Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מוח גיר בסקודה סופרב 1.8, שנת 2016 עם 88 אלף ק"מ

guyr
שימו לב! השרשור הזה בן 916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לסבא שלי יש סקודה סופרב שנת 2016, מנוע 1.8 והוא נסע איתו 88 אלף ק"מ.

לפני שבוע הרכב נתקע באמצע הכביש ונדלקו מלא נורות בלוח שעונים.

הרכב נגרר למוסך המורשה ושם החליפו מוח גיר (מכטרוניק) + מתג התנעה של ה START&STOP

עלות התיקון הסתכמה ב7500 ש"ח.

אני מכיר את ההיסטוריה של הגיר והמחלות האלה אבל לא זוכר פוסטים של סופרב וגם לא בשנת 2016.

מישהו נתקל במקרה כזה ויש איזה תקדים? אולי שווה לפנות לסקודה העולמית?

נראה לי הזוי שרכב שעולה מעל 200K נהרס לו רכיב כל כך מרכזי אחרי 5 שנים וגם הק"מ די נמוך

סתם להשוואה, יש לי הונדה אקורד 2006 ועד עכשיו החלפתי רק את מסרק ההגה ותיקון המשאבה

תודה מראש

unnamed.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מכיר את סיפורי הגיר ברכבי VAG, מדוע אתה משווה סופרב לאקורד?

• אהבתי 3

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא טיפל במורשה,מדוע לא שאל האם יש הרחבת אחריות על הגיר/היצרן ישתתף כמחווה של רצון טוב בעלות התיקון- 10% הנחה זה לעג לרש ובמכון גירים חיצוני הוא היה משלם פחות- הרבה פחות.

עכשיו,לאחר שהכסף שולם,אולי מאוחר מידי לבכות על חלב שנשפך.

תביעות ייצוגית הייתה,הקורבנות זכו אבל הסופרב לא היתה בהסדר:

https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/rJEakXbWw

אולי בכל זאת,אם תשלחו מכתב ליבואן (אם הרכב טופל במורשה כל חייו) יבואו לקראתכם במשהו.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vladclar כתב:

זה פשוט נראה לי מביך שרכב של 5 שנים חווה תקלה כל כך קריטית לעומת רכש של 16 שנים לא חווה שום דבר מלבד החלפת רכיבים שגרתית כתוצאה מבלאי.

וגם הבדלי המחיר, לפי דעתי הוא הוציא אותה מהחברה באזור ה220K

עצוב שזה המצב.

לפני שעה, colauti 9 כתב:

אם הוא טיפל במורשה,מדוע לא שאל האם יש הרחבת אחריות על הגיר/היצרן ישתתף כמחווה של רצון טוב בעלות התיקון- 10% הנחה זה לעג לרש ובמכון גירים חיצוני הוא היה משלם פחות- הרבה פחות.

עכשיו,לאחר שהכסף שולם,אולי מאוחר מידי לבכות על חלב שנשפך.

תביעות ייצוגית הייתה,הקורבנות זכו אבל הסופרב לא היתה בהסדר:

https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/rJEakXbWw

אולי בכל זאת,אם תשלחו מכתב ליבואן (אם הרכב טופל במורשה כל חייו) יבואו לקראתכם במשהו.

נכון הסופרב באמת לא הייתה בהסדר, באסה.

שלחתי מייל לסקודה העולמית, מעניין אם בכלל יגיבו לי.

מדובר בבן אדם מבוגר בן 82, תמים שלא חשב על הרעיון הזה, אני בכלל הייתי ממליץ ללכת למוסך רון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לגיל הרכב או למחיר של הרכב החדש. יש רכיבים אמינים ויש בעייתיים עוד מפס הייצור. לא סתם קמות תביעות ייצוגיות .

