Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למישהו יש הכרות עם מכשירי דפיברילטור?

Be roo

פוסטים מומלצים

זו אותה ערכה שציין לב טוב ובקישור שהבאתי מחיר ערכה של אלקטרודות וסוללה למכשיר הזה.

אגב, לא הייתי מנסה לייבא את הערכה, קבלת האישור למכס תעלה עוד מאות שקלים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אהיה "מעט" לא מקובל.

בניגוד לפרסומים הרבים, דפיברילטור לא יעיל בכל סיטואציה של בעיה לבבית.

הוא יעיל במקרים שלאדם יש הפרעת קצב לבבית ספציפית מסוג פרפור חדרים (מסכן חיים).  אולי (אך אינני בטוח בכך) יעיל גם במקרים של הפרעת קצב על-חדרית (טכיקרדיה על-חדרית /SVT שהיא הפרעת קצב שכיחה אך לרוב אינה מהווה סכנת חיים).

בכל בעיה לבבית אחרת, הדפיברילטור אינו עוזר. אפילו מפריע מאחר והוא מצריך הפסקת החייאה לצורך "אבחון מצב החולה".

בעקבות כך, אני מציע לכם לשקול פעם נוספת האם אתם באמת רוצים לקנות דפיברילטור.

אם אתם באמת רוצים לעזור במקרה של אדם בבניין שזקוק לעזרה רפואית, ההמלצה שלי היא ללכת לעשות קורס החייאה (לעיתים הוא גם מוצע חינם). הוא גם ילמד אתכם איך לתת עזרה ראשונית (עד להגעת מד"א) במגוון של מקרים, כגון :תינוק נחנק, פרכוס (לא לשבור לו את השינים !!) ועוד.

למען הסדר הטוב -> אינני טוען שזה מכשיר מיותר כלל אלא שההבטחות והפרסומים שאנחנו חשופים אליהם, אינם חושפים את האמת לגבי יכולותיו המוגבלות אלא מפארים אותו בתור מכשיר כל-יכול לכל סיטואציה של בעיה לבבית וזאת במטרה שתשלמו על פנטזיה.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא - תבחין בין דפיברילטור חצי אוטומטי* שזה המכשיר שעליו מדובר, לבין דפיברילטור המשמש צוותי רפואה.

כפי שכתבת, הדפיברילטור החצי אוטומטי משמש לטיפול במה שנקרא ״הפרעות קצב חדריות מהירות״ - טכיקרדיה חדרית או פרפור חדרים. אחרי הפעלת המכשיר וחיבורו לחולה הוא מנתח את האק״ג, ורק אם מזהה הפרעה מסוג זה ממליץ על מתן מכת חשמל. הפרעות קצב ״על חדריות״ בדרך כלל אינן מסכנות חיים באופן מיידי, המטופל בהכרה ועל כן אין לתת לו מכת חשמל אלא כאשר זה הטיפול הנדרש והתנאים בשלו (החולה הורדם). עם זאת, לפחות בחלק מהדגמים, המכשיר מאפשר לצוות לאבחן את מצבו של החולה. זאת לעומת דפיברילטור הנמצא בידי צוות רפואי שמאפשר עוד כמה פעולות.

*חצי אוטומטי ולא אוטומטי, כי נדרשת פעולה אקטיבית של המפעיל (לחיצה על כפתור) לצורך מתן מכת חשמל, אחרי שהומלצה על ידי המכשיר.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.11.2023 בשעה 06:24, sperial כתב:

לגבי האלקטרודות - מדובר בפריט חד פעמי לא זול

לפני 10 שעות, sperial כתב:

רק תביאי בחשבון שהפדים ממש לא עולים פרוטות

להגיד את זה פעמיים לא תמיד הופך את זה לנכון :-)

לי יש דפיברילטור של פיליפס (אחד מהדגמים הנפוצים בארץ) - מדבקות חדשות זה בסביבות ה 300 ש"ח, כמה גרושים לפה או לשם תלוי במבצעים.

@Be roo אני לא מכיר בטריה "משנית", כל הדפיברילטורים שבדקתי לפני שקניתי באים עם הנחיה להחליף מדבקות כל שנתיים-שלוש, וסוללה כל חמש-שבע (בערך 1000 ש"ח לסוללה - כמו הכפות, תלו במבצעים). העסקה שהציעו לכם מיותרת לדעתי, אבל כן חשוב לדאוג להדרכות שוטפות, פעם בשנתיים-שלוש, כיון שדיירים מתחלפים, שוכחים, וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, guya72 כתב:

אני אהיה "מעט" לא מקובל.

