Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שילוב של רכב אספנות נוסטלגי עם רכב ספורט?

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 6529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה לי כמו שרשור קלאסי של עודף זמן פנוי.

כל שלושה ימים הריטואל הזה, של אותו בחור עם אלפא חבוטה ומתפרקת

"איזה אוטו מדהים זה אלפא, הלוואי והיה לי כסף"

"נמאס לי מהאחזקה היקרה, אין לי כסף, יש גולף ישנה"

"אני קונה AX, אין לי כסף לאלפא"

"אלפא בנשמה, אז מה אם האוטו שלי עגלה.."

נו יאללה

עידן עם הפיאסטה היה היחיד שכתב תשובה ראויה לטעמי, אני לא חושב שיש לך את היכולת כרגע להחזיק רכב שידרוש ממך השקעה [כלכלית, נפשית או פיזית]

קנה חיפושית [כי היא זולה]

קנה פיאסטה [כי היא אמינה]

או רנו 5 [כי היא מפנקת]

כל אלה - כי אין לך ממש כסף לאוטו אחר

רד מהעץ

סע קצת באוטובוסים ותחסוך כסף.

בסוף התהליך יהיה לך רכב ראוי.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

במידה ואתה מעוניין יש mgb gt בירושלים למכירה מחיר מבוקש 10K$

mgb gt ב 10K$ ? אפשר פרטים נוספים על הרכב וטלפון?

יניב

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך הרבה דיבורים... מאיפה אני מתחיל את התגובה שלי?

אלעד חכה אני עוד אשגע אותך, אבל בסוף תצא עם כאב ראש והרהורים לגבי האלפא
רבים וטובים כבר ניסו. אתה יודע טוב מאוד עם מה אני מתנייד :twisted:

לא נורא, אתה מוזמן להמשיך לנסות. ככה הזמן במילואים יעבור לי יותר מהר ;)

מעבר לזה, כמו שכבר נאמר פה, תכין את עצמך לעובדה שבכל רכב בתקציב הזה תצטרך להשקיע סכומים לא מבוטלים.

חושב על גולף? חושק ב-AX? מצוין. אבל גם במכוניות האלה צריך להחליף מידי פעם ציריות, גומיות, פלסטיקים, לעשות תיקוני חשמל (מישהו אמר PSA?) וגם - שומו שמיים - להחליף צמיגים פעם בשלוש שנים לכל היותר. ומעניין שדווקא בהתייחס לשתי הדוגמאות האלה, יש לי שני מקרים מעניינים לספר לך:

1. הרכב הקודם של אבא שלי היה אאודי 80 שנת 86' ברמת גימור CD (הגבוהה ביותר). רכב נוח, נעים לנסיעה, מפואר יחסית לתקופתו, נוסע נהדר... במיוחד כשהנסיעה היא למוסך! ובאמת שאני לא בא ללכלך על אותה אאודי - זו תהיה כפיות טובה לדבר עליה ככה אחרי כל השנים (אחת עשרה במספר) במהלכן היא שירתה אותנו - אבל גם רכבים כאלה - גרמניים, איכותיים ומטופלים ככל שיהיו - נכנסים למוסך. ויש לי עוד חדשות בשבילך: כשרכב כזה נכנס למוסך, התיקון לא זול ב-כ-ל-ל!!!
  2. יש לי חבר שבבעלותו פיז'ו 205 GTI ולפניה היתה לו 106 XSI. הדבר האחרון שאתה יכול לומר על אותו חבר זה שהוא קמצן. הוא לא חוסך שקל על המכוניות שלו, מתקן כל מה שצריך, ולא פעם אף מחליף דברים שלכאורה אין צורך בהחלפתם. למרות הכל, לומר ששתי המכוניות הללו עשו לו חיים פשוטים זה יהיה שקר. ה-205 נכנסת ויוצאת מהמוסך באותה תדירות שאדם נורמלי מחליף גרביים, ולא בגלל שהיא לא מטופלת. היא פשוט לא מפסיקה לייצר תקלות.
    אז למה הוא בכל זאת ממשיך להחזיק בפיז'ו? בגלל שכשהרכב נוסע, זה תענוג של ממש. ובשביל תענוג צריך לשלם, אין אפס.

