Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו ליאונה 93 (DL) - מאיצה באיטיות ותחשת חוסר סחיבה

Platinum
שימו לב! השרשור הזה בן 5292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פלטינום כנראה במנוחת השבת, אם יצא לי לפגוש אותו אשמח לעשות נסיעה קצרה ברכב ולעדכן בממצאים.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חוסר סחיבה מעל 90 קמ"ש + עליות קלות אני מרגיש שהרכב מאבד כח ולא סוחב כמו שצריך = משאבת דלק.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלטינום כנראה במנוחת השבת, אם יצא לי לפגוש אותו אשמח לעשות נסיעה קצרה ברכב ולעדכן בממצאים.

ארז שלום רב !

פלטיניום מתגורר בנתניה, והחל לעבוד לאחרונה בחיפה, יתכן והוא יתאם איתך, לנסיעת מבחן בחיפה.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק ספיקת דלק עם שעון,באם נמוכה(בטוח נמוכה),תחליף משאבת דלק - זה בעל השפעה עצומה על הסחיבה ומהירות סופית.

משאבה מאבדת עם הזמן מהעוצמה שלה.

בלי שום קשר = המשאבה המקורית היא פשוט עלובה והספיקה שלה גרועה בכל מובן(במקום שתיתן 3.5, נותנת חצי פיאס איי,שישית מעוצמתה, תחת עומס).

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת מתפלא לקרוא שצריכת דלק של 1:15 - 1:16 לסובארו כזו מפתיעה את כולם.

אולי בגלל שמדובר ברכב שנוסע 99.9% בכביש בינעירוני, כאשר מרבית הדרך במישור.

אני יורד בכל בוקר מהגשר של אזור התעשיה הדרומי של נתניה לאחר נסיעה של פחות מק"מ בעיר אל כביש החוף ומשייט עד עתלית. במחלף עתלית אני יורד ונוסע אל טירת הכרמל, ובערב חוזר באותה הדרך. סה"כ כ120-130 ק"מ ביום.

אני נהג רגוע, לא מושך הילוכים ומשתדל לשייט במהירות של 95-100 קמ"ש (בשיוט של 85-90 קמ"ש, צריכת הדלק יותר גבוהה). אין לי רגל "כבדה" על הגז.

האוטו לאורך חודשים שומר על צריכת דלק זו, אני מתדלק פעם אחת בתחילת השבוע ופעם שניה בד"כ בסופ"ש.

האמת היא שאם אני נוסע יותר בעיר, צריכת הדלק עולה פלאים.

ארז, אני מתנצל על שלא הספקתי לענות לה"פ שלך ורוצה להודות לך שוב קבל עם ועדה על הרצון והנכונות לעזור. אנחנו כנראה ניפגש ביום שישי הקרוב בחיפה.

אני אשמח מאוד להכיר אותך באופן אישי ולתת לך להתרשם מהרכב. אשלח לך ה"פ בקרוב.

תבדוק ספיקת דלק עם שעון,באם נמוכה(בטוח נמוכה),תחליף משאבת דלק - זה בעל השפעה עצומה על הסחיבה ומהירות סופית.

משאבה מאבדת עם הזמן מהעוצמה שלה.

בלי שום קשר = המשאבה המקורית היא פשוט עלובה והספיקה שלה גרועה בכל מובן(במקום שתיתן 3.5, נותנת חצי פיאס איי,שישית מעוצמתה, תחת עומס).

תודה על תשובתך. לפני קצת פחות מ10,000 צביקה טיפל בקרבורטור. אני מאמין שאם היתה בעיה במשאבת הדלק הוא היה מתריע על כך.

לי אין לא שעון ולא מושג על דרך מדידת ספיקת הדלק באופן עצמאי:cry:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה תקרא מה הבחור רשם

טוב.

simply nuts שובר שיאים עם הXT 1.8T שלו (לא אותו מנוע אבל סתם לידע כללי) 1:9-10 בנסיעה משולבת.

אני עם הטנדר 1:13 בינעירוני 1:9-10 בעיר (חיפאי וטוחן עליות).

חבר מפורום סובארו עם טנדר 1:12.5 בינעירוני 1:10 בעיר.

חבר עם טנדר נוסף 1:10 עירוני (לא יוצא מהעיר כמעט אף פעם :lol:)

חבר מפורום סובארו עם DL סטיישן 1:12.8 בינעירוני במדידה אחרונה (xcopy, נראה לי שהגיע מקרית שמונה עד אליך לשיפוץ)

חבר עם DL 1300 עושה 1:15 בינעירוני.

והיד עוד נטויה, כמובן שאני מכיר גם חבר'ה אשר מגיעים לתוצאות נמוכות יותר אך אלה כאמור עקב אחזקה בשיטה הנפוצה בסובארו "לא צריך שום דבר, שים דלק וסע!".

סובארו 1600 מטופל כיאות יכול להגיע לצריכת דלק טובה של 1:12-13 בממוצע בינעירוני ו1:10 בעיר.

