Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמפיון מוטורס מתנערת מאחריות

שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אגב, מעניין מה היה קורה אם היתה נדלקת הנורה בכביש מהיר בלי שוליים, היה מתקדם בלית ברירה עוד כמה מאות מטרים לעצירה והמנוע היה הולך. האם גם אז צ'מפיון יכלו להתנער?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב מודרני לא צריך לספר למוסך מה קרה, המחשב יספר למכונאי את ההיסטוריה של התקלות ומתי הן התרחשו.

כדאי לספר למכונאי כמה שיותר פרטים מכיוון שתהליך האבחון משתפר כאשר למכונאי יש תמונה כוללת של כל הבעיה.

בחברות גדולות חלק מההכשרה של המכונאי / יועץ שרות הוא לדעת לשאול את השאלות הנכונות כדי לשפר את תהליך האבחון.

קשה לדעת מה יקרה אם פות"ש יפנה לבית במשפט אבל נראה לי שיהיה לו קשה מאוד לקבל סעד, האדם הסביר היה עוצר ומזמין גרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, nev כתב:

אגב, מעניין מה היה קורה אם היתה נדלקת הנורה בכביש מהיר בלי שוליים, היה מתקדם בלית ברירה עוד כמה מאות מטרים לעצירה והמנוע היה הולך. האם גם אז צ'מפיון יכלו להתנער?

לא יוכלו להתנער כי נהג מחויב לעצור בצורה בטוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Be roo כתב:

אולי הליקוי הוא במערכת לימוד הנהיגה.

אולי דברים בסיסיים כאלה צריכים להכלל בחומר התיאורטי הנלמד. לא צריך את כל הענין הטכני שהיה פעם (ובאמת היה מיותר למי שלא התעניין מה תפקידו של גל ארכובה), אבל תפעול בסיסי של תקלות, כללי אצבע חשובים של בטיחות (להרים על ג׳ק רק במישור, איפה למקם את הג׳ק, איך מחברים כבלים להתנעה בלי לשרוף מנוע....). 

לא כולם חייבים לדעת למלא מים לבד אם הם מעדיפים לקרוא לאיש מקצוע, אבל לפחות לדעת איך לא לגרום נזק לרכוש שהשקעת לא מעט ברכישתו.

כאשר יש הודעה על התחממות מנוע, עד כמה שיצא לי להכיר "פה ושם" מכוניות, נורת ה stop מהבהבת. יותר ברור מזה, אין. במודרניות גם יש הודעה ברורה לעצור את הרכב ולדומם מנוע.

@Buki תזכיר לי בבקשה מה ההודעה שקיבלת בברלינגו 2016 כאשר נתקלת בהתחממות מנוע? 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, איציק נ. כתב:

תזכיר לי בבקשה מה ההודעה שקיבלת בברלינגו 2016 כאשר נתקלת בהתחממות מנוע? 

לא קראתי את השירשור, מגיב רק לזה: 

1. שעון טמפ' עלה למעלה. 

2.נדלקה נורה כתומה בשעון. 

3.נדלקה  נורת Stop בלוח שעונים. 

4. צפצוף קולי. 

5. יש באוטו צג מידע קטן שמציג תחנות רדיו, צריכת דלק וכו' - בצג הזה הופיע כיתוב: Engine temperature is too high, stop immediately. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, איציק נ. כתב:

כאשר יש הודעה על התחממות מנוע, עד כמה שיצא לי להכיר "פה ושם" מכוניות, נורת ה stop מהבהבת. יותר ברור מזה, אין. במודרניות גם יש הודעה ברורה לעצור את הרכב ולדומם מנוע.

אני איתך. לי הזוי שאנשים לא יודעים להתניע עם כבלים, אבל מנסה לבחון אם ניתן לראות זאת מזוית אחרת.

כתוב לעצור, אז הוא עצר בתחנת הדלק הקרובה, שלא ברור כמה היא קרובה, אבל נניח שלא היה מקום בטוח לפני כן וניתן לטעון שזה בטוח יותר. ואז הוא מילא מים והנורה כבתה. אז הדיוט אחד יפתח את ספר הרכב ויקרא, והדיוט אחר אולי יניח שניתן לחזור לנסוע.

בהודעה הקודמת חשבתי לתהות מדוע הורים לא מלמדים את הדברים האלה אחרי שילדיהם מוציאים רשיון (יחד עם איך מתדלקים, איך נכנסים למכונת שטיפה, או לטסט...). אבל יתכן שההורים של היום לא זוכרים בעצמם שלא פותחים מכסה למכיל נוזל קירור כשהאוטו רותח.

אמא שלי, בת 80 כיום, יודעת להחליף גלגל, למלא מים בשפריצרים (ואם צריך גם שמן ונוזל קירור). אז כיום היא מן הסתם תעדיף להעזר במישהו להתעסקויות האלה, אבל היא ואבא שלי לימדו אותנו.רק שכבר לא בטוח כמה אחיותיי (הפחות מוטוריות במשפחה), זוכרות וטרחו להעביר את זה לילדים שלהן. מה בכלל רמת המודעות של הורה שילדו מוציא רשיון ללמד אותו את הדברים שלא לומדים בשיעורי נהיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני  עד היום עוצר לעזור בהתנעת רכבים

(האחרון היה דה שבו שנת 83  של אורי מאשדוד )

אבל להגיד שאני יודע איך בדיוק מחברים שלא יקצר לא אוכל לומר.....

אולי הגיע הזמן ללמוד 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה יש  כל כך הרבה גורמים שכל אחד מהם הוא בעל אשמה מסויימת:

1. פות"ש, מילא מים ונסע אבל רק לאחר שהנורה נכבתה, לא קרא את תקנון היצרן באשר מה עושים במצב כזה. 

2. היבואן, אשר ידוע לו על התקלה במשאבה ולא פעל במהירות כדי לתקנה ואשר סיכנה את פות"ש בזמן נסיעתו בכביש מהיר.  

3. היצרן, אשר תכנות לא נכון של מחשב הרכב  נתן לפות"ש את המסקנה כי אחרי שמילא מים לכמות הנדרשת והנורה התאפסה לבדה, הוא יכול להמשיך בנסיעתו בבטחה. 

4. היעדר שטחי מילוט בכביש מהיר אשר גרם לכך שפות"ש אשר חש סכנה על חייו העדיף להמשיך לתחנת הדלק ולא להישאר בצידי הכביש כמו חיה פצועה. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Fazer כתב:

המבחן המשפטי, בעיני הלא משפטיות, יהיה שונה לגמרי, והרף שלו, שוב - בעיני הלא משפטיות, יהיה נמוך יותר וייטה יותר לכיון הצרכן מאשר לכיון היצרן/יבואן, גם כיון שיחסי הכוחות (המשפטיים והכלכליים) כאן נוטים באופן קיצוני לצד אחד.

זה להערכתי נכון, לכן שווה להלחם בבית המשפט, אבל בינתיים הרכב מושבת.

לפני 6 שעות, איציק נ. כתב:

וזה גם נכון.

ומה בסוף יחליט בית המשפט, זה הימור.

אני מציע שעורך הדין יפצח במו״מ עם צ׳מפיון, כי גם זמן והתעסקות שווים כסף.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...