Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גילוי שהרכב "אובדן כהלכה" לאחר הליך מימוש מהיר.

שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.
קניתי רכב בהליך מימוש מהיר (מכרז)
היות לכך, לא ניתן לבדוק את הרכב.
לאחר הקנייה, התברר שהרכב היה בעבר בבעלות סוחר ועבר "אובדן כהלכה", מה שלא צויין כלל בשום מקום בהליך המכירה.
בהסכמה למכירה מצויין הסעיף
" כלי הרכב או מי מהם יימכרו במצבם הפיזי והמשפטי הקיים, כפי שהם (AS-IS), והאחריות לבדיקת מצבם מוטלת על המציע בלבד. כונס הנכסים אינו אחראי או מודע לתקינותם ושלמותם של כלי הרכב ו/או למצבם הפיזי ו/או המכני ו/או המשפטי ו/או הרישוי ו/או לכל פגם אחר בכלי הרכב, באם גלוי או נסתר."

יודע שיצאתי דביל וזה חלק מהסיכונים בעניין, השאלה אם יש משהו שניתן לעשות בנידון?

נתקלתי בכל מיני מקרים ופס"דים שמחייבים את המוכר להתריע על אובדן כהלכה בפני הקונה, האם זה לא קיים במקרה שכזה?

מצורף ציטוט מפס"ד:
"אין די בכך שמוכר רכב, ובוודאי מי שעיסוקו בכך, ידווח לקונה באופן לאקוני ומעורפל כי הרכב "עבר תאונה מאחור", ואפילו אין די בכך שידווח קונה על "תאונת שלדה קשה", שכן דין אחד לתאונת שלדה קשה "סתם", ודין אחר לתאונת שלדה שבעקבותיה הוכרז הרכב כאובדן להלכה והופעלה הפרוצדורה לפי תקנה 309.
https://thecar.co.il/בית-המשפט-מוכר-רכב-שהוכרז-כאובדן-להלכה/

מדובר במקרה בו הקונה קנתה מסוחר, לקחה לבדיקה עצמאית, ואף חתמה על "מצאתי לשביעות רצוני", ולמרות זאת, בגלל אי הגילוי הנאות בית המשפט פסק לטובתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכישה במכרז לעו"ד אין שמץ של מושג על עברו של הרכב ולכן יש את המשפט שציטטת.

אין המקרה הזה דומה למכירה דרך סוחר שגם אותם הבאת כדוגמה

ברכב במכרז אתה יכול גם לקבל רכב שמנועו גמור

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.
יש לציין שבמקרים בהם אכן המנוע מת או מקרים אחרים של "אובדן כהלכה" הדבר צויין במפורש במכרז.
בכל מקרה, להבנתי "אי ידיעה" לא רלוונטי. כלומר גם אם אני לא הייתי מגלה, ומוכר בדיעבד את אותו רכב, הייתי חשוף בפני תביעה.
מצרף כתבה שמצאתי עם עו"ד מהתחום:
https://cars.walla.co.il/item/3322094?fbclid=IwAR3EsRWw1mhw0Mc98WoaCR2hFU-MUFcUSkhM5VXI2G3rKSmnwjOHHzlru8s

" האם חתימה על מסמך בו מצהיר הקונה כי בדק את הרכב ואין לו טענות "מחזיק מים" במקרה שמתגלה ליקוי שהוסתר?

הפסיקה ריככה את כוחה של "תניית AS-IS" מסוג זה, כך שלא ניתן להכניס לתוכה ויתור כללי וידוע מראש של הרוכש על הליקויים. נקבע כי בית המשפט יתן תוקף לסעיף במקרה בו יוכח שהמוכר חשף בפני הקונה את הפגמים המהותיים ואף על פי כן הקונה בחר לרכוש את הרכב."

אז השאלה האם באמת יש דין אחר בקנייה מכונס, או שאולי מדובר גם כאן בחובת גילוי נאות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה שאתה מעלה היא מעניינת אבל היא לא תקפה למכרזים כאלו.

הציטוט שהעלת נותן אסמכתא משפטית לזה.

לעו"ד אין מושג (ולא אמור להיות מושג) מה מצבו של הרכב, הוא עסוק בלהציע אותו למכרז ולא מעניין אותו אם זה רכב ב-1000 ש"ח, 500,000 ש"ח, נקי מתאונות או שהרכיבו אותו משני רכבים שונים, מס' מנוע לא תואם או השד יודע מה.

הכתבה שהעלת עוסקת במוכר פרטי או בסוחר, לא במכרז.

בעבר גם חשבתי לעשות קנייה של רכב ממכרז, לא יודע מה עבר לי בראש (וידוי - אחד מהעו"ד היה מקורב אליי) ושאלתי אותו את השאלה שהיא הבעיה שלך כרגע: מה קורה אם קניתי רכב וגיליתי שהוא עם מנוע מת/תאונה קשה/ בעייה רצינית אחרת.

העו"ד פשוט שלף לי דף עם הציטוט שלך... AS IS

קניית רכב ממכרז זה סיכון לא קטן, אני מכיר כאלו שהצליחו ואני מכיר כאלו שנפלו (פיקנטו שהייתה אובדן כהלכה, מאזדה 3 שהתגלה שבעבר הורידו לה ק"מ). לרוכשי הרכבים לא היה מה לעשות בנידון למול העו"ד של המכרז.

אם יש למישהו מידע אחר אשמח להחכים.

