Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קפיצות בהילוך ראשון או שני בידני כשעוזבים את הגז

ginatofek
שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים, מישהו מכיר את התופעה (הדיי נפוצה) שכאשר נוסעים עם הילוך ראשון או שני, ועוזבים את הגז ונותנים למנוע לבלום יש קפיצות כאלה במקום שההאטה תהיה חלקה?

זה נובע מרפידת קלאץ' שחוקה או יכול לנבוע ממשהו נוסף?

אני בדרך לרכוש רכב 2019 ידני ובדקתי כמה רכבים כולם עם 40k ק"מ, ולחלק הייתה את התופעה ולחלק לא ואני מנסה להבין אם מדובר בסה"כ ברפידות קלאץ ברמות בלאי שונות או תקלה חמורה יותר.

תודה!!

עריכה אחרונה על ידי ginatofek
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Buki כתב:

אתה מדבר על קפיצה חד פעמית במעבר מגז פתוח לסגור וחזרה?

נניח הילוך ראשון מחובר לגמרי, אני נוסע רגיל ולקראת כיכר עוזב לגמרי את הרגל מהגז, המנוע מתחיל להאט את הרכב כמובן. בשניה שעוזבים את הרגל מהגז יש מין 2-3 קפיצות כאלה כאילו מישהו מפמפם את הברקס. זה כאילו משהו "טבעי" של רכב ידני אבל יש לא מעט רכבים ידניים שזה לא קורה בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תושבות מנוע חלשות, במיוחד התושבת התחתונה שמונעת את תנועת המנוע סביב ציר הרחוב. אבל גם כשהתושבות תקינות זה קיין במידה מסויימת כי זה חיבור מכאני קשיח בין המנוע לגלגלים והמומנט שמועבר בהילוך ראשון הוא גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Buki כתב:

תושבות מנוע חלשות, במיוחד התושבת התחתונה שמונעת את תנועת המנוע סביב ציר הרחוב. אבל גם כשהתושבות תקינות זה קיין במידה מסויימת כי זה חיבור מכאני קשיח בין המנוע לגלגלים והמומנט שמועבר בהילוך ראשון הוא גדול.

מדובר ברכבים שלוש שנים על הכביש עם 40 אלף ק"מ, איך זה קורה בחלק מהם ובחלק לא? האם יש משהו שהנהג עושה שיכול להחליש את תושבות המנוע? האם נהוג להחליף תושבות מנוע או שזה כבר דברים ששמורים לתאונות שלדה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורמלי לגמרי ברכב ידני, אין מה להתרגש. כמו שבוקי אמר המומנט שמועבר בהילוך ראשון ושני הוא גדול ולכן גם בלימת המנוע תהיה חזקה יותר. לי לפחות זה קורה יותר עם מזגן בזחילה בהילוך ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, nadavd4 כתב:

נורמלי לגמרי ברכב ידני, אין מה להתרגש. כמו שבוקי אמר המומנט שמועבר בהילוך ראשון ושני הוא גדול ולכן גם בלימת המנוע תהיה חזקה יותר. לי לפחות זה קורה יותר עם מזגן בזחילה בהילוך ראשון.

אם אני מוציא עכשיו רכב ידני חדש מהחברה 0 ק"מ זה גם יקרה? אני פשוט מנסה להבין איך רכבים דומים שבדקתי בחלק אין את זה בכלל ובחלק זה ממש ניכר. יש עוד משהו שיכול לגרום לטלטול הזה בהילוך ראשון\שני חוץ מתושבות מנוע וגיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי בסוג הרכב, יש רכבים מסויימים שמותקן בהם מצמד איכותי מהיצרן בשילוב גלגל תנופה כפול שכל זה משכך את התנודות שאתה מתאר.

ברכבים זולים היצרנים פחות השקיעו כדי להוזיל עלויות ייצור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ba323f כתב:

זה תלוי בסוג הרכב, יש רכבים מסויימים שמותקן בהם מצמד איכותי מהיצרן בשילוב גלגל תנופה כפול שכל זה משכך את התנודות שאתה מתאר.

ברכבים זולים היצרנים פחות השקיעו כדי להוזיל עלויות ייצור.

סיאט איביזה 2018. נסעתי על 4 רכבים כולם 40K~ ק"מ לשניים מהם היה את הטילטולים האלה ולשניים הכל היה חלק כמו שאתה מצפה מרכב יחסית חדש. אני מנסה להבין בדיוק מה יכול באופן עקרוני לגרום לטילטולים האלה וכמה מסובך זה יהיה לפתור אותם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעיתים זה יכול להסתכם רק בנקוי בית מצערת ולימוד ערכים במחשב, ואז הסל"ד של המנוע ירד בצורה חלקה יותר.

מצריך בדיקה לצורך התייחסות השאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, קצת נהג יותר אוטו כתב:

מנצל את השרשור,

האם גם בגיר רובוטי ישנה את אותה התופעה בהילוך ראשון ?

אני מכיר שיש משהו עם הDSG אבל זה נובע ממשהו אחר אני מניח. קראתי שהוא מנתק ומחבר את ההילוך הרבה פעמים כשגולשים בעירוני אז זה גורם לקפיצות, לא תקלה זאת פשוט התיבה

עריכה אחרונה על ידי ginatofek
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אחד הסיבות שאני רוצה להעיף את הידנית שלי, ספארק

בהתחלה חשבתי שזה משהוא בצורת נהיגה שלי עם ידני,
זה ממש פוגע בנהיגה החלקה.

עריכה אחרונה על ידי מוטור
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, מוטור כתב:

זה אחד הסיבות שאני רוצה להעיף את הידנית שלי, ספארק

בהתחלה חשבתי שזה משהוא בצורת נהיגה שלי עם ידני,
זה ממש פוגע בנהיגה החלקה.

זה מה שאני מנסה להבין, אם זה רק תושבות מנוע קראתי שאפשר לסגור את כל הסיפור באלף שקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לסגור את הסיפור באלף שקל".

אתה רוצה רכב עם גיר ידני ורוצה שהוא יסע כמו גיר אוטומט.

צריך לבדוק את הרכב האם זו תופעה טבעית, או בעיה שיש ברכב או בעיה בצורת הנהיגה שלך.

אולי כן צריך תיקון בתשלום ואולי ללא לתשלום כי אין מה לתקן.

קודם עניתי לך באופן כללי לגבי תופעה נפוצה לפי התאור, אך לא בדקתי פיזית את הרכב כדי לענות לך תשובה מדוייקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...