Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זקוק להמלצה לאופני הרים זנב קשיח עד 2000 ש"ח

Niv A
שימו לב! השרשור הזה בן 5123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה רבה על העזרה.

יד שניה אני לא מעוניין לקנות, אני לא עד כדי כך רוכב מקצועי שאני לא יהנה מאופניים של 2000 ש"ח.

נכנסתי לאתר של מצמן וראיתי את הספשלייזד האלו, אבל הבולם שלהם הוא רק 80 מ"מ, ואין לו נעילה, ומערכת ההילוכים הקדמית היא של SRAM.

האם אני טועה?

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תקבל את כל העוגה והבולם יהיה 80 מ"מ והמערכת של הברקס זה יהיה V BRAKES

זה לא קשור לאם אתה רוכב מקצועי.

אם אתה רוצה אופניים טובות ב2000 שקל, רק יד 2.

אתה רוצה אופניים חדשות ב2000 שקל ? תצטרך להתפשר על הרבה דברים.

יש המון המון אנשים שקונים אופניים חדשות במחירים מאד גבוהים וכעבור חצי שנה, הם מוכרים.

מי מרוויח מזה ? אתה ! קנית אופניים ששוות 5000 שקל במחיר של 2000 שקל !

:smilecolr:snipersmi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכיבים של SRAM טובים לא פחות מאלו של שימנו.

זה שהאופניים מגיעות עם שיפטרים או מעביר אחורי של SRAM לא אומר שהן טובות פחות.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר הזה ואם כל התקציב מיועד לאופניים בלבד, הייתי הולך על TREK 4300. (ניתן לקבל 10 אחוז הנחת מזומן כמעט בכל מקום)

הן לא הרבה יותר טובות מה3700, אבל אם יש תקציב , אז למה לא.

ה4400 שהמליצו לך עולות כיום מחיר רשמי של 2650 ובמקרה של טרק ,אי אפשר להתמקח על המחיר כי היבואן קבע מחיר אחיד לכולם.

הדבר היחיד שאפשר לעשות זו הנחת מזומן של 5 עד 10 אחוז (גם בסניף המרכזי של טרק בחשמונאים וגם בחנויות הקטנות)

גם אני חושב שעדיף להימנע מיד שניה למרות שזה קורץ לחסוך כסף ונפילה על אופניים במצב לא טוב שיצריכו הרבה השקעה יכולה לבאס את התחביב על ההתחלה.

נ.ב. אני ממליץ על דהרי למי שבמקרה קורה את השרשור גם מחפש ומעוניין לקנות באיזור צפון תל אביב (למרות שאומי לא אוהב אותי בגלל התנגדותי לקטנועים ... :))

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי כמה דברים בהודעות הקודמות וברצוני לתקן ע"פ היכרותי עם עולם האופניים ,

ראשית - אני אשמח לקבל הסבר מה זה בולמי גז מ-Muzik4ever .. המקום היחיד שאני מכיר שבו יש גז בבולמי אופניים הוא ה"פיגי" של הגירסא המיוחדת של הבולם האחורי של פוקס מדגם DHX5 שהיה על אופני ספשלייזד מודל 2006 והוא היה בייצור מיוחד עקב בעיות מיקום בשילדה. אשמח לדעת יותר אם יש לך לינק או משהו ..

שנית - הבולמים של חברת RST טובים לא פחות (אם לא יותר ..) מהבולמים של חברת SANTOUR שמגיעים על אופני הכניסה בדגמים השונים. ושאלה קטנה לפותח השירשור, מדוע בולם ננעל חשוב לך כל כך ?

שלישית - אין שום דבר רע בספשלייזד הארדרוק עם בלמי הדיסק (אם אני זוכר נכון באיזור ה2400 ש"ח) , אלו בלמי דיסק מכניים של AVID והם לא רעים בכלל וייספקו כוח בלימה טוב ומדוייק יותר מכל ברקס V (בעיקר בתנאי לחות ורטיבות) שהוא לא הידראולי - ואת זה תמצא כמעט אך ורק באופני אורבן יקרים בטירוף.

לכן, שוב קשה לי עם הקביעה של muzik4ever , הפעם לגבי הקנייה או אי הקנייה של בלמים מסוג זה (בהנחה ומדובר על חברה בעלת שם).

רביעית - אופני כניסה ראשוניים הייתי קונה יד ראשונה בלבד מחנות בעיקר כזו עם שירות טוב (לא מכיר את המבחר באיזור מגוריו של פותח השרשור) , שירות של מכונאים מקצוענים שיידעו להסביר עם כל הגעה לסדנה (ויהיו מספיק כאלה בתחילת הדרך) מה היא הבעיה וכיצד ניתן למנוע \ לפתור אותה, ככה לומדים.

חמישית - חברת SRAM נפלאה , לא נופלת משימאנו אם כי ברמת הדיאור - ייתכן וכדאי ללכת על שימאנו. ברמות הגבוהות, קרי XT\XTR מול X9 או XO , אין הרבה הבדל , אני רוכב עם שיפטרים של X9 ומעביר אחורי XO - בבדיקה מול אופניים של חבר עם מעבירי XT\XTR - לא נרשם הבדל גדול, הSRAM קצת יותר אגרסיביים , לי הם מתאימים מאוד.

שישית - גם TREK, גם SPEXH, גם מרידה - יהיו יופי של אופני כניסה, אם פותח השירשור ירצה להשקיע טיפה - 2400-2500 ש"ח הם סכום (שלדעתי) ראוי לקניית אופני כניסה אם יודעים שהתחום מעניין אתכם.

