Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבניית car pc

bart
שימו לב! השרשור הזה בן 5563 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עתיד,תודה רבה לך ולכל שאר הפורום על העזרה.

אם אתה יודע מה אתה מחפש,אתה צודק.יותר מדי נתונים שאין לי מושג מה הם אומרים בלבלו אותי כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 225
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ואם כבר נכנסנו לזה,איך זה בתור מפרט:

מעבד AMD Athlon 64 X2 4850e Box

לוח אם GIGABYTE GA-M61PME-S2

זיכרון Kingston DDR2 1024MB 800MHz CL 5-5-5-18

מאורר למארז Zalman Case Fan ZM-F3 120mm

כרטיס רשת אלחוטי Edimax EW-7318Ug USB

בלי כרטיס קול עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית מדובר ב OVERKILL רציני ככל שמדובר ב car pc...

עם זאת, המערכת שהצעת תסבול מצוואר בקבוק רציני עקב כמות הזיכרון שבחרת לשלב בה, אין כל טעם בליבה כפולה כאשר אין די זיכרון בכדי לקיים ליבה אחת. (בהתחשב במחירים היום, אין סיבה שלא להשקיע בסט DUAL CHANNEL במהירות 800 לפחות ועם קירור פאסיבי טוב מאחר ומדובר בסביבת עבודה חמימה למדי בימי קיץ חמים)

בנימה זו, אוסיף ואומר כי מנסיון של שלוש שנים עם שלוש מערכות מחשבים עם ליבות כפולות ומרובעות, גם עם כמות זיכרון מספקת, צוואר הבקבוק יתגלה בדיסק הקשיח (לצורך ההדגמה- לא מסוגל להיות בשתי מקומות בו זמנית..)

בוודאי ובוודאי כשמדובר על דיסק קשיח קטן עם מהירות סיבוב של 5400 לכל היותר (במחירים סבירים).

חגי

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כל הכבוד גיגה זיכרון פנימי יספיק בהחלט ולא יגרום לשום צוואר בקבוק אין שום קשר בכלל

היתרון שנותן מעבד כפול זה הריבוי משימות שהוא יכול לבצע במקביל

אני בספק גדול אם תשתמש בכלל בגיגה זיכרון במחשב באוטו

HU: CarPC 3 In Progress [00%] AMP: Twister III F4-600

Woofer: Helon 165 (2 ohm) Tweeter: HX 165 PHASE SUBS: (X-ion 10" 350rms) X 2

Mitsubishi king

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשום פנים ואופן לא לעבוד עם 2 סטיקים של זכרון בדואל צ'אנל,

א.זה סיכון כפול לתקלות חיבור (2 חלקים במקום אחד)

ב.זה צורך יותר חשמל

ג.ג'יגה זיכרון מספיק לחלוטין ולהגיד שזה יצור צוואר בקבוק - לא מסכים !

בקיצור אחלה מפרט, ואתה יכול לגלות שאדגר בחר במפרט זהה בהמלצתי והכל עובד אצלו סוכר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית מדובר ב OVERKILL רציני ככל שמדובר ב car pc...

אמר קיפוד, שרוצה לדפוק וואחד מחשב באוטו..

לפי התיאור של גורל על הנווט התלת מימדי תוך כדי זה וזה וזה.., ובהתחשב בהפרשים היחסית קטנים במחירים, לא הייתי חוסך.

הדבר הראשון והבסיסי במחשב באוטו זה יציבות ומספיק כח עיבוד וזכרון.

אחד הסיוטים הגדולים זה שייתקע לך המחשב באוטו כל רגע, בגלל שחשבת לחסוך כמה גרושים [ולא לשמוע בקול גורל :-D].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשימו לב, אמרתי בפירוש שמדובר באובר קיל ל car pc.

אבל וככל שמדובר במחשב שלא מיועד לרכב, הביצועים שלו במשימות הדורשות ומסוגלות להפעיל את הליבה השניה יהיו גבוהים ביותר מ 30% כאשר ייעשה שימוש בכמות זיכרון גבוהה יותר (אין כל קשר ל DUAL CHANNEL, הוא רק בונוס).

זוהי לא דעתי, זוהי עובדה - ג'יגה בודד של זיכרון לא מספיק לעבודה יעילה של שתי ליבות (יש מבחן מקיף מאוד בנושא ב TOMSHARDWARE.COM)

לביצועים הנדרשים ברכב, אין שום טעם בזיכרון גדול יותר מ 1 GB, נכון, אבל במקביל גם אין שום צורך ו/או שימוש כלשהו בליבה השניה - אם אתם מסתמכים על השעונים למיניהם שיש בתוכנות מסויימות המנטרות את פעולת הליבות אז תדעו לכם שמדובר בבלוף אחד גדול, הניטור הוא ניטור של משיכת זרם ע"י המעבד ואין לו דבר וחצי דבר עם חישובים כלשהם שנעשים בליבה השניה.

ווינדוס XP יודע להשתמש בשתי ליבות, אולם, רק במקרים מסויימים ובהכוונה של התוכנה/משחק לשימוש בליבות הנוספות.

בויסטה לעומת זאת, שולבה טכנולוגיית ריבוי הליבות כבר בבסיס מערכת ההפעלה ומשכך היא יודעת לנצל מספר ליבות גם בתוכנות/משחקים שלא דורשים זאת, אולם, גם כאן השימוש הוא לא שווה בשווה וכבר נראו מצבים בה ויסטה משמשת 100 אחוז מליבה אחת (ותוקעת את כל מערכת ההפעלה) והליבה השניה נותרה ב 15%-20% שימוש.

