Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהלות לאחר רכב שפגע בי

שימו לב! השרשור הזה בן 311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הייתי מעורב בתאונה. מישהו חתך אותי, נכנס לנתיב שהייתי בו ושפשף את החזית של הרכב (כנף+פגוש קדמיים). 

הבחור הודה באשמה (יש לי הקלטה) וזה גם מצולם. 

הפוגע ביקש לקבל את צילום הווידאו של התאונה. האם אני צריך להסכים? זה יכול לשמש נגדי באיזושהי צורה? 

איך מתנהלים אחרי שקיבלתי ממנו פרטים כמו רישיון רכב, ביטוח חובה, רישיון נהיגה? 

אני צריך ללכת למוסך או להתקשר קודם לביטוח ולדווח על התאונה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך דבר ראשון לפנות לחברת הביטוח שלך לדווח על התאונה והם ינחו אותך מה לעשות.

אתה לא צריך לתת לפוגע את צילום הוידאו של התאונה. תברר את זה גם עם חברת הביטוח שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך דבר ראשון לדווח לחברת הביטוח שלך לאחר מכן בהתאם לדיווח יבקשו ממך צילום של המכה, תוכל לשלוח גם את התיעוד של התאונה, לאחר מכן יפנו (חברת הביטוח שלך) לחברת הביטוח של הצד ג', הנהג אמור להודות במידה ויגיד שזה לא אשמתו לא יתקנו לך את הנזק ותצטרך לתבוע אותו באופן אישי בבית משפט הם כמובן חברת הביטוח שלך ידריכו אותך, אם הנהג מודה באשמה, מפנים אותך למוסך הסדר, בהסכם עם הצד ג' לשם אתה מגיע ולשם גם מזמינים שמאי שבודק את עלות התיקון וירידת הערך לאחר מכן הם מתקנים לך במידת הצורך, כמובן שאתה זכאי לרכב חליפי ללא עלות מהמוסך.

כמובן שתוכל לתקן בכל מוסך גם שלא בהסדר אך אז תצטרך להשאיר ערבון שזה שני צ'קים(דחויים) אחד למוסך השני לשמאי וזה במקרה וחברת הביטוח תסרב לשלם לך.

עריכה אחרונה על ידי Liquidator
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Liquidator

יכול להיות שהוא לא ירצה לערב ביטוח ולשלם במזומן למוסך (כי אולי העלויות לא כאלה גבוהות). במקרה כזה אני עדיין צריך לדווח לחברת הביטוח שלי?

ולגבי סרטון הוידאו, האם לשתף איתו פעולה ולשלוח את הסרטון שמראה שהוא חותך ופוגע בי? או עדיף שזה יישאר אצלי? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ninimom כתב:

@Liquidator

יכול להיות שהוא לא ירצה לערב ביטוח ולשלם במזומן למוסך (כי אולי העלויות לא כאלה גבוהות). במקרה כזה אני עדיין צריך לדווח לחברת הביטוח שלי?

ולגבי סרטון הוידאו, האם לשתף איתו פעולה ולשלוח את הסרטון שמראה שהוא חותך ופוגע בי? או עדיף שזה יישאר אצלי? 

בחירה שלך עם לשתף אותו, אתה יכול לשלוח לו, תדווח בכל מקרה אולי זה עלות גבוהה? ואין לו כסף לשלם את הנזק? במידה וישלם את הנזק אז אתה מבטל את התביעת צד ג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתנהלות שלך היא אך ורק מול חברת הביטוח שלך נקודה. יש וידאו? הפוגע הודה? תודה רבה ולהתראות, מכאן והלאה אין לך מה לדבר איתו ו\או במיוחד "להתחשב" בו לגבי מזומן\לא מזומן\עלויות וכו'. בשביל זה אתה משלם עבור ביטוח..

יוצא דופן הוא מקרה בו הפוגע אינו מבוטח כלל בביטוח צד ג', אז חברת הביטוח שלך תדריך אותך כיצד להתנהל (תביעה אישית או שחברת הביטוח בעצמה מנהלת את התביעה עבורך).

לא מובן לי מדוע נפגעים בתאונות שכאלה כל הזמן ממשיכים לשוחח עם הפוגע ולנסות להבין אותו או לבוא לקראתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, omricn כתב:

ההתנהלות שלך היא אך ורק מול חברת הביטוח שלך נקודה. יש וידאו? הפוגע הודה? תודה רבה ולהתראות, מכאן והלאה אין לך מה לדבר איתו ו\או במיוחד "להתחשב"

לפני 4 שעות, omricn כתב:

לא מובן לי מדוע נפגעים בתאונות שכאלה כל הזמן ממשיכים לשוחח עם הפוגע ולנסות להבין אותו או לבוא לקראתו.

ולי לא מובן מה כל כך רע בלהיות אדם טוב? בן אדם עשה תאונה, לא בכוונה ככל הנראה, הוא במצוקה כרגע, אז אם הוא רוצה לסגור את הנושא בצורה שתגרום לו פחות נזק - מה אכפת לך?

הבעיה היא של אלה שלא יודעים להתנהל נכון ומאפשרים לצד השני להתחמק מאחריות, אבל זה בעיה כללית של אנשים שלא יודעים את הכללים בכאלו מקרים, זה לא הנקודה אם אתה מנסה לסגור מולו ולעזור לו.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי להיות בן אדם טוב אבל אין עם מי לדבר.  

