Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו ליאונה 93 (DL) - מאיצה באיטיות ותחשת חוסר סחיבה

Platinum
שימו לב! השרשור הזה בן 5283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שאם הוא עדיין קורא את השרשור הוא אמור להבין שתצרוכת דלק 1:10 היא אפשרית אך לא אופטימלית.

ניתן להגיע לצריכה טובה יותר, ויתכן בכלל שתצרוכת הדלק המוצהרת שלו נמדדה בצורה לא טובה.

קרא את ההערות של צביקה ושלי לגבי אופן מדידת צריכת הדלק וחזור עם נתונים מעודכנים.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 200
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ארז שלום רב !

הבחור כמדומני דתי, ולכן לא יכול לקרוא את השרשור ולהגיב עליו בשבת, המתן למחר או למוצאי שבת.

קשה לי לומר שהתצרוכת לא נמדדה בצורה נכונה , הבחור מתלונן על תצרוכת זהה, כבר תקופה ארוכה, קרא זאת בשרשור הבא:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=187246

השרשור כפי שאתה רואה , נפתח לפני שנתיים, בחודשי החורף, שבהם אני מניח לא היה שימוש במזגן, וגם אז תצרוכת הדלק, נעה בסביבות 1:10,מה אני צריך להבין בזאת שתצרוכת דלק של אחד ל1:15, היא בלתי אפשרית, ותצרוכת דלק של 1:10, היא סבירה.

אבקש התיחסותך, גם לתגובתי הקודמת.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה, אני לא מבין למה אתה רוצה שאתייחס, עניתי כבר לגבי צריכת הדלק בסובארו כמה לדעתי היא צריכה סבירה מהיכרות של בעלי סובארו רבים מדגם דומה.

לעניות דעתי, בנסיעה ללא מזגן, כאשר מהירות הנסיעה האופטימלית היא 90 קמ"ש בערך, כאשר הצמיגים בלחץ המתאים והרכב ריק ממשקל עודף ובמצב תקין ניתן להגיע לצריכה טובה יותר בנסיעה משולבת/בינעירונית.

לזה התכוונת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז ידידי שלום רב !

סלח לי שאני לוחץ ומנדנד, האם אתה יכול לציין מספרים, ולא עובדות, יש לך חברים רבים, וניסיון רב עם ליאונות, מה תצרוכת הדלק הממוצעת שלהם?

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב.

simply nuts שובר שיאים עם הXT 1.8T שלו (לא אותו מנוע אבל סתם לידע כללי) 1:9-10 בנסיעה משולבת.

אני עם הטנדר 1:13 בינעירוני 1:9-10 בעיר (חיפאי וטוחן עליות).

חבר מפורום סובארו עם טנדר 1:12.5 בינעירוני 1:10 בעיר.

חבר עם טנדר נוסף 1:10 עירוני (לא יוצא מהעיר כמעט אף פעם :lol:)

חבר מפורום סובארו עם DL סטיישן 1:12.8 בינעירוני במדידה אחרונה (xcopy, נראה לי שהגיע מקרית שמונה עד אליך לשיפוץ)

חבר עם DL 1300 עושה 1:15 בינעירוני.

והיד עוד נטויה, כמובן שאני מכיר גם חבר'ה אשר מגיעים לתוצאות נמוכות יותר אך אלה כאמור עקב אחזקה בשיטה הנפוצה בסובארו "לא צריך שום דבר, שים דלק וסע!".

סובארו 1600 מטופל כיאות יכול להגיע לצריכת דלק טובה של 1:12-13 בממוצע בינעירוני ו1:10 בעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז שלום רב !

השורה התחתונה שלך, אלה הממצאים שרציתי וציפתי לקרוא, תודה.

ועכשו נמתין לתגובות נוספות.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז שלום רב !

בעקבות מה הסקת זאת, היכן זה רשום בשרשור?

ברור שאונו 1000 חסכוני יותר מסובארו.

אך סובארו 1600, אינו בהכרח חסכוני מסובארו 1800, אם לזה התכוונת.

יש לבדוק משתנים רבים, מצב המנוע, סוג תיבת ההילוכים, נסיעה עם מזגן ובלעדיו, נסיעה עירונית לעומת נסיעה בען עירונית ועוד.

יש לציין שהסובארו DL, בעל התיבה האוטומטית, אינו נחשב חסכוני, ולו רק מסיבה אחת תיבת ההלוכים היא בעלת שלשה הלוכים קדמיים בלבד.

כנ"ל הסובארו לאגסי 1800 DL, אוטומטי, בעל שלושה הילוכים , קדמיים בלבד.

