החלון,אחכ מצמיד לקצה חלון לכל רוחבו ללא סבון!(וודא שכשאתה מדביק את הקצה העליון שיהיה ישר ויכסה לך בהמשך את יתר החלון)ההדבקה הראשונית הזאת אמורה למנוע תזוזה של הגליון.

(אל תתרגש מבועות,הסבר ניקוז בהמשך)

מתיז סבון,לא יותר מדי, על החלון ולאט לאט מתחיל להצמיד את הגליון תוך הורדה של המגן דבק

לאחר מכן מצמיד עם מרית סיליקון מהמרכז לצדדים באלכסון.

במידה ועדין נשארו בועיות,אתה לוקח סכין יפני ודוקר כל בועית ומחליק עם המרית.

לאחר גמר ההצמדה את חותך עם סכין יפנית את גבולות החלון ע'י הצמדת הסכין לחלון והחלקה שלו לאורך הקצוות.

מקווה שלא שכחתי דבר

בברכה

ערן

פעם הייתי קופץ מהגשר ואז מתחיל לבנות את הכנפיים

אני עדיין כאן,אז בטח הצלחתי לא רע...:roll:

היום כבר בגרתי..אני מייבא כנפיים מאיביי :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כמה ניסיונות בחלונות האחוריים של ההאצ'בק (לא מתפרקים כמו אצלך.. צריך להידחס למושב האחורי ולהזיע), החלטתי שאני נותן את הכבוד לבעל מקצוע מומלץ מאוד מאיזור רמלה. בכל אופן, אתן כמה טיפים מנסיוני וכמה שלמדתי מדרך עבודתו של הבחור המקצועי היום.

1. מנסיוני עם החומר שאתה משתמש בו, החומר הזה פשוט גרוע! אם הוא נדבק לעצמו קצת, הצבע יורד. אם הוא טיפה מתקפל, הסימן ישאר לעולם. החומר מאוד עדין! הבחור שעשה לי את ההשחרה היום עבד עם חומר מקצועי (מגליל ענק) שבנוסף להמון תכונות טובות שלו ביחס לחומר הזול, גם הראות מתוך הרכב החוצה טובה פי כמה וכמה מאשר בחלונות עם החומר הזול.

אם יש לך אופציה - נסה להשיג חומר איכותי יותר.

2. הבחור שעבד לי על הרכב היום לדעתי השתמש במים בלבד (ללא סבון).

3. על מקומות ש"לא נדבקו" הוא פשוט עבר עם אקדח חום (כמו פאן של שיער אבל תעשייתי) לכמה שניות ולאחר מכן הצמיד שוב והם נדבקו לגמרי. נסה עם פאן של שיער בעדינות. מניסיון אגרסיבי מידיי עם פאן של שיער על החומר הזול, הצבע של המדבקה עלול להידבק לזכוכית והמדבקה תיפול (ותאלץ לגרד הרבה עד שזה יתנקה).

4. כדי שהחומר לא ישרט ויקרע כשאתה מנקז מתחתיו את המים והבועות, פשוט אל תעבוד עליו יבש! כשאתה רוצה להחליק אותו עם ה"שפכטל", פשוט תדאג שאתה עובד על רטוב אחרת המדבקה תישרט.

בשלבים הסופיים תוכל לקחת נייר מגבת, לקפל אותו על ה"שפכטל" ולעבוד איתו גם שה"שפכטל" יותר עדין וגם סופג את הנוזלים שיוצאים.

5. חפש ביוטיוב סרטונים בנושא. יש המון ואפשר ללמוד מהם הרבה! הבעיה היא שגם שם משתמשים בחומרים איכותיים יחסית וכשאתה בא לנסות את הדרכים שלהם על החומר הפשוט, זה פשוט לא עובד אותו הדבר...

מקווה שעזרתי קצת.

אבירן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, מקצוען חותך את המדבקה למידת החלון מראש, ע"פ הצד החיצוני.

(מניח אותה על החלון כשהיא הפוכה (כלומר הדבק לכיון הפנים שלו ולא כיון החלון) ודבוקה לחלון באמצעות הסבון)

לאחר מכן הוא מקלף אותה ומשפריץ סבון כדי שלא תדבק לעצמה ואז מכניס לאוטו.

בועות הן תוצאה של לכלוך שלא הוסר טוב.

ניקוי נכון של החלון מתבצע עם סכין פאנלים (לא זה לא עושה שריטות אם יודעים לעבוד).

אחרי שתתייאש מהנסיונות אם לא תגיע לתוצאה מספקת

(כמה שזה יהיה יפה, זה לא יהיה יפה כמו מקצועי, מנסיון לא מבוטל)

אתה יכול לפנות לקובי "מטאור ציפויים" 0528646206

שהוא אמן בתחום הציפויים וההדבקות, נמצא בחולון בתוך מתחם "פאר הרכב"

שא ברכה :)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, אתה יודע מה המחירים אצל הבחור שעליו המלצת?

מחיפוש קטן בפורום התברר לי שהבחור אצלו הייתי היום כבר עשה בעבר השחרת חלונות לחברי פורום רבים יחסית.

למי שמעוניין שמו הוא אלברט והוא נמצא באיזור רמלה. הטלפון שלו הוא 050-5575420.

הוא כבר משחיר חלונות כ18 שנה לטענתו. לי יוצא לראות ביום יום רכב שעבר אצלו השחרה לפני לפחות 5 שנים. לא הבחנתי בסימני דהיה או התקלפות.

המחירים של הבחור הם 150 לכל זוג חלונות או שמשה אחורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור שלך פעלת לפי כל השלבים על מנת להדביק את המדבקה השחורה לחלון.

המלצה שלי, להשתמש בהרבה מים עם סבון ידיים, ולהתיז כל הזמן על ידי שפריצר של שמשות.

ברגע שהמדבקה תמוקם במקום הנכון להשתמש "בשפכטל" ולצמיד אותה באופן סופי לחלון ועל ידי כך כל שאריות המים יוצאים להם ונוצר ווקום אשר מדביק את השמשה לחלון.

אתה יכל להסתכל בפרוייקט הקטן שביצעתי ב 306 שלי כאן :arrow:

דוגמא לתוצאה סופית:

99xd9.jpg

בהצלחה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, המחירים שלו 120 שח לכל חלון ו250 שח חלון אחורי של רכב 5 דלתות.

העבודה בהתאם לזה והחומרים גם

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...