Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת מנוע צעדים בעזרת רב מודד (או חנן מלמד דיאגנוסטיקה בעזרת fluke) [כ"ע]

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 5788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חנן, בנוסף לשאלותיי בהודעה הקודמת שטרם קיבלתי עליהם את תשובתך המלומדת, רציתי לדעת אם יש משהו שעליי לדעת כאשר עובדים עם סוויץ פתוח ע"מ לבדוק מתחים בחיישנים כדיי לא לגרום לנזק בלתי הפיך לרב מודד או לרכיבים חשמליים/אלקטרוניים ברכב?

איך בודקים האם המזרקים עצמם מקבלים מתח בעזרת הרב מודד בזמן שהסוויץ פתוח ומנוע כבוי, וכמה מתח אמור להתקבל בשניהם במצב תקין, ידוע לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חנן, כאשר אני מבצע את בדיקת המתח בחיישנים TPS ו-MAP על איזה סקלה ברב מודד עליי לכוון AC או DC כלומר עליי לבדוק מתח ישיר או חליפין?

שכתוב בהסבר הטכני שיגאל העלה 5 וולט בקירוב ,כמה סטייה יכולה להיות ועדיין החיישן ייחשב לתקין?

תמונה של הרב מודד הפשוט שיש ברשותי, בבקשה:attachment.php?attachmentid=100836&d=1195503965

DC 20 וולט

4.8-5.2 זה סביר. לא נתון רשמי, אבל אל תיבהל אם תראה משהו בטווח הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, בנוסף לשאלותיי בהודעה הקודמת שטרם קיבלתי עליהם את תשובתך המלומדת, רציתי לדעת אם יש משהו שעליי לדעת כאשר עובדים עם סוויץ פתוח ע"מ לבדוק מתחים בחיישנים כדיי לא לגרום לנזק בלתי הפיך לרב מודד או לרכיבים חשמליים/אלקטרוניים ברכב?

איך בודקים האם המזרקים עצמם מקבלים מתח בעזרת הרב מודד בזמן שהסוויץ פתוח ומנוע כבוי, וכמה מתח אמור להתקבל בשניהם במצב תקין, ידוע לך?

כל עוד אתה על מדידת מתח, אתה לא יכול לגרום לשום נזק.

המזרקים אמורים לקבל בצד אחד שלהם 12 וולט קבוע, כשהסוויץ' פתוח. בצד השני שלהם הם מקבלים פולסים של אדמה, אבל רק כשהמנוע מסתובב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, בקשר למזרקים מה הכוונה בצד אחד ובצד שני?

אתה יכול בבקשה לתת הסבר איך בדיוק מתבצעת בדיקת המזרקים בעזרת הרב מודד ולאן מחובר כל פרוב שלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרי לכל מזרק יש שני הדקים-פינים. אז הדק אחד מקבל פלוס קבוע לאחר פתיחת סוויץ', וההדק השני מקבל פולסים קצרים של מינוס מהמנוע, כשהוא מסתובב.

זה אומר שאם תחבר בין שני ההדקים נורת ביקורת לד, היא צריכה להבהב כשהמנוע מסתובב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הבדיקה נעשית באופן הבא, הפרוב של הרב מודד השחור נמצא קבוע על המינוס הראשי של המצבר ועם הפרוב השני האדום אני נוגע בהדקים של הקונקטור של המזרקים בזמן שהסוויץ פתוח ומנוע כבוי, בנגיעה בראשון אני אמור לראות ברב מודד מתח ישיר 12 וולט ובנגיעה בשני אני לא אמור לקבל קריאה בכלל,נכון,תקן אותי בבקשה אם אני טועה

תגיד במערכת הזרקה כזאת חד נקודתית של GM ניתן לבדוק ניצוץ בשיטה "הפרימיטיבית" ע"י הוצאת החוט הצתה מהצד של המצת וקירובו לגוף המנוע מבלי לגרום נזק לסליל הצתה או שעדיף לא לקחת סיכון, מה דעתך בעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא טועה.

לעניות דעתי, עדיף לא לקחת סיכון.

אתה כן יכול לחבר את הכבל למצת אחר ולהצמיד את המצת היטב לגוף המנוע ולראות עליו אם יש ניצוץ.

