Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[סיכום] 50,000 ק"מ של בעלות על טויוטה פריוס

Moti - Miata R
שימו לב! השרשור הזה בן 6492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Romer, גם אני חשבתי שמדובר ברפידות חדשות או משהו בסגנון אבל במקרה של הפריוס זה לא, פשוט אין רגש לדוושה בגרוש.

לא אמרתי שהרפידות חדשות, רק ציינתי את שנת הדגם של הרכב. אולי מדובר על בלמים מאותו הדגם כמו של הפריוס או שאולי מגמה של טויוטה עצמה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סקירה מצויינת .

הפריוס מכונית מאוד מעניינת בשוק המקומי שלנו , נורא חבל שהמחיר שלה כאן הוא דיי גבוה אבל בכל זאת מדובר במכונית מצויינת לארץ ישראל.

הנעלם הגדול ביות הוא נושא ה"אמינות" , זה אומנם לא מידגם מייצג אבל עכשיו יודעים שלפחות אחד מרוצה.

ו... אומנם זה לא ה ISSUE של האוטו אבל זה דיי מעניין, האם הוא מהנה לנהיגה ? לא ביחס למיאטה אלה ביחס למשפחתיות גדולות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי האמינות, בד"כ החלק המפחיד הוא חיי הבטריות המיוחדות שבהן משתמשת הפריוס, בעיקר בגלל מחירן הגבוה מאוד.

חיי הבטריות הנ"ל מתוכננים ל-10 שנים כשידוע לי בוודאות על נסיונות לפיתוח טכנולוגיות זולות יותר שיענו על הדרישות.

בכל אופן, אנחנו לא מתכננים להחזיק את האוטו עשר שנים, הבעיה תהיה של הבעלים הבאים.

מהנה לנהיגה?

לא.

זה לא עונש אבל אתה לא מחכה לנסיעה הבאה בקוצר רוח.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיסלם על ההשקעה.

לידיעת ציבור המתעניינים בפריוס, תחשיבים כלכליים מראים שבארץ הקודש הפריוס לא כדאי למרות מחירי הבנזין.

לדעתי בארץ הוא נרכש ע"י שני טיפוסים: ירוקים וחובבי טכנולוגיה.

עד להבשלת הטכנולוגיה לרמה שתאפשר לפשוטי העם להשתמש בה הייתי מסתפק ברכב קונבנציונלי חסכוני מיצרן כלשהוא ומיישם דגשים לנהיגה חסכונית.

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאתה אומר לא כדאי, לפי איזה תחשיבי ק"מ ???

35000 ק"מ בשנה יהיה כדאי?

50000 ק"מ בשנה יהיה כדאי ?

100000 ק"מ בשנה ?

לכל דבר יש גבול. אני מניח שלאנשים מסויימים זה יהיה כדאי דווקא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיי הבטריות הנ"ל מתוכננים ל-10 שנים כשידוע לי בוודאות על נסיונות לפיתוח טכנולוגיות זולות יותר שיענו על הדרישות.

בכל אופן, אנחנו לא מתכננים להחזיק את האוטו עשר שנים, הבעיה תהיה של הבעלים הבאים.

זה לא יהיה בעיה של אף אחד - אם מחיר המצברים ישאר גבוה, בגיל עשר החלפת מצברים תעלה יותר מכל האוטו ואז הוא יגרט.

קראתי פעם, מזמן, שרכב אמריקאי מתוכנן מראש שהגיר יתקלקל אחרי קילומטראז' מסוים, והמנוע אחרי קילומטראז' אחר. ככה כשהאוטו עוד יחסית חדש וצריך לשפץ גיר כדאי לתקן, אבל כשהולך המנוע יותר כדאי להחליף את כל האוטו, דבר שמשרת את האינטרסים של היצרנים. אם אני זוכר נכון זה היה משהו כמו 100K מייל בממוצע. היצרנים יכלו לשפר את אורך החיים של המנוע והגיר, אבל פשוט לא רצו.