הפוגע בטוח שמדובר בתיקון של 400-500 שקל, אבל אני לא מוכן לזה. אני לא חושב שאני צריך להתפשר על תיקון בינוני. 

הטמבון משופשף, כנף נפגעה והשתפשפה (ולכן גם הפנס בולט החוצה ממקומו). 

קיבלתי הצעת מחיר ממוסך שאני סומך עליו -2500 ש״ח.

בשביל ההוגנות פניתי למוסכים נוספים - כולם באזור ה 2000 ש״ח, אבל אני לא סומך על איכות העבודה שלהם. 

הוא טוען שצריך שמאי כדי להעריך את הנזק. 

והוא רוצה שאני אגיע למוסך שלו שיסדר את הנזק. 

אני לא חושב שאני צריך לטרטר את עצמי למקום מגוריו. 

בקיצור, כמו שאמר @omricn, אני אפנה לביטוח ושהם ישברו מולו את הראש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.6.2023 בשעה 19:54, chezik כתב:

ולי לא מובן מה כל כך רע בלהיות אדם טוב? בן אדם עשה תאונה, לא בכוונה ככל הנראה, הוא במצוקה כרגע, אז אם הוא רוצה לסגור את הנושא בצורה שתגרום לו פחות נזק - מה אכפת לך?

הבעיה היא של אלה שלא יודעים להתנהל נכון ומאפשרים לצד השני להתחמק מאחריות, אבל זה בעיה כללית של אנשים שלא יודעים את הכללים בכאלו מקרים, זה לא הנקודה אם אתה מנסה לסגור מולו ולעזור לו.

והנפגע? לא במצוקה? אשמתו שגרמו לו לנזק? צריך עכשיו לטייל בין מוסכים ולבקש הצעות מחיר? צריך למצוא סידור לאיסוף של ילדים ממסגרות? צריך להיעדר מהעבודה?

את הטוב שבך תשמור לעזרה לזולת ולנתינה לאלו שאין להם.

אם לאדם שמחזיק רכב יש כסף לדלק ולביטוח, שיהיה לו גם כסף לשלם על טעויות שעשה והנפגע לא צריך להיות זה שיתחשב בו. 

ראה תגובתו של פות"ש מעלי, אולי גם שיכין לפוגע קפה על הדרך? לא קשה היה להבין שכשמנסים לתת אצבע פתאום כל היד נעלמת. חוק ברזל - תן לביטוח לעבוד בשבילך, נתק כל קשר עם הפוגע נקודה.

עריכה אחרונה על ידי omricn
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, omricn כתב:

והנפגע? לא במצוקה? אשמתו שגרמו לו לנזק? צריך עכשיו לטייל בין מוסכים ולבקש הצעות מחיר? צריך למצוא סידור לאיסוף של ילדים ממסגרות? צריך להיעדר מהעבודה?

את הטוב שבך תשמור לעזרה לזולת ולנתינה לאלו שאין להם.

לאור תגובתו האחרונה של פות"ש - ברור שבמקרה הספיציפי הזה אין שום סיבה שימשיך להתחשב כשזה פוגע בו.

ברור גם שמי שאינו יודע את כללי ההתנהלות מול פוגע - רצוי שלא יתנהל מולו לבד אלא מיד יערב את הביטוח כדי שלא יפגע בעצמו.

ההתנגדות שלי היתה לגישה שכתבת שאם הוא פגע בי שיתמודד עם ההשלכות, לא מעניין אותי ממנו ומהנזקים שנגרמו לו,

נכון שיש לך זכות מלאה לנהוג כך, בדיוק כמו שיש לך זכות מלאה לראות נהג עומד בצד הדרך ומנסה לעצור מישהו לעזרה ולא לעצור לו, אבל לבוא ולכתוב שאתה לא מבין את אלו שכן יעצרו ויעזרו זה כבר פחות מתקבל על הדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, chezik כתב:

לראות נהג עומד בצד הדרך ומנסה לעצור מישהו לעזרה ולא לעצור לו, אבל לבוא ולכתוב שאתה לא מבין את אלו שכן יעצרו ויעזרו זה כבר פחות מתקבל על הדעת

איפה ההשוואה?.. לעזור לאדם במצוקה לעומת לעזור לאדם שגרם לך מצוקה בעצמו... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, omricn כתב:

איפה ההשוואה?.. לעזור לאדם במצוקה לעומת לעזור לאדם שגרם לך מצוקה בעצמו... 

ההשוואה שבשני המקרים יש בן אדם שנקלע למצוקה שלא בכוונה, ואם מתאפשר לי לעזור לי בלי לפגוע בעצמי - אעשה זאת בשמחה.

כמובן שאם הנהג התקוע יישב בצד ויקרא עיתון ויבקש ממני לטפל בתקלה שלו לבד אז אני אשאיר אותו ואמשיך לדרכי, ואותו דבר בתאונה  - אם הפוגע מנסה לסובב אותי, או אם זה גורם לי כאבי ראש וסחבת מיותרת כמו במקרה של פות"ש - זו גם סיבה מוצדקת לעזוב אותו לנפשו שיסתדר לבד.

אבל אני לא אפרסם שאני לא מבין את אלו שעוצרים לעזור לנהג תקוע, גם אם פעם אפול עם כזה מקרה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...