Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת דירה/בית דרך מתווך בלי התעסקות עם קונים - האם קיים דבר כזה בארץ?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 992 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני איתך - קניתי ומכרתי דירות ללא תיווך כמה פעמים בחיים.

אבל אף פעם זה לא עבר בשקט מצד המתווכים.

בדרך כמה מתווכים  ניסו "לשרוף" לי את המכירה ע"י פרסום מקביל, אחרי שלא הסכמתי למכור דרכם.

עם חלקם היה קשה מאוד לסיים פגישה  ( באו לראות דירה "רק בשביל מישהו "וניסו לשכנע גם אותי לחתום ).

הם בכל הכוח מנסים להשתלט על השוק ולמנוע מכירות בלי תיווך, כי תכל'ס ,ברוב המקרים בעידן האינטרנט אין שום צורך בשירות שלהם.

אבל לפעמים כן צריך מתווך - במיוחד כאשר עוברים מאיזור מרוחק ולא מכירים את הסביבה. למתווכים יש מאגר דירות. אתה בא מרחוק והולך לראות כבר כמה נכסים באותו היום. גם אנשים מבוגרים לפעמים צריכים את השירות הזה, כי קשה להתרוצץ לבד בין דירות.

חייבת להיות אפשרות למכור/ לקנות לבד או דרך תיווך, כל אחד מה שמוצא לנכון,  בלי השתלטות טוטלית ( ולפעמים ברוטלית ) של המתווכים על השוק.

עריכה אחרונה על ידי vladclar
  • אהבתי 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Asfanut הניסיון שלי תואם לשך.

@vladclar לפחות באזורים שבהם חיפשתי לפני כ-9 שנים (כולל הדירה שהעמדתי למכירה), וכעת הבן שלי מחפש - המתווכים פשוט שולטים בשוק כאשר פרסמתי את הדירה שלי קיבלתי טלפונים רק ממתווכים, כאשר התעניינ תי במודעות יד 2 התברר כי כולן פורסמו על ידי מדתווכים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באיזור שלי הכל נשלט ע"י מתווכים. ועדיין מכרתי לבד וקניתי לבד( באותו האיזור ), למרות כל הלחצים.

את הדירה שקניתי פירסמו גם הבעלים וגם כמה מתווכים במקביל. אחד המתווכים אפילו דרש מהמוכרים שלי דמי תיווך בטענה שקרית שהוא זה שהביא לקוחות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנה האחרונה רכשתי דירה, כך שחוויתי את השוק הזה היטב (ראיתי אינספור דירות, חלק לא מבוטל דרך תיווך - כי באזור שחיפשתי, בקושי ישנן דירות שלא נמכרות דרך תיווך).

אציין שכעיקרון הגעתי בתחושה שמתווך הוא מעין אוכל חינם, 

כזה שמבצע פעולה מינורית וגוזר קופון של עשרות אלפי שקלים מכל אחד מהצדדים.

לשאלת פותח השרשור, הקנייה שלי התנהלה למול המתווך בצורה דומה לדרך שציינת - 

כל ההתנהלות שלי הייתה מול המתווך, כולל הצעות למחיר סגירה וכדומה. לאחר שנסגרנו על מחיר, ביקשתי את הטלפון של המוכרת, המתווך שאל מדוע אני צריך ולבסוף מסר. הפעם הראשונה שראיתי את המוכרת הייתה במעמד חתימת החוזה. 

השיחות הנוספות שהיו לי איתה בהמשך היו לגבי סגירת חשבונות שלה והעברת החשבונות על שמי, לצורך סיום הרישום.

לסיכום, אוכל לומר שיצאתי בתחושה שונה לגבי המתווך. אני עדיין חושב שהסכומים אסטרונומיים ביחס לעבודה, אך אני כן יכול לומר שלמתווך (לפחות במקרה שלי) הייתה משמעות בקיום העסקה - וכן בהובלת המוכרת (וגם שלי, הקונה) למחיר ששנינו נהיה מוכנים לסגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאני חיפשתי דירה, פניתי מיוזמתי לרוב המתווכים בעיר.

חיפשתי דירה. ידעתי בדיוק מה אני מחפש,

סכום ידוע. דרישות מדויקות.

ובכל זאת, רובם הובילו אותי לדירות שיש להם בלעדיות מצד המכירה.

ניחא אם הדירות היו מתאימות, הן לא.

הם רק ניסו לשכנע אותי כמה הדרישות שלי לא הגיוניות, לא נצרכות ("בשביל מה אתה צריך מעלית? אתם צעירים!) או לא קיימות דירות כאלה בשוק.

לא היתה לי בעיה לשלם את התיווך אם הם היו מספקים לי את העבודה.

בסוף מצאתי את הדירה לבד, סגרתי משא ןמתן לבד.

את דמי התיווך השקעתי בשיפוץ הבית.

לדעתי שירות מיותר לגמרי.

והכי הגעיל אותי. שחלק ניכר מהמתווכים פירסמו דירות עם נתונים טובים במחיר טוב 

ושהתקשרתי "אה בדיוק אתמול הם סגרו, אבל אם אתה רוצה יש לי משהו אחר" שיטת שיווק דוחה בעיניי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השירות הזה מיותר כשבעל הדירה מעוניין להתנהל מולך. במידה ולא, הוא יפנה למתווך ואם אתה רוצה את הדירה הזו תיאלץ לשלם גם לו. אני מניח שככל שהנכסים שאתה מחפש יקרים יותר, רובם יפורסמו דרך מתווך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראש העין הרוב המוחלט עובר דרך תיווך.

אמא שלי קנתה לפני כמה חודשים, דירה שהיא ראתה שפורסמה ע"י בעל הדירה באופן פרטי, דיברה איתו ביום חמישי, קבעה איתו לראות את הדירה ביום ראשון, וביום ראשון הוא הודיע לה שהדירה עברה לתיווך.

בסופו של דבר היא קנתה את אותה דירה, דרך התיווך כמובן, אבל המתווך בהחלט עשה את עבודתו שם.

היא כמובן עוד לא נכנסה לדירה, אבל יצא שקנתה לפני עליית המחירים האחרונה, ולפני שבועיים המתווך שאל אותה אם היא רוצה למכור (דירה שעוד לא נכנסה אליה כן? עם תאריך פינוי של שנה) כדי לעשות "מכה".

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...