Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגשמתי חלום - שברולט קורבייר

lior_baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 4930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לאחרונה הגשמתי חלום בדמות שברולט קורבייר מונזה שנת 1968 :)

אני נמצא כרגע בתהליך הוצאת רישיון הייבוא ויתר הפרוצדורה הפורמלית ובמקביל אני מתעד את כל התהליך מתוך מטרה לכתוב מאמר מפורט המסכם את התהליך ובעיקר, להדגיש עד כמה שהוא פשוט, עד כמה שתהליך איתור רכב פשוט יחסית (כל מה שצריך זה - ס ב ל נ ו ת) וכן נושא השינוע הפנימי בארה"ב, השילוח לארץ וכו'.

מטרה נוספת במאמר הנ"ל תהיה להזכיר דבר שלדעתי הוא המפתח לכל התחום... מכוניות אספנות הן תחביב נגיש כמעט לכולם, ממכוניות שקונים פה בארץ ועד מכוניות ייבוא. זה שמייבאים רכב לאו דווקא אומר שהמכונית עולה עשרות אלפי דולרים... אפשר למצוא אחלה מכוניות (אסביר במאמר על מקורות איתור רכב שונים בקבוצות מחיר שונות) במצבים 3-4-5 שמאפשרים לרכב להיות כזה שאפשר להשתמש בו מהרגע בו הוא יובא ובכל זאת לאלו שאוהבים לשפץ (מודה באשמה...) לא חסרה עבודה.... כמובן שאפשר גם להביא רכב מושלם במצב מושלם ולשלם עליו מחיר.. מושלם, אך זה כנראה מאמר שמישהו אחר יפרסם לקהל אחר :)

את המאמר אפרסם בפורומים השונים ומי שבא לו מוזמן יהיה לקחת אותו ולפרסם אותו איפה שבא לו, לשימוש כולם.

לענייננו... :)

מזה שנים מצאתי עניין מיוחד בקורבייר בשל הייחודיות הן ההנדסית והן העיצובית שבה. בשנת 1965 השכילו GM לתקן את החולי שהיה בדגמים הקודמים והמתלה האחורי לרבות הדיפורנציאל הוחלף בזה של הקורבט (!) והיווה את שיא הטכנולוגיה האמריקאית בזמנו, מה שהיה קצת מדי מאוחר מדי שכן התדמית של הקורבייר עד לשנה זו הייתה של כזו המסוכנת לנהיגה בכל מהירות - כך לפחות על פי ספרו של רלף ניידר (שלא מומלץ שיראה את פניו לעולם במפגש קורביירים בארה"ב :lol:).

היה ברור לי שהשנתונים שאני מחפש הם אלו שבין 1965-1969, הדור השני של המונזה בו בנוסף לשינויים המכאניים (בין היתר שינויים שמנעו את תופעות התחממות מנועי קירור האוויר) גם הייתה מתיחת פנים ולמעשה עיצוב כמעט מחדש של הרכב. לקורבייר הנעה אחורית, מנוע אחורי, 4 מתלים עצמאיים ומנוע מקורר אוויר - בדיוק כמו לספורט פרינץ :wink:

לאחר מספר שנים בהם אני ממוקד בעיקר בשיפוץ הספורט פרינץ וחוטא בחיפוש יומיומי (:shock:) באיביי אחר הקורבייר של חלומותי, בתזמון מושלם, מספר ימים לאחר השקת הספורט פרינץ קפצה לי הודעה במייל על רכב חדש שפורסם באיביי. מיד לחצתי והגעתי לדף המכירה שהראה שהיא פורסמה זמן קצר קודם לכן, עם מחיר התחלתי ו- Reserve not met. יצרתי קשר מיידי עם המוכר ושאלתי אם יש לו מחיר לקנייה מיידית ולשמחתי, תשובתו הייתה - כן ומיד נקב במחיר שהתאים לי. ניסיתי להסתיר את התרגשותי ושאלתי עוד ועוד שאלות וביקשתי שיצלם עוד ועוד תמונות של הרכב מכל זווית וכך היה. לאחר של כ-20 דקות של הצקות מצידי וכמה עשרות תמונות מצידו, שלחתי מייל שכותרתו - I'll buy the car. ביקשתי חשבון Paypal, העברתי תשלום והופ, אני בעליה של הקורבייר :)

את התהליך מכאן והלאה אסביר במאמר עצמו שכן תקוותי שבאמצעות הפירוט וההסברים תפתח דלת לאלו שחשבו להביא מכונית וחששו מהתהליך ומהעלויות ושוב אומר, אם עושים את זה נכון, עם הרבה סבלנות, התהליך פשוט יחסית ובעלות סבירה!

ליאור.

