Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

left foot braking

UrbanDK
שימו לב! השרשור הזה בן 7552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקי כמו שהבטחתי ..

הנה פאואר סלייד של SWRT Rally Car Powerslide

אגב הקישור שאני מוסר הוא של כל מיני סרטים על סוברו לכל מי שמתעניין :)

http://www.555club.com/vidpage.htm

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז אני אוסיף את ה פואר סלייד של המתחרה שלה ה EVO :)

http://www.lancerz.com/files/movies/evolution_6_powerslide.zip

ואני עדיין לא רואה את ההבדל בינה לבין ה DRIFT .... מבין אבל לא בדיוק רואה את זה בתמונות או סרטים !

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעומים...

כנראה אני צריך קורס נהיגה מתקדם דחוף :twisted:

ת'שמע, כמו שאמר דני, זה לא ממש ישים ללא ריסון מלא של הנהג. זו טכניקה ששמורה בד"כ למירוצים נטו ואני לא מכיר איש שמשתמש בה בכביש, ויש גם נהגי מירוצים שלא משתמשים בה כלל.

מעבר לקושי בלימוד מדובר לעיתים על מצב בו אתה מאיץ ובולם בו"ז, מה שלא בדיוק תורם לאריכות הימים של רכיבי ההנעה והבלימה...

אני דווקא מכיר מישהו, שמשוכנע שהוא לוקח סיבובים של 270 מעלות בהיגוי יתר עצבני ככה...

לדעתי הוא סתם חושב שהוא מחליק (ועוד עם אסטרה אוטומטית) - אבל אם זה מה שעושה לו את זה... שיהנה.

:shock: Left foot breaking באוטומט?

הלווו..... ממיר מומנט!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית יצא להשתמש בבלימה ברגל שמאל לא מעט.

וכן - אני יודע שהסיבה שלי ממש חאפרית.

מרים הטורים של המזגן שלי לא עובד (נעלם הסולנואיד :shock: פשוט נעלם ), אז לפעמים בהתקרבות לרמזור או לתמרור עצור אני חש צורך עז לבלום את המטרים האחרונים עם הרגל על המצערת. ומאחר ואני לא סומך על עקב ובוהן עם הדוושות הצפופות שלי - זה הפתרון החאפרי להפליא שלי לבעיית הטורים הנמוכים עם מזגן...

הנה חשפתי ערוות חאפריותי ברבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס לפט פוט בריקינג זה לא משהו שמיש במיוחד ולא נותן יותר מידי.

בנהיגת מסלול יהיה מאד מאד מאד מאד מאד מאד מאד נדיר לראות את זה

בפורמולה 1 בימינו כמעט כל הנהגים בולמים ברגל שמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זו שיטה יעילה ליצירת פאואר-סליידס בהנעה קדמית?

אגב, רק כדי להיות קטנוני :D

פאואר-סלייד לא יכול להתבצע בהנעה קדמית בשום מצב ותנאי. בשביל לבצע החלקת כוח אתה חייב הנעה אחורית (וגם קצת כוח לא יזיק).

סתם היגוי יתר, זה כבר סיפור אחר.

גם בהנעה כפולה ניתן ליצר החלקות כוח, ע"ע STI ,EVO, סקיי ליין ושות'.

second is the first looser

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זו שיטה יעילה ליצירת פאואר-סליידס בהנעה קדמית?

אגב, רק כדי להיות קטנוני :D

פאואר-סלייד לא יכול להתבצע בהנעה קדמית בשום מצב ותנאי. בשביל לבצע החלקת כוח אתה חייב הנעה אחורית (וגם קצת כוח לא יזיק).

סתם היגוי יתר, זה כבר סיפור אחר.

גם בהנעה כפולה ניתן ליצר החלקות כוח, ע"ע STI ,EVO, סקיי ליין ושות'.

אוקי אני התבלבלתי .....

