Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סגירת הסאגה לגבי המאזדה 3...

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 1017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חפש רכב שטרם מלאו לו 7 שנים - עדיין תהיה זכאי להחלפת פנסים קדמיים, גלגל הגה, ומסך מולטימדיה במקרה ואינם תקינים/טרם הוחלפו.

לגבי הרכב עצמו וכמו שציינו לפניי, מאוד אמין וכמעט ואין בעיות מכניות. מלבד החלקים שציינתי למעלה וסובלים מבלאי מואץ (במיוחד רכב שחונה קבוע בשמש) צריך לשים לב למותחן הידראולי של רצועת האביזרים - ברוב הרכבים שתבדוק תמצא שם הזעת שמן שתתפתח עם הזמן לרעש. עלות אחד כזה 1300 ₪.

הרכב עצמו מאוד מהנה, וצריכת הדלק מושפעת מסגנון הנהיגה. אני מחזיק אחת עם מנוע 1500 ומצליח להוציא קרוב ל 1:15 בנהיגה בינעירונית. בעיר הצריכה עולה ל 1:9 בערך.

קח בחשבון שנוחות הנסיעה נוקשה ( בכל זאת 18") ושרעשי הכביש די נוכחים על רוב סוגי האספלט בישראל. כמו כן המרווח הפנימי ונפח תא מטען לא מהגדולים.

מגיע צל"ש ענק למזגן שמקפיא את העצמות גם בחמסין בקעת הירדן וים המלח (נבדק פעמיים השנה) - וזו ממש נקודת זכות ענקית..

20210804_170518.jpg

20210731_114204.jpg

עריכה אחרונה על ידי LEGACY 1.8
  • אהבתי 3

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, LEGACY 1.8 כתב:

חפש רכב שטרם מלאו לו 7 שנים - עדיין תהיה זכאי להחלפת פנסים קדמיים, גלגל הגה, ומסך מולטימדיה במקרה ואינם תקינים/טרם הוחלפו.

לגבי הרכב עצמו וכמו שציינו לפניי, מאוד אמין וכמעט ואין בעיות מכניות. מלבד החלקים שציינתי למעלה וסובלים מבלאי מואץ (במיוחד רכב שחונה קבוע בשמש) צריך לשים לב למותחן הידראולי של רצועת האביזרים - ברוב הרכבים שתבדוק תמצא שם הזעת שמן שתתפתח עם הזמן לרעש. עלות אחד כזה 1300 ₪.

הרכב עצמו מאוד מהנה, וצריכת הדלק מושפעת מסגנון הנהיגה. אני מחזיק אחת עם מנוע 1500 ומצליח להוציא קרוב ל 1:15 בנהיגה בינעירונית. בעיר הצריכה עולה ל 1:9 בערך.

קח בחשבון שנוחות הנסיעה נוקשה ( בכל זאת 18") ושרעשי הכביש די נוכחים על רוב סוגי האספלט בישראל. כמו כן המרווח הפנימי ונפח תא מטען לא מהגדולים.

מגיע צל"ש ענק למזגן שמקפיא את העצמות גם בחמסין בקעת הירדן וים המלח (נבדק פעמיים השנה) - וזו ממש נקודת זכות ענקית..

20210804_170518.jpg

20210731_114204.jpg

הרכיבים שציינת כלולים באיזשהו ריקול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, LEGACY 1.8 כתב:

לא. מוחלפים במסגרת רצון טוב כתוצאה מאיכות נמוכה.

במידה ומה קורה שאני יכול לקחת את הרכב להחלפת רכיבים?

במידת תקלה?

עלות המותחן 1300 שקל כולל עבודה במוסך יבואן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שתמצא רכב תוכל לפנות למורשה ולבדוק מה הוחלף מתוך אלו - ואם בכלל.. אם לא ישמחו להחליף ללא עלות בכלל.

עלות החלפת המותחן נמסרה לי לפני שלוש שנים כשקניתי את ה סי איקס.. חשוב לציין שהמותחן מחזיק מעמד גם כשהוא נוזל. 

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיזה מאזדות היה ריקול על משאבת הדלק?

עדכון: מצאתי...

אשים את הרשימה פה אולי זה יעזור למישהו:

מאזדה 2 – טווח ייצור 09.11.2017 – 02.09.2019 בהיקף של 4,258 רכבים.

מאזדה 3 – טווח ייצור 10.08.2018 – 23.08.2018  בהיקף של 108 רכבים.

מאזדה 6,  CX-5 ,MX-5 – טווח יצור 20.08.2018 – 14.09.2018 בהיקף של 286 רכבים.

מאזדה CX-3 – טווח ייצור 04.09.2018 – 03.10.2018 בהיקף של 116 רכבים.
עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור

מחפש גם ספיריט 14-16 ,מישהו יכול מנסיון להגיד איך האמינות? טיפולים? וכמה הביטוח? ומה השינוי המכאני מהמתיחת פנים של שנת 17'

האם הם באמת נמכרות מעל המחירון?, ואיפה ניתן למצוא חוץ מיד 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, miatanc כתב:

מתעלק על השרשור

מחפש גם ספיריט 14-16 ,מישהו יכול מנסיון להגיד איך האמינות? טיפולים? וכמה הביטוח? ומה השינוי המכאני מהמתיחת פנים של שנת 17'

האם הם באמת נמכרות מעל המחירון?, ואיפה ניתן למצוא חוץ מיד 2?

אישית מחפש רק יד 2.

כן נמכרות בכיף מעל המחירון

ביטוח יחסית יקר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על המותחן יש חוזר טכני מהחברה, תלוי בשלדה של הרכב , לשים לב לקידומת BM BN..כנל לגבי מזדה cx5, ומזדה 6, הם נוזלים ודי הרבה.

