Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים אני רוצה לשים באוטו שלי גלגל 18r ויש לי r17 יש לי הונדה סיויק 1.5 טורבו שנת2018 האם זה אפשרי?

שימו לב! השרשור הזה בן 1026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קפוץ למכון טסטים הקרוב לביתך ושאל אותם מה המידות המאושרות לרכב שלך שמופיעות אצלם, זה הכי 'בטוח'.
בחו"ל היא מגיעה עם 235/40/18, צריך לבדוק אם המידה מאושרת.
יש בפורום הטכני שרשור ייעודי.
אתה מודע לזה שעלויות הצמיגים שלך יקפצו והנוחות תפגע, כן? אחיזה נוספת לא תקבל כאן, אולי קצת חדות בהיגוי.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל למה שבאופן מכוון תפגע באיכות הנסיעה של הרכב?

גם 17 זה מספיק גדול(אפילו מדי) לסיוויק אין שום סיבה בעולם לשים עליה 18(אלא אם פוזה כלכך חשובה לך שאתה מוכן לפגוע באיכות הנסיעה של הרכב)

עריכה אחרונה על ידי ik3
  • רעיון טוב! 1

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.6.2021 בשעה 13:02, ik3 כתב:

קודם כל למה שבאופן מכוון תפגע באיכות הנסיעה של הרכב?

גם 17 זה מספיק גדול(אפילו מדי) לסיוויק אין שום סיבה בעולם לשים עליה 18(אלא אם פוזה כלכך חשובה לך שאתה מוכן לפגוע באיכות הנסיעה של הרכב)

רוצה לשאול, גם כי מתלבט בקשר לשדרוג מ-17 ל18 באיביזה שלי, ואולי גם פותח השרשור התכוון לזה, אבל ג'נט רחב יותר וגדול יותר לא אמור לתת שיפור באחיזה? בהנחה וכמובן מרכיבים איזה CUP2  או משהו בסגנון...?

עריכה אחרונה על ידי hondacivic02es
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'אנט לא יתן שיפור באחיזה (לא כזה שתרגיש, אלא אם תשקיע בג'אנט סופר קל שעולה 5 ספרות).
צמיג רחב יותר כן יתן שיפור באחיזה הכללית, אבל יהיו לו גם השלכות שליליות כמו משקל לא מוקפץ גבוה יותר (מה שיפגע באחיזה על פני שטח משובשים), היגוי כבד יותר, סיכוי גבוה יותר לציפה במעבר על מים, פגיעה מסויימת (אם כי יחסית זניחה) בהאצה.
אפשר לקבל שיפור אחיזה משמעותי בלי כל הנ"ל ע"י החלפה לצמיג אוחז יותר.
אלא אם האיביזה שלך מאד חזקה וחיה במסלול (ולפי הסמלון מדובר על איביזה עם מנוע 1000 סמ"ק ו115 כ"ס) לא הייתי עולה בגודל הג'אנט מטעמי אחיזה - אתה גם תפגע משמעותית בנוחות היומיומית וגם כל בור יהפוך לאסון פוטנצאלי עקב החתך הנמוך. בדקת אגב מה המידות המאושרות לרכב שלך? אני מנחש שעכשיו היא עם 215/45/17?

• מעניין 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח להבין מה גאנט 17" עושה על איביזה פשוטה עם 100 סוסים, מיותר לגמרי וסתם פוגע בנוחות.

לא מדובר ברכב ספורטיבי  אפילו לא קצת,  אין שום הצדקה לדעתי לפגיעה ברכב לטובת שיפור קוסמטי(למי שזה בכלל נחשב שיפור).

להקשר הזה גאנט 15 לגמרי מספיק לרכב כזה, ויראה הרבה יותר מתאים ו"במקום"

• אהבתי 2
  • מבאס 1

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.6.2021 בשעה 15:56, shellcase כתב:

הג'אנט לא יתן שיפור באחיזה (לא כזה שתרגיש, אלא אם תשקיע בג'אנט סופר קל שעולה 5 ספרות).
צמיג רחב יותר כן יתן שיפור באחיזה הכללית, אבל יהיו לו גם השלכות שליליות כמו משקל לא מוקפץ גבוה יותר (מה שיפגע באחיזה על פני שטח משובשים), היגוי כבד יותר, סיכוי גבוה יותר לציפה במעבר על מים, פגיעה מסויימת (אם כי יחסית זניחה) בהאצה.
אפשר לקבל שיפור אחיזה משמעותי בלי כל הנ"ל ע"י החלפה לצמיג אוחז יותר.
אלא אם האיביזה שלך מאד חזקה וחיה במסלול (ולפי הסמלון מדובר על איביזה עם מנוע 1000 סמ"ק ו115 כ"ס) לא הייתי עולה בגודל הג'אנט מטעמי אחיזה - אתה גם תפגע משמעותית בנוחות היומיומית וגם כל בור יהפוך לאסון פוטנצאלי עקב החתך הנמוך. בדקת אגב מה המידות המאושרות לרכב שלך? אני מנחש שעכשיו היא עם 215/45/17?

כרגע אני על PS4. כמה שיפור יתן הCUP2 2?