ה פאואר סלייד אפשרי בהנעה אחורית בלבד או שגם בהנעה כפולה....

אנא אם למישהו יש אתר ולינק אמין שמסביר את הדבר הזה אודה לו מאוד :wink:

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא בכדי.

כשאתה מחליף הילוכים בתיבה רובוטית ללא קלאץ' אתה בהחלט יכול לנהוג כמו במכוניות מתנגשות בלונה פארק - עם רגל אחת על כל דוושה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא בכדי.

כשאתה מחליף הילוכים בתיבה רובוטית ללא קלאץ' אתה בהחלט יכול לנהוג כמו במכוניות מתנגשות בלונה פארק - עם רגל אחת על כל דוושה :wink:

למה ללכת רחוק ...

בקארטניג נוהגים כך !

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי, בקארטינג בולמים ברגל שמאל אבל זה תוצאה של מבנה הקארט - מוט ההיגוי נמצא בין הדוושות ואי אפשר להעביר את רגל ימין לברקס. כלומר הטכניקה הזו בקרטינג היא אילוץ ולא בחירה.

בפורמולה 1, מאז שנכנסו תיבות ההילוכים החצי-אוטומטיות, הנהגים יכולים לבחור בעצמם האם לבלום ברגל ימין או ברגל שמאל מכיוון שבהיעדר דוושת מצמד יש להם אפשרות טכנית לעשות את זה (והקבוצות כמובן מתאימות את הדוושות לדרישות הנהגים). כלומר שם אין אילוץ, ובכל זאת יותר ויותר נהגים בוחרים לבלום ברגל שמאל -- וזה אומר שככל הנראה הטכניקה הזו עדיפה גם בנהיגת מסלול, וזו הנקודה שניסיתי להבהיר מלכתחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי, בקארטינג בולמים ברגל שמאל אבל זה תוצאה של מבנה הקארט - מוט ההיגוי נמצא בין הדוושות ואי אפשר להעביר את רגל ימין לברקס. כלומר הטכניקה הזו בקרטינג היא אילוץ ולא בחירה.

בפורמולה 1, מאז שנכנסו תיבות ההילוכים החצי-אוטומטיות, הנהגים יכולים לבחור בעצמם האם לבלום ברגל ימין או ברגל שמאל מכיוון שבהיעדר דוושת מצמד יש להם אפשרות טכנית לעשות את זה (והקבוצות כמובן מתאימות את הדוושות לדרישות הנהגים). כלומר שם אין אילוץ, ובכל זאת יותר ויותר נהגים בוחרים לבלום ברגל שמאל -- וזה אומר שככל הנראה הטכניקה הזו עדיפה גם בנהיגת מסלול, וזו הנקודה שניסיתי להבהיר מלכתחילה.

בו נבדיל בין בלימה ברגל שמאל לשם קיצור תהליך מעבר הרגל הימנית מדוושה לדוושה ובין בלימה ברגל שמאל לשם שימוש בו"ז בגז לשמירה על הטורים ו/או למשחק מהיר בהעברות משקל מקדים לאחור.

האופציה השנייה נחשבת ליעילה במיוחד בביצוע החלקות במכונית הנעה קדמית (לא רק)

למיטב הבנתי במירוצי single seater לא משחקים עם הבלם בשיא הפנייה, אבל אולי אני טועה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, האבחנה שאתה עושה היא באמת חשובה. נדמה לי ששמעתי פעם שמיקה הקינן היה משתמש בבלמים באמצע הפנייה אבל אני לא לגמרי סגור על זה. זו שאלה מעניינת אבל לצערי לא יהיה לי זמן לבדוק את זה היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, קראתי קצת על הנושא בפורום של AtlasF1 ומסתבר שרוב הנהגים, אולי אפילו כולם, אכן משתמשים בבלמים ובגז בו-זמנית במצבים מסויימים. http://www.atlasf1.com/bb/showthread.php?s=&threadid=60394&highlight=left+foot+braking

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...