Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה עם אורות גבוהים בכביש ראשי עמוס

Bumble Bee
שימו לב! השרשור הזה בן 5140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמן האחרון יש תופעה ( בראשון לציון לפחות) של נהגים שמחליטים שהם מלכי הכביש ונוסעים על אורות גבוהים .

אני מכליל בקבוצה הזו גם קסנון מוגזם ולא חוקי שפשוט מבשל את העיניים .

אתמול לדוגמא במשך כמה קילומטרים נסע אחרי ערס ישראלי מצוי שכולנו אוהבים (♥) עם אורות גבוהים , עד שהחלטתי שנמאס לי ופשוט עצרתי את הרכב עם פקק עצום מאחורי , יצאתי וצעקתי עליו שינמיך את האורות תוך כדי ציון המיקצוע של אימו וחזרתי לרכב.

וזאת לא תופעה חד פעמית , זה חוזר על עצמו המון , אין פעם שאני לא נוסע ומישהו לא מסנוור אותי !

רציתי לדעת אם זה רק אני ומה אתם עושים כשזה קורה. זאת לא בדיחה, אני בטוח שתאונות קורות בגלל זה . פעם הבאה שתישמעו "סטה מהנתיב מסיבה לא ידוע ", תחשבו על זה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדליק להם את אור הערפל האחורי שיתעוררו.

ואם זה לא עוזר אני מוריד את הרגל מהגז ונוסע לאט ,כדי לתת להם סיבה לעקוף אותי.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול לדוגמא במשך כמה קילומטרים נסע אחרי ערס ישראלי מצוי שכולנו אוהבים (♥) עם אורות גבוהים , עד שהחלטתי שנמאס לי ופשוט עצרתי את הרכב עם פקק עצום מאחורי , יצאתי וצעקתי עליו שינמיך את האורות תוך כדי ציון המיקצוע של אימו וחזרתי לרכב.

התגובה שלך הרבה יותר מסוכנת מהמטרד (הממשי!) שיוצר מי שנוהג עם אורות גבוהים.

צריך גם לזכור שלעיתים אנשים נוהגים עם אורות גבוהים בטעות. לעיתים גם פנסי הרכב יוצאים מכיוון, בלי שהנהג מודע. אפשר וצריך להעיר, אבל לא צריך ליצור שיבוש קשה לתנועה.

כפתרון מיידי וקל, אני מציע להסיט את המראה המרכזית, בעזרת הידית הייעודית שקיימת בכל רכב חדש.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה ידועה, באיזה מקצוע אמא שלו עובדת "ההוא שסינווור אותך".

אני מניח שבמקצוע עתיק, עתיק מאוד.

ולנושא השרשור, לאחר ניסיון של שנים מועטות בנהיגה (עדיין דו ספרתי) הפנמתי ואני עדיין עובד על זה, שלא ניתן לחנך אנשים בכביש, תשב איתם על קפה ותדברו זה יחלחל טוב יותר. אך כשהנהג הממוצע (או הערס) על הכביש, הוא אוטומטית במצב לחימה ולא יעזרו צעקות, עצירת תנועה וציון מקצועות של המשפחה. עליך ללמוד לנהוג בצורה שקולה ולהבין שישנם נהגים אשר לא נוהגים בצורה תקינה או לא מודעים לטעויותיהם ואתה צריך להזהר מהם. או שתתגייס למשטרת התנועה או לתנועה לשיפור תרבות הנהיגה או משהו בסגנון.. העצבים שלך על הכביש גורמים לך לפעול בפזיזות וחס וחלילה להגמר באסון.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לי כוח אז אני מנסה לסמן עם אור ערפל - אבל אצלי זה מצריך סיבוב ידית האורות פעמיים וגם לא תמיד הם מבינים, כי אפשר להתבלבל עם אורות הבלם, למרות שאצלי פנס הערפל מבודל משאר האורות האחוריים.

בדרך כלל אני מנסה "לברוח" ממנו - כלומר לעקוף רכב וליצור חיץ ביני לבין המטרד או לחילופין להאט ולתת לו לעקוף, למרות שכשהוא עוקף אז זה בדרך כלל מאוד מסנוור ומצריך ממני להסיט מבט מהמראות - צד\מרכז, בהתאם למיקומו.

אם אני עומד ברמזור ומישהו מסנוור אותי, אז אני משתדל להסתיר את מראת הצד עם היד - כדיי שראיית הלילה לא תיפגע יותר מידי.

