Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למישהו יש הכרות עם מכשירי דפיברילטור?

Be roo

פוסטים מומלצים

הבנין רוצה לקנות מכשיר.

הועד מצא הצעה מוזרה של תשלום חודשי קבוע של 220שח לחוזה של 6 שנים שכולל:

16.    שלוש תחזוקות חובה לפי הוראות יצרן: כל שנתיים מהתקנת המכשיר, כולל:  החלפת אלקטרודות וסוללת ליתיום מיוחדת 9v, בדיקת תקינות המכשיר לפי המלצת היצרן והנפקת אישור תקינות המכשיר לוועד הבית (הערה – התחזוקה אינה כוללת החלפת סוללה ראשית שמשך חייה לפי היצרן – 7 שנים)
17.    להפעיל מוקד 24/7 לטיפול בתקלות המכשיר (ככל שתהיינה בהתאם לחיווי נורית הבקרה) – כולל לקיחת המכשיר לתיקון והחזרתו לבניין כשהוא תקין ומוכן לפעולה
18.    להחליף אלקטרודות אחרי ביצוע החייאה באמצעות הדפיברילטור כנדרש
19.    לבצע שלוש הדרכות  ריענון פרונטליות בבניין (אחת לשנתיים) על ידי פראמדיק/חובש מוסמך, לכל המתנדבים והדיירים, כולל תרגול עם סימולטור ובובת תרגול וריענון אופן השימוש באפליקציית החרום להזעקת המתנדבים (הראשונה בסמוך להתקנת המכשיר)
20.    לבצע בהתאם לצורך הדרכות ריענון בזום בעיקר לדיירים חדשים ואלו שיהיו מעוניינים לפי בקשת וועד הבית.  
21.    לעדכן מידי תקופה את המתנדבים בבניין בעדכונים וחידושים בתחום ההחייאה
22.    לספק מענה לשאלות וועד הבית או הדיירים בנושאי ההחייאה
23.    להעמיד בשים לב לאמור בסעיפים 24 ו-29 להלן מכשיר החייאה חלופי ככל שיידרש בתוך פרק זמן סביר שגילו לא יעלה על גיל המכשיר הקודם לאותו מועד

כל מי שיצא לי להכיר שקנה, שילם סכום חד פעמי, קיבל הדרכה וזהו.

התחזוקה היחידה היא קנית מדבקות חדשות אחרי השימוש.

מתנדבת מד"א שדיברתי איתה טענה שהסוללה מחזיקה שנים

וההדרכות הן נחמדות אבל לא הכרחיות, היתרון של המכשיר זה שהוא נותן הוראות.

אבל אין לי נסיון, לא יצא לי לתפעל במקרה לחץ ובטח לא הכרות עם התחזקוה הדרושה.

אשמח לתובנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סוג העסקה לא מוכר לי, והעלות נשמעת גבוהה מאוד, לדעתי במחיר הנדרש ל-6 שנים תוכלו לקנות לפחות 3-4 מכשירים. נסו לקבל עוד הצעות נגדיות.

תפעול המכשיר פשט מאוד, כשהתחילו עם המכשירים האלה לפני כ-25 שנים נתנו לילדים בכיתה ו' להפעיל את המכשירים על בובות, בלי שום הדרכה הם נתנו מכת חשמל תוך פחות מ-2 דקות. הוראות ההפעלה מצויירות על המכשיר ב-3 שלבים פשוטים.

למדבקות אכן תוקף מוגבל, הן ספוגות בג'ל מוליך ואם הוא מתייבש היעילות נפגעת. לכל חברה מחבר שונה, כך שצריך לקנות את המדבקות מאותו יצרן, אבל מדובר בפעם בכמה שנים.

קורס החייאה תקופתי של כמה שעות כדאי לעשות אחת למספק שנים בלי קשר להמצאות דפיברילטור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי העסקה הזו נשמעת יקרה באופן מוגזם.

אני מתנדב במד"א ומחזיק דפיברילטור שמד"א סיפק לי. יצא לי להשתמש בו כבר פעמיים והשימוש באמת פשוט ולא דורש שום ניסיון קודם.

מאוד מומלץ לעבור קורס החייאה, כי דפי לבד לא מספיק. יש המון קורסים כאלו בשוק ונראה לי שעלות של דפיברילטור + קורס יהיו זולים מהצעת המחיר שקיבלתם.

הסוללה של הדפי מחזיקה שנים. מספיק להעיף מבט אחת לשבועיים בנורית הביקורת כדי לוודא שהסוללה תקינה. 

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות, אני אחדד את השאלה:
מישהו שרכב מכשיר עבורו או לבנין, נתקל באיזשהו פרוטוקול תחזוקה שכולל:

1. החלפת סוללה (הם לא מדברים על הסוללה הראשית של המכשיר שמחזיקה 7 שנים, אלא על איזו סוללת ליתיום 9V)
  2. החלפה של האלקטרודות/המדבקות גם אם לא עברו שימוש

האם משיהו חווה תקלות כלשהן? (ברו שכל מכשיר יכול להתקלקל, השאלה היא התכיפות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנקל שלי.

אישתי מתנדבת באיחוד הצלה.

והיא יוצאת לא פעם להדרכה (כמובן בהתנדבות) לוועדי בתים שרכשו דפי דרך איחוד הצלה.

היא (ושאר חבריה) גם מדריכה בהתנדבות לכל מי שרוצה קורס עזרה ראשונה בסיסי (4 שעות) שנקרא "משפחה בטוחה"

(אנחנו מחדרה. אני יודע שאצלם ספציפית בסניף הקורס מועבר בחינם לגמרי לא יודע בשאר הסניפים)

ככה שלפני שרוכשים את הדפי.

תכנס לאתר של איחוד הצלה ותשווה מחירים.