בהתייחס להמלצות של רן:

• אם אלפא סוד, עדיף כבר להישאר עם מה שיש לך. המכלולים זהים, אתה כבר מכיר את רוב נקודות התורפה שיש לספרינט שלך, וברכב אחר (לאו דווקא סוד) אתה עלול למצוא את עצמך משקיע על דברים שכבר סידרת בספרינט. הוצאה כפולה לחינם. חבל!
  • אוטוביאנקי A112 - הלוואי שהיתה לי כזאת. נדירות יחסית, אבל אפשר למצוא שמורות, תלוי כמה סבלנות יש לך. שים לב שהדגמים הרגילים (והנפוצים יותר) הגיעו עם מנוע 900 סמ"ק וגיר ארבעה הילוכים. זה אולי ישמש אותך טוב בנסיעות הקצרות, אבל אל תשכח לקחת בחשבון שהרכב לא בדיוק חובב נסיעות ארוכות...
  • סובארו רקס, סוזוקי אלטו, דיהטסו קורה - לא אחווה את דעתי כי אין לי ממש היכרות עם הדגמים האלה, מה שבטוח אני יודע זה שלא הייתי קונה אחת מאלה בכל מקרה. לא ה-TYPE שלי.
  • רנו לדגמיה - ראה מה כתבתי על הפיז'ו לעיל. לא בהכרח רכב רע אך לא בטוח שההשקעה הנדרשת כדי להביא אותו לישור קו תהיה פחותה יותר מההשקעה שיש לך בספרינט שלך.
  • פורד פיאסטה - סוס עבודה. רכב שטופל באהבה יתגמל אותך בהתאם. נסה למצוא אחת עם מנוע 1.3 (לא תאמין איך הדבר הזה זז - מניסיון!). אם כבר לשקול החלפה בגלל שיקולי תקציב וכיף, הייתי הולך על האופציה הזאת.

דבריו של עידן בעל הפיאסטה נכונים עד כדי כאב. לא יכלתי לנסח זאת יותר טוב.

נגיע לשורה התחתונה:

נגיד שהכרת בחורה. זאת בחורה מדהימה, אתם מבלים נהדר ביחד, היא מרגשת אותך כל פעם מחדש ואתה יודע שמצאת את הבחורה של גבר יכול רק לאחל לעצמו. האם בגלל ריב או מחלוקת קטנה תנטוש אותה ואח"כ תתייסר מזה במשך שארית חייך? (טוב, נסחפתי קצת :oops: ).

זה בדיוק אותו דבר: חילוקי הדיעות והריבים המזדמנים יהיו עם כל בחורה (אין בני זוג שיש בינהם ת-מ-י-ד הסכמה ב-100% על הכל), ממש כמו שתקלות וקילקולים מעצבנים הן מנת חלקן של רבות מהמכוניות הישנות. אם תחליף רכב, התקלות תעלמנה? רכב באשר הוא רכב דורש השקעה. השאלה היא לא אם להחליף את הספרינט ברכב אחר, אלא האם יש לך כסף להחזיק רכב.

לזכותך יאמר שהתרשמתי מכמות ההשקעה שלך. חבל להפסיק ולהפסיד את כל מה שהשגת עד כה בעמל כה רב.

אלעד

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד נראה... בנתיים אני קורע ת'תחת להרוויח כסף, אז בתכלס המחשבה העיקרית תהיה אם להשאיר את האוטו ולהתקשם בכסף שיהיה או למכור ולהחליף את הרכב. אני אדבר איתך בהרחבה בהזדמנות... פשוט קצת עייף מהעבודה...

חבר'יה בתכלס, פיאסטה יש לה פוטנציאל? מנוע אני יודע נכנס שם הכל מהכל ובזול! מתלים, שיפורם יהיה זול? (הנמכה ועוד כמה שטויות), זמין בארץ?

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'יה בתכלס, פיאסטה יש לה פוטנציאל? מנוע אני יודע נכנס שם הכל מהכל ובזול! מתלים, שיפורים יהיה זול? (הנמכה ועוד כמה שטויות), זמין בארץ?
האמת - אין לי מושג, בגלל שהפורום הזה עוסק בעיקר ברכב אספנות/קלאסי/ישן ולא ברכבים משופרים/מונמכים וכו'. יש לא מעט פורומים אחרים שמתמחים בזה. אם אתה מחפש ספורטיבית זולה ומודרנית, צריך להשקיע כסף ברכישה ויישור קו, ובכל מקרה זה לא הפורום המתאים לנושא למרות שהחברים מנסים לייעץ לך.

