Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת מנוע צעדים בעזרת רב מודד (או חנן מלמד דיאגנוסטיקה בעזרת fluke) [כ"ע]

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 5788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חנן, איך בודקים את חיישן ה-mat שנמצא בתוך הבית פילטר אוויר באמצעות הרב מודד, אשמח להסבר בבקשה?

זה חיישן שיש צורך בניקויו , אם כן כיצד ואם איזה חומר מומלץ ע"מ לא לגרום לו נזק בלתי הפיך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה חיישן זהה לCTS, חיישן טמפ' נוזל הקירור. משהו כמו 3000-4000 אוהם ב20 מעלות וכ300 אוהם ב20 מעלות. אין לי מידע על כך שניקוי יכול לעזור לו אם הוא תקול. אני סקפטי שזה המצב, אבל תנסה, מה יכול להיות? כך או אחרת, המחשב מסתדר מעולה גם בלעדיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, אני לא מצליח להבין כיצד החיישן MAT עובד זהה לחיישן CTS הריי הוא בכלל לא בא במגע עם מים ,את הבדיקה של החיישן נוזל קירור בדקתי כאשר הכנסתי את ה"טובלן" שלו למים ואת הפרובים להדקים שלו והרתחתי את המים על הכיריים בבית ואכן ההתנגדות השתנתה לפי שינוי הטמפרטורה של המים, והחיישן MAT אמור לבדוק/לבקר את כמות האוויר שנכנסת למנוע ואפילו מחובר אליו צינורית וואקום שמתחברת בקצה השני לקדמת הTBI , הסבר בבקשה כיצד לבצע את הבדיקה בצורה מעשית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה עמוקה של דז'ה וו. אתה בטוח שלא דיברנו על זה פעם?

חיישן הMAT נועד לבדיקת טמפרטורת האוויר הנכנס. לא מחוברת אליו צינורית וואקום כלשהי.

אני לא בקי בשסתום הזה, אבל למיטב ידיעתי, מה שמחובר אליו צינורית זה שסתום שמתעל את האוויר שנכנס למנוע, פעם מבחוץ אוויר קר, ופעם ליד סעפת הפליטה, אוויר חם, על פי טמפ' האוויר הנכנס.

אין ברכבך חיישן שמודד כמות אוויר נכנסת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...לאחר חיפוש קליל:

אוף, תגיד לי, מה נסגר איתך? לא מספיקים שרשורים בני 400 תגובות, עכשיו גם התחלת לחזור על שאלות שכבר קיבלת עליהן תשובות?

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=180261&highlight=MAT&page=15

תגובה #219

מתנצל על העצבים, אני בטוח שאתה לא מתכוון לזה, אבל אתה מצליח לתסכל אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקי בשסתום הזה, אבל למיטב ידיעתי, מה שמחובר אליו צינורית זה שסתום שמתעל את האוויר שנכנס למנוע, פעם מבחוץ אוויר קר, ופעם ליד סעפת הפליטה, אוויר חם, על פי טמפ' האוויר הנכנס.

אוקיי, בהסבר הזה שלך אתה צודק לחלוטין אך יש לך טעות קטנה מכיוון שחוץ מהצינורית הזאת מתחברת עוד צינורית, ואני כמעט משוכנע שהיא הימנית ביותר בקידמת הTBI אשר גם מחוברת אליו, כלומר לחיישן עצמו מחוברים 2 צינוריות, אני יודע זאת מכיוון שפירקתי את בית הפילטר אוויר וניתקתי את הקונקטור שלו שמתחבר מתחתיו נאלצתי גם לנתק את הצינורית בינו לבין הTBI

אגב לא הבנתי איך אני מבצע את בדיקת ההתנגדות עליו, אנא הסבר לי בבקשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, קודם כל אני באמת מתנצל אם גרמתי לך לאבד את שלוותך זה בוודאיי לא היתה כוונתי, אגב אני מודע לזה שאכן חיישן ה-MAT הוזכר בשירשור הקודם שלי וגם קיבלתי חלק מהתשובות שחיפשתי, אבל שהתחלתי לבדוק בפועל במנוע הרכב גיליתי שהחיישן שנמצא אצלי שונה לחלוטין מהחיישן שיגאל העלה בתמונה בשירשור הקודם, הוא גם צירף שם טבלת התנגדויות לבדיקת החיישן שלמעשה זהה לטבלה שהוא נתן לי בשירשור הנוכחי בקשר לבדיקת ה-CTS וכך אני מסיק שאכן מדובר בנושא טמפרטורה ,אבל השאלה שלי היא כיצד אני מזרים אוויר (פן, מאוורר, מזגן...) לחיישן ע"מ לראות ברב מודד את שינוי ההתנגדות שלו ולוודאות שהוא אכן מגיב ותקין?

אני אנסה לצלם בהמשך את החיישן הזה כדיי שתראה על מה מדובר ושאכן מחוברים אליו 2 צינוריות ולא רק אחד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיישן אין צינוריות. צינוריות הן לשסתום, והוא לא צריך לעניין אותך בכלל בישראל החמה.

אין לך מה לנסות לשכנע אותי שיש שני צינורות. אני דיברתי על כמות הצינורות?

למיטב ידיעתי את חיישן הMAT (לא השסתום עם הצנרת!!!) אתה יכול לבדוק באותה צורה שאתה בודק את חיישן הCTS, במים חמים. עד כמה שאני יודע זה אפילו אותו מק"ט.

אתה מבין שחיישן זה לא שסתום, ובאותה מידה שסתום זה לא חיישן? אז אם אתה לא מנסה לבלבל את האויב אל תדבר על שניהם בנשימה אחת, ותדבר על בדיקות של האחד, כשבעצם אתה מחזיק ביד את השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, את השסתום עם הצינוריות ניתן לבדוק שהוא אכן תקין ונפתח/נסגר או שהוא עובד רק כאשר המנוע מסתובב/פועל?

בקשר לבדיקת החיישן ,אתה בטוח שניתן להכניסו לתוך מים, נראה לי יותר הגיוני לחמם אותו בעזרת פן חשמלי, מה דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר באופן אינטימי את השס' הזה.

אם הMAT הוא באמת אותו מק"ט כמו חיישן הCTS אז בוודאי שאתה יכול לבדוק אותו באותה צורה, במים. אתה יכול גם לחמם עם פאן.

באופן כללי יותר, אני מציע שתקנה לך היינס 10220 ותלמד ממנו אבחון. הפורום הוא לא המדיה הנכונה ללימוד נושא מא' עד ת' אלא מתאים לשאלות נקודתיות ממוקדות.

ובנימה אישית: יקירי, אוהב אותך הרבה, אבל אני התעייפתי.

אני אשמח לענות בהמשך לשאלות ממוקדות על בעיה אמיתית שנתקלת בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...לאחר חיפוש קליל:

אוף, תגיד לי, מה נסגר איתך? לא מספיקים שרשורים בני 400 תגובות, עכשיו גם התחלת לחזור על שאלות שכבר קיבלת עליהן תשובות?

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=180261&highlight=MAT&page=15

תגובה #219

מתנצל על העצבים, אני בטוח שאתה לא מתכוון לזה, אבל אתה מצליח לתסכל אותי.

ואללה, אתה זה שמתרגז למה מפנים פה למוסך...אז תתמודד.

אני מזמן הייתי שולח אותו למורה לחשמל רכב שיעשה לו שיעור מזורז בבדיקות חיישנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...