מה שכן, לצאת על כאלה אנשים אני בטוח לא מתכוון, כי מבחינתי, זה לא מעשה חכם - אי אפשר לדעת עם מי יש לך עסק ואיך זה יגמר. עדיף להבליג, לקלל בלב ולהמשיך.

יואב

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי לפני מספר ימים שאיזה בן בליעל התעצבן שנתתי לרכב שהגיע ממול לפנות שמאלה בצומת.

ולאורך ק"מ ומשהו פשוט סינוור אותי וצפצף.

סגרתי את החלון ניסיתי להתעלם באלגנטיות והורדתי את המראה האמצעית למטה.

כשהוא המשיך ועקף אותי ,חתך אותי מימין ודפק ברקס "כדי שאני אבהל " הפיוז קפץ לי הדלקתי לו אורות גבוהים.

בד"כ אני רגוע ולא משפיע עליי מה שאנשים עושים על הכביש ,

להיפך אני משתדל לתת למי שרוצה לעקוף אותי \ להיכנס ברווח \לעבור לפני בכיכר ,לפחות אני מרגיש שאני אדיב ומגיע לעבודה באיחור של מקסימום 3 דקות ועל הכביש "הפסדתי" 4 מטר.

אבל בעינייני הבחור לא היה רחוק הרגע שהייתי יוצא אליו ואלוהים יודע מה היה קורה לו כי אני לא בחור קטן מידות.

אז נכון המקרים הללו נדירים, אבל אם אתה עושה סוויץ' בראש אתה יכול לחשוב שאתה באירופה ומתנהג באדיבות.

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעה ידועה, באיזה מקצוע אמא שלו עובדת "ההוא שסינווור אותך".

מוכרת לחם ככל הנראה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן האחרון יש תופעה ( בראשון לציון לפחות) של נהגים שמחליטים שהם מלכי הכביש ונוסעים על אורות גבוהים .

אני מכליל בקבוצה הזו גם קסנון מוגזם ולא חוקי שפשוט מבשל את העיניים .

אתמול לדוגמא במשך כמה קילומטרים נסע אחרי (1)ערס ישראלי מצוי שכולנו אוהבים (♥) עם אורות גבוהים , עד שהחלטתי שנמאס לי ופשוט (2)עצרתי את הרכב עם פקק עצום מאחורי , (3)יצאתי וצעקתי עליו שינמיך את האורות תוך כדי ציון המיקצוע של אימו וחזרתי לרכב.

וזאת לא תופעה חד פעמית , זה חוזר על עצמו המון , אין פעם שאני לא נוסע ומישהו לא מסנוור אותי !

רציתי לדעת אם זה רק אני ומה אתם עושים כשזה קורה. זאת לא בדיחה, אני בטוח שתאונות קורות בגלל זה . פעם הבאה שתישמעו "סטה מהנתיב מסיבה לא ידוע ", תחשבו על זה .

סתם נקודה שקפצה לי לעין,

סעיף 2 וסעיף 3 לא הופכים אותך בעצם למה שתיארת בסעיף 1 ?

פעם שמעתי משפט נחמד מאוד :

שאתה מוצא את עצמך מתווכח עם אדם טיפש, חשוב לשים לב שהוא לא נמצא במצב דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בפעם הבאה תשקול את התגובה שלך כי אתה לא יכול לדעת מה יצא לך מהאוטו ומה הוא ישלוף מהכיס...

לא פעם ולא פעמיים זה קרה כבר וכן גם בגלל צפירה קטנה!

בנוגע לבעיה גם אני גר בראשון ושמתי לב לתופעה,אבל זה קורה בכל הארץ לפעמים אנשים לא מודעים או לא שמים לב לסביבת הנהיגה שלהם ותוך כדי איתות או פעולה אחרת הם מפעילים את האורות הגבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלך הרבה יותר מסוכנת מהמטרד (הממשי!) שיוצר מי שנוהג עם אורות גבוהים.

צריך גם לזכור שלעיתים אנשים נוהגים עם אורות גבוהים בטעות. לעיתים גם פנסי הרכב יוצאים מכיוון, בלי שהנהג מודע. אפשר וצריך להעיר, אבל לא צריך ליצור שיבוש קשה לתנועה.

כפתרון מיידי וקל, אני מציע להסיט את המראה המרכזית, בעזרת הידית הייעודית שקיימת בכל רכב חדש.