קצת תמונות של הכלה 8)

corvair1.jpg

corvair5.jpg

corvair7.jpg

corvair3.jpg

שלשום הרכב הועמס על משאית בדרך לאחסון למשך מספר חודשים בניו-ג'רזי (אני ממתין מעט עד ירגעו הרוחות במכס...):

t21.jpg

t17.jpg

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש, היא יפיפיה!

יצא לי להיות במפגש של מועדון קורבייר בפנסילווניה, הן נראות נהדר, לא שגרתיות בנוף האמריקני, במיוחד הקופה.

אם תרצה יש לי חוברת עם סקירה נרחבת על קורבייר, אוכל לסרוק או לשלוח לך.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור שלום,

ראשית מזל טוב , הרכב נראה מעולה. ובהצלחה בתהליך.

התהליך אכן פשוט , (כאחד שעובר אותו בימים אלו ) עד שאתה מגיע לבירוקרטיה הישראלית

שבה כל פקיד כשלעצמו הוא בסדר , אולם השילוב של כולם , וזה לכל דבר פשוט אתה צריך לעבור בין מספר פקידים כאשר כל אחד רק בודק משהו במחשב וחותם לך על הטופס. יכול לשגע פילים.

אשמח לעזור בעצות , ואל תבהל מהמכס. פרט לעובדה שצריך להגיע 3 פעמים לנמל בכדי לשחרר רכב. אצלי היה שמאי אחר שלמה כרמלי ולא זלטין שידוע בפורום , ונתן הערכה קרובה למדי ( 2% יותר מהחשבונית שלי)

בכל מקרה בהצלחה

ירון

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

אני מבין שה TTS ימשיך להמתין.

איך כבר עברה כמעט שעה מפתיחת השירשור ואין אף הודעה בנושא האמבטיה :?:

ישי

" בוא ניסע, ניתן למחלה לעבוד, נחזור עם מיכל ריק " . בגעגוע לישראל ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג' נעלב...

תתחדש, ושיהיה בשעה טובה עם הספורט פרינז/ץ/ס

מחכים לTTS!!!

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג' נעלב...

תתחדש, ושיהיה בשעה טובה עם הספורט פרינז/ץ/ס

מחכים לTTS!!!

ה-TTS אכן תחכה קצת, החלקים ברובם כבר כאן, הרכב כאן וגם אני לא הולך לשום מקום :lol:

יש לי NSU אחת שנוסעת כמו ה-TTS, אהנה ממנה בינתיים :wink:

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש - הרכב יפיפה ולטעמי לפחות מיוחד מאוד בעיצובו.

חידשתה לי בנוגע למתלה האחורי שהוחלף בזה של קורבט בשנם המאוחרות יותר.

מעניין האם בעקבות השדרוג הרכב הפך פחות מסוכן? כמו שהגדירו אותו או יותר אוחז במילים אחרות ?

RACING

because football ,baseball , bowling & golf only require

ONE BALL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור תתחדש.

רכב יפה.

שיהיה בהצלחה עם התהליך, שיעבור חלק ומהר.

:)

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש - הרכב יפיפה ולטעמי לפחות מיוחד מאוד בעיצובו.

חידשתה לי בנוגע למתלה האחורי שהוחלף בזה של קורבט בשנם המאוחרות יותר.

מעניין האם בעקבות השדרוג הרכב הפך פחות מסוכן? כמו שהגדירו אותו או יותר אוחז במילים אחרות ?

היי,

אכן החלפת המתלה שינתה לגמרי את התנהגות הכביש של הרכב (כך לפחות על פי כתבות וספרות רכב) ובשנים 65-66 נרשמה התעוררות מחודשת סביב הקורבייר.

בשנת 1967 שברולט הוציאה את הקמארו ושנה לאחריה את הפיירבירד, שתי מכוניות שהציעו קצת פחות התנהגות כביש ויותר כוח, הרבה כוח ובנוסף לתחרות שהייתה כבר מ-1964 מכיוון פורד עם המוסטנג, לא נשאר מקום לקורבייר. נתון מעניין נוסף הוא שעלויות הייצור של הקורבייר היו גבוהות מאלו של הקמארו ולכן כלכלית לא היה נכון לשברולט להמשיך את הייצור.

מספרי ייצור של דגם המונזה קופה להמחשה:

1965 - 88,954

1966 - 37,605

1967 - 9,771

1968 - 6,807

1969 - 2,717

נתוני ייצור של שנים קודמות וכן דגמים נוספים: http://www.corvaircorsa.com/prod.html

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלום אחד הגשמת?

אתה מגשים את החלומות של כולם....

מברוק על הכלה החדשה- רן

אכן אכן מגשים חלומות:wink: רכב נדיר ומיוחד תתחדש ובעוד כמה חודשים גם תהנה ממנו:-D.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי שני שרשורים בנושא בהם חלקתי את הסטייה שלי לנ"ל :-D

פברואר 2005: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=500388&postcount=78

מרץ 2006: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=896277&postcount=11

חלומות נועדו להתגשם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...