עכשיו לשאלה המקורית שלך, מתחילת השירשור - "האם יש כזה דבר של שילוב רכב אספנות ורכב ספורט שובב? " - כן, יש. למשל אלפא רומיאו ספרינט. עדיין לא אספנות, אבל בדרך. רגע, בעצם יש לך אחת, לא? :?

עמית - עכשיו ברצינות: אתה בטוח שאתה סגור על עצמך? מה אתה מחפש שהספרינט לא נותנת?

אם אמינות, אז כמעט כל רכב ספורטיבי וישן ידרוש את מנת האחזקה שלו, גם גולף GTI מודל 76 (אם תמצא כזה...). אם אתה מחפש הנאה מנהיגה - הספרינט תיתן לך בשפע, ביחוד בהתחשב בעובדה שכבר השקעת בה לא מעט וכנראה מצבה משתפר מיום ליום.

יש שתי סיבות אפשריות להחליף את הספרינט: או שהיא "לא עושה לך את זה", או שאתה מחפש בכוונה רכב שהוא כבר "אספנות" כדי להוזיל אגרות וביצועים. בכל מקרה - תתאפס על עצמך ותחליט פעם אחת ולתמיד מה אתה רוצה.

אלעד חכה אני עוד אשגע אותך
עמית, אני לא רוצה סתם "לרדת" עליך, אבל אתה משגע את כולנו, לא רק את אלעד...

ברגע שתהיה שלם עם עצמך, כולם ישמחו להמשיך ולעזור בעצה טובה ובפירגון.

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתאפס על עצמך ותחליט פעם אחת ולתמיד מה אתה רוצה.
אני חושב שרק שהוא ימצא הוא ידע... בנתיים הוא חי בסערת מוחות אחת גדולה...

בכל אופן, הבחור בכיתה י"ב, כל שקל שלו הולך על הספרינט, מההתחלה כולם הציעו לו לא להכנס לזה, פתאום אתם נסוגים? תנו לו למכור אותה! היא צריכה בן אדם יותר מכור, מבוסס בכיסו ומבוסס בדעתו...

וכל בעלי האלפא שביניכם, אז אתם מכורים, אתם "מתאימים לה", אבל תראו איך המסכן מתייסר במחשבות... כנראה שהוא לא מתאים לה... אתם רק מחמירים את המצב כשאתם מכניסים אותו לנעליים שלכם...

ראבק, עשית טעות גדולה... תנסה לתקן אותה חלקית - תמכור אותה כבר ורק אז תחשוב מה לעשות עם הכסף שיהיה לך ביד... כרגע תשדל להתרכז במכירה ולא באוטו הבא...

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וקובי הסביר באריכות ובממלכתיות מה שניסיתי להסביר בסרקזם מסויים (911)...:wink:

ג.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסינו טיפול מונע...לא עזר! ניסינו טיפול תומך...לא עזר! כרגע מנסים טיפול חרום...מקווים שיעזור...

ואם לא יעזור...שאלוהים יעזור......:-) - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע בחור,נראה לי שאתה מתבאס לזרוק כסף על הרכב,מכור אותו עכשיו לפני שהשקעה תהיה גדולה ותשקע בדיכאון.

אני משפץ רנו 5 GT טורבו,ביזבזתי המון כסף,הכל בחיוך ובכיף,כי בכל פעם כשאני עולה על הרכב אני מרגיש את התוצאות,הרכב בשימוש יומיומי ובינתיים אני מרוצה,לאט לאט אני מתקדם לעבר המטרה,שהיא מצד אחד רכב מקורי כמה שיותר ומצד שני רכב בועט ומתנהג מצויין.

כל היום נוסע עם חיוך בפנים,תמיד מתנדב לקחת טרמפים רק בשביל נסיעה קצרה על הרכב שלי,אה ותמיד כיף לראות את הסבתות בתחנות אוטובוס ששומעות את הפריקה של הטורבו וחושבות שהאוטובוס מתקרב לתחנה. :lol:

שורה תחתונה,אם כל שקל שאתה שם על הרכב גורם לך לנדודי שינה,מכור את הרכב ומהר!

