Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המורה בשגגה הפילה את הטלפון של הילד בכיתה ו.האם על הבית ספר לפצות אותנו?

eladns

פוסטים מומלצים

אם תעשה משהו במכוון, אז לא תהיה לך עילה לפיצויים. 

אבל אם נהג ונוסע ישבו ברכב, ורכב אחר נכנס בהם, אז הנהג שנפגע ישא באחריות נזיקית, קרי תשלום פיצויים לנוסע. 

עריכה אחרונה על ידי חולה רכב#1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולה רכב אני ממליץ לך להפסיק לייעץ או לכתוב על נושאים שאתה לא מבין בהם, ויותר גרוע - מבין בהם בערך ועושה סלט שלם

אין קשר בין פלת"ד ששם מדובר באחריות מוחלטת ולכן שאלת האשם (בנזקי גוף בלבד) לא רלוונטית, לבין המקרה המתואר פה

כנ"ל לגבי מבחן האלמלא בהקשרים שהזכרת

אינני יודע מהיכן הידע שלך, אבל אם הוא מלימודי משפטים רשמיים - מומלצת חזרה יסודית. אם הוא מגוגל - אני שומר על זכות השתיקה

• אהבתי 3
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, sperial כתב:

למה המורה ״הופכת כיסאות״? לי זכור שזה תפקיד של התלמידים.

אכן תפקיד של התלמידים.

אך במקרה ותלמידים בכיתות נמוכות/תלמידים לא הרימו חלק מהכסאות המורה מרימ/ה

אחרת צוות הניקיון פשוט לא ינקה את הכיתה ולמחרת יהיה לך כיתה מסריחה ללמד בה.

לא ינקה. לרבות לא יפנה את הפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. זה על משקל אנחנו מנקים אבל לא עבדים.

מעבר לזה אני גם נגד שהמורה תעשה את זה. שיסמנו מי לא הרים ויענישו.
ילדים צריכים ללמוד להתייחס בכבוד גם למנקה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא טוען שהמנקים (או המורים) צריכים להרים את הכסאות, אבל לא לרוקן את הפחים בגלל שלא הכינו לך את כל הסט-אפ בדיוק כמו שאתה אוהב זה הגזמה פראית. הכסאות לא הפוכים בסוף היום - סבבה, אל תטתא סביב השולחן הזה או מצדי אפילו בכל השורה/טור הרלוונטיים. אבל לא לרוקן את הפח שנמצא כמה מטרים משם? מה נסגר, הוד מעלתך? 

זה סוג ההתנהגות שאופייני לאיגודי עובדים, לא לבני אדם פרודוקטיביים הפועלים בתוך חברה מתוקנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, avargel כתב:

חולה רכב אני ממליץ לך להפסיק לייעץ או לכתוב על נושאים שאתה לא מבין בהם, ויותר גרוע - מבין בהם בערך ועושה סלט שלם

אין קשר בין פלת"ד ששם מדובר באחריות מוחלטת ולכן שאלת האשם (בנזקי גוף בלבד) לא רלוונטית, לבין המקרה המתואר פה

כנ"ל לגבי מבחן האלמלא בהקשרים שהזכרת

אינני יודע מהיכן הידע שלך, אבל אם הוא מלימודי משפטים רשמיים - מומלצת חזרה יסודית. אם הוא מגוגל - אני שומר על זכות השתיקה

הבנתי איפה הבעיה. 

הנושא סטה לכיוון מסוים כדוגמה ששאל @Night Driver , אם גרמתי למישהו בלבול, אני מתנצל. 

אכן, גלשתי לתחום הפלת"ד שזה נושא בפני עצמו, כדי לענות על שאלתו של המשתמש המכובד. 

לגבי השאר, ברור שישנו קש"ס ברשלנות, אחרת אין רשלנות, ומבחן האלמלא הוא המבחן העיקרי בקש"ס עובדתי. 

ועל נושא זה כתבתי בהתחלה. 