לגורל -

סיכון שיתנתקו ? עם החיזוקים/נעילות שיש על הלוח אם שתופסים את הסטיקים, אתה יודע כמה כח צריך להפעיל כדי למשוך סטיק זיכרון ללא פתיחה של הסוגרים ?

2W בממוצע לסטיק זה לא נורא.

זה ש 1 GB זה די והותר ולא יגרום לתקיעות זה נכון אבל מצד שני, עם 2GB - המחשב יעבוד הרבה יותר מהר, ככל שמדובר במעב בעל ליבה כפולה (גם אם לא בדואל צ'אנל אלא בסטיק בודד - מניסיון, כאמור.)

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממממממ

המון כח

שורה תחתונה יש פקטור נוסף - רעידות,

בדיוק כמו מפתח אימפקט של גלגלים, ברעידות העוצמה מוכפלת משולשת וכן הלאה,

ועובדתית כבר פעמיים קפץ לי הסטיק של הDDR2 עד שקימבנתי שם תפס שנועל את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גורל אני מניח שזה שהלוח שלך מונח כלפי מטה זה סיבה משמעותית למה זה קרה בקפיצות...

הפעם היחידה שראיתי איטיות מסויימת זה כששמתי מחשב P3 733 באוטו שבאמת עם ה GPS ומוסיקה גמגם טיפה בדיבור אבל עבד!

ככה שמחשב P4 פשוט עד בינוני בהחלט בהחלט יעמוד בזה

Mitsubishi king

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון שאין כזה דבר OVERKILL אני חושב שיש

יש לך פה מגבלות של WATT, של חום, של מקום

וזה נכון יותר לצמצם ואני לצערי לא יכול לצמצם יותר במחשב הספציפי הזה למרות שהייתי רוצה

אני אישית משתמש במחשב P4 2.6 מלפני למעלה מ 5 שנים שעובד מעולה עד מצויין.

Mitsubishi king

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר, אני מצטרף לקודמיי שבמחשב, ובטח ברכב, אין אוברקיל. אתה חייב לא לחסוך, כדי להבטיח לעצמך מערכת שרצה ועובדת הכי חלק והכי מהר.

את הבעיות שמנית - שאכן קיימות - ניתן לפתור באמצעות 'אוברקיל נוסף'.

אני רוצה להבין, מה ההבדלים במחיר בין מחשב ברכב 'פשוט וסטנדרטי', לבין מחשב ברכב 'חזק ומהיר', שיריץ בקלילות את כל האפליקציות הדרושות לרכב כולל נווט 3D, כולל לא-יודע-מה + שיעלה מהר בבוט?

על כמה מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבין, מה ההבדלים במחיר בין מחשב ברכב 'פשוט וסטנדרטי', לבין מחשב ברכב 'חזק ומהיר', שיריץ בקלילות את כל האפליקציות הדרושות לרכב כולל נווט 3D, כולל לא-יודע-מה + שיעלה מהר בבוט?

על כמה מדובר?

עכשיו הגענו לשורש העניין...

זוכר שאמרת לי שיש מספיק חומר על כל הנושא?ככה נראה כל שרשור של car pc.אף אחד לא יודע מה הדרישות סף,וויכוחים כאלה לא חסר.כששאלתי מה אני צריך למחשב טוב ויציב,התכוונתי בדיוק לבעיה הזאת.מה שמספיק לאחד לא מספיק לאחר.ואני אכן מעדיף לשים עוד 100-400 ש"ח כדי להביא משהו יותר טוב,שיפעל הרבה יותר טוב.

איך אני אמור לדעת מי צודק?אני לא!אבל אני כן רוצה שיעזרו לי להגיע להחלטות מסוימות.הויכוחים האלה יימשכו וככה אני אאגור את מירב המידע שאני יכול.זאת עזרה טובה.בסוף צריך רק שאחד המנהלים יוריד את כל ההודעות חסרות מטרה(כמו זאת) והנה לך שרשור למי שרוצה car pc!

ועכשיו שסיימנו עם הנקודה הזאת - תמשיכו את הויכוח.אני לומד פה המון בינתיים!(ברצינות!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל קטן מאוד לדעתי.

עם נדבר חדש,

מחשב סביר בתצורה רגילה (לא ITX והשגעונות שלי..) צריך לעלות, מבלי האביזרים החיצוניים (GPS, WIRELESS וכרטיס קול) משהו בכיוון של 1100-1300 ש"ח (M2 ATX, לוח, מעבד, זיכרון 1GB, דיסק 2.5)

מחשב טווב, באותה תצורה, יעלה משהו כמו 1800 ש"ח (M2 ATX, לוח חזק, מעבד C2D/AM2, זיכרון 2 GB, דיסק גדול יותר)

כסף קטן בשביל שקט נפשי גדול. מה גם שיש את עניין האחריות שמקבלים על מוצרים חדשים שאומנם כמעט ולא נזקקים לה במחשבים רגילים אבל במחשב רכב עם צריכת חשמל לא כל כך יציבה עקב 2 סאבים בבגאז' (הגיע אח תאום ל SI הבתול שלי..)

אחריות זה דבר חשוב !!

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5563 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...