Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבניית car pc

bart
שימו לב! השרשור הזה בן 5560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי מחקר מעמיק פה ובפורום בחו"ל החלטתי להתחיל פרויקט משלי.

יש מספר שאלות שאשמח אם תעזרו לי,מכיוון שאין תשובות חד משמעיות.כל שרשור שראיתי מכיל דיון על הגישות השונות, ואני רוצה לשמוע את כולם.

כדי למקד את הנושא,אני רוצה מחשב שיוכל להכיל :

1.מוזיקה,באיכות טובה - המשתנה החשוב לי ביותר.כרגע אני עם HU מעפן,ובמקום להחליף מעדיף car pc.זה המשתנה החשוב לי ביותר(לא ברמת SQ,אבל כן אפשרות לחיתוכים ואיכות טובה)

2.ניווט

3.דיבורית בלוטות'

4.דיאגנוסטיקה.

התקציב הוא עד 3000 ש"ח.

אפשר לקבל המלצות ל:(כולל מותג ודגם,כי אני לא מבין גדול במחשבים)

1.לוח אם ומעבד (שיסחבו את כל האפליקציות,בלי לאגים רציניים)

2.כרטיס קול(עדיף שיהיה שליטה לקומפוננט,ולסאב)

3.ספק

4.מארז - לבנות לבד או לקנות?או שמסגר עדיף?

5.רכיבים נוספים שאזדקק להם?(דונגל בלוטות',מקלט GPS,מקלט רדיו וכדו')

6.מהן התוכנות המומלצות?איך לעבוד עם המחשב?(אני מכיר את האפשרויות,ואם מישהו יוכל לפרט אני אשמח)

*אין לי בעיה לצאת מהתקציב,בתנאי שזה שווה את זה.הרכב הוא סיאט איביזה קופרה,ומותקנים בו כרגע - קומפוננט הרץ - hsk165,סאב רוקפורד,ומגבר 4 ערוצים הרץ ep4.*

המטרה שלי היא שהשרשור יהווה גם בסיס לכל המתעניינים בcar pc.אל תגידו לי לחפש,כי חיפשתי.התחום מתקדם מהר,ואין תשובות טובות למי שלא מבין במחשבים לעומק,אז אני אשמח לעזרה.הכל נראה כמו סינית...

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 225
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שתהיה לך בהצלחה בפרוייקט. הCarPC אכן תופס תאוצה כאן. יותר ויותר חברים הולכים על הענין.

מעט מוזר לי שאתה כותב "אחרי מחקר מעמיק כאן בפורום", ושואל שאלות שדנו בהם כה רבות ופורטו בהם אף מפרטים עד לרמת הפרט האחרון. נסה לבצע חיפוש מתקדם של מילות המפתח "מחשב", CARPC", לפי שם המשתמש "עתיד".

ידידי גורל [עתיד] כתב, שוב ושוב, בדיוק את הדברים שאתה מתעניין בהם כרגע.

אכן במפגש הקרוב יהיו לפחות שלושה רכבים שמותקן בהם CarPC. "עתיד" - גורל, "POZ" - ניר, "xxxagxxx" - אדגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אסביר את עצמי שוב.אין לי ידע כרגע במחשבים.כל מה שידעתי עדכני ל1999...

אני לא יודע איזה לוח מתאים לאיזה מעבד, שיהיה מספיק חזק להריץ RR על XP יחד עם ניווט וטלפון במקביל, ואיזה כרטיס קול יספק צליל נקי(אני כמעט בטוח שaudigy הוא לא האופציה היחידה),ואיזה ספק כוח הוא אופטימלי (M2,M3,M4 שהיה ויכוח לגביהם),ואיך לבחור ביניהם,איך אני יודע מה המתח שאני אצטרך...

