Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה בגיר dsg - סיאט לאון 2014 - gearbox error

pashok.tr
שימו לב! השרשור הזה בן 352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אני בעלים של סיאט לאון 2014 יד ראשונה, הרכב עבר כ174000 ק״מ מנוע 1.2.

בימים האחרונים אני חווה ברכב תקלה שקורת רק בהנעה של הרכב אחרי מספר שעות שהוא לא היה מונע (לפחות חצי יום). 

בעת הפעלה של הסוויץ' כאשר המחשב עושה בדיקה לפני ההנעה, פתאום מופיעה תקלה gearbox error ולא רשום יותר מזה כלום.

עם מעבירים להילוך d זה ישר מגיע להילוך d2 ולא מעביר הילוכים - גם לא כשעוברים למצב ידני.

אם עוצרים ומכבים מנוע לדקה ומניעים שוב התקלה נעלמת וכאילו לא קרה שום דבר - נוסע נפלא.

לפני יומיים עשיתי טיפול לרכב ושם בבדיקה של מחשב התקלה לא הופיעה. (לא במוסך יבואן - מוסך מורשה שמתמחה ברכבי vag).

אמרו לי שאולי יש בעיה במוח גיר - מכטרוניק.

יש למישהו המלצה למוסך גירים באזור חיפה - צפון שאמינים?

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ArikB כתב:

יכול להיות שזו תקלת המיקרוסוויץ' בידית הילוכים? 

אין קשר.

פות"ש - מניסיוני נשמע שמדובר במכטרוניקס.

באיזור שלך הייתי ממליץ על מוסך ENERGY בקריות. בהצלחה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, לאחר מספר ימים שכן הצלחתי לנסוע ברכב כשהתקלה היתה נעלמת, בזמן נסיעה פתאום נדלקה שוב התקלה והפעם נעלמו הילוכים אי זוגיים.

עצרתי בצד וכיביתי מנוע, הנעתי מחדש והתקלה נעלמה והמשכתי לנסוע רגיל.

לקחתי את הרכב למוסך לבדיקה ושם בבדיקה של מחשב אמרו לי שיש בעיה במחשב גיר וצריך להחליף אותו. החלפתי למחשב גיר משופץ.

הרכב נסע נהדר ואפילו יותר טוב במשך יומיים,

היום בזמן נסיעה פתאום נדלקה תקלה בabs ותקלה בesc ( בקרת יציבות) לא היה ניתן לתת גז בכלל ולא היו הילוכים בכלל. עצרתי בצד וכיביתי מנוע.

בנסיון הנעה לא היה ניתן להניע בכלל כי המחשב לא זיהה שיש בכלל גיר, היתה הודעה להעביר להילוך p או n למרות שהידית היתה על p.

בקיצור גררתי את הרכב למוסך נראה ביום א מה יגידו.

נראה לי שזה קשור למחשב גיר שוב או שלא תיקנו טוב, מוזר מאוד צירוף המקרים.

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול איפה המוסך שביצעת את ההחלפה?

ככלל, תמיד עדיף חלק חדש ולא משופץ. "משופץ" זו מילה כללית מדי ואתה לא יודע מה עבר עליו לפני שהוא הגיע אליך.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבודה בוצעה במוסך מורשה של משרד התחבורה, לא מורשה יבואן. לא אפרט את שם המוסך.

בכול מקרה אתמול בדקו את הרכב ומסתבר שהמחשב גיר הוא זה שגרם לבעיה והוא הוחלף כי יש אחריות.

לגבי הרכבה של חדש, אז כמובן שהייתי מאוד שמח לבחור בהרכבה של חדש אבל מה לעשות שהמחיר הוא מאוד יקר וזה לא תמיד משתלם ביחס של מחירון הרכב למחיר החלק. 

הייתי גם מעדיף לעשות את כול הטיפולים ברכב אצל היבואן אבל שוב כשהמחירים פי 2 או אפילו 3 ממחיר במוסך מורשה יבואן אחר שמתמחשה באותו סוג הרכב. לצערי זה לא תמיד אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, pashok.tr כתב:

העבודה בוצעה במוסך מורשה של משרד התחבורה, לא מורשה יבואן. לא אפרט את שם המוסך.

בכול מקרה אתמול בדקו את הרכב ומסתבר שהמחשב גיר הוא זה שגרם לבעיה והוא הוחלף כי יש אחריות.

ממש ממש לא כוונתי. אני ממש לא חושב שהיית צריך לעשות את העבודה אצל מוסך יבואן - מוסך יבואן אינו הבטחה לאיכות העבודה,

ובדרך כלל ההפך הוא הנכון (ראה פה פוסטים על שירות של יבואן רכבי קבוצת פולקסווגן). אני רק מסתקרן משום שיש המון מוסכים שהם

מומלצים לרכבי פולקסווגן גם כאן בפורום וגם בהרבה קבוצות בפייסבוק שהם הוגנים גם במחיר וגם נותנים עבודה ברמה גבוהה.

לכן היה לי חשוב שתלך לאחד המוסכים המומלצים האלה כדי לבצע את העבודה ולא סתם מוסך גנרי שמקבל את כל סוגי הרכבים ויעשה לך עבודה

שלא תהיה טובה - כמו בדיוק מה שקרה לך כאן.

לפני 3 שעות, pashok.tr כתב:

לגבי הרכבה של חדש, אז כמובן שהייתי מאוד שמח לבחור בהרכבה של חדש אבל מה לעשות שהמחיר הוא מאוד יקר וזה לא תמיד משתלם ביחס של מחירון הרכב למחיר החלק. 

הייתי גם מעדיף לעשות את כול הטיפולים ברכב אצל היבואן אבל שוב כשהמחירים פי 2 או אפילו 3 ממחיר במוסך מורשה יבואן אחר שמתמחשה באותו סוג הרכב. לצערי זה לא תמיד אפשרי.

הזול עולה יקר. אתה מרכיב חלק משופץ שאתה לא יודע מה עשו לו ומי נגע בו ב-20% פחות מחיר, זה נכון. אבל הנה, הרכבת אותו וכבר אחרי כמה ימים (אפילו לא שבוע!)

כבר נתקעת עם הרכב שוב והמוסך הודה שאותו חלק משופץ הוא זה שגרם לתקלה. אז החליפו לך שוב, נכון, אבל מי אומר שזה לא יקרה עוד שבוע, שבועיים, חודש או חצי שנה

(ואחרי חצי שנה כבר לא תהיה לך אחריות). תצטרך שוב להחליף חלק, ואז לשלם כפול - או שפשוט היית משלם את המחיר "היקר" פעם אחת.

אני חלילה לא רוצה להעליב, אבל נשמע שיש לך המון מיסקונספציות הן בתחום איכות החלפים והן בתחום מקצועיות המוסכים בארץ וחבל, כי אתה זה שמשלם על כך בסוף.

בהצלחה.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...