מסקנה: רכב בעל מנוע קטן יותר חסכוני יותר, והאמת אני רואה את זה גם ברכב שלי, אני לא זוכר צריכת דלק טובה יותר מ 1 ל 9

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה

אני מטפל בריכבי טיפולים תקופתיים הידע שלי הוא רב ביחס לכל נהג סטנדרטי את לחץ האויר אני בודק כל שבועיים

טיפולים אני עושה באהבה לרכב (לבד) והידע שלי (קריאה וטלפוני)נתמך על ידי אדוארט אטלר כתב הרכב של מקור ראשון שאניממליץ לחברי הפורום לקרוא את המדור השבועי שלו במוסף דיוקן (צריך להרשם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

YG שלום רב !

קראת בהרחבה את המידע לגבי תצרוכת דלק ממוצעת של רכבי סובארו, של חברי הפורום, אלו שטיפלו אצלי בעבר, ואלה שיטפלו, קיבלת אינדקצייה, לגבי תצרוכת הדלק המתקבלת לאחר שיפוץ קרבורטור, מה שנותר להסיק מסקנות, ולפעול לפיהן.

בהצלחה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

" אני מאמין שאם היתה בעיה במשאבת הדלק הוא היה מתריע על כך. "

אתה תרגיש את זה רק בהאצה מעל 80-90, תבדוק ספיקה עם שעון ספיקה,בכל מוסך יש כזה שעון,מחברים אותו על הקו של הכניסה לקרבורטור.

אני מבטיח לך שאתה תופתע!

כשאתה לוחץ גז במהירויות גבוהות או בעליות, אתה סוחט את הדוושה אבל הרכב לא סוחב בגלל שאין לו מספיק דלק, כלומר המשאבה מאבדת מהכוח שלה תחת עומס = הספיקה שלה נמוכה.

תתמקד בזה, מניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העצה, משאבת הדלק היא הדבר האחרון שעלה על דעתי לחשוד בו.

אני אשמח לשמוע קודם את דעתו של ארז על הסחיבה של הסובארו לאחר שיעשה עליה סיבוב, ולהתקדם משם.

אני אשמח לחזור ולעדכן לאחר מכן לגבי המסקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל בעלי המקצוע אשר אולי קוראים את שרשור זה, יש לי שאלה:

האם מניסיונכם משאבת הדלק של סובארו נוטה לאבד מהספקה עם השנים עד לשלב שלא תפעל כראוי? או שבאיזה שלב פשוט מפסיקה לעבוד כלל ללא הודעה מוקדמת? המשאבה הרי חשמלית וממוקמת מחוץ למיכל.

פשוט אני לא מכיר אנשים אשר החליפו משאבת דלק בסובארו, וגם זו לא תקלה נפוצה של הרכב.

אשמח לתגובה בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן.

לא רק זה.

המקורית נותנת בפולסים.

אם תשים משאבה חשמלית שנותנת קבוע..... אתה תבין מה הפסדת כל הזמן.

ואגב,יש משהו בצפון(מלמד) שיודע איך להכפיל את הכוח של המקורית(הוא מוריד את הרשתות שלה)מה שמשפר בצורה מיידית את תפוקתה ואת הסחיבה והכוח של הרכב בהאצות ובעליות,(ובאותו זמן גם מקצר את חייה באופן משמעותי) בכל אופן.....המשאבה המקורית גרועה בכל מובן.

אם אתה רוצה תגובת בעל מקצוע = תן טלפון ל"מלמד" ושאל דעתו בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן.

אם תשים משאבה חשמלית שנותנת קבוע..... אתה תבין מה הפסדת כל הזמן....

...מה שמשפר בצורה מיידית את תפוקתה ואת הסחיבה והכוח של הרכב בהאצות ובעליות...

ומה ההשפעה של זה על צריכת הדלק?

האם היא יורדת כי הרכב סוחב יותר בקלות?

האם היא עולה בגלל שנשאב יותר דלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אצלך מורכבת משאבה מקורית שעובדת בפולסים או שהתקנת חשמלית עם זרימה רציפה (אני מצטער, לא מכיר את המונח המתאים למשאבה מסוג כזה)?

במה בדיוק אני ארגיש את ההבדל במשאבה מסוג כזה והאם אין בעייתיות מבחינת הקרבורטור כשמחברים משאבה כזו?

אני אציין כי בטנדר שלי, לעומת הליאונות, אין צינור אשר מחזיר עודפי דלק למיכל ולכן החשש.

Loyal, עוד טיפ קטן על הדרך אם כבר בשיפורים קטנים לסובארו עסקינן, לצורך שיפור ההאצה אצלי ברכב וכח רב יותר בסל"ד גבוהה, התקנתי סליל הצתה משופר, הכח השתפר מאד וכך גם ההאצה והמהירות הסופית (לא שבדקתי אי פעם...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמלית עם זרימה רציפה 3.5PSI,אין בעייתיות מבחינת הקרבורטור כשמחברים משאבה כזו.

התקנתי סליל הצתה משופר ,+ MSD .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5292 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...