מי שמכיר את הנושא של הגיר ובכל זאת קונה רכב מהתוצרת הזאת,  לוקח בחשבון תיקוני הגיר לטובת רכב איכותי מבחינת הכוח, בטיחות, אבזור, נוחות, מרחב פנים, איכות חומרים ועוד יתרונות רבים.

מי שמחפש אמינות של אקורד לעשרות שנים,  קונה רכבים עם גירים אוטומטיים פלנטריים ומנועים ללא טורבו, משהו כמו מאזדה 6,  שנחותה מסופרב בהמון היבטים.

לעניין הגיר הרובוטי DSG - מצמדים יבשים בנסיעה עירונית ברובה,  לפעמים מוחלפים אפילו אחרי שנתיים או 30 אלף קילומטרים.

מצמדים רטובים מחזיקים יותר, אבל לא ברמה של גירים אוטומטיים.

מוח הגיר בכלל אי אפֶשר לדעת מתי יצטרך החלפה. החום של הארץ לא עושה חסד עם מחשב הגיר.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, guyr כתב:

זה פשוט נראה לי מביך שרכב של 5 שנים חווה תקלה כל כך קריטית לעומת רכש של 16 שנים לא חווה שום דבר מלבד החלפת רכיבים שגרתית כתוצאה מבלאי.

וגם הבדלי המחיר, לפי דעתי הוא הוציא אותה מהחברה באזור ה220K

עצוב שזה המצב.

נכון הסופרב באמת לא הייתה בהסדר, באסה.

שלחתי מייל לסקודה העולמית, מעניין אם בכלל יגיבו לי.

מדובר בבן אדם מבוגר בן 82, תמים שלא חשב על הרעיון הזה, אני בכלל הייתי ממליץ ללכת למוסך רון...

א. יגיבו- לא יודע מה יכתבו אבל כן תהיה תגובה.

ב. יש מכוני גירים בחולון שמוכרים מוח גיר כזה משופץ מושלם עם אחריות לחצי שנה/שנה בחצי ממחיר החברה ואף פחות מזה.https://www.car-gears.co.il/שיפוץ-מוח-גיר-לרכב/

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, vladclar כתב:

אין קשר לגיל הרכב או למחיר של הרכב החדש. יש רכיבים אמינים ויש בעייתיים עוד מפס הייצור. לא סתם קמות תביעות ייצוגיות .

מי שמכיר את הנושא של הגיר ובכל זאת קונה רכב מהתוצרת הזאת,  לוקח בחשבון תיקוני הגיר לטובת רכב איכותי מבחינת הכוח, בטיחות, אבזור, נוחות, מרחב פנים, איכות חומרים ועוד יתרונות רבים.

מי שמחפש אמינות של אקורד לעשרות שנים,  קונה רכבים עם גירים אוטומטיים פלנטריים ומנועים ללא טורבו, משהו כמו מאזדה 6,  שנחותה מסופרב בהמון היבטים.

לעניין הגיר הרובוטי DSG - מצמדים יבשים בנסיעה עירונית ברובה,  לפעמים מוחלפים אפילו אחרי שנתיים או 30 אלף קילומטרים.

מצמדים רטובים מחזיקים יותר, אבל לא ברמה של גירים אוטומטיים.

מוח הגיר בכלל אי אפֶשר לדעת מתי יצטרך החלפה. החום של הארץ לא עושה חסד עם מחשב הגיר.

רוב הזמן הרכב חנה בערד, אולי זה באמת מסביר את התקלה...

לא לגמרי מסכים עם האמירה שלך לגבי האמינות של הגיר אל מול שאר היתרונות של הרכב.

אנשים קונים רכבים יקרים כדי להינות מאיכות ואמינות גבוהה ביחס לרכבים הזולים, ואמינות גיר זה רכיב שהוא קריטי מאוד ולכן לא סביר שתהיה בו תקלה כזאת.