אל תגזים אני לא טיפש . עצרתי כמו שאמרתי , בפקק בכניסה לכיכר אחרי שכבר קילומטרים אני לא רואה כלום , החלטתי שלעצור לרגע יהיה מסוכן פחות .

ושוכח ? לא, לא נראה לי . מרכז ראשון רחוקה לפחות עשרים דקות מכל מקום חשוך .

סתם נקודה שקפצה לי לעין,

סעיף 2 וסעיף 3 לא הופכים אותך בעצם למה שתיארת בסעיף 1 ?

פעם שמעתי משפט נחמד מאוד :

שאתה מוצא את עצמך מתווכח עם אדם טיפש, חשוב לשים לב שהוא לא נמצא במצב דומה.

חח הצחקת אותי במיוחד בגלל שיש משהו במה שאתה אומר , אבל לא. ההתנהגות הזאת ממש לא מתאימה לי ואת הקללות אמרתי לעצמי ולחברה שלי . את הבקשה אמרתי בתקיפות , הצעקות היו בשביל שהוא ישמע משהו חוץ מהטרנסים שהוא שם בפול ווליום.

תאמין לי , שכמה דקות עם קסנון בעיניים ואתה אדם אחר .

לדעתי בפעם הבאה תשקול את התגובה שלך כי אתה לא יכול לדעת מה יצא לך מהאוטו ומה הוא ישלוף מהכיס...

לא פעם ולא פעמיים זה קרה כבר וכן גם בגלל צפירה קטנה!

בנוגע לבעיה גם אני גר בראשון ושמתי לב לתופעה,אבל זה קורה בכל הארץ לפעמים אנשים לא מודעים או לא שמים לב לסביבת הנהיגה שלהם ותוך כדי איתות או פעולה אחרת הם מפעילים את האורות הגבוהים.

אז צריך לפחד ולשתוק?

אתה יודע מה השיעור הראשון שלימד אותי המאמן שלי, אפילו לפני שלימד אותי איך נותנים אגרוף ?

כשאתה רואה חבורה של ערסים - לא משנה כמה מפחידה - תעבור דרכם . לא מסביב .

איכשהו באשכול הזה אני יוצא הבן אדם האלים :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביש אל תהייה צודק, תהייה...מנייאק.

המשפט הקודם היה בצחוק.

בכביש אל תהייה צודק, תהייה...ותרן.

מסנוורים אותך, מפריע לך? תאט קמעה, תעבור נתיב, תן לנהג/ת לעקוף אותך.

ודרך אגב, אחרי שהוא עקף אותך אל תנסה לחנך אותו ולסנוור אותו גם, שהרי בכל מקרה הוא לא יבין ואתה סתם תציק לשאר הנהגים בסביבתך.

נ.ב

ולפותח השרשור, מה שעשית לא מומלץ בלשון המעטה.

כמה שאתה "גבר", תתקל פעם אחד במישהו שהוא עבריין ולא דופק חשבון לאף אחד או לחילופין במישהו שיחשוב שאתה עבריין ויראה כבר את מלאכי שרות מנגנים לקראתו בנבל ובכינורות ומרוב פחד יתחיל לנסוע ישירות לכיוון שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכביש אל תהייה צודק, תהייה...מנייאק.

המשפט הקודם היה בצחוק.

בכביש אל תהייה צודק, תהייה...ותרן.

מסנוורים אותך, מפריע לך? תאט קמעה, תעבור נתיב, תן לנהג/ת לעקוף אותך.

ודרך אגב, אחרי שהוא עקף אותך אל תנסה לחנך אותו ולסנוור אותו גם, שהרי בכל מקרה הוא לא יבין ואתה סתם תציק לשאר הנהגים בסביבתך.

נ.ב

ולפותח השרשור, מה שעשית לא מומלץ בלשון המעטה.

כמה שאתה "גבר", תתקל פעם אחד במישהו שהוא עבריין ולא דופק חשבון לאף אחד או לחילופין במישהו שיחשוב שאתה עבריין ויראה כבר את מלאכי שרות מנגנים לקראתו בנבל ובכינורות ומרוב פחד יתחיל לנסוע ישירות לכיוון שלך.

ממש לא ניסיתי לצאת גבר , על הנייר זה אולי נראה מעשה ערסי ומטומטם אבל השיקולים שלי היו , או לעצור לרגע בפקק במילא , (שאין אפשרות לעקוף או לתת לעקוף ) ולבקש מהערס להנמיך את האורות , או להמשיך לנסוע מסונוור לגמרי .

מה מסוכן יותר? התשובה ברורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...