Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר: מדוע אתם לא רוצים סטיישן? (שרשור שהוקפץ פתאום אחרי 3 שנים)

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 5271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסטיישן היחידה שהייתי קונה ( לו היה לי את הסכום :| ) היא הbarbus t v12.

סטיישן שסוגרת 320 קמ"ש זה משהו משהו... :-D

ועכשיו על סטיישנים בארץ, הסיבה לזה שהם לא כל כך מצליחים היא בגלל שמר.ישראלי רוצה מראה מכובד ורישמי והגרסת הסדאן תמיד יותר מתאימה לכך.

וחוץ מיזה, שכחתם את התפשטות מגפת ה4 על 4 בארצנו??

היום אם הישראלים מחפשים אוטו גדול ומרווח אז שיהיה ג'יפ לא סטיישן..

יוגב

1997_mercedes-benz_brabus_tv12-1.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני צעיר ורווק ...וכן אני נוהג בסטיישן .למה -כי אני אוהב את הצורה ,לפי דעתי סטיישן יפה יותר מהסדן הבנאלית וגם בגלל הסיבה שיש מעט סטיישנים בארץ עושה את האוטו מיוחד יותר.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרוני אמר, עניין של שמרנות... לרוב הישראלים קשה לקבל חדשנות בזרועות פתוחות.

באופן אישי, כשיגיע הזמן, אם אצטרך - אין לי בעיה לקנות סטיישן....

029938-E.jpg

05810071990001LRG.jpg

LegacySpect.jpg

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני מת על סטיישן, והמונדיאו שלי הייתה 5 דלתות עם מרחב הטענה שפשוט דמיוני. יש לזה אין סוף שימושיות, ובסופו של דבר הרכב צריך לשמש אותנו, לא ?

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית אין שום בעיה עם סטיישן.

פשוט בינתיים אני לא צריך אחת...

כשיתעורר צורך (ילדים,עגלות וכו') אז תראו אותי נוסע בסטיישן. :-)

.All Imprezas are equal,some are more equal then others

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן בישראל יש את העניין של פוזה וסטיישן זה נחות וכאלה, ברור שסטיישן הרבה יותר שימושי אבל זה לא השיקול של הישראלי הבינוני, למי שיש ילדים משפחה ומטייל סטיישן זה הדבר אבל לך תמצא איתו חנייה בת"א

היום כבר הסטיישנים יפים והתנהגות סטיישן וסדאן הם כמעט זהות

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית אין שום בעיה עם סטיישן.

פשוט בינתיים אני לא צריך אחת...

כשיתעורר צורך (ילדים,עגלות וכו') אז תראו אותי נוסע בסטיישן. :-)

באחת כזאת למשל? :-)

2002_subaru_wrx.jpg

עם ההיכרות שלי עם הסיוויק (בניד פור ספיד) הייתי אומר שזה אוטו לא רע גם לסיבובים :wink:.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בפראג נדהמתי לגלות שדגם הסטיישן של הC5 נראה הרבה יותר טוב מהC5 הרגילה.

ועם כזה סטיישן אפשר לפתוח חברת הובלות קטנה :wink: .

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאותה סיבה שלא קנו את הפיאט מולטיפלה, לדוגמא. רב האוכלוסיה לא יודע להשתמש בשכל הישר בקבלת החלטות ונותן לשיקולים לא רלוונטים בעליל להשפיע על תהליך ההחלטה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מתנהגים הרבה יותר כמו האמריקאים מאשר האירופים. באירופה השילוב הנפוץ לרכב פרטי הוא דיזל-גיר ידני. בארץ וגם באמריקה אוהבים בנזין-אוטומטי. גם בענין הסטיישן אנחנו אדום-כחול-לבן.

בארץ ובארה"ב הסטיישנים היו נפוצים הרבה יותר בשנות השישים-שבעים. בילדותי היו דווקא הרבה מכוניות סטיישן בארץ, כשהקרם-דה-לה-קרם היה וולבו סטיישן ששמרה על מחיר באופן מטורף גם בהגיעה לגיל 20 (הרבה בזכות המשפחות ברוכות הילדים אך דלות המשאבים שנהנו משבעת מקומות הישיבה).

את מכונית הסטיישן בארץ ובאמריקה הרג המיניוואן, שנותן הרבה יותר. מי שמחפש היום אוטו בעל אפשרות הובלה של אנשים ומטען קונה מיניוואן. מי שמחפש אוטו לדברים אחרים קונה רכב סדאן. הסטיישן איבד במידה רבה את זכות קיומו.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, וגם לדעת רב האנשים בארץ (אפילו שכפי הנראה זה לא נראה כאן) הסטיישן באמת יותר מכוער בד"כ. נכון שיש דגמים של סטיישן שיותר יפים מהסדאן אבל לדעתי הם בודדים. וכמעט כל הסטיישנים שהבאתם-לדעתי הסדאן יותר יפה

וכמו שמישהו אמר פה-באירופה טיול זה טיול, לא כמו כאן שהמסקימום שמגיעים זה אילת, בגלל זה הם צריכים מקום ו"פרקטיות". בארץ אין כמעט לאף אחד צורך ביותר פרקטי מהסיבה הפשוטה שגם ככה אף פעם לא ממלאים את כל המקום, ומי שכבר צריך מקום קונה טנדר...(למה לא חשבת לשאול למה טנדרים פופולרים בקרב צעירים בארה"ב ופה רק בקרב חשמלאים וכו' ?