בקיצור לא חסר לי שאלות.קיוויתי שתעזרו לי גם לרכז את המידע(לטובת הדורות הבאים) וגם לעזור לי לבנות את המחשב.עתיד,פוקליסט וכל השאר שעשו פרויקטים עשו פרויקטים מעולים,אבל למי שלא מתעסק במחשבים גם פנטיום 3 עם 1.6 GHZ יכול להראות כאופציה:?

בקיצור אני מנסה ליצור מדריך למי שלא מבין,כמוני.אם יגידו לי להמשיך לחפש,אני אעשה את מירב הטעויות,במקום לקחת את הידע של אחרים ולהשתמש בו לטובתי,וכך ללמד גם אנשים כמוני(פשוטי עם) איך לעשות את הדבר המגניב ביותר שראיתי ברכב(חוץ מהרכב מ"בחזרה לעתיד":wink:)

אין לי בעיה לחרוש את הפורומים,גם פה וגם בMP3CAR,אבל ללא ידע מוקדם עדיף לי לקנות "מחשב רכב במחיר שערורייתי" כי אני לא מסוגל לעשות את זה בלי הידע הנכון.אז אם מישהו ירצה לענות,זה מעולה.ואם כבר יצאתי לכולם מכל החורים,זה גם בסדר,ואף אחד לא חייב לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה וחס. הפורום נועד לעזור אחד לשני ולתרום אחד לשני. אני פשוט חושב שזה קצת לטחון מים משום שממש על הדברים שדיברת בהודעתך הראשונה, וחידדת בהודעתך השניה, ממש אלו - הובהרו והוסברו היטב, במספר שירשורים.

מצד שני ובמחשבה שניה, אולי אם יהיה מדריך אחד שמרכז את כל הדברים האלו בצורה מסודרת ולא יצריך לרוץ מת'רד אחד לשני, ובדרך לקרוא תגובות שפחות ממוקדות לנושא, זה אכן יתרום רבות. מן הסתם מדריך שכזה גם יודבק לFAQ, לעזרתם בעתיד של החברים.

עכשיו רק צריך שגורל יפנה מזמנו לשם כך..:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן לכתוב מדריך אני מבטיח לסיים אותו עד 2019 :)

בתור התחלה תקרא את זה :

הינה שלי

גם מהפרוייקט של POZ אפשר ללמוד לא מעט

וזה בפרוייקט של אדגר שהיה בליווי מלא שלי

אם תסיים את שלושת השרשורים האלו ועוד יהיו לך שאלות אני פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה צריך לוח אם MINI-ITX (כלול מעבד 1.6GHZ)

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=14270

320 ש"ח

זיכרון 1GB יספיק

http://www.logicpc.co.il/eng/itdetail.aspx?icom=9244

(מתאים ללוח ) 90 ש"ח

מסך טאצ' (עדיפות לליפוט )

http://cgi.ebay.com/LILLIPUT-7-629GL-70NP-C-T-VGA-TOUCHSCREEN-free-ship_W0QQitemZ370115124321QQcmdZViewItemQQptZCar_Video_Navigation?hash=item370115124321&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1317%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

בסביבות ה 1000 ש"ח

דונגל בלוטוט'

בכל חנות מחשבים 20 ש"ח

מקלט GPS

יש המון חברות . יש לי אחד בלוטוט שעולה בסביבות ה 200 ש"ח

ספק כוח

http://cgi.ebay.com/M2-ATX-Car-PC-CarPC-Carputer-160W-DC-DC-Power-Supply_W0QQitemZ130270699300QQcmdZViewItemQQptZPCA_UPS?hash=item130270699300&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50

עלה לי 350 ש"ח כולל מיסים

דיסק קשיח ( עדיפות ל-2.5")

http://www.laptop.co.il/products/15903

350 ש"ח וזה יקר..באיבורי יש לך ב 300 שקל 160GB

כרטיס אודיו מכובד

בזה אני כבר לא מבין..

לגבי המארז . זה כבר קשור לנוחיות שלך .

אתה יכול לקנות מארז ששמו VOOM PC ואתה יכול גם לנסות לבנות לך אחד.

