Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ההבדל בין IPV6 ל IPV4?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחובר כחודש לסיבים של פרטנר ואם הבנתי נכון, הייתי מחובר גם ל IPV6 וגם IPV4.

פרטנר המליצו לי לנתק את IPV6 ולהישאר רק עם IPV4.

האם זה נכון לעשות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים ipv6 יכול לעשות צרות, מנגד עוד לא נקלתי בשימוש ב ipv6 באינטרנט אז אין בעיה שתכבה.

כעיקרון כמות הכתובות האפשריות ב ipv4 מוגבלות ויש מצוקה בכתובות, אז יצרו סט אחר של כתובות גדול יותר

באינטרנט עוד לא נתקלתי שמשתמשים בזה (יותר נכון, זה כנראה נתמך בחלק מהמקומות, אבל זה לא תנאי לגלישה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה לא נכון לעשות. IPv6 זה כבר מזמן לא טכנולוגיה חדשה. כל האתרים המובילים בעולם תומכים ב-IPv6 ובגלל שאין צורך לבצע NAT יש פחות עומס על הנתב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו עם פרטנר, נתב של אסוס ו-IPv6 מופעל בנתב ולא נתקלנו בשום בעיה.

ככה נראית תוצאת בדיקה של תפקוד ה-IPv6 (הבדקה נעשית כאן) :

לחיצה על more info פותחת טבלה עם הרבה אתרי בדיקה של IPv6 שנבדקו ולכולם הגישה תקינה)

image.thumb.png.cfae143e3b0e8706f9a020abc93296e3.png

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהרבה מאוד נתבים ביתיים אין ipv6 firewall, למרות שהם "תומכים" ב ipv6

לזה תוסיף את העובדה שברוב ההתקנים שלך בבית אין firewall ויש כתובת שנגישה מהאינטרנט, זה מתכון לצרות (לדוגמה טלוויזיה, סטרימר, מנורה חכמה, שער חשמלי, מצלמת אבטחה וכו')

נכון שיש בערך כמות אינסופית של כתובות וצריך הרבה מאמץ כדי להגיע דווקא למנורה החכמה שלך וזה לא באמת שווה את המאמץ, אבל עדיין.

אני בטוח שגם האיש הזה נועל את הדלת של הבית בלילה.

World-loneliest-house-Iceland-1200x853.jpg

לדעתי כל עוד אין סיבה טובה להדליק IPV6, עדיף להשאיר אותו כבוי. לפחות מאחורי NAT הטלוויזיה שלך טיפ-טיפה יותר בטוחה.

• לא הבנתי... 1

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שבכלל פניתי לפרטנר זה בגלל שהיה כמה פעמים שהנייד פתאום התנתק מהנתב ולא ראה את רשת הוויפי, רק אחרי 5 דקות הוא התחבר.

אני משתמש בנתב שלהם.

הם ישר אמרו לי שצריך לנתק ipv6.

יש איזשהו חסרון בניתוק ipv6?

יש אתרים שיעבדו יותר מהר כאשר ipv6 פעיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי לך קודם, כיבוי ipv6 לא יפגע לך בכלום.

אף פעם לא התייחסתי לזה וכשזה עושה בעיות אני מכבה.

מה גם שאם אתה חשוף ישירות לאינטרנט, זה חתיכת פרצת אבטחה (לא מכיר את הנושא לעומק כן פיירוול לא פיירוול, כן עומס לא עומס), פשוט אין לזה יתרון מורגש אז אתה יכול לכבות ולראות אם זה עוזר לך בפתרון הבעיה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, NINJMNKY כתב:

בהרבה מאוד נתבים ביתיים אין ipv6 firewall, למרות שהם "תומכים" ב ipv6

זה אולי היה נכון ב-2010. בכל נתב מהשנים האחרונות יש IPv6 firewall.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, eladts כתב:

זה אולי היה נכון ב-2010. בכל נתב מהשנים האחרונות יש IPv6 firewall.

ממש לא "בכל נתב" במיוחד לא בנתבים שספקיות האינטרנט דוחפות להשכיר עם גרסאות תוכנה מלפני 3-5 שנים ובלי עדכונים זמינים.

לא חסרים מקרים בשנים האחרונות של פריצות לכל מני התקני IoT סתם כדי לעשות נזק או כדי להגיע לציוד אחר בשרת הפנימית.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשתות סלולאריות היום משתמשות ב-IPv6 ונראה לי שטלפונים סלולאריים הם מטרות הרבה יותר קורצות מהתקני IoT. חוץ מזה, בגלל מרחב הכתובות העצום אי אפשר פשוט לסרוק רשתות כמו שאפשר עם IPv4. בנוסף רוב המכשירים עם מערכות הפעלה מודרניות משתמשים ב-IPv6 Privacy Extensions, מה שמקשה עוד יותר על איתור מכשיר ספציפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...