מאז הסטנדרטים השתנו, ורף האמינות נקבע בתזכירי הנהלה שכתובים ביפנית, אבל עדיין יש לכל רכב את נקודת האיזון הכלכלי שאחריה פשוט זורקים אותו.במכוניות ההיברידיות של היום זה יכול לבוא הרבה יותר מוקדם בגלל התיישנות הטכנולוגיה - אף אחד לא יקנה היום טלפון סלולרי שהיה המילה האחרונה לפני חמש שנים, ויתכן שבעוד חמש שנים אותו דבר יהיה נכון לגבי הפריוס. בארה"ב זה לא ממש שיקול חשוב, במיוחד באוכלוסיית השמנת שקונה אותו בשביל ההצהרה החברתית, אבל בארץ זה שיקול מהותי וקובע במיוחד אצל מי שמחפש מכוניות "משפחתיות" בגודל זה.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושאלה למחבק העצים הקליפורני - עד כמה מזיקות לסביבה הסוללות האלו כשמגיע הזמן להיפטר מהן, והאם זה לא מתקזז באופן כל שהוא עם הירקרקות הנודפת מהרכב?

ולעניין הרלוונטיות בשוק - לפי נתונים בני חצי שנה (זה מה יש לי כרגע) הפריוס עלה 180K. רחוק מלהיות רכב משפחתי שווה לכל כיס. מאזדה 6, סובארו B4, סיטרואן C5 ופורד מונדיאו עלו בין 15 ל25K פחות.

נראה לי שבכל התחומים הדינמיים למעט צריכת דלק הן עולות על הפריוס, ובאף אחת מהן (אפילו הסיטרואן) הדיפונים לא ייראו מעפנים אחרי 50K.

ביחס של עלות\תועלת הרכב הזה לא נראה לי משתלם לאף אחד חוץ מלמחפשי קוריוזים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום כל ה"בלאגן החשמלי" הזה - רכב דיזל (אוקטביה - נישמעת לא פחות נוחה, ובעלת ביצועים יותר מסבירים לרכב מונע סולר, עם תצרוכת דלק קרובה לפריוס - מבחינת עלות דלק לקילומטראז' נתון בארצינו שלנו).

היכן שבטוח, כדאי, וסביר לנהוג מהר - הזהר!

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסקירה המקיפה (והמהימנה!).

מזל שטויוטה מייצרים אותו, מעניין מה היו עושים ממנו בפיאט :-D (נא לא להיעלב!).

המחיר בארץ גבוה מדי, כרגיל, אבל זה לא סיפור חדש.

מעניין שציינת צריכת דלק מעולה, בניגוד לכמה כתבות בחודשים האחרונים

שלא שפעו מחמאות על צריכת הדלק של ההיברידים למיניהם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם חמישה ילדים, ברוך השם, הפריוס אמנם לא רלוונטית לגביי, אבל היא מאד מסקרנת אותי ולכן הסקירה הזו בהחלט מעניינת אותי.

למנוע אגב יש נטיה לפתח צליל מחוספס בקירבת זמני החלפות השמנים שבוצעו בו כל 8K ק"מ, מוזר למדי כשמדובר ברכב חדש.

אם הבנתי נכון הפריוס צריכה החלפת שמנים כל 8000 ק"מ? זה נשמע מטרד לא קטן אפילו לנהג-קילומטראז'-ממוצע שכמותי, שלא לדבר על צרכני קילומטרים כבדים יותר.

האם ידועה לך הסיבה הטכנית לנתון החריג הזה שמהווה מכשול מסויים במידת השימושיות של הרכב.

אנזו כתב:

במקום כל ה"בלאגן החשמלי" הזה - רכב דיזל (אוקטביה - נישמעת לא פחות נוחה, ובעלת ביצועים יותר מסבירים לרכב מונע סולר, עם תצרוכת דלק קרובה לפריוס - מבחינת עלות דלק לקילומטראז' נתון בארצינו שלנו).

