Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש ללא התראה על קרבה לרכב מלפנים

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 952 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי בשבוע שעבר רכב חדש, הייתי רגיל למובילאיי בדגם הקודם ועכשיו מאוד חסר לי ההתרעה על קרבה לרכב. המובילאיי היה מתריע (צורח) על כל רכב שהאט מלפני, אפילו אם לא שמתי לב. 

ברכב החדש יש התרעה על סטיה מנתיב, וגם על רכב בשטח המת, כולל רטט בהגה והתראה ויזואלית. אבל התראה על קרבה לרכב מלפנים - שזה העיקר - אין.

ומה עוד מתברר, שהיבואן פשוט הוריד דברים שקיימים באותו רכב בחו"ל: וילונות למושבים אחוריים, התרעת קרבה לרכב מלפנים, איוורור למושבים קדמיים, תיקון סטיה אקטיבי, כל הדברים האלה רק בארץ אין!

התקשרתי ליבואן ונציג מכירות אמר לי שזה הסטנדרט ברכבים היום, כתחליף למובילאיי יש בלימת חירום אוטונומית והתראה על סטיה מנתיב.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי האבזור הגיוני, לא כול מה שיש בחול מגיע לפה על מנת לשמור על מחיר הגיוני.

נשמע מוזר שאין בלימה אוטונומי אבל יש את שאר מערכות בטיחות, בלימה אוטונומית זה הבסיס במיוחד אם אין מוביילי.

על איזה רכב מדובר?

אם על קודיאק, אז יש לו בלימה אוטונומית.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בלימה אוטונומית קדמית ואחורית. אבל אין התראה על קרבה לרכב. מה היבואן חוסך בזה שאין התראה? איזה היגיון יש בלהוריד דבר כל כך חשוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאין התראה ברכב שלך. פשוט מערכות ההתראה המקוריות ה-ר-ב-ה פחות היסטריות ממובילאיי בהתראות שלהן.

האם ניסית לעבור לתצוגת המרחק מהרכב שלפנים בלוח המחוונים?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוביל-איי, לפעמים מגזים בהתראות שלו. וחלקם גם ללא סיבה ממשית.

המערכות המקוריות מתריאות בזמן אמת, ומתי שצריך.

בלי צפצופים מיותרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שאין באאוטלנדר החדש תיקון סטיה אקטיבי, לטענת היבואן בגלל שוני בתקינה האמריקאית לזו הישראלית.

אולי בהמשך יגיעו גם הרכיבים החסרים.

תתחדש על האאוטלנדר.

אאוטלנדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yulianx כתב:

על איזה רכב מדובר?

אם על קודיאק, אז יש לו בלימה אוטונומית.

הסקודיאק שייך להיסטוריה, הוחלף באאוטלנדר החדש דגם לקשרי. רכב שנראה טיל מבפנים ומבחוץ, והצבע שחור יהלום זה דבר שעוד לא ראיתי בארץ - באמת נדיר. אבל הפרטים הקטנים האלה שהיבואן מרשה לעצמו לזלזל בלקוחות, זה מאוד מעצבן, במיוחד ברכב שמחירו 220,000. היה להם כמה חודשים טובים להתכונן - ואפילו ספר רכב עדיין אין ללקוחות, לוח המחוונים מלא באפשרויות אבל לנציגים אין שמץ של מושג מה עושה מה. זה נורמלי?

אייל, בוא נגיד שאני מאמין ליבואן ומדובר בתקינה אמריקאית. אבל מה עם ווילונות מאחורה? איוורור למושבים קדמיים שכל כך נחוץ פה בארץ החמה שלנו? גם ככה הם היו חזירים והעלו מחירים בצורה מטורפת, הפרימיום הפך ללקשרי וקפץ בלא פחות מ-50,000 שקל (את הקודם היה אפשר לקנות במבצע חבר ב170, את זה כנראה שלא - או שתהיה הנחה מזערית), אז לחסוך עוד כמה שקלים? פשוט לא יאומן. 

והקטע עם התראה על קרבה לרכב - בכלל לא ברור. מה הם הרוויחו מהחיסכון הזה, הרי כל המכלולים קיימים? 

נסעתי עכשיו נסיעה ארוכה, 90 ק"מ לכל כיוון, לא היתה לי שום התראה, חוץ מפעם אחת שהתקרבתי לרכב במהירות והופיעה לי התראת התנגשות שניה לפני שעצרתי (אני לא באמת צריך התראה שניה לפני בלימת חירום...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא בטוח שכולם אוהבים את הציפצופים האלה. התרגלת למשהו - ייקח זמן להתרגל למצב החדש.