בניגוד לפרסומים הרבים, דפיברילטור לא יעיל בכל סיטואציה של בעיה לבבית.

הוא יעיל במקרים שלאדם יש הפרעת קצב לבבית ספציפית מסוג פרפור חדרים (מסכן חיים).  אולי (אך אינני בטוח בכך) יעיל גם במקרים של הפרעת קצב על-חדרית (טכיקרדיה על-חדרית /SVT שהיא הפרעת קצב שכיחה אך לרוב אינה מהווה סכנת חיים).

בכל בעיה לבבית אחרת, הדפיברילטור אינו עוזר. אפילו מפריע מאחר והוא מצריך הפסקת החייאה לצורך "אבחון מצב החולה".

בעקבות כך, אני מציע לכם לשקול פעם נוספת האם אתם באמת רוצים לקנות דפיברילטור.

אם אתם באמת רוצים לעזור במקרה של אדם בבניין שזקוק לעזרה רפואית, ההמלצה שלי היא ללכת לעשות קורס החייאה (לעיתים הוא גם מוצע חינם). הוא גם ילמד אתכם איך לתת עזרה ראשונית (עד להגעת מד"א) במגוון של מקרים, כגון :תינוק נחנק, פרכוס (לא לשבור לו את השינים !!) ועוד.

למען הסדר הטוב -> אינני טוען שזה מכשיר מיותר כלל אלא שההבטחות והפרסומים שאנחנו חשופים אליהם, אינם חושפים את האמת לגבי יכולותיו המוגבלות אלא מפארים אותו בתור מכשיר כל-יכול לכל סיטואציה של בעיה לבבית וזאת במטרה שתשלמו על פנטזיה.

לא יודע מאיפה שאבת את זה. 

עברתי קורס החייאה גם מאיחוד הצלה וגם ממד"א, בשניהם ההנחיה היא לחבר את הנפגע כמה שיותר מהר לדפי. 

*כשיש ספק - אין ספק!

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Fazer כתב:

העסקה שהציעו לכם מיותרת לדעתי, אבל כן חשוב לדאוג להדרכות שוטפות, פעם בשנתיים-שלוש, כיון שדיירים מתחלפים, שוכחים, וכו'

אני איתך, אבל הדיירים חלוקים. בעיקר המבוגרים יותר חושבים שזה שווה, שיש אפקליציה שתזמן להם מישהו שיעזור. והיות והתשלום החודשים פר דירה הוא זניח הם מתעלמים מהעובדה שזו פשוט עסקה לא כדאית.

החוזה כן כולל הדרכה לדיירים חדשים כל כמה זמן (לא שזה הופך את העסקה לטובה בהרבה, הדרכות לא בעיה להשיג). אני תוהה אם הוא כולל תזכורת מצידם שצריך אותה...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, לב טוב כתב:

עברתי קורס החייאה גם מאיחוד הצלה וגם ממד"א, בשניהם ההנחיה היא לחבר את הנפגע כמה שיותר מהר לדפי. 

זה גם מה שאני עברתי.

להדיוט אין דרך לאבחן האם הדפיברילטור יעיל או לא, המכשיר עושה זאת עבורך. אם אין טעם לתת שוק, הוא אומר להמשיך בהחייאה.
אז בהעדר איש מקצוע ומכשירי ניטור, לחבר, לעקוב אחרי ההוראות והמכשיר יפעל לפי הנדרש. 

נכון שלהפסקת החייאה לכמה שניות אבחון יש מחיר, אבל כנראה שהסטטיסטיקה הוכיחה שהוא שווה עבור המקרים שבהם המכשיר כן יכול לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

גיא - תבחין בין דפיברילטור חצי אוטומטי* שזה המכשיר שעליו מדובר, לבין דפיברילטור המשמש צוותי רפואה.

AED -> חצי אוטומט

לפני שעתיים, לב טוב כתב:

לא יודע מאיפה שאבת את זה. 

אני "סתם" אח מוסמך שגם עובר הכשרות/ הדרכות  ACLS מדי פעם. ופה ושם השתתף בהחייאות (חלקן מוצלחות וחלקן לא)

לפני שעתיים, לב טוב כתב:

אמנם זאת ההנחיה, אך יש כאן סוג של טרייד-אוף בין בזבוז זמן לבין אבחון במצב בו הדפיברילטור אכן עוזר.