אבל עדיין מזהם יותר. כך שהפריוס היא עדיין פתרון "ירוק" יותר ...
לעניות דעתי מידת זיהום האוויר היא פונקציה של כמות הדלק שאותו מנוע שורף. אם מכונית מסויימת מגיעה לאותה תצרוכת דלק גם בלי שימוש בטכנולוגיה היברידית אין סיבה שהיא תזהם יותר, ואם עדיין הפריוס מזהמת פחות - זה בגלל דברים שאינם קשורים לטכנולוגיה ההיברידית.

מה שכן, הטויוטה יכולה לזהם פחות בנסיעה בעיר - כל עוד המצברים מאפשרים זאת - אבל אם צריכת הדלק הכוללת שלה דומה לזו של מכונית אחרת שאינה היברידית, חייב להיות שמחוץ לעיר היא מזהמת יותר (כי בסה"כ הממוצע שווה).

הערה: בדיון לעיל לא התייחסתי להבדלים בסוגי המזהמים וכמותם בין מנועי בנזין כמו בפריוס, ומנועי דיזל כמו בדוגמה שהבאת.

בכל מקרה, מדברים עכשיו על טכנולוגייה היברידית שתכליא (זה התרגום המילולי של hybrid) בין חשמל ודיזל וזה ייתן צריכת דלק עוד יותר נמוכה באופן משמעותי. לדוגמא: באחד הקווים של ה"רכבת" הקלה בירושלים מתוכננים לפעול למעשה אוטובוסים מפרקיים דיזל-היברידיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עדיין מזהם יותר. כך שהפריוס היא עדיין פתרון "ירוק" יותר (ובארץ, זה נכון גם לגבי כמות הדולרים:???:).

וגם בהמשך (ובתמיכה) לדבריו של ULY - סולר מזהם פחות מבנזין, ועל אותה צריכת דלק - החשבון פשוט.

בחשבון אחר - יחס זיהום/ביצועים : לטויוטה יחס גבוה יותר... כך שהיא לא באמת ירוקה יותר.

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולר מזהם פחות מבנזין
ככל הידוע לי, יש מזהמים שריכוזם בתוצרי בעירת בנזין גבוה יותר, ויש כאלה שריכוזם גבוה יותר בתוצרי בעירת סולר.

מה שכן, הגז הרעיל מאד CO שנוצר במנועי בנזין, אינו נוצר (כמעט?) במנועי סולר.

בנוסף, ציוד מכונית מונעת סולר במסנן חלקיקים (FAP) מקטין מאד את כמות הפיח הנפלט - שהוא אחד המזהמים העיקריים שנוצר בכמות גדולה במנועי סולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם, כך, כאשר הפריוס אינו עולה על רכב דיזל מקביל בשום אספקט, מדוע בכלל לקנות את הפריוס ועל מה מבססים את ידידות הרכב לסביבה ואת היותו, כבר היום, כרכב העתיד?

(ולמה סקודה לא מפרסמת את האוקטביה ככזו?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם, כך, כאשר הפריוס אינו עולה על רכב דיזל מקביל בשום אספקט, מדוע בכלל לקנות את הפריוס ועל מה מבססים את ידידות הרכב לסביבה ואת היותו, כבר היום, כרכב העתיד?

(ולמה סקודה לא מפרסמת את האוקטביה ככזו?)

תמיהתך במקום. באמת מעניין.. ככלל רכבי סולר אינם ממותגים כידידותיים לסביבה, ומוזכרים ככאלו בהערת אגב בשיווקם (להרגשתי). זו שאלה שייתכן שהתשובה עליה תסתור את דבריי - והיא מופנית לירוקים שבנינו (אם בכלל קיים דבר כזה פה....)

שם השוטר מחכה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...