בתאריך 18.6.2021 בשעה 16:02, ik3 כתב:

לא מצליח להבין מה גאנט 17" עושה על איביזה פשוטה עם 100 סוסים, מיותר לגמרי וסתם פוגע בנוחות.

לא מדובר ברכב ספורטיבי  אפילו לא קצת,  אין שום הצדקה לדעתי לפגיעה ברכב לטובת שיפור קוסמטי(למי שזה בכלל נחשב שיפור).

להקשר הזה גאנט 15 לגמרי מספיק לרכב כזה, ויראה הרבה יותר מתאים ו"במקום"

ככה דגם הFR בא מהחברה. ד"א אני על 140 סוסים אחרי תוכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא עושה ימי מסלול נראה לי אוברקיל מטורף לאיביזה 1.0.
אם אתה מרגיש מחסור באחיזה עם PS4 יש סבירות לא רעה שהוא מגיע מהנהג, מה גם שאורך החיים של הקאפ 2 יהיה קצר משמעותית ובחורף תצטרך למתן המון את הנהיגה שלך, במיוחד בלילות כשקר וגשום.

• מעניין 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, shellcase כתב:

אם אתה לא עושה ימי מסלול נראה לי אוברקיל מטורף לאיביזה 1.0.
אם אתה מרגיש מחסור באחיזה עם PS4 יש סבירות לא רעה שהוא מגיע מהנהג, מה גם שאורך החיים של הקאפ 2 יהיה קצר משמעותית ובחורף תצטרך למתן המון את הנהיגה שלך, במיוחד בלילות כשקר וגשום.

מה שאני מרגיש עם הPS4 זה מן מריחה כזו כשאני לוקח פנייה קצת מהר, לא משתולל אבל אוהב להרגיש את הרכב . הבנתי ש"מריחות" האלה שאני מרגיש זה בגלל שהדפנות של הPS4 קצת רכות, ובCUP2 זה אחרת.

לפני 9 דקות, o.r כתב:

מחזק את מה שנכתב מעלי.

להרכיב CUP2 על איביזה 1.0TSI זה לגמרי Overkill.

במידה ואתה מפרפר עם PS4, כנראה שאתה נותן יותר מדי גז/ יותר מדי הגה.

זהו שאני מדבר יותר על פניות, פתיחות חוץ מכמה לחיצות בהתחלה שקניתי את הרכב בהתלהבות אני לא עושה יותר, זה גם ככה מנוע 1000 לא רוצה "להרוג" אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדופן של הPS4 רכה יותר משל צמיג כמו הקאפ 2 אולי, אבל זה עדיין צמיג UHP מהטובים בקטגוריה.
אני מציע לך לחסוך את ה10K שאתה חושב להוציא על סט ג'אנטים וצמיגים ולהשקיע רבע מזה בעצמך.
עוד משהו שאפשר לבדוק זה כיול זוויות מתלה, יתכן וקאמבר שלילי יותר (נגיד 1-) יעזור כאן. 

חייב לשאול, כל ההשקעה הזאת על רכב בלי יכולת יותר מדי, לא עדיף להתחיל מבסיס רציני יותר?

• מעניין 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את האיביזה הזו במילא חרגתי מהתקציב. במבט לאחור אולי הייתי יכו ללהביא ליאון משנת 2017, אבל רציתי רכב עם שנתון יותר מתקדם.

לאט לאט נפתח התיאבון לשיפורים, וכרגע החלפה של רכב ממש לא באה בחשבון, בעיקר בגלל שהשקעתי כבר המון כסף על שיפורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו המון סוטים מהנושא... אבל... אתה מכיר את זה שאתה קונה מניה, ואז היא מתרסקת, ואז אתה קונה עוד כי עכשיו זה זול ובטח זה יעלה...ואז זה לא עולה?
אז זה נשמע לי קצת שאולי זה המצב.

התיאבון שלך (אני מניח) הוא לא לשיפורים, אלא לדינמיקה טובה יותר מהרכב. החלפה ל18 במקרה שלך תעלה סכום שאם תוסיף עוד קצת תקבל רכב טוב יותר מראש. אז או שתתגרזן על האוטו הזה עד שתגיע למיצוי הפוטנציאל שלו ואז תמשיך הלאה (ואני באמת באמת ממליץ לך לקחת יום מסלול עם מדריך, אחרת פשוט לא תדע כמה אתה לא יודע) או שתשפוך מלא כסף שלא תקבל גם רבע ממנו בחזרה על אוטו עם תקרת זכוכית נמוכה מאד.
אתה צריך לחשוב עם עצמך מה המטרה בסוף ולבנות תוכנית לכמה שנים, אחרת תזרוק מלא כסף לפח.

חזרה לנושא, הייתי בודק עם מצלמה שתצלם את הגלגל (גו-פרו על ואקום או משהו) מה קורה לדופן. אם היא באמת נמרחת וזה לא אתה פשוט מתרגם לא נכון את מה שאתה מרגיש - יש 2 דברים שאפשר לעשות - הראשון הוא להתחיל לשחק עם לחצי אוויר והשני (כמו שכתבתי קודם) להוסיף קאמבר שלילי.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...