אם אתה מרוכז בנהיגה - תבלום בעצמך.  אם לא - למקרה חירום יש בלימה אוטונומית.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים עם בלימת חירום אוטונומית,  אין התראה על שמירת מרחק. ההתראה הוחלפה בבלימה.

לגבי שיקולי היבואן, קטונתי אבל בוא נגיד שכשיש אפשרות ויש רכב חדש, המחירים גבוהים.

ע"ע קודיאק, 5008, 3008 וכל השאר.

לגבי חוסר באבזור, לדעתי אתה צודק.

אם מנסים להתנער מהתדמית המיושנת של האאוטלנדר הקודם, אחת הדרכים היא אבזור עשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר רכב הם לא מחלקים יותר.

הם נותנים ספרון דל מאוד עם מקרי חירום בלבד. [פאנצירים וכדומה].

מקווה בשבילך שיש קובץ , ספר רכב PDF, במע" המקורית שמגיעה עם הרכב.

אם אין, לא זה ולא זה, זכותך לדרוש את החוברת המלאה באנגלית, שמגיעה ברכבים הללו בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, yossiaviel כתב:

אם ככה, אז לפחות חוות דעת ראשונית על הרכב, מומלצת בחום!

יש לי אותו בקושי יומיים, אבל ננסה בכמה מילים למרות שלא רציתי לכתוב ביקורת (נמאס לי שהרכב הזה המוני מדי... מעדיף שלא יקנו. בקטע הזה אני שמח שהעלו את המחיר).

כמו שאמרתי, נראה ממש טוב. ממש מושך מבטים, אולי בגלל שהוא חדש (הייתי בין עשרת הראשונים בארץ). היו גם אנשים שדיברו, אחד אמר שמזכיר לו RAV4, אחד אמר שמזכיר לו אאודי, אחד אמר שמזכיר לו מאוד ריינג' רובר. האמת שהוא שילוב של הרבה אלמנטים עיצוביים. גם מבפנים, עיצוב נקי בהשראת המותגים הגדולים, פשוט יפהפה.

גם מבחוץ וגם מבפנים נראה שמיצובישי הפעם השקיעו את הנשמה. תשומת לב לכל פרט, אבל לכל פרט - גם הפרט הכי קטן. ויש שליטה מהתפריט גם על רוב הפרטים. אפשר לבטל, להפעיל, לבחור באפשרויות שונות.

המולטימידיה בלי אינטרנט, בלי ווייז, ובשבילי זאת מכה רצינית, אני מנסה להתרגל. המסך סופר מהיר, מתחבר למכשיר שלי בשבריר שניה, גם אנדרואיד אוטו עולה במהירות הבזק, יחד עם הווייז. גם לאפליקציה הזאת הייתי צריך להתרגל.

הקטע הוא שאם אני רוצה ווייז (התרעות און ליין על פקקים, שוטרים, מפגעים בדרך) אז הלך כל המראה המינימליסטי, כי אני צריך לחבר את האנדרואיד עם כבל... וזה גם בלגן, כל פעם מחדש. וזה גם מטעין את הפלאפון באיטיות מרגיזה. אז או להטעין או לחבר את הוויז. בעיקרון אם יש לך אפל (לא תודה) עם הטענה אלחוטית, אז גם האפל קרפליי הוא אלחוטי.

המפה שהמכשיר של מיצובישי (מקורי) מגיע איתה, היא מפה נחמדה, אבל לא משתווה למפה של וויז. הקריינית גם בולעת את המילים בעברית מצחיקה מאוד, עברית של מחשב. נשמע על הפנים. אבל יש פה בונוס גדול - המפה מופיעה גם על לוח המחוונים הדיגיטלי, וגם על הלוח המוקרן על השמשה.

ואם כבר דיברתי על הלוח המוקרן על השמשה - התלהבתי ממנו בהתחלה אבל הוא מעצבן בעיניים (או שאני פשוט צריך לסדר את זה, צריך לשבת על זה). אז ביטלתי. יש כפתור מתחת להגה שמבטל אותו מיידית. אבל בעיקרון מופיעה בו המפת ניווט, וגם השיר שאתה שומע או מחליף, והמהירות שאתה נוהג, ואם יש התראה על סטיה מנתיב - אז גם בו היא מופיעה.

