Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל בלמים פיג'ו 208

פוסטים מומלצים

שלום

פיג'ו 208 מנוע 1.2 אטמוספרי (גיר רובוטי)

הרכב של בת הזוג שלי. לא מטפלת בו באופן מסודר. כשהתעניינתי ושאלתי על החלפת נוזל בלמים אין לה מושג על מה מדובר, אז אני מניח שהנוזל לא הוחלף שנים (אם בכלל)

רציתי לקחת את הרכב בעצמי למוסך ולהחליף. התקשרתי למוסך מורשה יבואן, והאם אמרו שזה לא משהו שהם עושים, רק אם יש תקלה או נזילה.

אציין שלא מזמן כשלקחה את הרכב לטיפול (במוסך אחר) אמרתי לה לבקש להחליף נוזל בלמים וגם שם הם אמרו לה שלא צריך.

זה מוזר לי. אני נוסע ב- VAG כל חיי ושם היצרן מנחה להחליף כל שנתיים

זה שונה בפיג'ו ? (אין ספר רכב)

אני יודע שזה משהו שמוסכים לא אוהבים, אבל עד כדי כך ...

ואם אכן יש להחליף, איזה מוסך אני צריך לחפש (בירושליים) שיסכים בטובתו לעשות את זה ?

עריכה אחרונה על ידי היו זמני בומבה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוזל סופח לחות עם השנים, חובה להחליף.
יש לרוקן את כל הצנרת - החל ממיכל המילוי, וכלה בקצות הצנרת בקליפרים.
מנסיון אישי, הדרך המסורתית היא המומלצת ביותר. וצריך בשביל זה שני אנשים. אחד שלוחץ על הדוושת בלם, ואחד שמרוקן מהניפל למיכל מיחזור. ותוך כדי - ממלאים נוזל במיכל. עד שמתחלף הנוזל בכל המערכת.
לא להסכים לריקון המיכל עם צינור, ולא להסכים לשימוש במשאבה שמחברים לניפל - מנסיון - נכנס בכך אויר למערכת. כל מוסך מכיר את השיטה הזו, ומי שמסרב - ללכת למוסך אחר. תשובת מוסך ברשת היבואן - תמוהה ואינה מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש במשאבה שמכניסה נוזל בלמים חדש בלחץ לתוך המיכל, ואז מרוקן נוזל ישן מכל קליפר לפי הסדר. 

אין צורך בשני אנשים ומובטח שלא ייכנס אויר.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 3.6.2024 בשעה 20:03, BassDriver כתב:

מוזר שהלחץ עובר דרך המשאבת ברקס
אשמח ללמוד - מה דגם המשאבה?

לא מוזר.
משאבת הבלם מאפשרת מעבר נוזל דרכה, כאשר הדוושה לא לחוצה אפשר לנקז באמצעות דחיפה בלחץ למיכל הנוזל (כפי ש-amosbmw מדגים) או באמצעות שאיבה מפטמת הניקוז בקליפר.
אפשרות שלישית היא הדרך שאתה מתאר: לפמפם דוושה ואז שואבים את הנוזל מהמיכל ודוחפים אותו לקליפר.
איך הגעת למסקנה שאוויר נכנס למערכת כאשר משתמשים במשאבה ?  ראית בועות אוויר זורמות בצינור מהפטמה אל המשאבה ?

עריכה אחרונה על ידי beatman1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך (בלי לציין שמות) עשו שימוש במשאבה.
הרגשתי ספוגיות בדוושה.
חזרתי, ניקזו עם פמפום על הדוושה, ונפתרה הבעיה. מסקנה - לא משאבה (או שעשו משהו לא נכון).
דבר נוסף, מהיכרות עם מבנה המשאבת בלם, יש שם אורינגים. לא אמור לתת לנוזל לעבור דרכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוזל הידרוסקופי כלומר סופח נוזלים עם הזמן, מומלץ להחליפו כל שנתיים שלוש. אם יש לך חוש טכני הפעולה להחלפת הנוזל יחסית פשוטה, לא צריך ציוד אם יש לך איש נוסף (חברתך למשל) שתעזור לך.

אתה פותח את הפתח ניקוז בכל קליפר ומבקש מהאדם שברכב לפמפם את הברקס, מתחיל מהקליפר שרחוק ביותר מהמודל ABS ומסיים בקליפר שהכי קרוב.

בין לבין כמובן לוודא את המפלס ושלא נכנס אוויר למערכת (שתמיד יהיה נוזל במיכל עודפים) יש סרטון מצויין לChrisFix על התהליך ביוטיוב.

נשמע לי קצת הזוי שמוסך לא רוצה לעשות את התהליך הנחוץ הזה אבל אני לא מופתע וזו אחת הסיבות המרכזיות, ביחד עם חסכון בכסף שבחיים לא אקח את הרכב למוסך לכל טיפול שאני יכול לבצע בעצמי, רוב המוסכים פשוט חותכים בכל פינה אפשרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...