שים לב שלא שללתי חלוטין את הנושא אלא חידדתי שיש כאן הרבה הבטחות באויר.

לפני 16 דקות, Be roo כתב:

נכון שלהפסקת החייאה לכמה שניות אבחון יש מחיר, אבל כנראה שהסטטיסטיקה הוכיחה שהוא שווה עבור המקרים שבהם המכשיר כן יכול לעזור.

באותם מקרים בהם יש הפרעות קצב לבביות בהם הדפיברילטור עוזר - הוא אכן עשוי להציל חיים. אינני טוען שלא.

אני טוען שמאחר ונכנסו לזה הרבה אינטרסים כלכליים (ראה דוגמא הצעת מחיר של פות"ש), אז בעלי האינטרס הכלכלי "מנפחים" את היכולות המוגבלות של הדפיברילטור ולכן אנשים רוצים (ורצים) לקנות את המכשיר מתוך אמונה שגויה שהוא יעזור בכל סיטואציה

לפני 16 דקות, Be roo כתב:

להדיוט אין דרך לאבחן האם הדפיברילטור יעיל או לא, המכשיר עושה זאת עבורך. אם אין טעם לתת שוק, הוא אומר להמשיך בהחייאה

סתם דוגמא אמיתית מלפני שבוע : אדם שנחנק לאחר שבלע יותר מדי אוכל. בין השאר, גם חובר לדפיברילטור (זה חלק מפרוטוקול החייאה).

בינתיים הוצאנו לו את האוכל שהוא סתם איתו את הפה והוא חזר לנשום (עדיין לא בהכרה).

הדפיברילטור "מאבחן" שאין צורך במתן שוק. יש להמשיך בעיסויי לב/ החייאה.

בחייאת רבאק - לפחות שיכניסו לתוכנית המפגרת של המכשיר שאם יש לו דופק (קצב סינוס) תקין  - אין צורך לבצע עיסויים (עלולים לשבש קצב לב תקין ואז הוא באמת יזדקק להחייאה ).

עריכה אחרונה על ידי guya72
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@guya72 ברור לחלוטין שהזמן עד מתן מכת החשמל קריטי, אחוזי החייאה מוצלחת נגזרים ישירות ממנו (כשמדובר על ארועים לבביים, כאלה עם  shockable rhythm) לכן המחשבה העקרונית להחזיק מכשיר בבית דירות גדול (בדומה למקום ציבורי) נראית הגיונית, אם כי אין לי מקורות לגבי כמה שימוש באמת נעשה במכשירים האלה במציאות.

@Fazerאני לא יודע האם 300 ש"ח זה מעט או הרבה, ואני לא מכיר את תחשיבי עלות החזקת המכשיר או חישובי עלות תועלת שלו. רק מזכיר שצריך להכניס את ההוצאה לתחשיב, בדיוק כפי שכשאתה רוכש רכב עליך להביא בחשבון עלות החלפת שמן.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי לבנין שלנו ול 2 בניינים סמוכים דפי ישירות ממד"א כולל הדרכה

במחיר של 2925 ש"ח ליחידה. מד"א לא מחייבים מע"מ וגם מסבסדים קצת את המכשיר.

לפי מה שנאמר לנו אין פרוטוקול תחזוקה למכשיר.

כשהסוללה נדרשת החלפה המכשיר מצפצף ומתריע.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, teyal כתב:

לפי מה שנאמר לנו אין פרוטוקול תחזוקה למכשיר

מעניין - מאיזו חברה ואיזה דגם המכשיר שסופק לכם?

מהבדיקות שאני עשיתי לפני שרכשתי לכל הדפיברילטורים האוטומאטיים מהפירמות המוכרות יש פרוטוקול תחזוקה מוגדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו חוברת ההדרכה של המכשיר.

עד כמה שאני מבין ההמלצה היא לבדוק את נורית הבקרה פעם בשבוע. להבנתי הסוללה היא לק מערכת המדבקות, כך שהיא מוחלפת עם תפוגת התוקף של הערכה או לאחר שימוש במכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתה צוחק, אבל היסטורית דפיברילציה החלה בשנות ה-50 עם מכשירי זרם חילופין, בעלי יעילות מוגבלת. כבר 60 שנה שנעשה שימוש בזרם ישר, כיום מקובל זרם בעל 2 פאזות, כלומר כיוון אחד ואז היפוך הקטבים (פנימי במכשיר). ויש גם דפיברילטורים מושתלים שזה עולם בפני עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...