ואם כבר דיברתי על התראה על סטיה מנתיב - ניסיתי, באמת שניסיתי. גם ניסיתי להיות ילד טוב וללמוד לאותת בכל פניה גם אם אין אף אחד מאחוריי. אבל כל סטיה קלה אתה מקבל התראה ויזואלית + רטט בהגה שמרגיש כמו שעלית על הפס רטט שנמצא בשולי הכביש. אחרי נסיעה אחת ויתרתי וביטלתי את ההתראה על סטיה מנתיב. יש גבול.

יש התראה על שטח מת באמצעות משולש מאיר על המראות - וזה פיצ'ר שעוזר מאוד. יש גם התראה קולית על התנגשות.

המנוע מרגיש חזק אבל בינתיים בגלל שהרכב חדש אני מפחד ללחוץ על הגז, לוחץ די בעדינות ומקבל משוב קליל. נותן לרכב לפתח מהירות, בקושי הגעתי ל120-130. אבל כשהדגמתי לחבר לחיצה על הגז, הוא באמת עשה רושם חזק.

בנסיעה הרכב מרגיש מאוד נוח ובולע את רוב השיבושים. המנוע מבחוץ קצת רועש, ציפיתי למשהו יותר שקט, שלא ישמעו אותו בכלל (לפחות כשהוא חדש). אבל לא נורא, בפנים שקט ודממה. גם בנסיעה. אולי זה הבידוד המעולה שהם הוסיפו, בכל מקרה התוצאה היא נסיעה די שקטה.

ההגה רך ברמה לא נורמלית. הוא גם נוח לאחיזה כי הוסיפו לו "בשר". הוא עשוי מחומרים מעולים ונעימים. 

ידית ההילוכים היא באמת הברקה. נוחה בטירוף, הזזה קלה אחורה כדי לדרייב, הזזה קלה קדימה לרוורס, לחיצה קלה כדי להכניס לפארקינג. 

ואם דיברנו על רוורס, אז המצלמות ההיקפיות (בדגם לקשרי) זה פיצ'ר שעושה את החיים קלים מאוד בחניה. יש תמונה מלמעלה שמראה לך בדיוק היכן הרכב נמצא ביחס לאלמנטים שסביבו, והמצלמה הקדמית מראה לך בדיוק עד להיכן אתה יכול להתקדם בחניה. 

המזגן ממש חזק, מקרר מהשניה הראשונה. יש פתח מיזוג גם מאחור (אין לשורה השלישית) עם שליטה על טמפרטורה (מה שנקרא מפוצל לשלושה איזורים: נהג, זה שלידו, והיושבים מאחור).

מתגי החלונות מוארים בלילה. ויש המון מתגים. יש גם פרופילי משתמש שונים, אתה בוחר את הפרופיל (או שזה מסתנכרן עם השלט שאתה מחזיק, זה קטע שלא חקרתי עד הסוף). בלחיצה על הפרופיל אתה מקבל: כיוון מראות, כיוון מושב נהג חשמלי (לפי איך שמוגדר בפרופיל), תחנות רדיו שנקבעו מראש ע"י המשתמש (עדיין לא הצלחתי לשמוע רדיו...) ואולי עוד משהו ששכחתי.

הכל אוטומט, גם תאורה גבוהה ונמוכה מוחלפת אוטומט, מגבים, וכו'.

עוגני החגורות במושב האחורי הוטמעו בתוך המושבים, והם לא בולטים, ככה שהישיבה מאוד נוחה. 

וילון המסתור לתא המטען עשוי משני חלקים, חלק אחד שנצמד בסקוטש למושבים האחוריים, וחלק אחד שנמתח. זה עוזר להזזה קלה של המושב האחורי, בלי להסתבך עם וילון המסתור בכל פעם.

עוד לא בדקתי צריכת דלק, נסעתי 180 ק"מ בערך (קצת יותר), תכננתי למלאות פול טנק ולבדוק כמה זה יצא, אבל שכחתי. לפי הצג נראה שהלך פחות מרבע טנק, אבל מהניסיון שלי הצג לא תמיד מדייק.

עוד לא הבנתי למה נועדה השורה השלישית (התחתונה) של הפנסים הראשיים, ואיך מדליקים אותם. תעלומה (לא מדובר בפנסי ערפל). אולי @ceyal יעזור לי בקטע המוזר הזה... 

זהו, נראה לי שסיכמתי כל מה שאני זוכר בינתיים.

לפני 12 דקות, ceyal כתב:

ברכבים עם בלימת חירום אוטונומית,  אין התראה על שמירת מרחק. ההתראה הוחלפה בבלימה.

זה מה שאמרו לי בחברה היום בטלפון. קויתי שזה לא נכון!! אויש. כמה חבל. 

לפני 13 דקות, yossiaviel כתב:

ספר רכב הם לא מחלקים יותר.

