Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שבת שלום אודיופילים

שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום...

אני משוטט בפורום הזה כמעט שנה...

יש פה,ראשית בני אדם מדהימים..

ושנית מומחים מטורפים בתחום, הסאונד לרכב...

אם אפשר חברים,שמישהו יעשה סדר, בשפה הכי פשוטה,לאדיוט המתחיל. איך בונים מערכת בסיסית..

רמקולים 3 way קדימה 2 way אחורה.

סאב,מערכת הגברה,מה תפקידו של dsp ולמה צריך אותו..

האם נכון,לערבב,בין רכיבים, מיצרנים שונים. או לחלופין,עדיף מערכת,שמדברת,באותה שפת מפעל..

אני יודע שיש הרבה מלל ומדריכים... אבל,חשבתי,אם מישו יוכל, לפשט ולדייק את זה.

זה יעזור להבנה..

זאת לא בקשת עזרה בבניית סט לרכב...

יותר להבין למה דווקא 3 wey קדימה, מה כדאי,להוסיף,למערכת כזאת,שישפר אותה. ומה ההגיון מאורי הדברים...

תודה

ושבת שלום

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגילוי נאות אני עובד בתחום

אז ככה אם אתה מכוון את עצמך למערכת SQ 

ברוב המקרים משתמשים בקומפוננט 3WAY אך ורק קדימה ומוסיפים סאב 

יש רכבים שמשתמשים ב REAR Fill כדי להוסיף עוד נפח (לפעמים ברכבים גדולים כמו גיפים מעט חסר נפח בסאונד תלוי גם ברמקולים והאקוסטיקה של הרכב ).

לגבי סאב לרוב מומלץ 12 אינץ כדי שיוכל לנגן תדרים נמוכים סאב 10 אינץ למשל יכול להישמע מדויק יותר אבל לא יוכל פיזית לנגן נמוך כמו 12 אינץ 

התיבה לסאב גם היא חשובה לא פחות אני אישית ממליץ ללקוחות שלי לבנות תיבה במיוחד לסאב כדי להפיק ממנו את מירב התוצאה 

DSP : תפקידו בכוח לתת לך את האפשרות לשלוט בכל חלק וחלק במערכת

לתזמן את האלמנטים וגלי הקול כדי שיגיעו לנקודת האזנה בהרמוניה ואתה תוכל לקבל אפקט במה (PHANTOM IMAGE)

בנוסף אתה יכול לכוון את הסאונד לפי טעמך האישי ואין לך הגבלות כאן 

לגבי ערבוב אלמנטים אין לזה מדע מדויק אפשר לקחת טוויטר של חברה אחת מידריינג של חברה אחרת ומידבאס אחר 

צריך לדעת לשלב בניהם בכיוונים בעזרת ה DSP

ובנוסף עוד משהו ששכחת לשאול עליו 

איטום לרכב בידוד רעשים 

שאתה משקיע כבר במערכת כזו האיטום הוא בגדר חובה מהסיבה שאלמנטים חזקים מרעידים את הפח והפלסטיקה בדלת ובנוסף צריך לשמור את הסאונד בתוך הרכב

רוב האנשים מזלזלים בזה מהסיבה שהם עדיין לא מבינים כמה הבדל יש לאחר איטום דלת ברמה נכונה .

מקווה שנתתי לך תשובות לרוב השאלות שלך אם אתה עדיין רוצה לדעת עוד מוזמן בשמחה

• אהבתי 1

גילוי נאות אני עובד בתחום האודיו לרכב . 
בעל עסק להתקנה ומכירת ציוד אודיו לרכב סאונד קלאב 

https://www.facebook.com/Soundclubgarage

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איניגו חבר נכבד,  השאלות שלך מקיפות את רוב תחום האודיו/סאונד איכותי ברכב. כפי שכתב  Daniel car system, הידע בתחום הוא נרחב וגדול, מציע לך לקרוא את המאמרים של LANOSFORCE שהוא מנהל פורום אודיו. המאמרים שלו מקיפים, מפורטים ברמה של עבודת דוקטורט לא פחות. מהם תוכל לילמוד המון.

יחד אם זאת, חשוב גם להיפגש עם חברים ותיקים עם ידע וניסיון בתחום, שיהיה לך גם הסבר ויזואלי על תפקיד כל מכשיר/חלק במערכת סטריאו/אודיו איכותי לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום @איניגו
מצטרף לחברים שהציעו מפגש וקריאה של נושאים שנרשמו קודם לכן,

שווה אולי להעיף מבט על התקנות שאנשים עשו, רצוי מהשנתיים שלוש האחרונות - תלוי מאוד ברכב שלך ומה שמגיע איתו,

הכניסה של מערכות מולטימדיה מהיצרנים שינתה קצת את המצב.

אבל, 

לא, אתה לא חייב 3WAY מקדימה + 2WAY מאחור, אלא אם כן אתה נוהג ברכב גדול ממש (כמו שרשם @Daniel car systems)

רשמת שאתה נכנס לתחום,

בעיניי דווקא 2WAY משובח מקדימה יהיה מעולה להתחלה
(אשאיר המלצות לחברים פה, אני מחוץ לתחום כמה שנים ותקוע עם המלצה על HERTZ או FOCAL ואולי משהו השתנה מאז)

מגבר איכותי הוא מאסט, 
ממליץ לחבר BI-AMP  את ההגברה לרמקולים, אם זה עדיין אפשרי ועובד מול הרכיבים החדשים כמו DSP

לגבי מה שנרשם על סאב:

בתאריך 3.7.2021 בשעה 09:45, Daniel car systems כתב:

לגבי סאב לרוב מומלץ 12 אינץ כדי שיוכל לנגן תדרים נמוכים סאב 10 אינץ למשל יכול להישמע מדויק יותר אבל לא יוכל פיזית לנגן נמוך כמו 12 אינץ 

התיבה לסאב גם היא חשובה לא פחות אני אישית ממליץ ללקוחות שלי לבנות תיבה במיוחד לסאב כדי להפיק ממנו את מירב התוצאה 

אני חולק על דעתו של @Daniel car systems ומאמין (ויודע מניסיון אישי) שסאב 10" טוב מחובר למגבר ייעודי וחזק (במקרה שלי זה גם היה ב-1 אום) ותיבה שתוכננה ונבנתה היטב,

ייתן יופי של סאונד ועוצמה כמעט לכל רכב, כל עוד מחפשים SQ ולמעט המקרים בהם מדובר בנהיגה במפלצות גדולות במיוחד,

או לחילופין כל עוד אתה לא מנסה לעבור ברחוב ולהפעיל אזעקות של רכבים חונים.

בהמשך, מתחבר למה שנרשם לפני,

וחושב שבהתאם לרכב שלך (לא רשמת באיזה רכב המערכת תותקן - דגם ושנת ייצור), יתכן בהחלט שאיטום ישפיע לא מעט על הסאונד. 

אל תשכח שחיווט איכותי הוא לא פחות חשוב.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי Super_T
  • אהבתי 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1019 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...