אם היה לך לפטופ וWINALDL הדבר הראשון שהיית עושה זה לראות אם יש קריאת סל"ד מהפיקאפ במפלג (אני קצת מנג'ז עם העניין הזה, כן? , אבל כבר כתבתי לך מזמן שאתה סתם עושה לך חיים קשים בצורת ההתקדמות שלך בבדיקות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוליי לא הסברתי את תהליך הבדיקה כמו שצריך אבל בהחלט התכוונתי להכניס מצת לתוך הכבל ולהצמידו לגוף המנוע כפי שציינת

בקשר ללפטופ אני יודע שאני עושה לעצמי ולך חיים קשים אך אני לא מצליח להשיג לפטופ ישן אך אני עובד על זה עכשיו ברצינות,ואגב אתה בכלל לא נודניק אתה לא יודע כמה אני מעריך אותך ואת סבלנותך כלפיי ,אני תמיד משכיל ונהנה מאוד לקרוא את תשובותך המלומדות, בבדיקות שלי אני תמיד מסתמך על תשובתך מכיוון שלפי התשובה ואופן ניסוחה אני הבנתי שאתה בעל יידע רב בתחום הרכב ובעל מיקצוע מהשורה העליונה

ושוב תודה רבה על העזרה והסובלנות

יישר כוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח טיפ בנושא לפטופים:

בשלב כלשהו בחיי הלפטופ הסוללה שלו נגמרת ונוצר מצב שלהחליף אותה עולה יותר ממחיר הלפטופ, ואז המכשיר הופך לאבן שאין לה הופכין. עקב כך אתה יכול להשיג לפטופים עם סוללות גמורות במחירים אפסיים ממש. אתה משדך ללפטופ כזה ממיר 220/12 ויש לך מכשיר שאתה יכול לעבוד איתו ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה בבקשה לא סתם שיבחתי אותך על היותך תותח, כל רגע אפשר להשכיל וללמוד ממך עוד משהו

אגב יש משהו שלא כל כך מובן לי, בכל הבדיקות של החיישנים למדידת מתחים בעזרת הרב מודד בזמן שהסוויץ פתוח עליי לגעת עם הפרובים בקונקטורים שמגיעים מהצמה הראשית ומתחברים לחיישנים או ממש לגעת בחיישן עצמו,אני מקווה שהסברתי את עצמי טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אוהב לדקור חוטים כי זה עלול ליצור בעיות קורוזיה בטווח הארוך, אבל בהעדר צמות בדיקה ייעודיות זו לפעמים הדרך המקובלת לעשות את זה.

בבדיקות שציינתי אתה צריך שהחיישן יהיה מחובר אל הצמה, ולכן אתה צריך לדקור את החוטים ולבדוק את המתחים שצוינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי זה בדיוק מה שחשבתי, אני מניח שהדקירה נעשית ע"י הדוקרן של הפרוב נכון?

יש צורך לאחר הבדיקה ללפף קצת איזולירבאנד על החוטים באיזור הדקירה?

אני מבין שהבדיקה הכי מדויקת תהיה כמה שיותר קרוב לקונקטור/לחיישן נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף עם מחט, הפרוב יעשה חור גדול מדי.

איזולירבאנד זו השיטה המקובלת והחוראנית. יש מחברי BUTT יקרים, אטומים למים וייעודיים לחיבור חוטים, אבל רוב בני התמותה לא ישתמשו בהם לצרכים כאלה. למעשה, רובם גם לא יטרחו בכלל לטפל בחור כזה בבידוד. אחרינו המבול.

אין משמעות אמיתית למידת הקירבה לחיישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, במידה וכל הבדיקות של החיישנים יוצאות תקינות מבחינת המתח שהם מקבלים בזמן הדלקת הסוויץ מה זה אומר לגביי המחשב ניהול מנוע עצמו שאכן אין נתק בצמה/בחוטים בינו לבין החיישנים והכל תקין?

איך בודקים את המחשב עצמו מבחינת מתח שהוא מקבל במצב של סוויץ פתוח, ולאן צריכים לחבר את הפרובים של הרב מודד ?

לחיישן טמפרטורת מנוע בדקתי התנגדויות בטמפרטורות שונות לפי הנתונים שיגאל נתן לי ומהבחינה הזאת הוא יצא תקין לחלוטין, ידוע לך כמה מתח אמור להתקבל בקונקטור שלו בזמן שהסוויץ פתוח ומנוע כבוי?

יש עוד איזה חיישן במערכת ההזרקה שחשוב והכרחי לתיפקוד המנוע אשר ניתן וצריך לבדוק אותו בעזרת הרב מודד ששכחתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...