גם המגאן שלי יכולה להכניס 3 גופות בכיף, שזה הרבה יותר ממה שאני צריך (אני בד"כ לוקח גופות של אנשים גמישים

:wink: ) ככה שמבחינתי אין טעם להוסיף עוד כסף (או אפילו באותו מחיר) בשביל גרסה פחות יפה של אותו אוטו.

אבל כמובן שזה לא נגמר כאן-כנראה שהיבואנים בארץ קלטו שלסטיישינים אין שוק כאן ופשוט לא מביאים סטיישנים כמעט בכלל, אפילו של דגמים יותר יפים כי פשוט חבל על הסיכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות טנדר (גס יחסית,לא כל כך נוח ולא משפחתי בעליל) לסטיישן שהוא באמת מכונית משפחתית.

יכול להיות שזה רק אצלי אבל כשאני נוסע לאילת/טיול בצפון, ברוב הפעמים הסלון נאלץ להכיל חלק מהדברים.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית הצהרה: אני בעליהן הגאים של שני רכבי סטיישן (ואופנוע. הייתי חייב, לא קשור, אפשר להתעלם).

ואני ארכוש סטיישן כנראה כל שארית חיי. למה? כי:

1. היופי הוא בעיניי המתבונן. לטעמי סטיישנים יפות יותר (למעט מקרים חריגים. ע"ע קסנטיה).

2. את האופניים שלי אני יכול להתקין גם על סדאן. ילדים ועגלות אין לי. אבל כשאתה עושה את הקניות, אפילו הכי קטנות, זה פשוט תענוג לדעת שאתה לא צריך להתפתל כדי להכניס את השקיות והארגזים. יוצאים לטיול של יום שבת? להוציא צידנית מלאה וכבדה מסדרן לוקח 35 שנ'. מסטיישן לוקח 4 שנ'. נמדד בתנאי מעבדה. כל הכנסה והוצאה בסטיישן היא קלה ופשוטה יותר.

3. אין מה לדבר על יתרון קיפול המושב האחורי. ע"ע נק' 2.

4. סטיישן בטוחה יותר, כי שדה הראיה בה טוב יותר. ברוב הסטיישנים החלון האחורי נמוך יותר, ונותן זויות ראיה טובות יותר אחורה. זה מועיל כדי לא לרמוס ילד קטן בנסיעה לאחור, אבל זה מועיל גם בתמרון בחניון (כי אין תא מטען נעלם מהעין). כבונוס, בסטיישן מקבלים גם שתי חלונות צד שלישיים גדולים, ואלו הם המצילים הגדולים של רוכבי האופנוע, כי הם מספקים שדה ראיה שבסדאן לא קיים.

5. נהיגה אמרנו? אז חלוקת המשקל בסטיישן טובה יותר, ולכן התנהגות הכביש שלה טובה יותר.

6. מי שפוחד לחנות עם סטיישן בתא"א - הפתעה! קל יותר לחנות עם סטיישן! לרוב, הבדלי האורך מסתכמים בס"מ בודדים (ולא 5-10 ס"מ יקבעו אם תכנס לחניהאו לא, נכון?), אבל, שימו לב, לזכות הסטיישן עומד שדה ראיה טוב יותר. ע"ע נק' 4.

7. ניתן לראות שיצרניות הפאר וספורט מעניקות את החוד דווקא לסטיישן (אאודי הציגה את הRS6 כסטיישן, סובארו מתמחה בספורט-יוקרה-סטיישן).

8. לא נמדד ולא נבדק, ואין לי כל הוכחה מלבד השערה: מתוקף דלות שכיחותם, סטיישנים פחות גניבים? האם בגלל ששוק היד השניה שלהם יציב יותר ומושפע פחות מגחמות השוק הם שומרים על מחירם טוב יותר?

9.בקיצור: הסטיישן שימושי יותר, נוח יותר, בטוח יותר, הבדלי המחיר זניחים ולטעמי יפה יותר.

סטיישן הוא הבחירה שלי.

ורצוי שיהיה כתוב OUTBACK 3.0 מאחורה (עדין רחוק כלכלית, אך יבוא היום...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נראה לי שהסיבה העיקרית שסטיישנים לא נמכרים בארץ זה הקבעון, העדר והשמרנות.

בדיוק אותן סיבות שבגללן ה 1.6 האוטומטית עם 4 דלתות כל כך נפוצה.

הרי אפילו הטמבל ההכי גדול לא יכול לפספס את היתרון בשימושיות של סטיישן כשהוא יוצא למנגל עם המשפחה, או לחסוך בעלות ההובלה של תנור חדש.

תנור בילט-אין לא יכול להכנס לפתח תא המטען של רוב המשפחתיות עם 4 דלתות נקודה.

אז למה הוא לא קונה סטיישן? פשוט כי הוא מפחד שבסוף הוא לא יצליח למכור...

אני גדלתי עם סטיישן במשפחה, והצטערתי מאוד שהיום נראה שאין אף סטיישן שמוצעת בארץ ונכנסת לקבוצה 2 בשביל הליסינג. עם 2 ילדים ברור שזה הדבר האידיאלי שיעמוד לצד הראלי בחניה. נאלצתי להסתפק בגרסת 5 דלתות האצ'בק (וגם זה לא היה ברור מאליו בשביל הליסינג...)

ולאיציק - שניים מהמנהלים בחברה שלי נוסעים על החלום הרטוב שלך (ואני בהחלט מעריך אותם [גם] בגלל זה) מליסינג, אז יש לך למה לשאוף :-)

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5271 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...