כל השקעה על הרכב צריכה להיעשות בכיף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mgb gt ב 10K$ ? אפשר פרטים נוספים על הרכב וטלפון?

יניב

הרכב אם אני לא טועה שנת 67 הטלפון של המוכר 0505378883 שמו יעקב

האוטו יפיפה בצבע לבן פגושי כרום וגלגלי שפיצים (wire wheels).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע בחור,נראה לי שאתה מתבאס לזרוק כסף על הרכב,מכור אותו עכשיו לפני שהשקעה תהיה גדולה ותשקע בדיכאון.

שורה תחתונה,אם כל שקל שאתה שם על הרכב גורם לך לנדודי שינה, מכור את הרכב ומהר!

כל השקעה על הרכב צריכה להיעשות בכיף!

בדיוק כך

אמן

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד נראה... בנתיים אני קורע ת'תחת להרוויח כסף, אז בתכלס המחשבה העיקרית תהיה אם להשאיר את האוטו ולהתקשם בכסף שיהיה או למכור ולהחליף את הרכב. אני אדבר איתך בהרחבה בהזדמנות... פשוט קצת עייף מהעבודה...

חבר'יה בתכלס, פיאסטה יש לה פוטנציאל? מנוע אני יודע נכנס שם הכל מהכל ובזול! מתלים, שיפורם יהיה זול? (הנמכה ועוד כמה שטויות), זמין בארץ?

לא יודע אם לצחוק או לבכות. באמת שאני לא רוצה להשמע רע אבל באמת הגיע הזמן שתתלה את המפתחות.

ואולי משהו קטן שינחם אותך- יש לי 3 מכוניות, אחת שהשקעתי בה מעל ל-40K ש"ח, אחת שכרגע נמצאת בהרכבה ושיפוץ ושלישית שמחכה לימים טובים. אז איפה היינו, יש לי 3 מכוניות, נגיד שסה"כ כולם עלו לי מעל ל-50K ש"ח, אבל מה שהכי מצחיק זה שאף אחת מהם לא נוסעת !!!

להגיד לך את האמת, זה לא מפריע לי. לא העובדה שאני כבר כמה שנים זורק כל שקל על המכוניות שלי, או העובדה שיש רכב שעומד אצלי בחניה כבר 3 שנים מבלי שנגעתי בו, או רכב שאני משפץ כבר 4 שנים אבל כרגע מושבת בגלל מנוע גמור, או שכרגע אני נוסע באוטובוסים לבסיס ובסופשבוע מתחלק באוטו עם ההורים או מתלבש על חברים. כל זה לא משנה לי, כי אלו המכוניות שלי, הגאווה שלי, ואני לא מתחרט על כל מה שהקרבתי עבורם. לכן אם אתה מתחיל להיכנס לסרטים תדע שזה טבעי אצל כל בנאדם נורמלי (אני דוגמא לבנאדם לא נורמלי). אתה חיי בסרט רע שאפשר לקנות רכב באלף ש"ח, לשפר אותו ב-500 ש"ח ושהוא יסע כמו רכב ב-100K ש"ח. לפי דעתי אתה צריך לעשות הפסקה, לחשוב קצת מה אתה רוצה מעצמך ומה אתה יכול להרשות לעצמך ואז ללכת על זה, מבלי להתייעץ בפורום !!! מכיוון שאם תעשה עוד טעות תוכל להאשים רק את עצמך ולא את האנשים שייעצו לך ש"הספרינט זה אחלה של אוטו". אני כבר אמרתי לך מה דעתי, ללכת על רכב משפחתי זול ואמין או בכלל לוותר על רכב, אתה כולה בכתה י"ב אתה לא חייב רכב, במיוחד אם אין לך את האמצעים.

ד"א, לצערי אני עסוק מאוד באמצע השבוע אבל הטלפון שלי מפורסם בחתימה, אתה מוזמן להתקשר ביום שישי, אני אשמח לעשות לך סיבוב ולהכיר לך את הבעלים של המקום (דוד של חבר טוב שלי).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...