לגבי הרמת הכיסאות, מעולם אך מעולם, לא שמעתי על מורה שהרים בעצמו את הכיסאות. 

ואני בא ממשפחה של 7 נפשות עם פערי גילאים, כך שמערכת החינוך עודנה כמו שהייתה לפני 20 שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

למה המורה ״הופכת כיסאות״? לי זכור שזה תפקיד של התלמידים

זו אולי שאלה חינוכית אבל לא רלוונטית לאחריות.

זה לא שהמורה עשתה משהו שאין לה הכשרה לבצע ואז ניתן להאשים אותה בכך שגרמה נזק כי עשתה משהו שאין לה סמכות וידע לעשות.

אפשר להפליג בתיאוריות ולטעון שלא היתה לי סיבה לעשות זאת, הילד עוד היה בכיתה והתארגן, והיה אמור להרים בעצמו את הכיסא בסיום, והיא היתה לחוצה ומיהרה, אז היא החליטה לזרז עניינים ומתוך חפזון לא וידאה שלא מונח עליו שום דבר. זה בעיקר שמור לתוכניות טלויזיה...

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Derish כתב:

אני לא טוען שהמנקים (או המורים) צריכים להרים את הכסאות, אבל לא לרוקן את הפחים בגלל שלא הכינו לך את כל הסט-אפ בדיוק כמו שאתה אוהב זה הגזמה פראית. הכסאות לא הפוכים בסוף היום - סבבה, אל תטתא סביב השולחן הזה או מצדי אפילו בכל השורה/טור הרלוונטיים. אבל לא לרוקן את הפח שנמצא כמה מטרים משם? מה נסגר, הוד מעלתך? 

זה סוג ההתנהגות שאופייני לאיגודי עובדים, לא לבני אדם פרודוקטיביים הפועלים בתוך חברה מתוקנת.

כשאני ניגש למכרז יש למכרז תנאים ואלה חלק מתנאי המכרז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בודק עם בית הספר האם יש ביטוח ומנסה (ורק בגלל שחוייבת על 240 שקל ממש לא מזמן).

אם אין ביטוח הייתי משלם וזהו.

אם לא היו דורשים ממך 240 ש"ח על הספסל, כנראה שלא הייתי פונה לבית הספר אבל כן מנהל שיחה עם המורה להבין מה היה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Night Driver כתב:

כשאני ניגש למכרז יש למכרז תנאים ואלה חלק מתנאי המכרז.

גישת הראש קטן/הסתדרות הזאת היא בדיוק מה שהתכוונתי אליו ב-we don't do windows. אני מכיר אותך מספיק שנים בפורום כדי לדעת שאתה לא מהאנשים האלה, כך שנסיון ההטרלה אינו מובן לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ניגש למכרזים כאלה וכשלקוח מבקש הצעת מחיר אני תמיד בודק מה הוא באמת צריך ומציע את מה שצריך עם פירוט ההבדלים.

אבל במכרזים מהסוג הזה מצויין מפורשות איך הכיתה צריכה להיות וכשאתה מתחרה על מחיר (כשגם המתחרים שלך וגם אתה משלמים את אותו שכר המינימום לעובדים) חלק מהמודל העסקי זה להיריך כמה כיתות בחודש לא צריך לנקות.

אין לך מושג בכמה מכרזי ביצוע בארץ ההצעות בנויות על רווח מהחריגים 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Derish כתב:

גישת הראש קטן/הסתדרות

לא בטוח שזו הסיבה היחידה להנחיה.

יש פה גם ענין חינוכי. לא סביר שיהיה ילד שלא אכפת לו שלא מנקים אצלו, ישאיר תמיד את הכסא לא הפוך, ו״הריבוע״ שלו ישאר מלוכלך. יש פה אחריות אישית לצד אחריות קבוצתית. כולם אחראים לכך שהכיתה תהיה במצב שניתן יהיה לנקות את כולה, ולא יהיה מצב שהמנקים מנקים שולחן כן שולחן לא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...