לשאלת המחפשים, הרכב בגדול מאוד אמין ברמת מכלולים.. דפיקות בגיר במידה ויש נפתרות לרוב על ידי לימוד (במוסך החברה) .. מעבר לזה אין הנחיות טכניות להחלפות שמן בתיבות שמשודכות למנועי סקיי אקטיב..

מחלות: מסכי מגע שמחליטים לא לעבוד (בחברה מחליפים ללא עלות לדגמים מסוימים - נדרש לבקש בדיקה באם הרכב מכוסה על ידי דלק מוטורס.

תושבות חלשות, משולשים חלשים, מוטות מייצב אחוריים וקדמיים שנדרש להחליף מהר.. הדגם הזה אמין ברמת מנוע גיר, מערכת המתלים שלו מתעייפת מאוד מהר, נכון גם למאזדה 6 באותן שנים.

לטפל כל 10, שמן סינטטי מלא, 4.5 ליטר במנוע , ולנסוע, בתור רכב יש לו התנהגות כביש ממש טובה, באסה שהוא חלש כבר ביחס להרבה רכבים היום מבחינת מנוע הוא ממש לא מרגש, אבל, כיף להיכנס לסיבובים איתו ולהשתעשע...

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, AloniM3 כתב:

על המותחן יש חוזר טכני מהחברה, תלוי בשלדה של הרכב , לשים לב לקידומת BM BN..כנל לגבי מזדה cx5, ומזדה 6, הם נוזלים ודי הרבה.

לשאלת המחפשים, הרכב בגדול מאוד אמין ברמת מכלולים.. דפיקות בגיר במידה ויש נפתרות לרוב על ידי לימוד (במוסך החברה) .. מעבר לזה אין הנחיות טכניות להחלפות שמן בתיבות שמשודכות למנועי סקיי אקטיב..

מחלות: מסכי מגע שמחליטים לא לעבוד (בחברה מחליפים ללא עלות לדגמים מסוימים - נדרש לבקש בדיקה באם הרכב מכוסה על ידי דלק מוטורס.

תושבות חלשות, משולשים חלשים, מוטות מייצב אחוריים וקדמיים שנדרש להחליף מהר.. הדגם הזה אמין ברמת מנוע גיר, מערכת המתלים שלו מתעייפת מאוד מהר, נכון גם למאזדה 6 באותן שנים.

לטפל כל 10, שמן סינטטי מלא, 4.5 ליטר במנוע , ולנסוע, בתור רכב יש לו התנהגות כביש ממש טובה, באסה שהוא חלש כבר ביחס להרבה רכבים היום מבחינת מנוע הוא ממש לא מרגש, אבל, כיף להיכנס לסיבובים איתו ולהשתעשע...

בקשר לעניין התושבות והמתלים נראה לי זה תלוי בסגנון נהיגה לה?

סגנון נהיגה שלרוב משויך למאזדה כולל ברקסים פתאומיים והאצות שזה לא טוב לרכיבים כמו תושבות מנוע וגיר

באיזה ק''מ הם נהיים בלוים לרמה שדורשת החלפה? יקר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד שראיתי הרבה מזדות (חילטרתי בזמן החלת בתור יועץ שרות במוסך מזדה פורד לאיזה חודשיים - במקום להשתגע בבית ) וגם בקמ נמוך הגיעו רכבים עם תושבות מנוע (מס 3 בעיקר - המרכזית, שקועה וקרועה ) , בוקסות משולשים קרועות, מוטות מייצב מרעישים.. מעבר לזה לא היה איזה משהו שאפשר להגיד זו תקלה חמורה..למשל חיישנים או משהו כזה.. סהכ רכב פשוט לתחזוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, AloniM3 כתב:

אני יכול להגיד שראיתי הרבה מזדות (חילטרתי בזמן החלת בתור יועץ שרות במוסך מזדה פורד לאיזה חודשיים - במקום להשתגע בבית ) וגם בקמ נמוך הגיעו רכבים עם תושבות מנוע (מס 3 בעיקר - המרכזית, שקועה וקרועה ) , בוקסות משולשים קרועות, מוטות מייצב מרעישים.. מעבר לזה לא היה איזה משהו שאפשר להגיד זו תקלה חמורה..למשל חיישנים או משהו כזה.. סהכ רכב פשוט לתחזוקה.

באיזה עלות בערך מדובר

לפי מה שאמרת יש די הרבה בעיות אתה מדאיג אותי חחחח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל רכב יש בעיות חחח... עלויות ? תלוי, מקורי ? חליפי ? בכללי חליפי במזדה די מעפן, רפידות שורקות שנאכלות תיק תק, צלחות מקוריות שקל לאכול אם אתה בולם הרבה בירידות...

השאלה מה אתה מתכנן מהרכב ? להתגרזן ? לנסוע רגוע ?.. זה לא איזה רכב מרוצים, והוא לא בנוי ככה, תתגרזן איתו תתכונן להוריד רפידות, צלחות וכאלה במוסך.. וזה הרבה כסף במזדה.

הייתי חושב על פורד פוקוס אקובוסט 1.5 טורבו האמת .. רכב בנוי הרבה יותר טוב מהמזדה או לחילופין לכוון לפוקוס 2015 עוד מהצורה הישנה עם הגיר הרובוטי שמכוסה באחריות מצמדים עד 2022 למחשב גיר עד 2025, אחלה רכב , טנק, וגם נוסע סבבה...170 כח, 20 קגמ אבל גיר רובוטי עם פחות איבודי כח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סגנון נסיעה די רגוע, ואני מתכנן להחזיק את הרכב שאקנה די הרבה זמן

אני לא אחד שלוחץ ומתפרע עם הרכב הפרטי שלי אז אני מצפה לא לראות בעיות ברכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...