אם אני לא טועה דפי שלם עולה כ3000-4000 שח.

מדבקות עולות כמה מאות

סוללה פחות מ1000 שח 

אבל רצוי לוודא שקונים דפי שניתן להחליף בו סוללה. לא בכל אחד אפשרי

אל תתפוס אותי במחירים. זה מזיכרון בלבד.

עריכה אחרונה על ידי om2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אמינות - סה״כ מדובר במכשיר יחסית פשוט שמיוצר בסטנדרטים של ציוד רפואי (שהם גבוהים מאוד), ובשימוש המתוכנן ייעשה בו שימוש פעם באף פעם. מה שכן, ייתכנו ריקולים כך שצריך להיות ערני. אני לא מכיר את הנוהל לגבי AED (כך הוא קרוי), אבל יש לי יסוד להניח שהיבואן מחזיק רישום של הלקוחות ומודיע להם אם יש צורך בביצוע תיקון או החלפה.

לגבי האלקטרודות - מדובר בפריט חד פעמי לא זול, ולא הייתי משחק עם תאריכי התפוגה, את לא רוצה שבמצב חירום המכשיר לא ייקרא נכון את קצב הלב או לא ייתן מכת חשמל.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי קונה דרך שח"ל או נטלי מכשיר אחד ותולה אותו במקום שידוע לכולם אך מוחבא מגנבים (ארון חשמל, קומה אחרונה) שכולם ידעו שיש כזה והיכן. זה עולה 4000 שח בערך ואולי יש סוללה שצריך להטעין או להחליף. אם מישהו השתמש - יש לבצע תחזוקה משקמת למכשיר (ולחולה...). ההצעה שפרסמת פה מוגזמת לדעתי

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה - בדקתם איפה יש מכשירים באיזור? Defi.co.il אולי אתם מכוסים מסביבכם.

וזה נשמע ממש יקר. כמו סוג של תוכנית ביטוח סופר מקיף ושירות מקיף כזאת, זה מכסה הכל הכל אבל במחיר הזוי. החברה תהיה עוד שנתיים? יהיה אפשר לבטל את התשלום עוד שנה שנתיים ושיקחו את המכשיר?

אגב, מה קורה אם המכשיר נגנב/נחבל? בסכומים כאלה זה צריכים לעשוץ ביטוח מקיף בלי השתתפות עצמית... נגנב, שיביאו חדש.

נניח נגנב - מפסיקים לשלם באותה נקודה? מחוייבים לקנות מהם מכשיר חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מתקן שאליו מכניסים את המכשיר והוא נפתח מרחוק על ידי מד"א לפי קריאה. אני חושב - אבל לא בטוח - שאפשר להתקין גם בבתים פרטיים. בכל מקרה כדאי שהמכשיר יהיה נעול עם מנגנון שמאפשר שחרור מהיר על ידי אדם מוסמך או מזוהה, ויתרון של מנגנון השחרור המרכזי הוא גם הודעה לשירותי ההצלה להזעקת צוות, שבמקרה החייאה זה הדבר הראשון שיש לעשות.

הייתי בודק את האופציות מול מד"א או איחוד הצלה. 

לגבי הסוללה - ממה שאני מכיר מדובר בסוללה ראשונית, לא סוללה נטענת. בסופו של דבר מדובר במכשיר שהשימוש שייעשה בו, אם בכלל, יהיה נדיר מאוד, ואורך החיים של סוללה ראשונית הרבה יותר גדול מזה של סוללה נטענת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עכשיו עם אישתי.

אם מישהו מאיזור השרון - חדרה- נתניה- חריש.

רוצה לקנות דפי, תצרו איתי קשר לפני הקניה ואז היא תוכל לסדר לכם  הדרכה של החיאה ושימוש בדפי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על המידע.

כמו שחשבתי, החוזה הזה נראה מיותר לגמרי, סתם התחייבות ל-6 שנים (כאשר יש חברות שגם כך מספקות 5 שנות אחריות), שבסופן משלמים מחיר של 3 מכשירים עבור החלפת סוללה שלא ברור יעודה, החלפת מדבקות שעולות גרושים, ואפליקצית זימון מתנדבים.

בהחלט לא עסקה שווה, נקווה שהדיירים יחשבו דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תביאי בחשבון שהפדים ממש לא עולים פרוטות. בדקתי באתר אמריקאי - הפדים של המכשיר שציין @לב טובעולות מעל $200 (בארה"ב, כן? כאן תשלמי מחיר ישראלי. הערכה הזו כוללת גם סוללה). יש מכשירים שהפדים שלהם עולים הרבה פחות, נראה שמדובר בשיקול בבחירת המכשיר. להביא בחשבון את משך תוקף הפדים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כנראה תלוי בדגם, ראיתי כאלה שעולם 270 ש"ח. 

גם במחיר כפול, זה עדיין לא מצדיק תשלום חודשי 220 שח בשביל להחליף פדים פעם בשנתיים (כשבחלק מהמכשירים בכלל לא בטוח שצריך להחליף אלא לאחר שימוש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

15840 שקל לדפיבילטור זו הגזמה.

נראה לי שערכה הזו הכי טובה.

https://shop.1221.org.il/product/דפיברילטור-heartsine-ארון-מותאם-תיק-מער/

אם אתם בקטע של לחסוך, אפשר לקחת את הערכה בלי תיק מע"ר ולקחת את התיק שהם מוכרים ב170 שקל. יוצא 4040 שקל לערכה בלי תיק מע"ר ותיק עזרה ראשונה

הבעיה שאין להם פדים לדפי הזה אלא רק ללייפ ליין. וממה שראיתי במרשתת זה באזור ה230 דולר לפדים למה שצירפתי פה..

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...