וכן 220 אלף שקל זה הרבה כסף בישראל, וגם במקרה ויש תקלה אז הם צריכים לעמוד מאחוריה ולספוג את העלות כי בסופו של דבר שווה לשמור על לקוחות טובים (4 רכבי VAG במשפחה)

אני מניח שאם הוא היה יודע על סיכון שתהיה תקלה כזאת הוא לא היה קונה את הרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מסכים עם האמירה של עצמי( זה לא מה שצריך להיות ), אבל זה מה שיש בפועל במציאות.

דבר נוסף - לא רק שכל סיפורי הגיר לא פגעו במכירות, יש המתנה של חודשים רבים לרכבים החדשים של סקודה. לסופרב בכלל עוד לפני הקורונה ולפני מחסור כללי ברכבים היתה המתנה ארוכה במיוחד.

אז למה שיקחו אחריות על רכבים שכבר

יצאו מתקופת האחריות? 

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vladclar כתב:

גם אני לא מסכים עם האמירה של עצמי( זה לא מה שצריך להיות ), אבל זה מה שיש בפועל במציאות.

דבר נוסף - לא רק שכל סיפורי הגיר לא פגעו במכירות, יש המתנה של חודשים רבים לרכבים החדשים של סקודה. לסופרב בכלל עוד לפני הקורונה ולפני מחסור כללי ברכבים היתה המתנה ארוכה במיוחד.

אז למה שיקחו אחריות על רכבים שכבר

יצאו מתקופת האחריות? 

למה שיקחו אחריות?

אני מניח שבפעם הבאה שמישהו במשפחה שלי או מישהו אחר שנפגע בגלל התקלה הזאת  יחליט להחליף רכב הוא ישקול האם להמשיך לקנות מוצר של הקונצרן במידה והטיפול או השירות לא התאים למה שמצופה

בסופו של דבר המשפחה שלי שילמה באזור ה700 אלף שקל לצמפיון ומצער לראות שאין לזה שום משמעות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שזה לא יזיז להם.

כל הרכבים נמכרים כמו לחמניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שם יותר מקצועי לרשום בחשבונית

מלבד מוח גיר? 

בכל אופן, מקווה שלקחתם את המחשב הישן, מאחר ושילמתם על חדש.

אפשרי לקחת אותו לבדיקה במעבדה שמתעסקים עם הנושא הזה.

להשאיר אותו אצלכם למקרה הצורך ח"ו או אפילו לנסות למכור אותו ולכסות חלק מהנזק 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אין קשר בין מחיר לאמינות במיוחד בתחום הרכב. 

ב. קח את המחשב הישן , המתכות היום שוות קצת. 

ג. מחוץ לאחריות המוסך המרכזי הוא כנראה האופציה האחרונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, guyr כתב:

רוב הזמן הרכב חנה בערד, אולי זה באמת מסביר את התקלה..

שבוע שעבר נסענו לאילת לחופשה וראינו 2 מכוניות של הקונצרן (יותר חדישות מהסיויק 13 שלי) שנתקעו בצד הדרך.

באמת מעניין מאוד אם הטמפ' החיצונית הקיצונית גורמת לנזק לגיר.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, guyr כתב:

לא לגמרי מסכים עם האמירה שלך לגבי האמינות של הגיר אל מול שאר היתרונות של הרכב.

אנשים קונים רכבים יקרים כדי להינות מאיכות ואמינות גבוהה ביחס לרכבים הזולים

איכות כן, אמינות אין קשר. סוזוקי אלטו כנראה יותר אמינה מכל ואגית שנמכרת בארץ...

לא יודע למה אתה לא מסכים עם מה שנאמר, סקודה\סיאט בתכלס זה אודי לעניים. עושים לך טרייד-אוף של מחיר תמורת אמינות נמוכה יותר (לא שאודי זה שיא האמינות, להפך, אבל הכל יחסי ולפחות באודי שמים גירים יותר טובים).

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.8.2021 בשעה 10:24, vladclar כתב:

כי הוא באמת חשב שהגיר כבר אמין..🙄

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 916 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...