דרך אגב: באיזה רכב מדובר ובכמה אחוזים הוא נרכז ביחס למחירון? (כמובן אם תרצה לשתף)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינימום שעלייך היה לעשות טרם הקניה הוא להריץ את מספר הרישוי במסלקת ביטוח. כנראה שהיית מגלה שמדובר במקרה ביטוחי של אבדן להלכה עפ"H גובה הפיצוי ששולם. אני מניח שמדובר בקניה מכונס נכסים של סוחר רכבים בפשיטת רגל/חובות. במקרה כזה עו"ד משמש כצינור מתווך בין הקונה לקופת הכונס. כפי שציינו כאן כבר, אין לו כל אחריות מבחינת מצב הרכב. יחד עם זאת, במקומת הייתי מברר מה הייתה סיבה לאבדן. ייתכן ומדובר בהצפה ובמקרה כזה ,אם הרכב שוקם היטב, קיימת ירידת ערך של אחוזים בודדים. לעומת זאת ,אם מדובר על רכב לאחר תאונה קשה, עם פגיעה בשלדה, אז בגדול ניתן להגיד שאכלת אותה.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי משהו שהכרתי רק לאחר הקנייה.

אגב, סתם מסקרנות אם אנחנו כבר כאן. כמה לדעתכם אני יכול לקבל עליו אם אני הולך לטרייד אין באחת החברות?
כמובן תוך גילוי נאות של מצבו. מחירון 80K
(מציין שהרכב על פניו נראה במצב מעולה עם קילומטראז נמוך. לא יודע מבחינה מכאנית כי עוד לא הוצאתי אותו מהמגרש, אבל נניח שהמצב המכאני טוב..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות הטרייד הגדלות בכלל לא יתעסקו עם רכב שעבר טוטלוס. תנסה סוחר קטן.
זה הסיכון שלוקחים במכרז מכונס . תקלות יקרות , תאונות קשות ועוד. אי אפשר לבדוק היסטוריה לפני הקניה שם. אסור גם לפתוח מכסה מנוע .
מי שקונה שם הוא : או מהמר או בעל מידע פנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, save כתב:

רק בעל הרכב יכול להוציא דוח מסלקה.

לא בדיוק נכון. בשביל לקבל המידע, צריך צילום רשיון רכב וצילום תעודה מזהה של הבעלים, אם זה רכב חברה ,אז צילום רישוי תאגיד. בגלל שרכב מכונס כבר לא שייך טכנית לבעליו, אפשר היה לבקש אישור מהכונס.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר יצא לי להשתתף במרכזים של מחסני ערובה "נעמן".
לאנשים מן היישוב שאין להם מידע פנים - אין שם מציאות.
הצעתי מחירים רחוקים ממחיר השוק, כי ידעתי שזה חתול בשק, וזו הסיבה שלא זכיתי אף פעם (התמקדתי בקנגו 1.5DCI וברלינגו HDI).
כנראה שמי שכן זכה, הציע מחירים שקרובים או זהים למחירי השוק (בדקתי בכמה הם נמכרו)  ובתנאים כאלו אין שום סיבה להמר - עדיף לחפש בשוק הפרטי ולקחת לבדיקה.
מכוניות סחירות כמו קורולה היו נמכרות מאוד קרוב למחירון, וסיכויי הנפילה מאוד גדולים (אתה קונה חתול בשק מאנשים שגם ככה היו מסובכים וברוב המקרים טיפול אוהב באוטו היה רחוק מהם שנות אור).
כשמשחקים ב 8-10-15 אלף שח, זה "בקטנה". כשאין לך הרבה כסף ואתה מהמר על 60-70K ש"ח וגם יותר - יש לך סיכוי גבוה ליפול.

אין מתנות חינם. במקומות כאלה ה"מציאות" הן מכוניות שצריך לשלוף עם פינצטה.

למי שאין כסף ויש לו תקציב של בין 60 ל 68 אלף שח, עדיף שיכנס ליד-2 ויחפש קורולה 2016 עם קצת יותר קילומטרים (בין 80 ל 120K ק"מ, יוצאת ליסינג), שאפשר לקחת אותה לבדיקה יסודית, לקבל השבחה או אחריות מסויימת - ושלום על ישראל. 

איציק

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע.

לדעתי תהיה יותר חכם אחרי שתוציא את הרכב ותראה באמת מה מצבו - האם הכל עובד, האם הכל מרגיש טוב ? האם התיקון בוצע בצורה סבירה ?

את הדו"ח הסליקה של חברת הביטוח יש לך, נכון ? האם יש בידך נתונים מה קרה לרכב ולמה הוא הורד מהכביש ? זה יכול להיות כל דבר שבין תאונה קשה לטביעה במים, כאשר האחרון זה הרע במיעוטו אם ייבשו ותיקנו את הרכב כמו שצריך (לפחות ברמה הבטיחותית אתה אמור להיות בסדר גמור).

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי. רק מצויין "אובדן כהלכה". על פניו הרכב נראה מעולה, נראה הכל בקרוב..
אגב, לגבי השאלות שלי- חשוב להבהיר שכל רכב מחוייב לעבור בדיקת שמאי מתאם הכונס- כלומר יותר מסביר שהם ידעו על היסטורית הרכב.
בנוסף, נוהל קבוע הוא שהכונסים מוסיפים ב"הערות" פרטים חשובים לגבי הרכב- האם קיים מפתח, האם הרכב לא מניע, האם חסרים חלקים במנוע וכו..

האם זה משנה במקצת את התמונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, בא לך קצת להשתעשע ?
תוציא את הרכב וסע לעשות לו "בדיקה לפני קניה" במכון בדיקה - בוא נראה מה יגלו (או שלא).

(ואם הייתי במקומך, אז ברור שהייתי עושה את זה).

איציק

• אהבתי 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...