Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שליחת חלק לתיקון בחול

e_r
שימו לב! השרשור הזה בן 800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צריך לשלוח את הלוח שעונים לשיםוץ בארה״ב.

מה התהליך הבירוקרטי הנדרש כדי להימנע מבלאגן מול המכס שיכול להיגרם אחרי שמי שמשפץ ישלח לי את זה חזרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כ- 20 שנים שלחתי דינמו של אופנוע לשיפוץ באנגליה או הולנד, לא זוכר כרגע.
ניגשתי עם החלק באריזה פתוחה לבית המכס בתל אביב (לדעתי כבר לא קיים) ושאלתי מה עושים (לקחתי לי יום חופש בשביל זה).
שם כמובן שלחו אותי מאחד לשני, לא ממש ידעו לאכול אותי. נתנו לי למלא ניירת ואני זוכר שהיה צריך להצהיר שהחלק משומש, יוצא לתיקון ויחזור ארצה (ולציין את המספרים הסידוריים שעליו, כולל כל תאור חיצוני שייקל בחזרה לארץ).
בדיוק כך קרה, החלק בחזור נעצר כמובן במכס, נכנס לזיהוי מול הניירת שהצגתי והכל עבר בשלום.
מה שתיארתי לעיל ניתן לביצוע גם כיום, רק שלדעתי בית המכס כבר לא קיים שם, אז תיאלץ לחטט באינטרנט או לשאול בסניף הדואר באזורך.
אולי את הפורמולר תוכל להוריד מבעוד מועד ולמלא בבית ורק אז לגשת לסניף. לא יחסוך לך ממש הרבה זמן.
זכור - פקיד צריך לוודא שהסידוריים שרשמת תואמים למה שמופיע על החלק, אז תגיע עם החלק ארוז אבל באריזה פתוחה, אל תשכח נייר דבק לסגירה הסופית.
כאמור - התהליך היה אז מאד מסורבל, עלה לי ביום עבודה וכו' וכו'.
בהצלחה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אתה אלוף!
התכוונתי להגיע פיזית למשרדי המכס ולהוציא רישיון ייצוא כי לא ראיתי את הנחייה הזאת.

השאלה היא אם הטופס שלהם מתאים גם אם אני שולח לא באמצעות הדואר (DHL)?
https://www.gov.il/BlobFolder/service/return-on-personal-import-taxes/he/Service_Pages_Customs_packge-export-customs.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שולח עם חברת שילוח תבקש מחברת השילוח לטפל בזה.

הם ישמחו לעשות הכל, תמורת עמלה כמובן

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.9.2021 בשעה 20:38, e_r כתב:

אתה אלוף!
התכוונתי להגיע פיזית למשרדי המכס ולהוציא רישיון ייצוא כי לא ראיתי את הנחייה הזאת.

השאלה היא אם הטופס שלהם מתאים גם אם אני שולח לא באמצעות הדואר (DHL)?
https://www.gov.il/BlobFolder/service/return-on-personal-import-taxes/he/Service_Pages_Customs_packge-export-customs.pdf

לדעתי אתה לא יכול להפיק טופס בדואר ולשלוח עם DHL,  תוודא עם DHL , בטוח יש להם נוהל דומה. 

הטופס הוא בעיקר בשביל החזור, שלא תשלם מס שוב על החלק. לכן גם חשוב עם מי הצד השני בחול שולח את החלק בחזרה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

מעדכן למען הבאים שיתקלו בסוגייה.
ששלחתי לחו"ל השתמשתי ב-DHL שגם הפיקו עבורי "רשימון יצוא".
שהחלק נשלח חזרה המוכר השתמש ב-FEDEX. שהחלק הגיע לארץ, FEDEX יצרו איתי קשר ואמרתי להם שזה יצוא חוזר.

באופן מפתיע, התהליך עבר חלק (טופל ע"י FEDEX) והחלק שוחרר ללא תשלום של מיסים.

חשוב לשים לב - כדאי לוודא שהפרטים ברישומון יצוא (שולח, מקבל, שווי) יהיו זהים למה שהמוכר מצהיר/ממלא מהצד שלו.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 800 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...