זהו בעיקרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדל בינהם?

עכשיו אתם מבינים באיזה מצב גם אני?

עתיד,אני שאלתי על המארז ההוא בואג.

קצת קשה לי להבין מה הדרישות סף למערכת יציבה שפועלת חלק?כי כמו שהגיבו לי בכל מיני מקומות - GHZ1.6 לא תמיד מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שה230 את ליבה אחת ל 1.6 גיגה הרץ, וכל הקונספט של קאר פיסי מתקדם קדימה, והדרישות מהחומרה כל הזמן עולות, והיום כבר יש מצב שאני מריץ ניווט תלת מיימדי, במקביל רץ לי ברגע VAG COM שבונה לי לוג על 6 חיישנים שונים בו זמנית, וברקע גם מתנגנת מוזיקה

כל זה ועכשיו אני משלב רוורס גם קופצת תוכנת לכידה שמציגה לי את הנסיעה לאחור,

עם מעבד של 1.6 המחשב פשוט לא יעמוד בעומס

ה330 הוא כפול ליבה, 2 ליבות של 1.6 גיגה הרץ

אני עובד עם מעבד של AMD, עם 2 ליבות של 2.3 גיגה הרץ כל אחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני נצמד לדרישותיך המקוריות:

1.מוזיקה,באיכות טובה - המשתנה החשוב לי ביותר.כרגע אני עם HU מעפן,ובמקום להחליף מעדיף car pc.זה המשתנה החשוב לי ביותר(לא ברמת SQ,אבל כן אפשרות לחיתוכים ואיכות טובה)

2.ניווט

3.דיבורית בלוטות'

4.דיאגנוסטיקה.

1.6 גי'גה היה מספק אותי. זה לא שאתה מחפש לשבת מאחורה עם גיים פד ולשחק באפליקציות עטורות גרפיקה ורעבות.

הבעיה אחרת לדעתי, קודם כל - כי כשיש לך מחשב אתה מתפתה לשים עליו כל מיני שטויות נוספות ופתאום הוא חלש מדי ורזה מדי, הדבר השני שההבדלים במחיר בין הרמות השונות לפעמים הם כל כך קטנים, שאם כבר מחשב באוטו, ולא כל יום עושים את זה, אז יאללה, לפנק.. :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שה230 את ליבה אחת ל 1.6 גיגה הרץ, וכל הקונספט של קאר פיסי מתקדם קדימה, והדרישות מהחומרה כל הזמן עולות, והיום כבר יש מצב שאני מריץ ניווט תלת מיימדי, במקביל רץ לי ברגע VAG COM שבונה לי לוג על 6 חיישנים שונים בו זמנית, וברקע גם מתנגנת מוזיקה

כל זה ועכשיו אני משלב רוורס גם קופצת תוכנת לכידה שמציגה לי את הנסיעה לאחור,

עם מעבד של 1.6 המחשב פשוט לא יעמוד בעומס

shorlakk הנה מה שאמרתי - יש כאלה שיגידו שזה חלש מדי.גם אם אני לא שם את המצלמת רוורס,ניווט וvagcom ומוזיקה יעמיסו די הרבה.בגלל זה שאלתי.

ד

רך אגב עתיד את המעבד שלך כבר לא מוכרים(be2350).-לא בחנויות הזולות בארץ בכל מקרה.

המטרה שלי היא לתכנן לפני הקניה,ולבנות את המיטב שאני אוכל.כרגע אין כסף,אז זה להרכיב חלק חלק עד לשלמות הפרויקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו תחליף - טוב יותר אפילו,

הינה

יותר חזק יותר חדיש ועדיין רק 45וואט של קרירות וחסכון :)

לכל דבר יש פתרון רק צריך להכיר אותו, כל פתרון אפשר להכיר רק צריך לחפש אודותיו, כל חיפוש הוא קל ופשוט, כאשר יש רצון :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...