Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תעודת הנדסאי תקפה גם בחו״ל?

SG159
שימו לב! השרשור הזה בן 881 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי תעודת הנדסאי מכונות. אני גם בתעשייה 4 שנים. וחשבתי לעצמי:

נגיד ואני עוזב את הארץ. תעודת ההנדסאי שלי תהיה תקפה גם בחו״ל?

יכירו לי בכל שנות הניסיון שלי?

אנשים שיודעים? 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לבדוק ב"משרד החינוך" של מדינת היעד, יש יחידה כלשהי (אמורה להיות) = "האגף להכרה בתארים ודיפלומות ממוסדות בחו"ל" - לפחות זה התהליך שקורה בארץ, ובודק מול אותה יחידה\אגף\משרד אם הדיפלומה ניתנת להכרה. 

שאלות המיליון:

1. איזה מוסד לימודים מדובר? 

2. מהי מדינת היעד?

• מעניין 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר מהי מדינת היעד והאם צריך רישוי כדי לעסוק בתחום זה מה שחשוב.

זו ההסמכות האלו קיימות בהרבה מדינות - אבל בלי לדעת יותר ספציפית קשה לענות.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העולם גדול , ישראל קטנה.

יש את הקונספט של הנדסאי (associate degree, practical engineer ועוד שמות - תלוי קצת במדינה ובהסמכה).

ברובם - ההסמכה לא מוכרת ותצטרך לעשות מינימום בחינות מחדש. זה לא מוסדר כמו תארים (וגם שם צריך ״לתרגם את התואר״) , אבל מצד שני - ההסמכות שנחוצות לעבוד כאחד בהרבה מקרים קלות יותר.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצורך עבודה שם, למה שלא? כתוב עליהם בקו"ח שלך ובראיונות תישאל מה אתה יודע ומה הניסיון שלך. המקסימום שאולי תצטרך למסור זה תרגום של התעודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני, כשנרשמתי להנדסאי מכונות נאמר לי שהתעודה היא אכן בינ"ל.

א- לדעתי אמור להיות כתוב עליה.

ב- במקום לשאול בפורום, תרים טלפון לבית הספר\מכללה\WHATEVER שנתן לך את התעודה, הם אמורים לדעת מה הם נתנו. 

ג-  יפית.

ד- בהחלט ייתכן שזה יהיה תלוי בחינה כלשהי בארץ היעד.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, mcaspi כתב:

לצורך עבודה שם, למה שלא? כתוב עליהם בקו"ח שלך ובראיונות תישאל מה אתה יודע ומה הניסיון שלך. המקסימום שאולי תצטרך למסור זה תרגום של התעודה.

זה לא בהכרח נכון.

יש סיכוי לא רע שיצטרך להיבחן מחדש במדינת היעד אם בכלל התעודה תהיה מוכרת.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mcaspi כתב:

למה שלא?

כי חלק מהמקצועות דורשים רישוי לדוגמא.

כי כדי להכיר בתואר - יש צורך בתרגום + אישור מגוף מקומי שהוא מקביל למסלול באותה מדינה.

(זה נכון גם לתארים)

לפני שעתיים, ברווז כתב:

כשנרשמתי להנדסאי מכונות נאמר לי שהתעודה היא אכן בינ"ל

מה זה בינלאומי ? איזה גוף בינלאומי מכיר בה ואיזה מדינות מכירים בו ?

כמו שכתבתי - אפילו במקרה של תארים אקדמאים שמוסדרים (משמעותית יותר) על ידי המל״ג + יש מקבילות ישירות במדינות אחרות , חילופי סטודנטים וכו - עדיין זה לא רק לתרגם תעודה כדי שיכירו בה (כשצריך רישוי או אישור לפעולות שקשורות בהגירה ודורשות את התואר).

לפני שעתיים, ברווז כתב:

הם אמורים לדעת מה הם נתנו. 

גם לא נכון. מעבר ללהנפיק לך תרגום חתום של התעודה לאנגלית (שלפעמים לא שווה את הנייר שהוא מודפס עליו) - גופים במדינת היעד הם אלו שמאשרים את זה. אם היתה מדינת יעד - היה אפשר לענות על זה יותר ברצינות.

אם זו דרישה להגירה - עו״ד להגירה לאותה מדינה היה יכול לענות בקלות ולהפנות לאיזה גופים הוא משתמש בהם במקרה הזה.

בא נעשה סדר קטן - כדי לכתוב בקו״ח ולשלוח למקום עבודה וכו - אתה לא צריך כלום - מקסימום תעודת סיום באנגלית.

אם ההגירה או העבודה קשורות בזה - בלי לדבר לרמת המדינה (ואם בארה״ב זה תלוי אבל לפעמים אפילו הסטייט) - אז  It Depends.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Liviur כתב:

מה זה בינלאומי ? איזה גוף בינלאומי מכיר בה ואיזה מדינות מכירים בו ?

יש מצב טוב שגם הם לא יודעים האמת :lol:

אני כבר לא זוכר, כי זו לא הייתה הנקודה שהתעמקתי בה. עבורי זה רק בונוס ולא המטרה הסופית- גם לא רשמתי את זה (בדקתי עכשיו רק בגללך! :lol:), כל מה שרשמתי היה "תעודה בינ"ל".

נו שוין.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, פות"ש הוא הנדסאי מכונות. לא מדובר על מקצוע רפואי, פסיכולוגיה, עו"ס וכדומה, ולכן לא רואה חשיבות רבה לתעודה. מעסיק (לא מוסד לימודים), אם זה המקרה, ירצה יותר לדעת על ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...