הם נותנים ספרון דל מאוד עם מקרי חירום בלבד. [פאנצירים וכדומה].

מקווה בשבילך שיש קובץ , ספר רכב PDF, במע" המקורית שמגיעה עם הרכב.

אם אין, לא זה ולא זה, זכותך לדרוש את החוברת המלאה באנגלית, שמגיעה ברכבים הללו בחו"ל.

אני מאוד מקווה שאתה לא צודק... באמת קיבלתי PDF קצר של מקרי חירום! (היה שם תיאור של החלפת גלגל רזרבי, עוד משהו שלא הבנתי כי בחו"ל זה מגיע בלי גלגל רזרבי אלא עם ערכה לטיפול נקודתי בפאנצ'רים). 

מקווה מאוד שאתה לא צודק! אם כשאתה קונה בלנדר אתה מקבל חוברת עבה, אז רכב??? הזוי!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, ceyal כתב:

ברכבים עם בלימת חירום אוטונומית,  אין התראה על שמירת מרחק. ההתראה הוחלפה בבלימה

לא מחייב. בקארוק יש חיווי בלוח השעונים.

למקרה של קוב להתנגשות (רגע לפני הבלימה האוטונומית) יש חיווי אחר מלווה בצפצוף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, סקודיאק כתב:

הסקודיאק שייך להיסטוריה, הוחלף באאוטלנדר החדש דגם לקשרי. רכב שנראה טיל מבפנים ומבחוץ, והצבע שחור יהלום זה דבר שעוד לא ראיתי בארץ - באמת נדיר. אבל הפרטים הקטנים האלה שהיבואן מרשה לעצמו לזלזל בלקוחות, זה מאוד מעצבן, במיוחד ברכב שמחירו 220,000. היה להם כמה חודשים טובים להתכונן - ואפילו ספר רכב עדיין אין ללקוחות, לוח המחוונים מלא באפשרויות אבל לנציגים אין שמץ של מושג מה עושה מה. זה נורמלי?

אייל, בוא נגיד שאני מאמין ליבואן ומדובר בתקינה אמריקאית. אבל מה עם ווילונות מאחורה? איוורור למושבים קדמיים שכל כך נחוץ פה בארץ החמה שלנו? גם ככה הם היו חזירים והעלו מחירים בצורה מטורפת, הפרימיום הפך ללקשרי וקפץ בלא פחות מ-50,000 שקל (את הקודם היה אפשר לקנות במבצע חבר ב170, את זה כנראה שלא - או שתהיה הנחה מזערית), אז לחסוך עוד כמה שקלים? פשוט לא יאומן. 

והקטע עם התראה על קרבה לרכב - בכלל לא ברור. מה הם הרוויחו מהחיסכון הזה, הרי כל המכלולים קיימים? 

נסעתי עכשיו נסיעה ארוכה, 90 ק"מ לכל כיוון, לא היתה לי שום התראה, חוץ מפעם אחת שהתקרבתי לרכב במהירות והופיעה לי התראת התנגשות שניה לפני שעצרתי (אני לא באמת צריך התראה שניה לפני בלימת חירום...)

מה שאתה מתאר בפיסקה האחרונה אצלך, הוא בדיוק מה שאתה טוען שאין לך. אם חסרה לך ההיסטריה של מוביל איי, תוכל להתקין כזה. לגבי שאר הדברים כמו וילונות, איוורורים וכיו"ב, אני מניח שטרם הקנייה ראית את המפרט לגבי האיבזור בדגם שקנית, אם האביזרים הופיעו במפרט אבל לא ברכב, יש לך טענה צודקת כלפי היבואן, מניח שתוכל לתבוע סוג של פיצוי, אם לא, אז ובדומה לטענה על המחיר המופרז, נדמה לי שיכולת פשוט לא לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתקין מובילאיי, תאמין לי. הוא מספר 1 בעזרה לנהג. אבל ההתקנה כלולה בפירוק של רכיבים ברכב, ואני מעדיף לוותר.

כשהזמנתי אאוטלנדר קראתי עליו באתרים בחו"ל, כי בארץ לא היה שום דבר. גם הנציגים בארץ לא ידעו כלום. תכלס הם גם עכשיו לא יודעים כלום. אני לא מאלה שבאים בטענות או תובעים פיצויים, אני פשוט מאוכזב. אני לא יכול להגיד שאני לא מרוצה מהקניה, כי עדיין יש 99 אחוז דברים טובים, אבל ההתנהגות של היבואן מאכזבת.

• מבאס 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 952 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...