שביעית - הבחור שקנה גארי-פישר, עשית בחירה לא שיגרתית, אין ספק, עדיין, רכשת אופניים ב2500 ש"ח עם 24 הילוכים וזה מחיר הקניה של אופניים של חברת "בוטיק" , בכל חברה אחרת (כולל החזקות בתחום) היית יכול לסדר לעצמך זוג עם 27 הילוכים - לא שזה סופר משנה כי אני לא מאמין שבתור רוכב חדש תנסה לטפס את בת שלמה עם האופניים , אבל עדיין זו נקודה למחשבה היות ודובר כאן על עניין האיבזור לעומת מחיר.

שמינית - לפותח השרשור - טיפ קטן, אל תשכח שחוץ ממחיר האופניים, יהיה עליך להוציא כסף על קסדה (חובה), מיגון כזה או אחר (אם תרצה), חומר נגד תקרים בגלגלים וכד' - זה עוד 300-500 ש"ח כמינימום...

עוד עניין,

דיי ברור שככל שיתקרב הקייץ יופיעו כאן ב"אוף טופיק" עוד ועוד עניינים הקשורים לאופניים עקב התעוררות והגדילה של התחום הזה כפעילות פנאי בארץ.

היו דיי הרבה שאלות ודיונים בנושא בזמן האחרון - חיפוש ייתן מענה נהדר לחלק מהשאלות הבסיסיות שאנשים מעלים.

בברכת "ריכבו בזהירות" ושבוע טוב,

תומר.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוכב על אופני כניסה של מרין ומאוד נהנה.

יש להם דגם שנקרא "פיוניר טרייל" ב-1750 ש"ח, כולל בולם קדמי 100 מ"מ קוטר 30 של ספינר ועוד...

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לחברה שלי ליומולדת טרק 4300 והיא מרוצה מאוד.

שימו לב שיש להן הכנה לדיסק אם רוצים לשדרג בעתיד. למיטב זכרוני ל3700 אין הכנה כזו.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדין לא קניתי אופניים עקב העומס הרבה שיה לי השבוע.

אני עדין מתלבט ולא רוצה למהר.

הספשלייזד שראיתי במצמן נחמדים, אבל אני רוצה לקבל עוד הצעות . מה עם רוזן מ-מינץ? יש להם דברים מעניינים?

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוזן מינץ מחזיקים GT, שהן תמורה טובה גם כן.

ובפעם השבע מאות חמש מאות, קנה מחנות טובה שקרובה למקום מגוריך. ברמות מחיר הללו, ההבדלים בין האופניים הממותגים השונים קטנים, והשירות חשוב יותר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה בדיוק צריך לקנות בחנות שקרובה אליו?

לרוזן מינץ, מצמן את מרוץ יש סניפים בכל הארץ, והשירות שתקבל הוא מצויין בכולם.

בנוסף, יש עוד שלל חנויות שמעניקות שירות נהדר גם לאופניים שלא נמכרות אצלהם.

אני קיבלתי שירות מצויין ברוזן מינץ, עם אופני ספשלייזד שבכלל מיובאים ע"י מצמן.

בנוסף, אני בכלל לא מבין את החשיבותה רבה לחנות קרובה למקום מגורים, מי שישמע אתה מגיע לחנות אחת לחודש לטיפול:roll:.

זה שווה ערך להמלצה על רכישת רכב רק מיצרן שיש לו מוסך שקרוב למקום מגוריך, זה ממש לא השיקול הנכון.

בשביל כיוונים או רכישה של פנימיות או צמיגים או כל מיני אביזרים קטנים, ממש לא צריך לגשת לחנות שרכשת ממנה.

יש מספיק חנויות מצויינות, ויש מספיק מכנאופנים שיודעים את העבודה מצויין, גם מבלי לעבוד בחנות שבה קנית את האופניים.

ולפותח השרשור.

בתקציב של 2000 ש"ח, בתור זוג אופניים חדשות, אני ממליץ רק על הGT אבאלנש.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לטרק 3700 יש הכנה לדיסק על השלדה מאחור ועל הבולם הקדמי.

אגב- ממליץ לטפל בגומיות הבולם לכל מי שיש לו את ה3700 אני ניקיתי עם דגריזר כשהאופנים הפוכות ואחר כך אחרי שהכל נקי נתתי קצת ספרי שימון על הגומיות מבפנים -התוצאה הבולם יורד ועולה ומשכך ממש טוב ולא עובד בקיצוניות ובעקשנות כמו קודם.

אם היו לי את כל הבעיות והייתי צריך לשלם על העבודה ההיתי זורק את האופנים לפח! ממליץ לקנות חדש ולהנות משירות חינם אם כי צריך להתווכח הרבה בטרק כדי להוציא משהו באחריות..(לפחות בסניף בפולג)

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל כיוונים או רכישה של פנימיות או צמיגים או כל מיני אביזרים קטנים, ממש לא צריך לגשת לחנות שרכשת ממנה.

יש מספיק חנויות מצויינות, ויש מספיק מכנאופנים שיודעים את העבודה מצויין, גם מבלי לעבוד בחנות שבה קנית את האופניים.

אבל אז אתה צריך לשלם כסף בכל טיפול, כאשר בחנות ממנה קנית נהוג לתת טיפולים חינם במשך שנה. וכן, מניסיון של כמה חודשים עם אופניים, מגיעים די הרבה. פה הגלגל מקבל שמינייה, שם ההילוך יוצא מכיוון או שהברקס מתחכך... כל הזמן קורים דברים למי שרוכב, בטח אם מתחילים להכנס לשטח, ובטח כאשר לא יודעים (עדיין) לסדר שומדבר לבד. אז לחנות קרובה אתה רוכב, מתקנים וממשיך. לרוזן מינץ אתה צריך להכניס את האופניים לרכב. מטרד.

עם זאת, יש לי גם ניסיון טוב עם רוזץ מינץ (אם כי לא עם כל הסניפים...).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...