לעומת הסובארו לאגסי 1800GL, שהיא בעלחת תיבה של ארבעה הילוכים קדמיים.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סובארו 1600 אוטומטית עם הגה כוח ובנסיעה משולבת עם מזגן מופעל לסרוגין אני עושה 1:9,בלי מזגן 1:10.לפי דעתי זה כמעט המקסימום שאפשר לצפות מרכב ישן אוטומטי עם תיבה בת 3 הילוכים בלבד .ללכת להוציא 10 אחוז מהשווי שלו על ניקוי קרבורטור יזום זה מיותר לחלוטין ,אחרי הכרות עם לפחות 5 סובארו כאלו שהיו במשפחה אף אחת לא הגיעה ליותר מ1:10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סובארו 1600 אוטומטית עם הגה כוח ובנסיעה משולבת עם מזגן מופעל לסרוגין אני עושה 1:9,בלי מזגן 1:10.לפי דעתי זה כמעט המקסימום שאפשר לצפות מרכב ישן אוטומטי עם תיבה בת 3 הילוכים בלבד .ללכת להוציא 10 אחוז מהשווי שלו על ניקוי קרבורטור יזום זה מיותר לחלוטין ,אחרי הכרות עם לפחות 5 סובארו כאלו שהיו במשפחה אף אחת לא הגיעה ליותר מ1:10

אני מסכים שסובארו אוטומטית ובכלל כל רכב ישן כאשר משווים אוטומט מול ידנית צריכת הדלק עדיפה בידנית.

אך לא מסכים שניקוי קרבורטור זה מיותר כלל. תחשב את עלויות הדלק אשר אתה מבזבז לעומת רכב עם צריכה טובה יותר ותראה שזה בהחלט משתלם.

החשיבה ה"כלכלית" הזו של % מחיר טיפול לעומת מחיר הרכב לא בריאה לדעתי. היום לא תטפל בקרבורטור שממש זקוק לניקוי וגורם לרכב לשתות דלק בכמות מוגזמת ולגרום לביצועים ירודים, מחר זו תהיה צירייה דופקת שתסע עליה עד שתשבר לך בנסיעה, ומחרתיים אלו יהיו צמיגים גמורים אשר עלות החלפתם יקרה.

מזל שעושים טסטים לרכבים אני אומר לכם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז עם כל הכבוד הרכב שלי עבר טסט לא מזמן והוצאתי קרוב ל2000 ש"ח על יישור קו כך שזה לא העניין,מובן שכאשר ברור לי שרכב אוטומטי שעבר 250000 ק"מ ובנוסף לכך יש בו הגה כוח ומזגן שצורכים עוד כוח מהמנוע שגם בימיו הטובים הוציא לא יותר מ70 כ"ס ואם נוסיף את העובדה שהגיר 3 הילוכים ללא אוברדרייב אז להוציא 1:10 זה הישג לא מבוטל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב עם מזגן כמו שלך הצריכה בסדר גמור, אם הייתה פחות זו סיבה לבדיקה מעמיקה יותר.

ברכבים הידניים בעלי 5 הילוכים לעומת ה3 באוטומט, טיפול יזום בקרבורטור פעם בכמה שנים (לפי הצורך והרגלי התדלוק יכול שנה ויכול יותר) יחסוך כסף רב לאלו הנוסעים קילומטרים רבים כבר בטווח הלא רחוק של חצי שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סובארו 1600 אוטומטית עם הגה כוח,בעל קילומטרז 140k.

צביקה אשר טיפל בקרבורטור במסירות:

צריכת דלק טובה של 1:12-13 בממוצע בינעירוני ו1:10 בעיר.

אין בעיה בסובארו תקינה לנסוע במהירות 120 קמ"ש!

"שהרכב מאיץ בכבדות/איטיות, הדבר מורגש במיוחד בעת הצורך להאיץ ממהירות של 80-90 קמ"ש וגם בהאצה מ 0-90 קמ"ש.

בנוסף, בקטעי דרך בהם יש עליות קלות אני מרגיש שהרכב מאבד כח ולא סוחב כמו שצריך."

"והרכב סירב בעקשנות לעבור את ה 100 קמ"ש."

" = יכול להיות תיקון בקרבורטור \ משאבת דלק.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משה שלום רב !

ברכב המדובר בוצע נקוי קרבורטור לפני כחצי שנה בלבד.

הבחור מתלונן על חוסר סחיבה מעל 90 קמ"ש, לא בטוח שאכן קיימת בעיית סחיבה, תיתכן שלוש אפשרויות, דוד פליטה סתום, קלאץ מחליק, או הצתה לא מכוונת.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סובארו 1600 אוטומטית עם הגה כוח,בעל קילומטרז 140k.

צביקה אשר טיפל בקרבורטור במסירות:

צריכת דלק טובה של 1:12-13 בממוצע בינעירוני ו1:10 בעיר.

יורי S קרא את התגובה הזאת, ואז תביע את דעתך.

בברכה

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...